neprihlásený Štvrtok, 30. apríla 2026, dnes má meniny Anastázia
LCD s výrazne lepšou vonkajšou viditeľnosťou

DSL.sk, 30.10.2008


Spoločnosť Epson Imaging Devices Corporation aktuálne predstavila nové LCD displeje určené pre mobilné zariadenia, ktoré poskytujú výrazne lepšiu viditeľnosť na priamom slnečnom svetle.

Displeje sú transmisívno-reflexívne, pri nedostatočnom vonkajšom svetle využívajú podsvietenie, pri dostatočnej intenzite vonkajšieho svetla zase využívajú okrem podsvietenia odraz vonkajšieho svetla.

Tým poskytujú výrazne lepšiu viditeľnosť ako klasické transmisívne displeje a navyše majú nižšiu spotrebu, keď podsvietenie v reflexívnom režime funguje s nižšou spotrebou a intenzitou.

Displeje sú k dispozícii s 3" a 3.5" uhlopriečkou, menší má rozlíšenie 240 x 400 bodov a väčší paradoxne menej 240 x 320.

Na vonkajšom svetle je využívaného 6.5% svetla pre odraz, jas displeja je 200 respektíve 220 cd/m2 u väčšieho displeja. Kontrast v transmisívnom režime je 180 : 1, displeje podporujú 260 tisíc farieb.


Porovnanie nového displeja (vpravo) so štandardným transmisívnym (vľavo) na vonkajšom svetle (foto: Epson Imaging Devices Corporation)



Displeje sa začali dodávať výrobcom v testovacích množstvách tento mesiac, ich použitie v konkrétnych plánovaných produktoch zatiaľ nebolo oficiálne ohlásené.



Najnovšie články:

Notebooky v EÚ sa už musia nabíjať cez USB-C
Od zajtra budú obchody musieť prijímať platby cez QR kódy alebo inak bezhotovostne
V auguste staršia raketa Falcon 9 narazí do Mesiaca
VÚB má technické problémy
Voyo sa stáva internetovou televíznou službou, pridáva množstvo iných staníc
Vydaná Fedora 44, Fedora Asahi Remix 44 pre Macy a Ubuntu 26.04 LTS
OpenAI má pripravovať vlastný AI smartfón
Webhosting dostal veľkú pokutu za neposkytnutie emailov zákazníka protimonopolnému úradu
Colníci zabavili falošné Apple produkty za 660-tisíc
Linuxové jadro pridalo real-time funkčnosť na ARM


Diskusia:
                               
 

huráááá
Odpovedať Hodnotiť:
 

na to niekto prisiel
Odpovedať Hodnotiť:
 

Souhlas. Konečně místo kravin vymysleli praktickou věc...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

že.. ešte zabezpečiť aby CPU a GPU nedosahovali na slnku 120 teplotu a mozem sa tesit na rapperov co na pláži budú pozerať filmy.. ale nie toto asi vyuzije kazdy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

...ako to funguje? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

proste to pouziva svetlo z okolia na "podsvietenie" displeja
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár