neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Microsoft pôjde prvýkrát do dlhu

DSL.sk, 23.9.2008


Spoločnosť Microsoft oznámila v pondelok rozhodnutie správnej rady, podľa ktorého bude spoločnosť prvýkrát v histórii financovaná aj z úverov.

Schválená bola priebežná maximálna výška dlhu 6 miliárd amerických dolárov.

Spoločnosť zároveň oznámila spätné odkúpenie svojich akcií v hodnote 40 miliárd dolárov. Podľa dostupných informácií ide o najväčší spätný odkup akcií v histórii finančných trhov.

Okrem toho spoločnosť zvýšila štvrťročné dividendy vyplácané v poslednom štvrťroku 2008 na 13 centov z predchádzajúcich 11 centov.

"Tieto kroky ilustrujú naše presvedčenie v dlhodobý rast spoločnosti a náš záväzok vracať kapitál našim akcionárom," uvádza sa v oznámení Microsoftu o spätnom odkúpení akcií.

Microsoft odkupoval svoje akcie aj v roku 2004, najskôr za 30 miliárd dolárov a neskôr za dodatočných 10 miliárd.

Podľa finančných analytikov k rozhodnutiu Microsoftu odkúpiť svoje akcie prispelo viacero faktorov. Microsoft v súčasnosti disponuje hotovosťou prevyšujúcou 23 miliárd dolárov, zároveň ceny akcií Microsoftu po neúspešnom pokuse o odkúpenie Yahoo a pre súčasnú finančnú krízu sú na dvojročných minimách.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Do ropy a do Microsoftu sa oplati investovat. Grg.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

svata pravda, len pridavam aj IBM :)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

na slovensku sa najlepsie oplati investovat do alkoholu, tam mas 40% istych.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

40% ti neda len tak niekto

najlepsie je investovat do absinthu tam je 80% ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Absinth je "iba" 72%, to ja dobre viem, na mna je v tomto spoľah!
ale čo biely (alpsky) rum (80%)?
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

cierny abshint ma 80% :) ale u nas sa da kupit kanadska palenka z obilia, ktora ma 95%
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aj tak to musis zapit niecim slabsim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ide videt ze v hodnote alkoholu sa vyznate:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj suhlas... idealne je pouzit domacu slivku... pod 55%
Odpovedať Hodnotiť:
 

pi potom dajaky denaturovany alkohol.. okolo 99%.
:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co kvit s 98% ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis moonshine?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mash na mysli stroh? A pil si uz "motherfucker"? to je kombinacia absinth + stroh, z kazdeho po deci a exnesh to naraz, to je zabijak, hehe :)) Sunda sa z toho kazdy :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

na teba je zly spolah. 72% je v klasickom zelenom. 80% je tusim cerveny a robi(l) sa aj 89.9% a to je cierny
Odpovedať Hodnotiť:
 

haha hotovost v dolaroch v dnesnej dobe - to ako rok skladovat vajcia mimo chladnicky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

asi v nich chcu plavat ako stryko Drzgros
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

tazko povedat, financne projekcie su, ze najblizsi rok by mal dolar rast. Lebo uz nema kam klesat. Urcite je vsak velmi nestabilny, co do znacnej miery odradza investorov.
Cize je to ako skladovat vajcia v pristroji, ktori je raz inkubatorom a raz mrazakom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A tie akcie co spetne odkupuju predali z akeho dovodu?
Ci uz je to pozicka z banky, zmenky atp., alebo emisia akcii oboje je pozicanie si penazi = cudzie zdroje, teda dlh.

Teraz je len idealna prilezitost vykupit ich spet.
a) M$ ma dostatok likvidnych prostriedkov
b) akciovy trh je hlboko dole, tak lacno sa len tak skoro nebude dat nakupit

Bill nie je genialny programator, ani vizionar.
Iba dobry spekulant. Odjakziva vedel dobre "ukradnut" a potom "predat"
Xeroxaci si doteraz musia tlct hlavy o stenu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

o kopirky!
Odpovedať Hodnotiť:
 

xeroxu neukradol bill, ale steve. V suvislosti s billom si moze maximalne tak apple tlst hlavu o stenu. xeroxu bill nekradol ;-) To je jedno, ci je obchodnik a ci programator - firmu ma.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No byt jednym z hlavnych predstavitelov xeroxu tak spacham samovrazdu hned po uvedeni Macintosha Applom v 1984. Lebo taky uspech s technologiou vyvinutou cudzou firmou zozal hadam malo kto. Mozno MS :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

sranda bude ak tam nebude nainstalovany ziaden Internetovy prehliadac a na ploche budete mat instalacny balik na IE:D

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár