neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Na ISS sa používa WiFi

DSL.sk, 8.9.2008


Na Medzinárodnej vesmírnej stanici, ISS, sa v súčasnosti už používa na prepojenie počítačov aj WiFi.

Vyplýva to z podrobnej správy NASA o činnosti kozmonautov na ISS v sobotu 6. septembra.

"Po transformácii JSL (Joint Station LAN) siete na nové Netgear bezdrôtové AP, ktoré poskytujú na ISS WiFi konetivitu, Gregory (pozn. red. Gregory Chamitoff) dnes zopakoval testy funkčnosti, nedokončené skôr tento týždeň, na troch miestach v Kibo JPM (JEM Pressurized Module) z notebooku SSC-11 s bezdrôtovou konektivitou," uvádza sa v správe.

ESA ani NASA o inštalovaní WiFi siete a routrov na ISS doteraz oficiálne neinformovali, presný dátum ich inštalácie tak nie je zatiaľ známy.

Na začiatku tohto roka prebehol ale upgrade počítačovej siete na ISS z 10 Mbps na 100 Mbps ethernet, potvrdila vo februári spoločnosť European Aeronautic Defense and Space.

Na konci augusta sa počítačová sieť na ISS opäť dostala do pozornosti verejnosti, keď sa do niekoľkých notebookov na ISS dostal počítačový vírus.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Aj som sa divil, prečo minule keď som namieril na oblohu svoju ultracitlivú wifi anténu, tak mi našlo 1 sieť.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

mimozemská IT civilizácia
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

snad tan nechytia nejaky alien virus
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

maju ju aspon zabezpecenu heslom?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano
- telnet iss.us.com
- Enter password :
- _
- admin123
- Welcome to ISS ... press any key to continue ...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

ci skor to heslo nebude neco ako nbusr123
u amikov by to mohlo teda byt asi takto nsausa123 :D
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Mohli by spravit hotspot, ja by som si siel zasurfovat zdarma.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

:-D OMFG
Odpovedať Hodnotiť:
 

-sh root:wheel /applications/nuclearweapons/
-sh password:iss123
-sh applications/nuclearweapons -ON
-sh LOL :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

no, ty sa asi vyznas v tom, ako to tam hore fici. Keby tam spravili hotspot, co mozne je, tak chcem vidiet ako budes chytat ten signal, aj ked si odmyslim tu vzdialenost, tak ISS nie je geostacionala druzica, takze hotspot tam by ti bol na dve veci ... mam rad akoze vtipne prispevky, ktore hovoria o inteligencii svojho majitel, a z vtipu sa stava akurad vysmech sameho seba ...
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

ty si nejaky inteligent :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nie, on je len truhlik ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

teraz ked si v obovskom kancli na ISS budu potrebovat vytlacit dokument z PDA, namiesto toho, aby zapajali PDA do PC a tlacili, vytlacia to cez wifi a pridu po hotovy papier!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ake to asi je pracovat s notasom v stave beztiaze? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

si ho musiš dať do nohavic aby neodletel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL... netgear... xD
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár