neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Finálna verzia defragmentátora Defraggler

DSL.sk, 30.8.2008


Spoločnosť Piriform vydala v druhej polovici augusta prvú finálnu verziu svojho zaujímavého defragmentačného nástroja Defraggler pre operačné systémy Windows.

Finálna verzia priniesla oproti beta verzii mierne zlepšenie algoritmu, zlepšenie odhadu času trvania defragmentácie, opravu niektorých chýb v užívateľskom rozhraní a pri používaní na 64-bitových verziách Windows a mierne inovované užívateľské rozhranie.

Defraggler je zaujímavým jednoduchým defragmentačným nástrojom s rýchlym algoritmom, ktorý umožňuje pohodlne defragmentovať jednotlivé alebo všetky fragmentované súbory alebo adresáre bez priamej fragmentácie voľného miesta, samostatne defragmentovať voľné miesto alebo uskutočniť kompletnú defragmentáciu.

Na rozdiel od komplexnejších softvérov podobného druhu neumožňuje voliť rozličné stratégie umiestňovania súborov, ktoré môžu ďalej zlepšiť priemernú rýchlosť operačného systému a prípadne znížiť mieru vznikajúcej fragmentácie.

Defraggleru sme sa detailne venovali v tomto a tomto článku.

Prvú finálnu verziu označenú ako verzia 1.02.085 je možné sťahovať z tejto stránky.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Defragmentovanie je iba domenou Windowsu, nie ? Linux FS defragmentaciu nepotrebuju ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

potrebuju, ale v mensej miere
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak mas plnych 99% miesta (t.j. aj to vyhradene pre roota) a pouzivas to tak dlhsiu dobu, tak defrag potrebujes.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tu je to dobre vysvetlene:
http://tiny.cc/w1MAA
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

super vysvetlene, vzdy som som cca tusil co to je ta fragmentacia ale teraz to viem presne :) dik za link
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez dakujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu je to po česky:
http://tiny.cc/k1542
Odpovedať Hodnotiť:
 

Umi pan stranku po Polski ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

má niekto v redakcii fragmentovací fetiš?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vie mi niekto povedat, ci aj v inych OS je nutna defragmentacia?
Momentalne pozeram Leopard, startuje to 15s, shutdown 5s (vista 85/35 na tom istom pc - score pc podla Billa 4,6 ; OS 10.5.4 iAtkos a Leopard funguje aj na obycajnom pc)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie vzdy za to moze MS. U mna bola Vista 20/5 a po nainstalovani Creative ovladacov je 200/20.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár