
neprihlásený
|
Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava |
|
|
IPv6 traffic dosahuje iba 0.01% IPv4 trafficu
DSL.sk, 26.8.2008
|
|
Množstvo dát prenesených v súčasnosti po Internete novou verziou internetového protokolu IPv6 tvorí približne iba 0.01% dát prenesených protokolom IPv4 používaným od začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia.
Vyplýva to z odhadu spoločnosti Arbor Networks na základe najväčšej doteraz zostavenej štatistiky reálnych meraní pomeru IPv6 voči IPv4.
Arbor Networks vypracovala štatistiku na základe meraní na viac ako 90 sieťach významných poskytovateľov konektivity a pripojenia od júla 2007 do júla 2008. Na monitorovaných sieťach boli v júli 2008 prenášané dáta sumárnou rýchlosťou 4 Tbps.
Z toho IPv6 traffic tunelovaný protokolom IPv4 dosahoval v júli 2008 priemernú rýchlosť tesne pod 150 Mbps. Keďže nie všetky routre poskytovateľov konektivity, na ktorých bolo uskutočňované meranie, podporovali zbieranie štatistík natívneho protokolu IPv6, natívny IPv6 bol zo štatistík vylúčený.
Na jeho odhad sa použili najkonzervatívnejšie výsledky menších štúdií, podľa ktorých tunelovaný IPv6 tvorí 25% všetkého IPv6 trafficu. Protokolom IPv6 sa tak prenášajú v súčasnosti na monitorovaných sieťach dáta rýchlosťou odhadom 600 Mbps, hoci podľa iných štúdií je pomer tunelovaného IPv6 vyšší a celková rýchlosť IPv6 by tak bola v tom prípade nižšia ako 600 Mbps.
Nameraná rýchlosť tunelovaného IPv6 počas dvanástich mesiacov vyhodnocovania rástla rovnakou rýchlosťou ako priemerná rýchlosť IPv4 a počas celého meraného obdobia jedného roka tak tvorila podľa spoločnosti priemerne približne 0.0026% všetkých dát prenášaných IPv4, na konci meraného obdobia o niečo menej. IPv6 by tak podľa použitého odhadu mal dosahovať priemerne 0.01% IPv4 trafficu.
Spoločnosť Arbor Networks merala aj podiel tunelovania IPv6 cez IPv4 štandardom Teredo podporovaným vo Windows Vista aj Windows XP. Teredo dosahoval priemerne približne 10% zo všetkého tunelovaného IPv6.
Používanie IPv6 cez IPv4 a štandard Teredo sme detailne popisovali v tomto článku, stiahnuť správu Arbor Networks je možné tu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
nie som odbornik vo vsetkom
Od: nemozny
|
Pridané:
26.8.2008 14:44
niekedy by som privital aj vysvetlivky k pojmom ako tunelovany a pod. Clanok sice zaujimavy, pekne prelozeny ale ked mu clovek nerozumie tak co z neho.
|
| |
Re: nie som odbornik vo vsetkom
Od: aaaaaaaaaaaa
|
Pridané:
26.8.2008 14:47
treba si citat aj ine clanky, myslim ze par clankov tu bolo vysvetlenych ako funguje IPv6 a ak nenajdes tak je tu potom wiki a google ... keby sa vsade mali vysvetlovat axiomy potom by kazdy clanok zacinal siahodlhou definiciou vsetkych technickych slov ...
|
| |
Re: nie som odbornik vo vsetkom
Od: just an opinion
|
Pridané:
26.8.2008 14:50
Ak tomu nerozumies, mozno clanok nebol pre Teba...
|
| |
Re: nie som odbornik vo vsetkom
Od: DeeerDance
|
Pridané:
26.8.2008 15:27
Tunelovanie je vytvorenie vlastnej siete, v sieti verejnej (internete).
Ak poznas hamachi tak by to mohlo byt jasne uz teraz.
|
| |
Re: nie som odbornik vo vsetkom
Od: siirii
|
Pridané:
26.8.2008 16:18
Posledný odstavec: "Používanie IPv6 cez IPv4 a štandard Teredo sme detailne popisovali v TOMTO ČLÁNKU", čo viac dodať...
|
| |
reakcia
Od: 1234567890
|
Pridané:
26.8.2008 15:07
no aby ste sa vy všetci odborníci nedosrali, on iba vyjdril fakt, že táto téma je mu cudzia, a chcel malé vysvetlenie. Ale samozrejme reakcia ludí čo si takto liečia depresiu z vlastného neúspechu v živote.
|
| |
Re: reakcia
Od: bbbbbbbbbbbbbbbbbb
|
Pridané:
26.8.2008 15:16
vitaj v klube :)
|
| |
Re: reakcia
Od: DeeerDance
|
Pridané:
26.8.2008 15:32
pochybujem ze niekoho ineho okrem teba vobec napadlo liecit si depresiju z neuspechu tymto sposobom
ale preco mu nepomozes ty, ale radsej pises taketo sprostosti... asi to bude neuspech+nevedomost
|
| |
Re: reakcia
Od: Accuphose+
|
Pridané:
27.8.2008 2:45
Mně je taky cizí téma typu mám menstruaci, co mi doporučíte, ale nepíšu to tam. Pokud to někdo nezná, zdrojů je dost, pokud to někoho nezajímá, tak to nemá číst, v názvu článku přece nebylo napsáno "IPv6 Týýjo, to je mazec"
|
| |
Re: reakcia
Od: Bozzzz
|
Pridané:
27.8.2008 12:37
"To je mazec"
To je dobry vtip - za 10 :D
|
| |
tunelovanie
Od: xxxxs
|
Pridané:
26.8.2008 16:59
no o tunelovani toho vie asi najviac tych 150 sasov, co sedia v parlamente :D
|
| |
____5
Od reg.: wavevlna
|
Pridané:
26.8.2008 23:29
ty kokoD nezaspim z tejto infošky...
|
Pridať komentár
|
|
|
|