neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Wireless USB hub s podporou pripojenia DVI monitora

DSL.sk, 19.8.2008


Zaujímavý Wireless USB hub využiteľný s čoraz väčším počtom notebookov podporujúcich štandard Wireless USB predstavila v pondelok spoločnosť Kensington.

Hub, ktorý výrobca označuje ako dokovaciu stanicu, okrem štandardnej podpory priameho pripojenia USB zariadení a ich pripojenia bezdrôtovo k PC alebo notebooku cez Wireless USB podporuje totiž aj pripojenie monitora a stereo reproduktorov.

Cez päť USB 2.0 portov pripojené zariadenia, monitor a reproduktory sú následne pri notebooku v dosahu hubu pripojené a využiteľné samotným notebookom. K notebooku tak zvyčajne pri využití nového hubu nebude potrebné ručne pripájať žiadne zariadenie.

Pre pripojenie monitora je k dispozícii DVI-I port. Hoci to výrobca v oficiálnych informáciách neuvádza, z dostupných ovládačov je možné zistiť, že hub využíva čip od DisplayLink. DisplayLink čip umožňujúci pripojiť monitor cez USB, v tomto prípade Wireless USB, je používaný napríklad priamo vo viacerých monitoroch umožňujúcich pripojenie cez USB.


Kensington Wireless USB hub (foto: Kensington)



V prípade hubu od Kensingtonu sú podporované monitory so štandardným rozlíšením 1280 x 1024 alebo širokouhlé monitory do rozlíšenia 1680 x 1050. Ovládače sú zatiaľ k dispozícii len pre 32-bitovú verziu Windows XP a Visty.

Hub stojí na americkom trhu 230 dolárov, v prepočte 4 700 Sk, a predávať sa začne na konci augusta.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok


Diskusia:
                               
 

trosku lepsia dokovacia stanica :), este mat na to nb
Odpovedať Hodnotiť:
 

...je to nanic!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

a co ta vedie k takemuto vysoko odbornemu komentaru?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

prave stojim na starte v semifinale na 200 metroch ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

vobec som nebezal naplno, poslednych 70 m som sa len tak poflakoval a sledoval cas na svet. tabuli, poriadny beh uvidite az vo finale zajtra, caute ;-)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

zasluzilo by si to flame za spam, ale ...
ked on fakt vyzeral akoby sa bol prebehnut v parku
Odpovedať Hodnotiť:
 

škvarim si vajíčka pri wifi už len wireles usb mi chyba na hemendex
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

neboj sa:) mensie ale vykonejsie:) technologicky pokrok :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vlastnim Belkin USB wireless hub
technologia je pekna USB IF bezi na 4.2ghz

prenos 3MB/s nieje problem do vzdialenosti 10m
problem je ze to nevie isochronny prenos dat
cize napr kameru na to nezapichnem predpokladam
ze ked tu pojde LCD zavesit na hub nieje este zarucene
ze pojdu aj tie kamery pretoze to je stale propieratne
riesenie ked to vylezie z plienok bude to zaujimave

a este zaujimavejsie to bude ked to bude implementovane
kazdom NB a tlaciarni a pod ako je wifi sucastnosti

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár