neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Windows Search 4.0 sa začína inštalovať automaticky

DSL.sk, 22.7.2008


Spoločnosť Microsoft aktuálne informovala, že začína distribuovať novú verziu fulltextového vyhľadávania Windows Search 4.0 prostredníctvom automatických aktualizácií a Windows Update.

V prípade Windows Vista bude aktualizácia odporúčaná. Medzi aktualizáciami sa tak objaví, ak má užívateľ ponechané štandardné nastavenie zahŕňania aj odporúčaných aktualizácií. Pri nastavenom režime automatickej inštalácie aktualizácií sa nainštaluje automaticky.

V prípade Windows XP bude aktualizácia voliteľná, dostupná bude len cez stránky Windows Update.

Už od júnového vydania je možné aktualizáciu samozrejme sťahovať manuálne, z tejto stránky.

Naopak pre užívateľov alebo organizácie inštalujúce aktualizácie automaticky, ktoré chcú zabrániť inštalácii Windows Search 4.0, je k dispozícii návod na zabránenie automatickej inštalácie novej verzie Windows Search.

Oproti predchádzajúcej verzii sa u verzie 4.0 podľa Microsoftu najmä zvýšil výkon, rýchlejšie je vyhľadávanie, indexovanie a vo Windows XP aj generovanie náhľadov na nájdené súbory. Zlepšená má byť tiež stabilita. Novinkou je podpora vyhľadávania na ostatných PC v sieti s inštalovanou verziou Windows Search 4.0 a využitím indexov na ostatných PC bez ohľadu na verziu operačného systému.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

http://www.youtube.com/watch?v=QT6YO30GhmQ
Odpovedať Hodnotiť:
 

hhh pekne video ako si z nich robi ten novinar srandu (ak to nejaky naozaj je)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Windows Vista len kopiruje to, čo je na Mac OS X už roky...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

A Mac OS kopíruje to, čo je v linuxe už roky...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Mac OS *je* unixový OS
Odpovedať Hodnotiť:
 

ajtak len ja viem kto ma pravdu..
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mac OSX je v prvom rade blbost, az potom Unixovy OS
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

.. uz som sa dlho tak nepobavil :P Zjavne to video "ne"bol tvoj prvy styk s MacOSX a mas prestudovane cele prostredie MacOS.. Milujem takych geniov!! Gratulujem ti!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Macos som požíval rok a potom som prešiel na sled
Odpovedať Hodnotiť:
 

este nieco starsie plz... jaj, sry! nic starsie uz nie je :D
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

vsak jasne ze je 2 roky stare ... som to postol preto aby si zase ludia nemysleli co prevratne M$ doniesol na trh co tu este nebolo ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to videjko je pekne stare, ale ma pravdu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Otázka: vie to už prehľadávať PDF súbory? Je niekde stránka s pluginmi do searchu aj na ďalšie typy súnorov? PSD. DWF, SVF atď? Mne sa cez google nepodarilo nájsť nič...
Odpovedať Hodnotiť:
 

na to potrebujes handler, ktory je dost obtiazne zohnat
Odpovedať Hodnotiť:
 

PDF súbory to vie, ale že by v nich zvýraznilo kľúčové slovo, to nie. Na ďalšie formáty odporúčam použiť skutočný desktop search, Copernic.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a aspoň 5 záplat k tomu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to tu písať od veci
ale nefunguje mi dvd napalovačka (lg gsa h55n) bios mi pri poste ukazaje sec master drive-atapi incompatible. Xp mi ukazuje v Tento PC Lokalny disk (E:) na ktorý sá nedá ísť Nero , Img Burn napalovacku ignoruju ako by tam ani nebola. Pozeral som káble ale sú v poriadku. Zeby mi odisla napalovacka? Však má len dva týždne! :(

Ten Windows Search to je pekna kravina zas sa stryko Steve nudi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a mas naozaj napalovacku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

xD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj mne sa nieco podobne stalo... proste nejde . dodnes. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam ju 2tyzdne kurnik z mandrivou live cd sa mozem rozlucit :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pockaj nechapem.....Nemozes si pustit Live mandrivy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo mi nejde napalovacka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

cveytbdih wgivbeul vnbgtw piynte qdtmon twqesi upwlnyq
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak si kúp dvd mechaniku.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár