neprihlásený Pondelok, 29. júna 2026, dnes má meniny Peter, Pavol, Petra
Výkon Folding@home na Nvidiách priemerne 100 gigaflopov

DSL.sk, 27.5.2008


Projekt Folding@home pripravuje uvedenie klienta pre grafické karty Nvidia, informovali predstavitelia projektu.

Verzia pre Nvidiu je v súčasnosti testovaná v privátnej beta verzii, verejná beta verzia má byť sprístupnená v najbližších týždňoch.

Klient bude určený pre karty s GPU od Nvidie kompatibilnými s programovacím rozhraním CUDA. Kompatibilnými sú tak karty série GeForce 8 a vyššie, podľa Nvidie ich bolo predaných už viac ako 70 miliónov. Podľa minulotýždňovej prezentácie predstaviteľov Folding@home je priemerný výkon Nvidia CUDA kariet vo Folding@home 100 gigaflopov.

V prípade zapojenia iba každého tisíceho majiteľa takejto grafickej karty, čo nie je nereálny odhad, by karty Nvidia prispeli k Folding@home výkonom 7 petaflopov.

Podľa aktuálnych štatistík je celkový výkon zapojených klientov v súčasnosti 1.8 petaflopu, pričom PlayStation 3 prispieva až 1.4 petaflopmi. Priemerný dodávaný výkon jednej PS3 je 28 gigaflopov, priemerný výkon dodávaný ATI grafikami 69 gigaflopov.

Folding@home zároveň v súčasnosti prechádza na druhú generáciu klienta pre grafiky od ATI, ktorá pristupuje ku karte špecifickým rozhraním pre výpočty CAL namiesto DirectX. Druhá generácia podporuje karty sérií Radeon HD 2000 a 3000 a vyžaduje CPU s podporou SSE2.



Najnovšie články:

Cena elektriny v SR zajtra prekročí 75 centov za kWh
Telekom vypne 2G sieť, alarmy budú mať smolu
Maximálna spotreba nových Intel CPU má byť až 474 Wattov
SpaceX si postaví plynovod na tankovanie Starship
Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok


Diskusia:
                               
 

Skoda ze to je len pre radu Geforce 8 a vyssie ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pričom PlayStation 3 prispieva až 1.4 teraflopmi ... zrejme PlayStation 3 prispieva až 1.4 petaflopmi
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Samozrejme, ďakujeme za upozornenie.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

pokial sklonujete názov Nvidia tak potom keby tam bolo ATI , tak by ste napísali na Atičkách alebo Atinkách alebo wtf
Odpovedať Hodnotiť:
 

no hej, vraj nove GF 260 & 280 maju byt uplne trhace asfaltu a vraj to nie su len reci ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vraj
Odpovedať Hodnotiť:
 

Žeby?
http://pctuning.tyden.cz/index.php?
option=com_content&task=view&id=10956&Itemid=67
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skôr trhače elektromerov...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

To je sice pravda, ale naco mi bude v PC nieco so spotrebou az 250W?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak si tam porovnas kolko zere v tej tabulke 9800gtx tak zistis ze tych 250w je cela zostava. ale ta tabulka bude fake podla mna je tam plno blbosti. 90w v idle? kravina... neverim
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcel by som len upozornit, ze nie je na mieste porovnavat vykon CPU klientov a klientov vyuzivajucich GPU alebo PS3. Tito klienti totiz tvoria dve rozne skupiny a vyuzivaju sa na odlisne vypocty! Samozrejme na CPU klientoch sa realizuju zlozitejsie vypocty. (viac info: vid. F@H FAQ)
Odpovedať Hodnotiť:
 

jop exactly... pre zjednodusene porovnanie(asi aj nepresne) gpu pocita asi nieco ako 1+1 a cpu + cell pocitaju diferencialne rovnice...cize je jasne ze v pocte vypocitanych uloh gpu porazi cpu ako nic... cela ukazka nvidie aka je ich grafika super rychla je veeeelky marketingovy tah a 0 vypovednou hodnotou
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty si niekedy videl marketing nVidie s nejakou vypovednou hodnotou? :)
Joke: na svete su 10 typy ludi.
ti co dvojkovej sustave rozumeju, a ti co nie.
xD
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

na svete su 10 typy ludi - ti, co tuto blbost este nepoznaju a ti druhi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to som zvedavy. urcite to skusim. F@H mi beha stale zapnuty :]
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár