neprihlásený Piatok, 1. mája 2026, dnes je Sviatok práce
Najhodnotnejšou značkou sveta Google, dominujú technologické značky

DSL.sk, 22.4.2008


Najhodnotnejšou značkou sveta je podľa štúdie vypracovanej spoločnosťou Millward Brown v súčasnosti Google s hodnotou 86.1 miliardy amerických dolárov.

Druhou je značka GE koncernu General Electric s hodnotou 71.4 miliardy, treťou Microsoft s hodnotou 70.9 miliardy dolárov.

Nasleduje Coca-Cola, China Mobile s 57.2 miliardami, IBM s 55.3 miliardami, Apple s 55.2 miliardami, McDonald's, Nokia so 44 miliardami a Marlboro s hodnotou 37.3 miliárd dolárov.

Oproti minulému roku sa tak poradie v prvej päťke nezmenilo, výrazne sa ale zvýšila hodnota značiek IBM a Apple. Hodnota Apple vzrástla dokonca o 123%, minulý rok bolo Apple šestnáste.

Ďalšími značkami patriacimi IT spoločnostiam sú v prvej päťdesiatke ešte HP na šestnástom mieste s hodnotou 29.3 miliárd, Cisco na 22. mieste, Oracle na 26. mieste, Intel na 27. mieste s hodnotou 22 miliárd dolárov a Dell na 41. mieste.

Napríklad značka Yahoo! je na 62. mieste s hodnotou 11.5 miliardy dolárov, AMD sa do prvej stovky najhodnotnejších značiek sveta nedostala.

Výrazne za uplynulý rok narástla najmä hodnota značiek mobilných operátorov a technologických spoločností, o 35% respektíve 33%.

Kompletný rebríček stovky najhodnotnejších značiek podľa Millward Brown je možné sťahovať z tejto stránky.



Najnovšie články:

Tesla začala masovú výrobu elektrokamióna Semi
Notebooky v EÚ sa už musia nabíjať cez USB-C
Od zajtra budú obchody musieť prijímať platby cez QR kódy alebo inak bezhotovostne
V auguste staršia raketa Falcon 9 narazí do Mesiaca
VÚB má technické problémy
Voyo sa stáva internetovou televíznou službou, pridáva množstvo iných staníc
Vydaná Fedora 44, Fedora Asahi Remix 44 pre Macy a Ubuntu 26.04 LTS
OpenAI má pripravovať vlastný AI smartfón
Webhosting dostal veľkú pokutu za neposkytnutie emailov zákazníka protimonopolnému úradu
Colníci zabavili falošné Apple produkty za 660-tisíc


Diskusia:
                               
 

general electric? to kto je? a china mobile :D vidim ze slovensko je informovane.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

asi to, co Siemens v Europe. Robia vsetko mozne od "bizuterie" (zasuvky, vypinace a pod.) az po lokomotivy a tazku zdravotnicku techniku (divizia GE Healthcare). Ci robia aj jadrove reaktory, to neviem, v USA sa na to specializovala skor firma Westinghouse.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A bezny zamestnanec ma z toho velky... Je to strasne, ze tolko financii patri tak malej skupine ludi.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jojo, kamos pracuje v C-C company a ked som mu hned z cerstva zablahozelal k tomu, ze pracuje v spolocnosti stvrtej najhodnotnejsej znacky na svete, tak ma skoro oplul cez telefon :-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

coca-cola je akurat tak dobra na cistenie WC.. a oproti domestosu je lacnejsia a este s vyssim ucinkom.. a na rozdiel od domestosu mate aj varianty bez cukru (sice nechapem preco, sak ucinok sa nemeni, a ani ziaden vplyv na wc to nezanecha, ale mate.. vacsia variabilita, vacsia spokojnost koncovehe zakaznika..). Len davajte pozor na nekvalitny porcelan..
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

presne tak +1
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nieje!
http://tinyurl.com/2am42e
Doporucujem pozriet ako len precitat vysledok
Odpovedať Hodnotiť:
 

pred piatimi rokmi sa hovorilo ze dve najznamejsie pomenovania na svete su coca-cola a Jan Pavol II. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemusí to byť pravda vo všetkých prípadoch. Myslím, že Google obsadzuje prvú priečku oprávnene a pociťujú to aj zamestnanci. Napr. takí softwareoví inžinieri(ako aj ďalší zamestnanci) v Googli majú také pracovné podmienky, že u nás by sa z toho zatočila hlava každému zamestnancovi. Majú flexibilný pracovný čas, možnosť pracovať z domu, k dispozícii majú masérov priamo vo firme, môžu si nechať vymeniť olej v aute, ostrihať sa, ísť na masáž, vybrať si zo stoviek jedál v jedálni, celý deň majú plnú chladničku a to všetko vo firme.
Okrem toho, každý soft inžinier má vymedzených 2O% pracovného času na to, aby sa venoval niečomu inému, ako je jeho náplň práce, ako práca na svojich nápadoch, vývoj nových aplikácií a pod. Tí zamestnanci sú naozaj radi, že tam pracujú.
Aspoň tak je to v jednom zo sídel Googlu, v Kalifornii
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zase to je trochu specialny pripad zamestnanca, kedze oni uz skutocne "robit" nemusia, zrejme su tam na hladanie novych moznosti a vylepsovanie existujucich rieseni, neviem. Myslim, ze zisk je najma z reklamy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hodnota Petrochina je minimálně 700 miliard dolarů, takže tenhle výsledek je doslova o ničem.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To je hodnota značky a nie firmy, ktorá ju vlastní.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aka je najhodnotnejsia znacka "sveta Google"?

podla nadpisu to tak vyplyva
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

jj , suhlas, normalne neznasam tipkov co tu polemizuju o gramatike a nadpisoch, ale toto je naozaj nevydareny nazov, som si musel precitat clanok aby som si vedel vyvodit suvislosti
Odpovedať Hodnotiť:
 

stacilo si precitat vedlajsiu vetu, mimochodom ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mna by tam do nadpisu stacilo dopisat medzi sveta Google dve pismenka je a pochopi to kazdy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu na dsl je take divne "juzanske" pravidlo, ze "je" sa do nadpisov zasadne nedava
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár