Japonská spoločnosť Sanyo oznámila vyvinutie nového mikrofónu integrovaného so slúchadlom, ktorý sa umiestňuje do ucha a umožňuje zachytávať hlas človeka aj v extrémne hlučnom prostredí respektíve aj pri veľmi tichom rozprávaní.
Mikrofón a slúchadlo majú štandardné zakončenie pre umiestnenie do ucha s odizolovaním vonkajšieho hluku.
Samotný prenos zvuku medzi slúchadlom respektíve mikrofónom a bubienkom prebieha štandardne vibráciami vzduchu.
Zvuk tvorený hlasivkami človeka sa v podobe miernych vibrácií prenáša aj na bubienok a následne vzduch v jeho blízkosti, mikrofón je dostatočne citlivý aj pre zachytenie týchto malých vibrácií.
Samotný signál vznikajúci v mikrofóne ale nie je priamo použiteľným digitalizovaným audio signálom, vyžaduje náročné digitálne spracovanie pre detekciu vibrácií spôsobených hlasivkami človeka, odfiltrovanie ostatného zvuku, rekonštrukciu audio signálu zodpovedajúceho zvuku vydávanému hlasivkami a jeho zosilnenie.
Mikrofón integrovaný so slúchadlom umiestňovaný do ucha (foto: Sanyo)
Mikrofón so slúchadlom sa tak pripájajú k potrebnému zariadeniu s DSP čipom veľkosti 36 mm x 59 mm x 14.5 mm o hmotnosti 60 gramov, ktoré sa už pripája ďalej štandardným audio jackom pre headsety.
Headset bude dostupný od apríla 2008 v cene v prepočte až 8 200 Sk. K dispozícii bude aj Bluetooth verzia, u ktorej je slúchadlo a mikrofón pripojené k zariadeniu káblom, samotné zariadenie sa s mobilom alebo napríklad PDA prepája cez Bluetooth. Cena tejto verzie sa bude pohybovať v prepočte na 12 300 Sk.
Sanyo o novej technológii informuje tu.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
WURMi
Od: WURMi
|
Pridané:
19.12.2007 11:40
No nie je to zas az tak lacny spas :)
Esteze som si mohol precitat presnejsie informacie na ich domovskej stranke :)))
|
| |
WiFi
Od: WiFi
|
Pridané:
19.12.2007 12:03
zaujimave citanie na ich stranke;))
a len tak pre zaujimavost, armada uz davno pouziva "hrdlove mikrofony" ..tak naco ten usny a este za tie prachy?
|
| |
WiFi
Od: WiFi
|
Pridané:
19.12.2007 12:11
.. a este aby mi niekto odpocuval vnutornosti..brrrrr;))
|
| |
head
Od: head
|
Pridané:
19.12.2007 12:04
tiez som cital na ich stranke, je to tam zaujimavejsie a viac sa clovek dozvie
|
| |
DeerDance
Od: DeerDance
|
Pridané:
19.12.2007 12:47
no niekedy v krcme ledva pocujem, ale to by som stratil po prvej akcii...
|
| |
Klix
Od: Klix
|
Pridané:
19.12.2007 13:26
Mali by vymysliet mikrofon, co si napchame do prdele, aby to zaznamenavalo podstatne zvuky. A dodavat spolu s fazulovou polievkou.
|
| |
r
Od: r
|
Pridané:
19.12.2007 16:34
nevadi, treba byt optimisticky
|
| |
RRR
Od: RRR
|
Pridané:
19.12.2007 15:33
myslim ze niektore veci boli zle prelozene s povodneho textu.
|
| |
m2m
Od: m2m
|
Pridané:
19.12.2007 19:43
jp site je skqvela.
inak lepsi nazov je sminac vibracii,a nie mikrofon, nakolko to pracuje na uplne inom principe.
|
| |
Tupcek
Od: Tupcek
|
Pridané:
20.12.2007 23:30
:D a myslis ze zvuk je co?
|
| |
fu m$
Od: fu m$
|
Pridané:
19.12.2007 21:10
no nevem ale ja to iste uz dlhsiu dobu mam na sluchatkach od sony ericssonu :P
|
| |
eee
Od: eee
|
Pridané:
19.12.2007 21:54
si mimo kamo :D
|
| |
gergfrwe
Od: gergfrwe
|
Pridané:
20.12.2007 23:53
špílmacher mysli tie silikonove gumky
Máš SE -si proste borec
|