Elektronický papier si aktuálne našiel uplatnenie u ďalšieho typu produktov, keď ho začala používať v náramkových hodinkách hong-kongská spoločnosť About Art Technology.
Hodinky z nového produktového radu Phospor využívajú podľa výrobcu vôbec ako prvé elektronický papier od spoločnosti E-Ink.
Elektronický papier je použitý na mieste ciferníka a zároveň displeja zobrazujúceho čas digitálne, analógovo ukazujú čas klasické mechanické ručičky.
Displej je možné prepínať celkovo medzi ôsmymi režimami, štyrmi s čiernym a štyrmi s bielym pozadím.
Výhodou oproti LCD displeju pri zobrazovaní digitálneho času je nižšia spotreba, keď elektronický papier vyžaduje napájanie len pri zmene stavu, a samozrejme oveľa väčší kontrast.
Elektronický papier je v súčasnosti používaný v reálnych produktoch pre svoje obmedzenia prakticky len u elektronických čítačiek, u ktorých pri zmene obrazu dochádza k jeho prebliknutiu. Toto by samozrejme u hodiniek, kde sa nemení väčšina obrazu okrem ukazovateľa minút, pôsobilo rušivo.
Hodinky Phospor s elektronickým papierom
Či hodinky Phospor používajú inú verziu e-papiera bez prebliknutia nie je známe, keďže výrobca nezverejnil podrobné informácie ani detailnú technickú špecifikáciu.
Hodinky sa predávajú za 250 dolárov, informácie o nich je možné nájsť tu.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
wardo
Od: wardo
|
Pridané:
13.12.2007 11:04
Hmmm... zaujimava vecicka ten e-papier, keby to nepreblikovalo, myslim, ze by to naslo dost velke uplatnenie v IT.
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
13.12.2007 11:33
postreh za milion :)
|
| |
wardo
Od: wardo
|
Pridané:
13.12.2007 11:39
hmmm... No myslel som to ironicky, ale ako vidim, ty mas postreh za 10 milionov :P
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
13.12.2007 11:29
velmi pekne pouzitie papiera. ak bz nepreblikaval, alebo len malo, tak bz to nemuselo mat ani rucicky. proste by ich kreslilo.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
13.12.2007 15:26
to by vsak vyrazne zvysilo spotrebu, ak by si tam chcel mat aj sekudnovu rucicku .
|
| |
tie hodinky
Od: tie hodinky
|
Pridané:
13.12.2007 12:14
nevyzeraju zle
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
13.12.2007 12:15
Velmi pekna veta, ma hlbsi zmysel : "Toto by bol samozrejme u hodiniek, kde sa nemení väčšina obrazu okrem ukazovateľa minút, pôsobilo rušivo."
|
| |
Solaris
Od: Solaris
|
Pridané:
13.12.2007 12:41
stur sa obracia v hrobe
|
| |
1337
Od: 1337
|
Pridané:
13.12.2007 13:52
Vase ucitelky slovenskeho jazyka by boli na Vas dvoch hrde, vediac ako sa pysite svojou dokonalostou.
|
| |
Hacik
Od: Hacik
|
Pridané:
13.12.2007 12:31
Podla mojho nazoru sa problem s preblikavanim obrazu da vyriesit velmi jednoducho. Stacia tri vrstvy el. papiera, jedna pre hodinovu rucicku (preblikne raz za hodinu), jedna pre minutovu rucicku (preblikne raz za minutu) a jedna pre sekundovu rucicku. Alebo sa el. papier neda spravit dostatocne transparentny, aby slo vidiet skrz dve vrstvy?
|
| |
solaris
Od: solaris
|
Pridané:
13.12.2007 12:42
ty si genius ako to ze si este nedostal nobelovu cenu
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
13.12.2007 15:29
no neviem ak by si aj vyriesil problem priehladnosti ci jak to volas stylovo ze transparentnosti. asi by sme sa zase vzdialili od podstaty tohto papiera a teda nizka spotrba. mat tri el papiere a porovnat s jednym lcd displayom neviem neviem co by vyslo lepsie
|
| |
Hacik
Od: Hacik
|
Pridané:
20.12.2007 22:00
Mno, vidim, ze pisat na dsl.sk je ako hadzat sviniam perly... Podstatou e-papiera je zmena vzhladu na zaklade zmeny naboja. Predstavte si kapsuly osadene v priehladnej folii, ktore sa na zaklade dodaneho naboja bud otocia tak, ze budu horizotnalne vzhladom na povrch (pozorovatel uvidi cierny, alebo iny pixel - vzhlad ako stvorec, kruh, co je zelane) alebo vertikalne (pozorovatel neuvidi danu kapsulu, a teda bude vidiet spodnejsiu vrstvu - vzhlad ako "usecka"). Energia sa dodava rovnako ako pri jednom e-papieri.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
13.12.2007 18:39
Jasne a medzi papiere das este aj kopirak nie? :D
|
| |
Alfonsz
Od: Alfonsz
|
Pridané:
13.12.2007 13:55
mate aj nieco zaujimave?
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
13.12.2007 14:25
Haluz, mozes si dat "skin" aky sa ti paci...
|
| |
iii
Od: iii
|
Pridané:
13.12.2007 15:36
hybaj het s takymi elektifikovanimi mašinkami. kuknem na kostel a hned vím co je za čas...:-)
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
13.12.2007 16:19
presne...cas ist spat...vzdy a vsade, hlavne ked je doma priatelka :D
|
| |
maki
Od: maki
|
Pridané:
13.12.2007 16:21
stare dobre pieskove hodiny :-D
aspon v noci nejdu na nervy blikanim :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
13.12.2007 17:09
Preco digitalky ukazuju 10:10 a na rucickach je len 9 alebo 8 ?
|
| |
@nonymouse
Od: @nonymouse
|
Pridané:
13.12.2007 18:00
BOZZ neries :-)
|
| |
max
Od: max
|
Pridané:
13.12.2007 18:54
je to fotené z uhla, preto sa zdá, že minútová ručička nie je nad druhou čiarkou.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
14.12.2007 20:57
urcite nie to nieje tak daleko papier od rucicky ze by to robil taky rozdiel
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
14.12.2007 20:57
ale to ani nevylucujem
|
| |
max
Od: max
|
Pridané:
16.12.2007 22:10
ked si dam hodinky do podobneho pootocenia, tak je tam ten posun priblizne rovnaky..
alebo myslis, ze tieto hodiny su proste nefunkcne? :)
|
| |
woww
Od: woww
|
Pridané:
13.12.2007 18:09
mne sa to paci... este modry zub alebo wi-fi na danie si podkladu, napr foto sefa, a uz ich vyhodim urcite, hehehe
|
| |
Matko
Od: Matko
|
Pridané:
13.12.2007 20:34
Elektonicky papier by nasiel uplatnenie namiesto toaletneho.
|
| |
seven
Od: seven
|
Pridané:
15.12.2007 2:47
urcite to nie su prve eink hodiny na svete, prve boli seika z 2005 - akurat tieto su prve eink/analog hodiny...potom budu prve eink hodinky z kozenym naramkom, prve eink hodinky s barometrom a pod...
|
| |
fur
Od: fur
|
Pridané:
16.12.2007 18:42
ako vidis tieto maju kozeny naramok
takze su double prve
1.eink/analog
1.kozenym naramok
:P
|