| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
rishqo
Od: rishqo
|
Pridané:
10.12.2007 17:33
No dufam, ze finalna verzia Opery 9.50 uz bude podporovat Silverlight plugin, lebo 9.24 to nepodporuje :-(
|
| |
rishqo
Od: rishqo
|
Pridané:
10.12.2007 17:41
A inak uz maju na nba.com spravenu fotogaleriu v Silverlighte a vyzera to fakt dost dobre...
|
| |
gustav
Od: gustav
|
Pridané:
10.12.2007 21:14
si sa zblaznil? dufam, ze silverlight sa vobec nepresadi inak to bude pekne silny uder konkurencnym OS. Spociatku silverlight zadarmo a vsade, ked sa presadi a nebude sa dat bez neho existovat, tak 3x hadajte ktory OS ho bude podporovat ako jediny.
Len mi tu prosim nepiste, ze keby ste boli na mieste MS, ze by ste to nespravili
|
| |
rishqo
Od: rishqo
|
Pridané:
10.12.2007 23:11
Nemyslim si, ze by mal MS prave so Silverlightom nejake nekale plany, t. j. ze by po vacsej penetracii "odstrihol" jeho podporu pre ine OS. Skor by sa jeho vyvoj mohol uberat inym smerom, ked by sa nejako odlisil od flashu, napriklad v kvalitnejsom obraze ci zvuku...ale mozno je to iba moje zelanie:-) Kazdopadne mne ako konecnemu Windows userovi, ktoremu ide predovsetkym o usability, to moze byt jedno, nainstalovat plugin je otazka par sekund.
|
| |
gustav
Od: gustav
|
Pridané:
11.12.2007 0:19
im ide o maximalizaciu zisku, nie o lepsiu kvalitu. Je to nahodou vynikajuci strategicky plan. a ked trosku popatras, tak zistis, ze paralelne bezia u ms viacere taketo plany. niesu hlupy ;) ale ako zakaznik si musis uvedomit, ze bez konkurencie budes veznom. Co spravis, ked ti o 1000% zdrazie na celom svete elektrina a LPG, lebo to vlastni jedna firma? (chapat ako fikcia - priklad)
|
| |
anon
Od: anon
|
Pridané:
11.12.2007 2:08
Fuf neviem co si robil posledne roky, ale mal by som problem takuto hlasku vypustit :). V den ked si ku PC nepripojis ani nahradnu klavesnicu bez 3 hodinovej aktivacie a do svojho mini-hypipiodu si nehras jedinu pesnicku bez tazkotonaznych ms tunes si spomen na instalaciu nejakeho superderaveho activex s tonou dier a velkkokalibrovym DRM.
|
| |
lk001
Od: lk001
|
Pridané:
11.12.2007 8:28
blbost --> linux alternativa od novellu --> moonlight (opensource). Takze vsetko je v pohode. Treba ten net ozivit -> len nie pre boha o tie skurvene reklamy!
|
| |
claudius
Od: claudius
|
Pridané:
11.12.2007 12:38
aha, takze je tazke, velmi tazke pridat do MS moonlight nieco aby opensource nebol kompatibilny. prosim, rozmyslajte trosku, kym sem nieco pacnete
|
| |
r
Od: r
|
Pridané:
10.12.2007 17:44
kupim
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
10.12.2007 17:50
Otazka do buducnisti. Bude jediny OS na svete LEN MS alebo IBA MS. Predpokladam ze si vsetko co treba dali patentovat aby to pre ostatne OS bolo nepouzitelne alebo extremne nevyhodne :-(
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
10.12.2007 17:57
*oprava: buducnisti=buducnosti. No zeby som MS tentokrat krivdil? Vyzera to na podporu aj pre mac a linux, z prehliadacov Opera zatial podporovana nie je... hm, mozno az dalsie verzie, to akoze flash sa nebude dalej vyvijat? No samozrejme ze bude...
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
10.12.2007 18:44
s tym flashom to vyzera biedne ... za 4 roky nebolo Adobe schopne urobit x64 build ...
|
| |
Klix
Od: Klix
|
Pridané:
10.12.2007 19:07
Presne, ta absencia 64bit flashu je strasna ostuda pre adobe.
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
10.12.2007 19:32
aha ak nahodou ako podporu pre linux myslis ten zvratok od Miguela de Icazu napisaneho v mono tak mame naozaj odlisny nazor na slovo podpora.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
11.12.2007 11:41
..aspon nieco ked uz nic ine..
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
11.12.2007 14:07
zda sa mi ze celkom nechapes suvislosti,
microsoft tymto chce spravit z pouzivatelov linuxovych distribucii druhoradych pouzivatelov, kedze novell(rozumej miguel a jeho team) nemozu pouzit kod ktory by neporusoval nejaky stupidny softwarovy patent microsoftu a rovnako si dovolim tvrdit, ze rychlost bude dalsi problem. novell robi kopu dobrej prace ale co je vela to je vela :)
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
11.12.2007 22:42
neboj, chapem, viz. moj prvy prispevok tejto temy dna 10.12.2007 o 17:50. Toto neni jediny krok microsoftu. Bill Gates raz povedal: Je jedno ze sme horsi, dolezite je aby ludia nemali na vyber
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
10.12.2007 23:04
buduci os bude NBA
|
| |
misogsk
Od: misogsk
|
Pridané:
10.12.2007 17:51
Mozem sa opytat vazenej redakcie preco pouzila slovo agresivne? Co je agresivne na pouzivani Silverlight-u NBA.com?
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
10.12.2007 18:19
Nasadenie povinného používania technológie s prakticky absolútne nulovou penetráciou, ak chce návštevník niektorú funkčnosť stránky, takou významnou stránkou akou je NBA.com je agresívne presadzovanie technológie.
Miera samozrejme závisí na tom, u ako dôležitej časti a ako je technológia nasadená, čo sa ešte u highlightov ukáže. U full-screen photo je ale teraz Silverlight nasadený úplne natvrdo. Ak nemáte Silverlight, full-screen photo nejdú vôbec.
Ak existuje iná technológia, ktorá to dokáže a má penetráciu >98%, inak sa to bohužial označiť nedá.
|
| |
nemazať!!!
Od: nemazať!!!
|
Pridané:
11.12.2007 12:23
Je zvláštne, že ľudia, ktorí pri slove gay zvracajú, sa odbavujú na lesbičkách.
Je zvláštne, že ľudia, ktorí pri mene Bill Gates zvracajú, sa odbavujú na Steve Jobsovi.
|
| |
mato
Od: mato
|
Pridané:
10.12.2007 18:21
to ze nikto z nas to nepotrebuje.. a oni to tam aj tak nadrbu, to je na tom agresivne
|
| |
misogsk
Od: misogsk
|
Pridané:
11.12.2007 15:57
A Flash niekto potrebuje?
|
| |
Lukas
Od: Lukas
|
Pridané:
11.12.2007 23:04
to ako vazne myslis ?
|
| |
hrivis
Od: hrivis
|
Pridané:
10.12.2007 18:47
fUc.k the mainstreem....
|
| |
Od:
|
Pridané:
10.12.2007 18:50
toto je skôr alternative goes mainstream :)
|
| |
kiki?:?
Od: kiki?:?
|
Pridané:
10.12.2007 19:18
aspon vo fleshi bol na internete poriadok, teraz to narobi pekny bordel, naco je tolko hovadin (java, silver, flash ...) chapem - maju ine moznosti, len to robi zmetok ako v nabijackach od mobilu
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
10.12.2007 19:30
tak to ma mrzi, ze takto opat microsoft zneuziva vplyv svojho skoromonopolneho postavenia aby pretlacilo svoj vyrobok.. v mnohych smeroch na ms nedam dopustit, napriklad vistu by som nemenil.. ale tymto postojom ma velmi sklamali a silverlight si nenainstalujem ani keby mi nemalo ist pozadie na windowse....
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
10.12.2007 21:02
Lol, ze pozadie, ved tam uz nic nemam asi 5 rokov, ked si chcem pozret foto, tak si pustim irfana... Ale som podobneho nazoru, ze nech idu s tym do pce, uz mi dost vadi ze musim mat flash.
|
| |
Gyro
Od: Gyro
|
Pridané:
10.12.2007 23:19
Nemusis
|
| |
rishqo
Od: rishqo
|
Pridané:
10.12.2007 23:22
No vzdat sa videi na youtube, liveleak, metacafe a neviem kde este je velmi tazke :-)
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
11.12.2007 0:40
Tak tak, ale flashblock to isti.
|
| |
dex
Od: dex
|
Pridané:
10.12.2007 23:56
Nainštaloval som si Silverlight. S domnienkou, že ide o jeden z mála podarených produktov Microsoftu. Ale dobre som sa nasmial...
link:
img90.imageshack.us/img90/1228/picture1ii9.png
P.S. Používam síce Safari, ale na Mac OS X je to perfektne stabilný a rýchly program, navyše danú chybu hlásil priamo Silverlight plugin, nie browser.
|
| |
Dimitry
Od: Dimitry
|
Pridané:
11.12.2007 0:48
napodobne, a to pouzivam IE7 a silverlight mam spravne nainstalovany, kedze som ho nastranke MS minuly tyzden odskusaval.
|
| |
rishqo
Od: rishqo
|
Pridané:
11.12.2007 2:18
No ja teda neviem, mne to v IE7 slape ako hodinky...
|
| |
Azurit
Od: Azurit
|
Pridané:
11.12.2007 7:46
Stavil by som sa ze hned ako silverlight bude len trochu umiestneny na velkych strankach MS ani nenapadne urobit pluginy na ine prehliadace ako IE.
|
| |
ARny
Od: ARny
|
Pridané:
11.12.2007 10:39
Podla mojho nazoru chcu silverlight presadit skor nez pride na trh technlolgia Java FX alebo nejaka novinka zalozena na flash (myslim ze sa to vola apollo). Chcu proste dalej vytlacovat linux z pozicie serverov tot vsjo.
|
| |
haha
Od: haha
|
Pridané:
11.12.2007 14:12
Linux z pozicie serverov?? A tie maju s tym dokopy co??
|
| |
Marek
Od: Marek
|
Pridané:
13.12.2007 17:17
<MojNazor>
Flash z pohladu vyvojara jedna velka nocna mora ktora stale nechce zomriet. Pracovat s nim je ako navrat do cias pocitacov s dierovymi stitkami ...
Hned prvy clanok z vygoogleneho \'Flash vs Silverlight\' hovori za seba ... (Linku sem nemozem pastnut pretoze 'Najdlhšie slovo môže mať 50 znakov.' :D)
Stary ostrielany flash vyvojari zostanu urcite u svojej modli. Novy vyvojari vsak urcite siahnu po modernejsom, jednoduchsom a komfortnejsom nastroji na budovanie web aplikacii akym je Silverlight.
</MojNazor>
|