neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Via uviedla Pico-ITX barebone PC rozmerov 15 x 11 x 4.5 cm

DSL.sk, 7.12.2007


Spoločnosť Via dnes uviedla na trh barebone počítač využívajúci dosku formátu Pico-ITX, donedávna najmenšiu základnú dosku pre x86 platformu.

Produkt nesie označenie Via Artigo, skladá sa z dosky s integrovaným aktívne chladeným x86 procesorom Via C7, dosky Via Epia PX10000 s čipsetom VX700 s integrovanou grafikou, skrinky, externého 60 W zdroja a doplňujúcich káblov.

Užívateľ musí doplniť pevný disk alebo inú alternatívu disku a pamäť, k dispozícii je jeden DDR2 SO-DIMM slot pre 533 MHz modul o maximálnej veľkosti 1 GB.

Artigo priamo podporuje usporiadaním konektorov a špeciálnou prepájacou doskou IDE disk formátu 2.5", na doske je ale aj SATA konektor.

Vyvedený na zadnej strane je VGA port, na doske sú ale aj piny a dodávaný je kábel pre DVI. K dispozícii je samozrejme aj 10/100 Mbit ethernet. Na prednej strane sú k dispozícii štyri USB 2.0 porty, audio vstup a výstup.

Skrinka má vonkajšie rozmery 15 cm x 11 cm x 4.5 cm, kompletné osadené PC by malo mať odhadovanú hmotnosť 520 gramov.


Via Artigo



Odporúčaná predajná cena konfigurácie s 1 GHz procesorom Via C7 je 300 dolárov, v prepočte približne 6 800 Sk.


Via Artigo (video: Via)



Nový produkt by mal byť dostupný v USA a Európe od 14. decembra. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke Via.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

wow celkom pekne
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja nevim ale na slovensku sa tusim moc barebone nechytilo? kolkati mate baareboun pisičko?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam, ale nechcel som, oco mi to vybral
Odpovedať Hodnotiť:
 

chcel som tu najveciu skrinu
Odpovedať Hodnotiť:
 

chalani, povedzte mi, aj vy si obcas vyhonite?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Picham do nho klince a svacam si ho o dvere a potom ma tyzden boli
Odpovedať Hodnotiť:
 

a vyhonis si ho predtym alebo az potom?
Odpovedať Hodnotiť:
 

len kapku drahe..ked pripocitam pamat, plus disk dostavam sa nad 10 tis...najlacnejsi notebook sa da kupit uz za dakych 15-16 tis...a to mam k nemu aj monitor, a daleko lepsiu konektivitu a vyuzitelnost...
Odpovedať Hodnotiť:
 

HP i za 9990Sk..v novembri..
Inak acer uz za cca 13tis.Sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

hp za 9990? nemyslis tie sarkove hapecka? mali len par kusov, to bol len reklamny tah...
Odpovedať Hodnotiť:
 

hp lacnejsie ako acer?... sa zobud
Odpovedať Hodnotiť:
 

to neva ta cena ale je to haluz
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta si omočil huja u totej piččky kašaj čaji ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podobá sa to na rozvodovú skrinku z MBčky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

skor na 24-portovy menezovatelny gigabit switch
Odpovedať Hodnotiť:
 

stale to ma vyssiu inteligenciu ako to co mas v hlave.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz sa blizi konkurencia k mac mini ..:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak vobec nejde o cenu ale o spotrebu(Wh) ako download machine je to fasa vec
Odpovedať Hodnotiť:
 

jeah bejby! :-D ale musi sa uznat ze mas pravdu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcelo by to aspon 5.1 vystup zvuku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

chalani a uz ste ho skusali do zasuvky ono je to veeli dobree nabije zabije
Odpovedať Hodnotiť:
 

To chcem!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie Via C7-ky utiahnu DivX/XviD/DVD filmy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

DivX utiahli uz Pentium II, toto bude imho predsa len vykonnejsie. Rozmerovo pekne,aj by sa mi to lubilo mat, ale ked napisali aktivne chladenie, tak ma to nezaujima.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na nete su testy tychto procesorov, ale vhodne su len na kancelarske pouzitie a aj to dost v obmedzenej miere. S procesormi od AMD/INTEL sa to vobec neda porovnavat. Su o vela pomalsie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak DivX a XviD utiahne aj moj mobil :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

S moznostou pasivneho chladenia a cenou 180USD by to malo zmysel ako Thin CLient.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz aj na Slovensku zozeniete skrinky pre Pico ITX. Jednu som nasiel na http://www.jdc.sk/spico.htm
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár