neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Ceny 45-nm Core 2 Duo majú začínať na 3 600 Sk

DSL.sk, 7.12.2007


Ceny nových dvojjadrových procesorov Intelu vyrobených 45-nm procesom majú začínať na 159 dolárov u najlacnejšieho modelu E8200, tvrdí server Fudzilla.

Celkovo sa v januári očakáva podľa neoficiálnych informácií uvedenie minimálne štyroch dvojjadrových modelov E8200, E8300, E8400 a E8500.

Spotreba všetkých štyroch je na úrovni 65 W, všetky majú mať spoločnú 6 MB L2 cache a určené budú pre FSB 1 333 MHz. Taktované majú byť postupne na 2.66 GHz, 2.83 GHz, 3.0 GHz a 3.16 GHz.

Podľa Fudzilla najlacnejší E8200 má stáť 159 dolárov, v prepočte približne 3 600 Sk. Cena E8400 má byť 179 dolárov a najrýchlejšieho E8500 258 dolárov.

V novembri sa objavili aj neoficiálne informácie o Core 2 Duo E8190, čo by mal byť E8200 s vypnutou podporou virtualizácie. Tento by sa mal podľa dostupných informácií dostať na trh ale až neskôr.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie


Diskusia:
                               
 

tak vypada to tak, ze intel chce to amd definitivne pochovat :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nejednal by si tiez tak?
sak ked mozes zlikvidovat (alebo aspon poskodit) konkurenciu nespravis to?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Definitivne nie. Ked tu nebude AMD, Intel bude mat monopol a budu sa nanho vztahovat prisnejsie kontroly a nariadenia, bude pod drobnohladom, ci nezneuziva svoje monopolne postavenie.
Takze nechce, aby AMD zaniklo, ale "iba" malo nepatrnucky kusok kolaca.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

amd nezanikne, nie uplne, ked budu v koncoch, niekto ich odkupi, cital som, ze po nich pokukuje samsung...
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak samozrejme!
to je jasne, tak to je stale.
obavam sa ze uz sa nieco take pripravuje, potichu...
no je tam jeden problem:
ked k tomu dojde, tak intel bude drzat ceny a ponuku zhruba na jednej urovni aj rok kym neprinesie ta nova spolocnost nieco nove na trh!
co je pre nas zakaznikov dost nevyhodna situacia...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ale ved AMD snad nieco vymysli.. tak ako to bolo s Athlonmi XP.. tie boli lacne a vykonne a isli vtedy na dracku. dufam ze sa vzchopia a vymyslia nieco, co im bude moct intel jedine tak zavidiet :)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

preco si vsetci myslia ze by mal mat intel monopol ked zanikne amd!
samozrejme ze ho kupy ina firma!
sak co by bolo s tou technikou a technologiou co tak dlho vyvyjali?
nezahodia to do kosa! predaju to!
horsie bude ked intel bude tlacit (na maximum) a kupy vsetko od amd!
to bude koniec!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Intel kupi AMD a bude pokoj :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nevyzerá ono to tak je.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kkt ze jaaa sa pyyyytam !....svihol AMD do Mnichova ?!?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ze Helge ja som volal budem volat??
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

bez virtualizacie? no fuuj, len to nie, to by bol intel ako nokia. stale horsie a horsie. pribalia nove technologie ale ovladanie nulove, schopnosti pod psa...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kupim si ho z fleku a v hovotosti. 8200 aj lav ju bejby
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

u nas bude stat minimalne 4500,- Sk
+dan
+clo
+marza predajcu
+ine...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ano bude stáť v kamennom tzv obchode ale na nete si ho kupiš za normalnu cenu nie tu našu slovensku z ktorej si stiahne ešte aj mečiar zasrany
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja si ho nekupim bo nenam ani korunu...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

 
A je to tu... KTO POTREBUJE NEJAKE AMD ??? :) nikto :P
 
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ludia, ktory chcu relativne kvalitne ale lacne PC
Odpovedať Hodnotiť:
 

 
ved jasne.. za take AMD cpu by som nedal ani korunu... a tie ich nove chybove cpu by som nechcel ani zadarmo..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

nie je tomu tak davno co vsetci stadovite saleli za athlonom 64 s jadrom venice a do neba taktovatelnym opteronom a naopak zatracovali prescott, nuz a teraz sa situacia zmenila, raz jeden, raz druhy... len otazkou ostava ci dokaze amd s niecim prist... podla poslednych sprav to tak zatial nevyzera...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

suhlas :)

ale ten prescott neni az taky zly :P
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ale veru je
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak.. je.. clovek si nasledne moze odpojit ustredne kurenie a platit len za stratovu energiu v podobe tepla z PC.. veru ten HT nebol nijaka strasna vyhra.
Odpovedať Hodnotiť:
 

HT nieje az taka zla funkcia. ja ho mam na Northwood jadre a plna spokojnost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tvoje dcéry budú žrať metrové hovvná negrov jak besné, za trochu šťanky a semena
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ty si velky kkt
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ten Preskot mam a neni su s nim ziadne problemy ma na sebe skoro 2000sk chladic a ide do pohody
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som vyhral Presscot 3,0Ghz v Maji roku 2005, vtedy stal 11 tisic :) A ficim na nom dodnes..takze pohodka. Jasne ze kuri, o tom niet pochyb, ale nemam na nom ziadny specialny chladic a pohodka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ukaz nam prosim vypisi z elektrarni:-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

neviem neviem, kde vsetci beru to kurenie prescottov, ja mam prescotta 2,8 a uchladi mi ho vklude pasivny chladic, a to mam aj ventilatory na skrini vypnute, takze taha vzduch zo skrine von len zdroj...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár