| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 1:29
Naco nam bude tolko typov portov. Najelspie by bol jeden univerzalny na vsetko. Teras tu je dvi vga hdmi display port, a toto je len na prenos obrazu, z toho vypliva len nekompatibilita.
|
| |
fafo
Od: fafo
|
Pridané:
7.12.2007 1:42
to je sice pekne, ale ber to tak ze vyvoj ide dopredu a stale prichadzaju nove technologie ale ostava aj podpora starsich, neviem ci by si dostal cez VGA rozhranie full HD rozlisenie, kedze to dane rozhranie nieje schopne preniest, to ako keby si sa zamyslal nad tym ze preco je sata, vsak aj pata bolo dobre =)
|
| |
panc0
Od: panc0
|
Pridané:
7.12.2007 8:07
no bez problemov to prejde aj cez vga, zober si priklad rozlisenie 1600*1200 pri 100frame/sec . to je dost vela a ver tomu ze to na vykonnom kompe cez vga na hocijaky monitor prejde. 1920*1080 pri 24 resp 25 frame/sec prejde v pohode. HD rozlisenie mas na monitore dost casto ak hras.
|
| |
meff
Od: meff
|
Pridané:
7.12.2007 8:18
vga prenasa analogovy signal, ten samozrejme prejde. aj pri 1600*1200. ale analog neni digital. digitalny prenos signalu pri velmi vysokych rozliseniach potrebuju prenasat obrovsky pocet informacii.
|
| |
Applista
Od: Applista
|
Pridané:
7.12.2007 8:24
Ved si zober uz len skutocnost ze monitor mam pripojeny cez VGA kvalitnym kablom (aj monitor je kvalitny) a pri rozliseni 1280x960@85Hz mam pri velmi kontrastnych miestach artifakty.
|
| |
KocuR
Od: KocuR
|
Pridané:
7.12.2007 14:29
Ty artifakt :-D tie tam nemas kvoli kablu ani kvoli monitoru.
VGA kabel prenesie 2048x1536@60Hz :-) to je trosku viac ako Full HD
|
| |
hou
Od: hou
|
Pridané:
7.12.2007 19:09
Koli comu teda? Co si vlastne povedal?
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
7.12.2007 22:43
chcelo by to nepretaktovavat graf. kartu, ze? :)
|
| |
Applista
Od: Applista
|
Pridané:
7.12.2007 8:20
Apple uz v roku 2002 (mozno i skor) mal vyriesene napajanie monitoru, signal obrazu (DVI) a USB v jednom kabli. Tym padom si zapojil monitor do PC, klavesnicu do monitoru (cez USB) a mysku do klavesnice a vsetko bolo vyriesene jednym kablom po stole.
Problem bol jedine ten, ze pouzili nepouzite piny AGP 4x, ktore neskor boli pouzite na AGP 8x, ale vyriesili aj to.
|
| |
LK001
Od: LK001
|
Pridané:
7.12.2007 6:36
Pred tym ako zacnes trepat sprostosti tak troska postuduj: http://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort
|
| |
inspector
Od: inspector
|
Pridané:
7.12.2007 11:00
no DVI ma peknu redukciu na VGA ale to bolo asi jedine pri Grafikach
|
| |
arccus
Od: arccus
|
Pridané:
7.12.2007 1:30
Uz len aby sa to rozsirilo.
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
7.12.2007 9:26
ja som nikdy nepochopil preco je snaha zvysovat priepustnost dat v smere od VGA k monitoru. ked mi ide LCDcko na 60 alebo 75hz (poviem inac, 75fps), tak v hre mozem mat kludne aj milion fps, vzdy uvidim max 75 a neviem neviem ci si moje oko naozaj vsimne vsetky frame-y (pochybujem, clovek musi zmurkat :-)). takze jedine co podla mna treba zvysovat je rychlosti jadier a zbernic, to co sa vypluje na vystup moze byt predsa pomalsie...
|
| |
limki
Od: limki
|
Pridané:
7.12.2007 13:24
75Hz pri 24b {3B} farbach a 1600x1200 pixeloch je 75*3*2M = 450MB za sekundu.
Samozrejme ze ak v hre mas milion fps, tak nie vsetky posiela na monitor, posiela dost na to, aby ich vedel zobrazit
napriklad doma mi na tom rozliseni nepovoli viac ako 60Hz prave kvoli tomu, ze DVI tolko nezvladne {v single mode}
takze zvysovanie priepustnosti ma zmysel pri velkych rozliseniach
"Ak by sa kazda informacia, ktoru oko zachyti mala poslat do mozgu, ocny nerv by za chvilu *zomrel*"
|
| |
huso
Od: huso
|
Pridané:
7.12.2007 9:28
Vysvetlite mi prosim, preco sa este ludia namahaju vymyslanim roznych druhov tlstych aj tenkych metalickych kablov a konektorov, ked mozu vsetky data pohodlne prenasat cez optiku a popripade na napajanie si pomoct este dalsimi dvomi kablami. (Ano, DispayPort uz KONECNE pocita aj s optikou!!!)
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
7.12.2007 11:46
preco sa ludia radsej nejdu niekam prejst do lesa namiesto toho aby cumeli cely den do pocitaca?
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
7.12.2007 17:54
a vies kolko by tam nechali po sebe odpadkov? ;)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.12.2007 10:56
nejaka picture by bodla
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
7.12.2007 15:57
nikto-> lebo keby isli do toho lesa, tak aj tie zvierata by sa cudovali, co su to za "mantaci" :DDD
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.12.2007 18:44
Tak tak nahodou tam bude nejaka skupina turistou prevadzkovat grupak a zvierata budu len nechapavo krutit hlavamy ze co je to za prasce! :-P
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.12.2007 18:45
Kurva ked sa kuknem na svoju gramatiku az grciam pomaly, je mi hamba.
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
8.12.2007 21:03
no zla gramatika...esteze sa haMbis
|
| |
fdgdf
Od: fdgdf
|
Pridané:
7.12.2007 21:36
Bude sa dať nba to pripojiť aj mobil?
|
| |
dombranesmarck
Od: dombranesmarck
|
Pridané:
21.12.2007 14:01
<a href=http://www.airgunforhunt.com/>Air Gun.</a>
Sales of air rifles for sport and hunting.
Sights and accessories. More assortimet and cheap prices.
http://www.airgunforhunt.com/
|
| |
Sontarress
Od: Sontarress
|
Pridané:
23.12.2007 2:17
<a href=http://www.airgunforhunt.com/>Air Rifles.</a>
Sales of air rifles for sport and hunting.
Sights and accessories. More assortimet and cheap prices.
http://www.airgunforhunt.com/
<a href=http://www.cheap-24h.com/>Cheap cigarettes.</a>
Delivery to any country.
http://www.cheap-24h.com/
|