| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
maki
Od: maki
|
Pridané:
7.12.2007 0:17
windows 95? tomuto clanku chyba presnost ;)
|
| |
Sten
Od: Sten
|
Pridané:
7.12.2007 0:45
ti valí.. to ešte na 3.1... kdee by vo viste alebo xp, bolo až 7 chýb... sa nedá :D
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
7.12.2007 9:12
o com tocis, win 3.11 wfw mi nikdy nehodil bsod...teda hadam raz ked som nahadzoval alternaticny radic disku inac mozno najstabilnejsi win aky poznam :D
|
| |
pasik
Od: pasik
|
Pridané:
7.12.2007 0:53
detailne informacie su zverejnovane vzdy az v den vydania zaplat, to by si mohol vediet
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 0:55
asi som vymislel sposob ako zmerat rychlost gravitacie
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.12.2007 1:03
vravis rychlost gravitacie?... hm najprv skus zmerat vysku tvojho IQ ak sa ti to nahodou podari tak ti uverim ze si zmeral rychlost gravitacie
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 1:19
Das si nejaky elektromagnet a vedla nejake teleso, samozjreme teoreticky bez ucinkovanie ziadnych inych gravitacnych posobisk, das tje dve telesa do takej polohy aby boli nehybne aby sa navzajom nepritahovali k sebe , potom do magnetu pustis elektricky prud co teoreticky zvysi hmotnost telesa a nasledkom toho sa porusi rovnovaha medzi tymi telesami a magnet pritiahne to druhe teleso. Potom vypocitame za aky cas od pustenia prudu do magnetu sa teleso dalo do pohybu a potom dopocitame rychlost posobenia gravitacie na teleso.
|
| |
ti asi ...!
Od: ti asi ...!
|
Pridané:
7.12.2007 8:51
gravitacia nema rychlost!
je gravitacne zrychlenie, ale rychlost nie.
"Das si nejaky elektromagnet a vedla nejake teleso"
asi ta prekvapim ale gravitacia posoby kolmo na hladinu mora, teda do stredu zeme...
"potom do magnetu pustis elektricky prud co teoreticky zvysi hmotnost telesa"
to jak ta mohla napadnut takato ...!
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 12:37
gravitacia ma rychlost, poda einstiana ma rychlost svetla ale zatial sa ju nikomu nepodarilo zmerat. predstav si ze zrazu by proste vzniklo nejeake teleso a za kolko by zacalo ucinkovat na druhe ? to je rychlsot gravitacie
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 12:38
a kto pvoedal ze by sa to meralo na zemi ? a gravitacia nemusi byt len zemska pretoze gravitaciu ma kazde teleso a kazda hmotna castica vo vesmire, aj ty mas gravitaciu setko setko
|
| |
wardo
Od: wardo
|
Pridané:
7.12.2007 9:51
hh, aky si ty ale magor? :)))) .... co si pozeral nieco v telke a ti ruplo? To maju tie dnesne deti z tych blbych serialov...
El. pole zvysi hmotnost telesa? Aj keby to bolo teoreticky mozne "zvysenie hmotnosti telesa magnetickym polom"... Tak to zvysenie je take male, zanedbatelne, ze by nemalo vplyv na zmenu gravitacnej rovnovahy medzi telesami...
Vobe, su to uplne bludy co tu ty pises... Miesto kravin si radsej zober do ruky Slovensky jazyk pre 3 rocnik zakladnych skol a posutduj gramatiku ;)
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 1:21
eistain rata vo svojich rovniciach s tym ze rychlost gravitacie je rovny rychlosti svetla cize nic rychlejsie nieje
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 1:23
lOl :d ty nevies ze gravitacia musi mat nejaku rychlost ?? dokonca je mozne ze gravitacia ma svoje castice, zatial ich vedci len teoreticky predpokladaju, ich nazvali gravitony alebo nejako podobne. Si myslis ze gravitacia je proste nic len "vzduch". Vsetko musi mat hmotny zaklad, nic neni nic :d
|
| |
LOL
Od: LOL
|
Pridané:
7.12.2007 3:18
Este chvilu ho nechame pokracovat a mozno objavi este nieco prevratnejsie nez je koleso. Podla toho co citam, tak vlastnu gramatiku uz vymyslel :)
|
| |
: O
Od: : O
|
Pridané:
7.12.2007 9:01
akoze...?
gravitacia posoby aj vo vakuu
takze hmota to asi nebude, ked to prenikne cez akykolvek materia (doteraz verejne znamy)...
PS: predpokladam ze ti ide len oto ze sa nudis a potrebujes sa hned z rana s niekym hadat...
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
7.12.2007 9:17
Aj ziarenie dokaze prejst cez vakuum, a to su vlastne fotony a pokial viem je dokazane ze hmotnost maju.
|
| |
: O
Od: : O
|
Pridané:
7.12.2007 9:56
ziarenie je ziarenie a nielen fotony! ziarenie mas aj prud neutronov, protonov, elektronov,... a to niesu fotony!
fotony ale nepreniknu akymkolvek materialom (nato ty staci jednoduchy pokus...), rozny typ ziarenia ma tiez obmedzene moznosti prieniku cez material. neutrony prenikaju cez cokolvek.
samozrejme ze tieto castice maju hmotnost, ale je taka mala... (sice pre vedu nezanedbatelna!)
a hmota je urcita forma energie.
ja osobne verym tomu ze nieje len energia (klasicky ucene) elektricka, magneticka,..., ale su aj formy pre nas doteraz neobjavene.
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 12:42
a jako ty vies ze vo vakuu nejsu ziadne castice ?? si sa pozrel lupou a ziadne gulicky si tam nevidel??
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 12:44
:d ja som to pisal dneska o jednej rano :D cista haluz sme s kamartom rozmislali ako zarobime peniaze bez toho aby sme nieco robili a som si nahdou cital nejaky clanok ovesmire a tam sa pisali nieco o gravitacii a ze gravitaciu sa este nikomu nepodarilo zmerat /rychlost/ tak ma napadlo ze my to dokazeme :D tak sme zacali vymislat sposoby ako by sme to mohli zmerat a mna bnapadla tato vec :D je to dost odveci ale teoreticky by to mohlo byt realne
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
7.12.2007 2:05
gravitacne zrychlenie sa uci na zakladnej skole.
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
7.12.2007 2:56
preco ho nenechas? vidis ze sa snazi chalan.. daj mu chvilu casu a objavi aj ameriku :D
|
| |
Babel
Od: Babel
|
Pridané:
7.12.2007 9:15
Je zaujimave aku velku hmotnost (v pokoji) musi mat Windows ked pritahje tolko hackerov (myslim, ze by to mohlo byt nove specialne odvetvie fyziky, kt by sa venovalo softwarowej gravitacii) :D
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.12.2007 10:55
TAK TATO VETA SA MUSI ZAPISAT DO HISTORIE LUDSTVA.
CITUJEM " NIČ NIEJE NIČ" to je ta nauzasnejsia veta aku som kedy pocul
:D:D ty si riadny magor. Tolko nezmyslov vo vete, som myslele ze je to nerealne, ale ked pozeram na teba tak ma napada ze na nasom hlupom svete nieje nic nerealne ...
|
| |
Bzzz
Od: Bzzz
|
Pridané:
7.12.2007 12:21
uz s tym zacinas byt trochu nudny. dosli ti napady?
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
7.12.2007 13:02
Bozz tak nad tou vetou som sa prave na hodinu zamyslel. V prvej sekunde to smiesne bolo ale po hodine som z tej vety dostal strach :)
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 13:38
myslis vetu nic nieje nic:D
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 12:55
http://www.1sg.sk/~pkubinec/casticesily.html
toto si precitajte
|
| |
nimitz
Od: nimitz
|
Pridané:
7.12.2007 19:57
ta stranka sice je pravda, avsak v diskusii bolo viacero bludov.
po prve, fotony nemaju hmotnost. maju hybnost, maju energiu, ale nie hmotnost. ak by mali akukolvek hmotnost, nemohli by letiet rychlostou svetla, kedze ako iste vies, hmotnost je jedna z velicin ktore vyzaduju zmenu lorentzovym faktorom (gama=1/(sqrt(1-(v/c)^2))), teda hmotnost je pokojova hmotnost krat lorentzov faktor. Pre rychlost v=c je potom tento faktor nekonecno, teda aj hmotnost bude nekonecna. nechcel by si aby ta taky foton trafil.
po druhe, ak by si chcel dat vypnuty elektromagnet do takej polohy voci telesu, aby sa gravitacne nepritahovali, obavam sa ze bud by tento elektromagnet musel byt nehmotny alebo by vzdialenost medzi nimi musela byt nekonecne velka. ak vies o inom rieseni rovnice G=kMm(r^-2)=0, daj vediet.
po tretie, zaujimalo by ma ako el. / mag. pole zmeni hmotnost telesa inym sposobom ako urychlenie a z toho vyplyvajuce relativisticke zvysenie hmotnosti.
|
| |
nimitz
Od: nimitz
|
Pridané:
7.12.2007 20:08
na druhu stranu, mas pravdu aspon v tom, ze boli predpovedane tak castice prenasaujuce gravitacnu silu, gravitony, a podobne ako pre elektromagnatizmus su vlny a fotony, tak su predpovedane aj gravitacne vlny, pre telesa pohybujuce sa relativistickymi rychlostami. oboje tieto castice a vlny sa maju sirit rovnakou rychlostou, zrejme rychlostou svetla. bohuzial, rychlost sirenia gravitacie je velmi obtiazne namerat, najma pretoze je velmi slaba. co sa tvojho experimentu tyka, odporucam ti aby si si to nabuduce velmi dobre premysliet pred tym nez to niekam napises.
|
| |
uplne odveci
Od: uplne odveci
|
Pridané:
7.12.2007 20:44
vypadas ze sa vyznas, rad by som stebou aj o tom pokecal, nejaky kontakt ? icq
|
| |
nimitz
Od: nimitz
|
Pridané:
7.12.2007 21:53
kua som poxodil uz dost po svete, ale totok som estik neocul
|
| |
nimitz
Od: nimitz
|
Pridané:
8.12.2007 2:04
hm, nick mi kradnut nemusis. hoci, vypoveda to o tvojej urovni.
|
| |
nimitz
Od: nimitz
|
Pridané:
8.12.2007 2:06
ak chces, napis na migash.r at gmail.com pokial mas nejake otazky.
|
| |
dusko
Od: dusko
|
Pridané:
8.12.2007 3:46
tak tak nimitz mudro vravi a zvysku mozem len srdecne odporucit knizku Elegantny vesmir kde su tieto veci objasnene a popisane formou velmi zrozumitelnou a zabavnou... perfektne citanie, prisamvacku....
|
| |
Miky Forgget
Od: Miky Forgget
|
Pridané:
8.12.2007 22:57
nemýľte si pôsobenie gravitácie a pôsobenie sily
|