neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
V utorok 7 bezpečnostných aktualizácií Windows

DSL.sk, 6.12.2007


Spoločnosť Microsoft vydá v utorok až sedem bezpečnostných aktualizácií operačného systému Windows.

Tri aktualizácie budú opravovať minimálne jednu chybu stupňa kritická, postupne v DirectX, Windows Media Format Runtime a Internet Exploreri.

Všetky kritické aktualizácie opravujú aj chyby, ktoré umožňujú spustenie útočníkom zvoleného kódu.

Okrem toho spoločnosť vydá štyri aktualizácie Windows stupňa dôležitá.

Ako každý mesiac aj v decembri spoločnosť vydá novú verziu nástroja Windows Malicious Software Removal Tool pre detekciu a odstraňovanie najčastejšieho malwaru.

Okrem bezpečnostných aktualizácií Microsoft vydá šesť ďalších aktualizácií prístupných cez Microsoft Update a jednu aktualizáciu cez Windows Update.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie


Diskusia:
                               
 

windows 95? tomuto clanku chyba presnost ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ti valí.. to ešte na 3.1... kdee by vo viste alebo xp, bolo až 7 chýb... sa nedá :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

o com tocis, win 3.11 wfw mi nikdy nehodil bsod...teda hadam raz ked som nahadzoval alternaticny radic disku inac mozno najstabilnejsi win aky poznam :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

detailne informacie su zverejnovane vzdy az v den vydania zaplat, to by si mohol vediet
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi som vymislel sposob ako zmerat rychlost gravitacie
Odpovedať Hodnotiť:
 

vravis rychlost gravitacie?... hm najprv skus zmerat vysku tvojho IQ ak sa ti to nahodou podari tak ti uverim ze si zmeral rychlost gravitacie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Das si nejaky elektromagnet a vedla nejake teleso, samozjreme teoreticky bez ucinkovanie ziadnych inych gravitacnych posobisk, das tje dve telesa do takej polohy aby boli nehybne aby sa navzajom nepritahovali k sebe , potom do magnetu pustis elektricky prud co teoreticky zvysi hmotnost telesa a nasledkom toho sa porusi rovnovaha medzi tymi telesami a magnet pritiahne to druhe teleso. Potom vypocitame za aky cas od pustenia prudu do magnetu sa teleso dalo do pohybu a potom dopocitame rychlost posobenia gravitacie na teleso.
Odpovedať Hodnotiť:
 

gravitacia nema rychlost!
je gravitacne zrychlenie, ale rychlost nie.
"Das si nejaky elektromagnet a vedla nejake teleso"
asi ta prekvapim ale gravitacia posoby kolmo na hladinu mora, teda do stredu zeme...
"potom do magnetu pustis elektricky prud co teoreticky zvysi hmotnost telesa"
to jak ta mohla napadnut takato ...!
Odpovedať Hodnotiť:
 

gravitacia ma rychlost, poda einstiana ma rychlost svetla ale zatial sa ju nikomu nepodarilo zmerat. predstav si ze zrazu by proste vzniklo nejeake teleso a za kolko by zacalo ucinkovat na druhe ? to je rychlsot gravitacie
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kto pvoedal ze by sa to meralo na zemi ? a gravitacia nemusi byt len zemska pretoze gravitaciu ma kazde teleso a kazda hmotna castica vo vesmire, aj ty mas gravitaciu setko setko
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh, aky si ty ale magor? :)))) .... co si pozeral nieco v telke a ti ruplo? To maju tie dnesne deti z tych blbych serialov...
El. pole zvysi hmotnost telesa? Aj keby to bolo teoreticky mozne "zvysenie hmotnosti telesa magnetickym polom"... Tak to zvysenie je take male, zanedbatelne, ze by nemalo vplyv na zmenu gravitacnej rovnovahy medzi telesami...

Vobe, su to uplne bludy co tu ty pises... Miesto kravin si radsej zober do ruky Slovensky jazyk pre 3 rocnik zakladnych skol a posutduj gramatiku ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

eistain rata vo svojich rovniciach s tym ze rychlost gravitacie je rovny rychlosti svetla cize nic rychlejsie nieje
Odpovedať Hodnotiť:
 

lOl :d ty nevies ze gravitacia musi mat nejaku rychlost ?? dokonca je mozne ze gravitacia ma svoje castice, zatial ich vedci len teoreticky predpokladaju, ich nazvali gravitony alebo nejako podobne. Si myslis ze gravitacia je proste nic len "vzduch". Vsetko musi mat hmotny zaklad, nic neni nic :d
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este chvilu ho nechame pokracovat a mozno objavi este nieco prevratnejsie nez je koleso. Podla toho co citam, tak vlastnu gramatiku uz vymyslel :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze...?
gravitacia posoby aj vo vakuu
takze hmota to asi nebude, ked to prenikne cez akykolvek materia (doteraz verejne znamy)...

PS: predpokladam ze ti ide len oto ze sa nudis a potrebujes sa hned z rana s niekym hadat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ziarenie dokaze prejst cez vakuum, a to su vlastne fotony a pokial viem je dokazane ze hmotnost maju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ziarenie je ziarenie a nielen fotony! ziarenie mas aj prud neutronov, protonov, elektronov,... a to niesu fotony!
fotony ale nepreniknu akymkolvek materialom (nato ty staci jednoduchy pokus...), rozny typ ziarenia ma tiez obmedzene moznosti prieniku cez material. neutrony prenikaju cez cokolvek.
samozrejme ze tieto castice maju hmotnost, ale je taka mala... (sice pre vedu nezanedbatelna!)
a hmota je urcita forma energie.
ja osobne verym tomu ze nieje len energia (klasicky ucene) elektricka, magneticka,..., ale su aj formy pre nas doteraz neobjavene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a jako ty vies ze vo vakuu nejsu ziadne castice ?? si sa pozrel lupou a ziadne gulicky si tam nevidel??
Odpovedať Hodnotiť:
 

:d ja som to pisal dneska o jednej rano :D cista haluz sme s kamartom rozmislali ako zarobime peniaze bez toho aby sme nieco robili a som si nahdou cital nejaky clanok ovesmire a tam sa pisali nieco o gravitacii a ze gravitaciu sa este nikomu nepodarilo zmerat /rychlost/ tak ma napadlo ze my to dokazeme :D tak sme zacali vymislat sposoby ako by sme to mohli zmerat a mna bnapadla tato vec :D je to dost odveci ale teoreticky by to mohlo byt realne
Odpovedať Hodnotiť:
 

gravitacne zrychlenie sa uci na zakladnej skole.
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco ho nenechas? vidis ze sa snazi chalan.. daj mu chvilu casu a objavi aj ameriku :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je zaujimave aku velku hmotnost (v pokoji) musi mat Windows ked pritahje tolko hackerov (myslim, ze by to mohlo byt nove specialne odvetvie fyziky, kt by sa venovalo softwarowej gravitacii) :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

TAK TATO VETA SA MUSI ZAPISAT DO HISTORIE LUDSTVA.

CITUJEM " NIČ NIEJE NIČ" to je ta nauzasnejsia veta aku som kedy pocul

:D:D ty si riadny magor. Tolko nezmyslov vo vete, som myslele ze je to nerealne, ale ked pozeram na teba tak ma napada ze na nasom hlupom svete nieje nic nerealne ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz s tym zacinas byt trochu nudny. dosli ti napady?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozz tak nad tou vetou som sa prave na hodinu zamyslel. V prvej sekunde to smiesne bolo ale po hodine som z tej vety dostal strach :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis vetu nic nieje nic:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.1sg.sk/~pkubinec/casticesily.html

toto si precitajte
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta stranka sice je pravda, avsak v diskusii bolo viacero bludov.

po prve, fotony nemaju hmotnost. maju hybnost, maju energiu, ale nie hmotnost. ak by mali akukolvek hmotnost, nemohli by letiet rychlostou svetla, kedze ako iste vies, hmotnost je jedna z velicin ktore vyzaduju zmenu lorentzovym faktorom (gama=1/(sqrt(1-(v/c)^2))), teda hmotnost je pokojova hmotnost krat lorentzov faktor. Pre rychlost v=c je potom tento faktor nekonecno, teda aj hmotnost bude nekonecna. nechcel by si aby ta taky foton trafil.
po druhe, ak by si chcel dat vypnuty elektromagnet do takej polohy voci telesu, aby sa gravitacne nepritahovali, obavam sa ze bud by tento elektromagnet musel byt nehmotny alebo by vzdialenost medzi nimi musela byt nekonecne velka. ak vies o inom rieseni rovnice G=kMm(r^-2)=0, daj vediet.
po tretie, zaujimalo by ma ako el. / mag. pole zmeni hmotnost telesa inym sposobom ako urychlenie a z toho vyplyvajuce relativisticke zvysenie hmotnosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na druhu stranu, mas pravdu aspon v tom, ze boli predpovedane tak castice prenasaujuce gravitacnu silu, gravitony, a podobne ako pre elektromagnatizmus su vlny a fotony, tak su predpovedane aj gravitacne vlny, pre telesa pohybujuce sa relativistickymi rychlostami. oboje tieto castice a vlny sa maju sirit rovnakou rychlostou, zrejme rychlostou svetla. bohuzial, rychlost sirenia gravitacie je velmi obtiazne namerat, najma pretoze je velmi slaba. co sa tvojho experimentu tyka, odporucam ti aby si si to nabuduce velmi dobre premysliet pred tym nez to niekam napises.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vypadas ze sa vyznas, rad by som stebou aj o tom pokecal, nejaky kontakt ? icq
Odpovedať Hodnotiť:
 

kua som poxodil uz dost po svete, ale totok som estik neocul
Odpovedať Hodnotiť:
 

hm, nick mi kradnut nemusis. hoci, vypoveda to o tvojej urovni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak chces, napis na migash.r at gmail.com pokial mas nejake otazky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak nimitz mudro vravi a zvysku mozem len srdecne odporucit knizku Elegantny vesmir kde su tieto veci objasnene a popisane formou velmi zrozumitelnou a zabavnou... perfektne citanie, prisamvacku....
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemýľte si pôsobenie gravitácie a pôsobenie sily
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár