| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
siri
Od: siri
|
Pridané:
6.12.2007 14:15
Myslim, ze sa mylite minimalne v jednom bod. Ked som si precital to o Senci, potesil som sa, ze konecne. Lenze, detaily stale koncia v tretine jazera. Verte mi, Senec je momentalne na 100% rovnaky uz asi rok. Takze neviem neviem...
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
6.12.2007 15:02
Ten zoznam aktuálne pokrytých miest je v článku porovnávaný so zoznamom z našej linkovanej mapy na základe prvej verzie snímkov pre Slovensko (aby dokopy dali aktuálny stav), ktorý je starší ako rok.
Viacero z tých vymenovaných miest bolo pokrytých už v 2006, keď tam bol veľký update, v tom staršom zozname ale nie sú.
Podľa dostupných informácií je aktuálne viacero nových snímkov, z miest by úplne novopokrytými mali byť minimálne Stupava, Bardejov, Nové Zámky, Šurany, celá Skalica, cez viacero starých snímkov sú podľa farebnosti preložené novšie a neprekrývajú sa úplne so staršími. Bohužial tieto informácie nie je možné nejak jednoducho overiť, pomôžu len skúsenosti ľudí z danej lokality, ktorí to sledovali v minulosti.
|
| |
peter
Od: peter
|
Pridané:
6.12.2007 17:51
Jedine co aktualizovali je Bratislava a okolie. Ostatne snimky su v nezmenenom stave. V prvej verzii GoogleEarth bol v Blave most Apolo vo vystavbe, teraz je tam uz ako postaveny. Vsimnite si v okoli Senkvic je stale vo vystavbe zeleznica, je tam stara trat, ktora tam uz dva roky nie je. Na Bukovej stoji vo dvore mojho svokra auto, ktore uz minimalne 5 rokov nema. Mapy s podrobnym zobrazenim, tam pribudaju len velmi sporadicky. Len dufam, ze ked uz maju ten satelit ze to bude pribudat rychlejsie.
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
6.12.2007 18:32
No v prípade Slovenska pridané detailné snímky zvyčajne boli doteraz už v čase pridania staré. Že sú staré neznamená, že Google ich nepridal nedávno, fotenie WV-1 je len hypotéza. Čo to spôsobuje ťažko povedať, zdalo by sa, že kritickým zdrojom je čas satelitu, možno sú tam ale aj iné dôvody.
O aktualizáciu v prvom rade neišlo, prebehli sme ale celú mapu Slovenska a na viacerých miestach je evidentné prekrytie starších detailných snímkov novými. Kedy boli nafotené asi vedia posúdiť len ľudia, čo v tých lokalitách žijú.
Prednostne išlo ale o rozšírenie pokrytia detailnými snímkami. Veľa ich nie je, hádam to pôjde v budúcnosti výrazne rýchlejšie, ale aspoň dačo.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.12.2007 19:57
Porovnal som Sered, detailna bola pred troma rokmi tak isto ako teraz. Pozrel som autobusovu stanicu a na obrazku je minimalne 3 roky stara, vsetky casti ktore som mohol porovnat s obrazkami co som mal ulozene na cd priblizne rok a pol, su uplne totozne.
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
6.12.2007 20:36
Hej, to môže cca sedieť. Sereď bola podľa dostupných informácií pridaná v Q2 2006 pri prvej väčšej vlne rozšírenia detailných snímkov Slovenska. Vek fotky cca 3 - 1,5 = 1,5 roka pred pridaním môže tiež sedieť, niektoré pridané snímky bývajú aj staršie. Len pre informáciu, Google Maps bolo pre USA spustené vo februári 2005, satelitné mapy Slovenska pribudli niekedy v Q2 2005, prvý väčší update Slovenska bol v Q2 2006.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.12.2007 21:04
Dakujem za informaciu.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
6.12.2007 21:32
jj to uz bolo pred rokom... najprv bolo bernolakovo uplne nedetailne, detailne pokrytie koncilo pri starych hydinarnach potom bolo tak v pohode... a asi pred rokom sa objavili docela detailne snimky... aj takmer cele male karpaty boli uz davno... CO JE TOTO ZA CLANOK?
|
| |
Mike
Od: Mike
|
Pridané:
6.12.2007 14:19
ten Senec je vazne stary..na Bratislavskej vedla TGB Plastu je uz par mesiacov zburanisko,momentalne tam stoji kostra noveho Tesca..ale na tej mape su este veselo stare budovy..
|
| |
powa
Od: powa
|
Pridané:
6.12.2007 14:22
museli to fotit zrovna cez zimu ? ked to vyzera tak skaredo ? :D dufam ze coskoro bude cele slovensko .. rad by som konecne videl strechu nasho domu.
|
| |
po..ch..wa
Od: po..ch..wa
|
Pridané:
6.12.2007 14:28
tak vybehni pred chalupku a pozri si ju ty lama :D
|
| |
head
Od: head
|
Pridané:
6.12.2007 14:37
looooooooooooooooooooool
|
| |
lolec
Od: lolec
|
Pridané:
6.12.2007 14:24
Pozrite sa na Trencin...
Tam je to pekne vidiet.. polovica je uz v novom rozliseni, a polovica v starom :D
|
| |
Vlado Matoha
Od: Vlado Matoha
|
Pridané:
6.12.2007 15:05
no ale ty IDIOT to uz je tam dobre dlho
|
| |
Vlado Matoha
Od: Vlado Matoha
|
Pridané:
6.12.2007 15:05
no ale ty IDIOT to uz je tam dobre dlho
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
6.12.2007 19:30
musi byt hned idiot? mam rad takychto dokonalych diskuterov..
|
| |
tuc
Od: tuc
|
Pridané:
6.12.2007 22:22
ano musi lebo vsetky tieto diskusie pod kazdym clankom za 1.maju nulovu vypovednu hodnotu, 2. pise totalne somariny o ktorych nic nevie 3.je to pravda ze je idiot
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
7.12.2007 3:31
do diskusii s nulovou vypovednou hodnotou je lepsie neprispievat
|
| |
Mike
Od: Mike
|
Pridané:
6.12.2007 14:25
vyzera to, ze sa stare neaktualizovalo,len sa pridalo nove..
|
| |
g_6
Od: g_6
|
Pridané:
6.12.2007 14:47
Aj Pezinok je stary :( min. 1 rok
|
| |
Beta
Od: Beta
|
Pridané:
6.12.2007 15:07
Aj dva. Pretoze tam Molo len zacali stavat.
|
| |
Radiki
Od: Radiki
|
Pridané:
6.12.2007 14:50
Nitra je tiez uz davno len z 1/3 pozeratelna
aktualizacia na prd alebo ziadna
|
| |
fester
Od: fester
|
Pridané:
6.12.2007 15:00
buďte radi keby ste žili v takom zapadákove ako ja tak sa nič nemení :-(
|
| |
eso
Od: eso
|
Pridané:
6.12.2007 15:26
A co? Kosice su ajtak nezmenene. Nic tam nevidno.
|
| |
pepe
Od: pepe
|
Pridané:
6.12.2007 15:20
su tam dost stare snimky, v lete sme spilili jeden strom v zahrade a na tych snimkoch stale je - su najmenej pol roka stare ...
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
6.12.2007 15:37
A Martin stale nic...
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.12.2007 15:44
Hlavne ze je pekne detailne moja dedina :-p
|
| |
blabla
Od: blabla
|
Pridané:
6.12.2007 15:53
no moji zlati, toto niesu urcite snimky nove, lebo keby to bolo z jesene, tak by neboli vsetky stromi zelene. za za druhe ani nie zo satelitu, ale to su letecke asi zo slov, geodezie. ps.: nie je ten novy googlacky satelit ciernobieli ? http://www.dsl.sk/article.php?article=4684 "WorldView-1 letiaci vo výške 496 km sníma pás o šírke 17.6 km pri kolmom pohľade, u monochromatických obrázkov s 11 bitmi na pixel."
|
| |
netrag
Od: netrag
|
Pridané:
6.12.2007 16:18
Nove Zamky maju tiez stary obraz....
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.12.2007 19:59
A Sturovo nepridali :) Hlavne ze hned cez Dunaj je krasne ostry Ostrihom
|
| |
betmen
Od: betmen
|
Pridané:
6.12.2007 21:04
stary ale dobry
|
| |
mr.S
Od: mr.S
|
Pridané:
6.12.2007 16:52
Kedy vam to dojde nic neni nove je to len hovadina vsetky snimky su stare nic sa tam nezmenilo.....mozna ze casom pridu ale teraz a dnes tam nic noveho neni .
|
| |
dusky
Od: dusky
|
Pridané:
6.12.2007 17:20
na to si ako prisiel? pekna blbost. na vychodnom slovensku aj na zapadnom je dost novych pasov. neviem kedy boli fotene ale pridane museli byt teraz nedavno. odhadujem ale pat zo vsetkych dvadsat detailnych pasov ci kolko ich mame je novych alebo vynovenych
|
| |
iso
Od: iso
|
Pridané:
6.12.2007 17:01
Strasne stare detaily, aspon 3 roky !!!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
6.12.2007 17:24
Co z toho plinie, ak budete vonku NZABUDNITE sa stale USMIEVAT lebo NEVIETE kedy vas GOOGLE ODFOTI !!!
|
| |
Büzz
Od: Büzz
|
Pridané:
6.12.2007 20:53
ja som na GE odfoteny ako serem za krikom
|
| |
Bozzova segranica
Od: Bozzova segranica
|
Pridané:
6.12.2007 20:55
mna vyfotili ako obstastnujem Bozza za garazami pri nasej bytovke :S
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
12.12.2007 12:13
owned!
|
| |
Marek
Od: Marek
|
Pridané:
6.12.2007 17:47
No BB je min. 3-4 stara snimka .. EUROPA uz oslavuje rok a na snimke este nie su ani zaklady .. som zvedavy kedy to spravi update :D
|
| |
Darken
Od: Darken
|
Pridané:
6.12.2007 19:49
.. hm tomuto hovorite vysoka kvalita? skuste si pozret MARTIN.. je to jedna velka seda skvrna.. a priblizit sa to neda.. :( preco google sleduje USA a tak a na SK sere? :D
|
| |
Büzz
Od: Büzz
|
Pridané:
6.12.2007 21:00
tiez nechapem. dieru do p. ako je USA pokryju perfektne a nuklearnu velmoc Slovensku republiku si dovolia ignorovat! TOTO NEBUDEME TOLEROVAT!
|
| |
m2m
Od: m2m
|
Pridané:
6.12.2007 19:57
Pozeral som.
Senec aj Pezinok su take iste ako pred rokom, ziadna zmena
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
6.12.2007 20:21
Hej, absolutne ziadna aktualizacia, ziadne nove snimky:
Sered - autobusoba stanica stale stara, o sidlisku Meander ani chyru ani slychu, Billa rozostavana (to svedci minimalne o veku snimok 2 roky+nieco - asi z leta 2005 ... Billa bola uvedena do prevadzaky v decembri 2005)
Blava - o troch veziach na bajkalskej ani pary ...
|
| |
truhlik
Od: truhlik
|
Pridané:
6.12.2007 20:33
pisete pekne blbost v tom clanku. na googli som ako doma, kazdy tyzden sa v tom vrtam par hodin, slovensko poznam presne, co je nove a co nie, ale momentalne som tam nenasiel nic co by bolo aktualizovane. Tie mapy su vyse roka stare, presnejsie, v google earth su uz vyse roka. a uz vtedy boli najmenej rok stare. Ked som cital clanok, som sa potesil, ale ked som pozrel na Slovensko, hned som zistil, ze tam nie je nic noveho ... skoda, mozno za rok ...
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
6.12.2007 21:23
Neviem ako ty ale ja mam nove mapy tak ako maju byt - asi to mas blbo nastavene....
|
| |
ferdo
Od: ferdo
|
Pridané:
6.12.2007 20:40
Bratislavske zabery su urcite starsie ako 2 roky
|
| |
Stano
Od: Stano
|
Pridané:
6.12.2007 20:52
Z mnou potencialne zaujimavej oblasti som predsa nasiel nieco nove - Mala lodina, Sucha Dolina, atd ... toto nebolo v takom rozliseni urcite. V lete tam brazdim na bikeu a ked som chcel pozriet kde co ako.. nebolo a uz je - skoda, ze je zima...
|
| |
Bzzz
Od: Bzzz
|
Pridané:
6.12.2007 21:02
to moj barak pokryvaju realtime. to viete znamosti...
|
| |
margecany pribudli
Od: margecany pribudli
|
Pridané:
6.12.2007 21:04
.
|
| |
Robert
Od: Robert
|
Pridané:
6.12.2007 21:08
Zilina a Rajecka dolina stale nic. :(
|
| |
darien_fawk
Od: darien_fawk
|
Pridané:
6.12.2007 21:25
Nitra sa asi bude rozsirovat lebo nadomnou letelo glietadlo (čmeliak) a lietal v takych pruhoch a aj v obyvanej casti (takze asi nerozprasoval gnojivo). A vidim google ma gsatelit a foti aj gSR - gpráškovacie lietadlá.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.12.2007 21:44
Ale asi sa mu pokazilo GPS a spravil chybu ako ten Slovinsky kamionista a postrekoval kade mu sipka ukazovala aj ked pol kilometra vedla :)
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.12.2007 21:44
Ale asi sa mu pokazilo GPS a spravil chybu ako ten Slovinsky kamionista a postrekoval kade mu sipka ukazovala aj ked pol kilometra vedla :)
|
| |
Nic nove
Od: Nic nove
|
Pridané:
6.12.2007 21:37
Uzemie ZV-BB-KA-ZH 2 highres pasy stare cca 3 roky - nic nove.
|
| |
Miro
Od: Miro
|
Pridané:
6.12.2007 22:19
Clanok je len propagacia vasej mapy slovenska v google maps nic viac. mapy su stare uz rok a nic sa nezmenilo takto iba sirite famy. dakujeme......
|
| |
Nitra
Od: Nitra
|
Pridané:
6.12.2007 22:38
Detailne snimky nitry (velmi malej casti nesta) su rovnake ako boli minuly rok, teda Nitra nic nove.
|
| |
navaho
Od: navaho
|
Pridané:
6.12.2007 23:34
pre vsetkych userov firefoxu==>>
precitat==>>
Migrujeme z Firefoxu na Operu alebo možnosti prispôsobenia
www.opera-prehliadac.com/content/view/251/63/
|
| |
tonic
Od: tonic
|
Pridané:
7.12.2007 8:19
Zazauljme Google ze si nevsimaju SR! Ja platim za net a oni si dovolia tam nedat satelitnu snimku mojej zaprdenej obce. Hanba!
|
| |
pohodak
Od: pohodak
|
Pridané:
7.12.2007 8:22
opera rulezzz ostatne shit
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
7.12.2007 9:07
ked o to ide, tak mapa bratislavy je stara asi 8 rokov.
|
| |
gamer
Od: gamer
|
Pridané:
7.12.2007 10:48
Detaily Slovenska sa menili iba minuly rok v Maji ...kde sa obajvil most Appolo a prescanovane boli aj Jaslovske Bohunice ..predtym boli detailne vidiet ...teraz tam dali snimky kde je sama para s kominov ,takze ,"asi na nieciu ziadost" tuto cast urobili vlastne necitatelnejsiu ...kazdopadne nic ine nepribudolo co sa tyka map ....POI , fotiek atd . samozrejme pribudlo vela ... takisto pribudla pozitivna vec a to pocasie ...pred 3 mesiacmi som tam tuto funkciu nevidel.
|
| |
air
Od: air
|
Pridané:
7.12.2007 17:29
naco cakat ved su letecke snimky slovenska
|
| |
trencin
Od: ttkvas
|
Pridané:
23.5.2010 7:58
trencin je furt rovnaky
|