neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Dvojjadrové lacné Celerony od 20. januára

DSL.sk, 5.12.2007


Novým najlacnejším dvojjadrovým procesorom platformy x86 by sa mal od 20. januára stať prvý dvojjadrový procesor Celeron, model Celeron Dual-Core E1200.

Tvrdí to server Fudzilla, ktorý tak potvrdil októbrové informácie Xbit labs.

Procesor by mal byť taktovaný na 1.6 GHz, pracovať s 800 MHz FSB a mať 512 KB L2 cache.

Jeho cena má byť 54 dolárov.

Aktuálne je najlacnejším dvojjadrovým procesorom Intelu 1.6 GHz Pentium Dual-Core E2140 s 1 MB L2 cache za 64 dolárov a najlacnejším dvojjadrovým procesorom AMD 2.1 GHz Athlon 64 X2 4000+ s 1 MB L2 cache za 68 dolárov.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

looooooooool na tom neprehram ani xvid :D
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

uz nepi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super, dufam len, ze na tom pojde aj Opera.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Hej, to bude strasne velky problem ... Na spustenie opery treba dnes minimalne C2Q 6600 4 GB RAM, na pozeranie filmov C2Q Extreme 6800 8 GB RAM a 64 bit OS ...

Naco hentaky procak davaju na trh ... sak na tom sa neda vobec nic spustit ... ludia ked by sa niekomu na tom pomalom dual core Celerone podarilo rozbehat Win 95 dajte vediet .... mne zatial bezi Win 3.1 na Athlone 64 X2 6400+ na 2 GB RAM a stiha to len tak tak !!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

WIn 95?A co povies ze mojej 10 rocnej segre bezi Win XP Professional sp2 na konfiguracii
cpu 333MHz taktnuty na 450MHz
Ram 192MB
Vga nvidia 128Mb
CO???Ten pocitac ma asi tak 10 rokov....jedie co je tam od originalu upgradovane je vga,ktora je stara 2 roky :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty sa vobec pocuvas ?? operu rozbehas aj na 400ke .. propanbuh ved opera je asi 20x menej narocnejsia na poziadavky ako posrany firefox .. prosimta ked rozbeham najnovsie filmy na mojej starej sunke , preco by si to na tomto rozbehat nemohol ? prosto nechapem takychto ludi ako si ty ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak som si to precital este raz .. sorac uz chapem tvoj sarkazmus :)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

no ty určite nie, ale ostatní normálni by nemali mať problém
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

tomu ver ze len jemu to nepojde..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

tak do kanclu sa to hodi...
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

do kanclu radsej nejaky lacny, tichy procesor s pasivnym chladenim, napr. Via
Odpovedať Hodnotiť:
 

VIA do kancelarie ? ale ked nepotrebujes efektivne vyuzivat cas tak urcite je dobra aj VIA.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na office, uctovnictvo a web aplikacie ti v pohode staci aj via.
Odpovedať Hodnotiť:
 

intel zaujimavo vyplnuje diery v trhu :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

ale konecne nieco lacne lebo vsetko zatial co je od intel corel 2 dua tak to maju taku vyrubanu cenu ze sa clovek stoho ide dosr*t......

Odpovedať Hodnotiť:
 

Si pozri riadne ceny ti... a potom mudruj
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam otazku:
kolko watov to zere?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

si strcte celerony do p....ble
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

ja len tolko, ze ako prebieha ta migracia na novy system v gmaile? pretoze ja take nemam..... a par ludi co som si vsimol tak uz hej.... je v tom nejaky postup?

vdaka ze odpovede
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

nastav si v rozhrani jazyk na US-English, alebo dalej cakaj...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to by som už radšej kúpil niečo výkonnejšie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ked budu na 45nm tak berem ale uvidime :D Ale fakt to bude do kanclu alebo file server :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ma niekto info o spotrebe?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

4,5l na sto kilometrov, celkom slušné
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár