neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Zabezpečenie bezdrôtových klávesníc Microsoftu prekonané

DSL.sk, 5.12.2007


Švajčiarska spoločnosť Dreamlab Technologies oznámila prekonanie zabezpečenia komunikácie viacerých bezdrôtových klávesníc Microsoftu, na diaľku iba odpočúvaním rádiovej komunikácie.

Útok bol overený na klávesniciach Optical Desktop 1000 a Optical Desktop 2000 a mal by byť podľa tlačovej správy účinný aj na Optical Desktop 3000 a 4000 a ďalších modeloch využívajúcich 27 MHz komunikačné pásmo.

Pracovníci Dreamlab analyzovali používaný komunikačný protokol s výsledným zistením, že zasielané kódy stlačených klávesov sú šifrované XOR-ovaním s iba jedným náhodným bajtom dát, ktorý sa vygeneruje pri prvom spojení klávesnice s prijímačom a ďalej sa nemení.

S použitím jednoduchého slovníka a pravdepodobností výskytu jednotlivých písmen abecedy je možné náhodný kľúč automaticky zistiť podľa Dreamlab iba z 20 až 50 odchytených zašifrovaných znakov.

Efektívny útok umožňuje odchytávať kompletnú komunikáciu klávesnice s PC s jednoducho zostrojiteľným prijímačom do vzdialenosti desať metrov, s citlivejším prijímačom aj zrejme na výrazne väčšiu vzdialenosť.

Spoločnosť o prekonaní bezpečnosti bezdrôtových klávesníc Microsoftu informovala v tlačovej správe, kde je možné nájsť aj linku na video-demonštráciu.



Najnovšie články:

Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple


Diskusia:
                               
 

to testovali v laboratornych podmienkach? mne sa nezda ze by toto niekto normalne robil...sak je to totalna sprostost.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

preco by to mala byt sprostost? nemusis sa sledovaneho compu ani dotknut a v realtime case(!) vidis, co dotycny pise...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Desať metrov iba ak v otvorenom priestore bez rušenia inými spotrebičmi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Niekto zapne vysávač a som špión je v **** :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano vy dvaja najmudrejsi.. urcite si uvedomujeme ze vsetky domace spotrebice a hlavne VYSAVAC urcite pracuju na frekvencii 27MHz vsakze...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tak ti si asi najmudrejis. precitaj si ucebnicu elektrtotechniky pre stredne skoly 1. rocnik a cast sumy a ruchy a pochopis.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

heh jeden lepsi ako druhy.. no.. frekvencia na urovni niekolko Hz urcite moc neovplyvni signal s frekvenciou 27MHz
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ak chceme hovorit po anglicky, tak napiseme "realtime" a ak po slovensky, tak "v realnom case" a ak chcem hovorit ako debili, tak "v realtime case" ... zivot je otazkou priorit ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

lol XD
Odpovedať Hodnotiť:
 

v realnom realtime case, in any case ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aka sprostost? Ved s tym v klude mozu napr. aj vykonavat technicku spionaz.. Moznosti je vela. Je dobre, ze sa taketo veci testuju a pise sa o nich.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepis na moj nick tupec
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Wireless je uz zastarany, bluetooth je na tom o nieco lepsie, aj v konektivite aj v bezpecnosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No bluetooth dokazes s parabolickou antenkou odpocuvat aj na 1km cez sklo (tipci skusali zo strechy jednej budovy do nejakej dalsej business budovy). Co sa tyka bezpecnosti, tak v minulosti malo viacero zariadeni dost problemy (telefony umoznujuce skopirovanie celeho tel. zoznamu a pod.), v sucasnosti neviem ako to je...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No to si trosku strelil blbost, ten kilometer... sklo na 2.4GHz nevadi, ale kolko je uz rusenia v tomto pasme : WiFi, mikrovlnky, BT, dialkove ovladania, riadenie modelov, atd... Parabolicka antena ma sice velky zisk, ale bohuzial okrem uzitocneho signalu, ti "chyti" aj vsetok ten bordel...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

chyti ale len ak je smerom k "cielu" treba si uvedomit ze ked ma velky zisk tak ma aj velku smerovost teda vyzarovacie uhly su male
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jak prekvapenie MS nevie poriadne urobit ani klavesnicu a nie to operacny system.....
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

MS robi kvalitny HW, ale ty to samozrejme nevies, lebo sa furt hrbis nad tvojou chicony a geniusom
Odpovedať Hodnotiť:
 

zabudol si na logitech
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten moj prezil salku caju. Asi ich zacnem mat rad :-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

kamo pozor mam mys logitech na pracu s grafikou za 3600sk ..logitech nie je shitna znacka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak majkrosoft robi velmi kvalitny harware (myse klavesnice atd atd
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

HW je dobry, az na IntelliMouse Explorer 4.0, na tom bezne odchadzaju tlacitka asi pouzili nekvalitnejsie snimace :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ukaz mi mys na ktorej sa nerozjebu tlacitka ked maniaci ako si Ty denne tresnu s tou myskou o stol asi 100 krat..

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tam nieje chyba snimacov, ale to ze na podkoch tlacitiek su take plastove kontakty ktore tlacia na spinace mysi, ktore sa po brutalnom pouzivani casom zoderu,to vsak nije problem staci si vystrihnut kusok(2x2mm) tvrdeho plastu napriklad z diskety a nalepit ich sekundovym tlacitkom na ne. POZOR nsmu byt prilis hrube ale ani prilis tenke.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nesmu byt prilis tenke ani prilis hrube.. idealne tak na také to domáce žuvanie
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo domace šukanie
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Dobrý je aj pružný kúsok tenkého pliešku, takto mi geniuska fachčí už pekných pár rokov v extrémnych (mojich) podmienkach, doma mám ale samozrejme logitech (MX610)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

praveze pri tejto myske je to o snimacoch.... Mne po zopar mesiacoch nie brutalneho pouzivania zacala srat, vyreklamoval som ju, na druhej som najprv vymenil blbe spinace za bocne, potom ma to prestalo bavit tak som ju vyhodil...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ano zaujimave riesenie, a spravia ztoho dobry soft na sledovanie zamestnancov .....

Ja som verny starej kabalazi zrovna od MS :D, no ale nechcem povedat ze sa neda odchytat co pisem, mne proste kabel nevadi

btw ake su skusenosti s bezdratovymi ? vydrz baterie, vypdava niekedy signal ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

este my v ziadnej nevypadaval signal a tom som ich predal vela.. ale s baterkami je to horsie, da sa povedat ze cim lacnejsi model tym viac zere baterky (cest vinimkam), tie najvacsie srotove benqi, čikonki a pod vydrzia tak tyzden dva, a to tam davam fakt silne baterky..no proste hruuuuuza
Odpovedať Hodnotiť:
 

wtf? ja mam nejaku multimedialnu chicony a s dvomi aa duracellkami vydrzi stvrt az pol roka a to ju pouzivam denne niekolko hodin
Odpovedať Hodnotiť:
 

šak riiikam čest vynimkam
Odpovedať Hodnotiť:
 

stara dobra metalika :) ziadne baterky aj ked sa sice zvykne zasekavat chvostik ale staci rozumne vyriesit a je po probleme
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ja mam od logitechu taku daku asi normalnu=DDD,a baterky v tom som nemenil ani nepamatam,tak raz za 2roky,,a to neprehanam...verte,ci neverte
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mno mam akurat tag wireless mys od MS a to Intelimouse Explorer 2,0 aaale co sa tyka vypadkov signalu neregistrujem ziadne a to mam blizko pc BT APcko a aj klasicke APcko pre notebook a aby nebolo malo tag este aj Wireles music system od Logitechu... cize ziaden vypadok...
Co sa tyka baterii, tag tie mi vydrzia brutus dlho , vyse roka a to boli panasonic a teraz tam mam duracely.. som zvedavy kolko daju tie.. ale uz su tam asi pol roka minimalne..
Odpovedať Hodnotiť:
 

stary dobry paradox, niekedy je tazsie zabezpecit aby veci spolu nekomunikovali (nalezen novy hardware Boeinq747)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a ako je to s wireless myskami?
LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kuknite web Zadarmo veci
Web plny s vecami zadara napríklad: podložky pod myš, fotky, Puma vôňe, perá, časopisy a mnoho iných vecíí viac info na webee
registrujte sa a využívajte výhhody portálu ZADARMOVECI
www.zadarmoveci.webovka.eu

tak ešte raz www.zadarmoveci.webovka.eu a dajte vediet o nej aj kamošom :) ĎAKUJEM
Odpovedať Hodnotiť:
 

nasrať
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej hej.. presne tak.. nasrať :-D taky spamer by si nic ineho ani nezasluzil
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár