neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Digitálna TV by mala byť na celom území SR do konca 2010

DSL.sk, 3.12.2007


Spustenie prevádzky prvého terestriálneho digitálneho multiplexu by malo byť dokončené najneskôr do konca roka 2010.

Vyplýva to z materiálu Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií o plánovanej informačnej kampani o DVB-T predloženého na 71. rokovanie vlády SR, ktorý obsahuje aj predbežný harmonogram prechodu na digitálne pozemné vysielanie na Slovensku.

V prvej fáze bude vysielať všetkých päť slovenských kanálov STV 1, STV 2, Markíza, JOJ a TA3 v prvom multiplexe, ktorý bude využívať najmä frekvencie nepoužívané analógovými televíziami. Neskôr sa komerčné televízie presunú pravdepodobne do druhého, verejnoprávne do verejnoprávneho multiplexu.

Spustenie prevádzky druhého multiplexu má byť ukončené do konca roku 2011, spustenie verejnoprávneho multiplexu do konca roku 2012.

Harmonogram zatiaľ uvádza ukončenie analógového vysielania do konca roku 2011.

Definitívny harmonogram prinesie až záväzný predpis TÚ SR, ktorého vydanie sa očakáva v januári 2008.

Kampaň na prechod na DVB-T začne v roku 2008 a do roku 2012 bude stáť celkom 125 miliónov Sk.



Najnovšie články:

Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

...myslim, ze na slovensku je nerealne stihnut tie terminy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No najprv si naši vrcholní parlamentní predstavitelia musia vysporiadať svoje nezhody s vinicami pri vínečku a až potom dojde k digitalizácii TV.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Slovaci si sami za to mozu aku maju vladu. A sami si mozu za to v akom su upadku a aky dopad to na nich ma. Nie politici kurvia zem. Zem kurvia ti, ktori tych politikov volili.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kamarade s tebou by som sa rad stretol. Sa zamysli. Ty si strasny *****. Vzdy tam boli iny a vzdy to tak isto dopadlo. Ale kaslat na to lebo to je debata do nekonecna
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano, je to debata do nekonecna. Len som chcel poukazat na to, ze Slovac casto zabuda, ze Ta vlada sa tam nenanominovala sama. Len tolko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na tom vobec nezalezi, lebo ked sa raz clovek dostane do politiky, tak nech mal akekolvek moralne zasady, tiez sa z neho stane rychlo bezny slovensky politicky hajzel... bud ho zmeni chamtivost a vidina bohatstva a moci, alebo okolnosti, lebo kto v politike nie je svina, ten tam nevydrzi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som to tiez tak myslel ale nechcel napisat.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Plne suhlasím
Odpovedať Hodnotiť:
 

este doplnim, polovica svin v politike tam islo s dobrymi umyslami, neboli spokojny so sucastnou politikou tak to chceli zmenit... a nakoniec sa z nich stali svine... a polovica tych, ktori v politike nevydrzalo ju muselo opustit, lebo sa odmietali stat svinami...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Heh, kiez by to bolo jedine, co je na Slovensku nerealne ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jasné, do 2010 bude na Slovensku všetko: celoplošné DVB-T, ADSL, diaľnicu z BA do Košíc... Keď čítam a počujem podobné nezmysly v rôznych materiáloch všemožných ministerstiev, tak sa mi otvára nožík vo vrecku. Veď tomu sami nemôžu veriť!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Az ma srdce boli ked vidim ako sme v tomto strasne pozadu a ako pomaly to cele prebieha. Kym mi spustime DVB-T, tak v CR budu mat pokrytu celu republiku DVB-T HD. Smutne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A preco by sme nemohli preskocit na DVB-H? To by bola blbost? Musime mat to tecko?
Odpovedať Hodnotiť:
 

DVB-T najvacsia chujovina pod slnkom. Dovod? Neustale legislativne a technicke zmeny vid. ČR, najskor MPEG-2 potom MPEG-4, najskor nekodovane, teraz podmieneny pristup, ziadne spektrum kanalov, len klasicky zaklad, co chytite aj na hrdzavu kolorku na streche. Viva la DVB-S, 2500 kanalov za par korun, a mozem byvat aj v atomovom kryte:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

...s vyhladom na severny juzny orbit :) Suhlas, DVB-S rulez. Podstatne nizsie naklady, bezkonkurencna kvalita a ponuka. Ale nie kazdy si moze dovolit montovat satelit - zober si ze byvas v severnom byte a nepovolia Ti antenu na strechu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Strecha je ako schodiste spolocny priestor a kazdy ma narok na nu si dat co chce. Pokial napr na schodisti nebranis skrinami v unikovej ceste v pripade poziar.Na streche nemas nieco co moze padnut dolu a niekoho zabit a podobne.
A ked mas prihoretu spravkynu ako ja tak s nou vybabres das to tam, dobre s nou pohadas a ma respekt.
Musis si to presadit. Rok som montoval Wifi na strechy a toto bol dost casty problem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak mas prihoretu spravkynu, ktora zozenie vyjadrenie nesuhlasu s tou tvojou antenou na streche od vacsiny byvajucich, tak som zvedavy, ktorym smerom sa bude uberat ten tvoj/jej respect...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale cakat do roku 2012(aj to je otazne) nie je ziadna vyhra. A co potom? Dostanes multiplex, kde pojde STV1,2, Markiza, Joj a TA3, pricom si budes takisto musiet kupit pristupovu kartu(cca 4000sk) a prijimac/tv s CI sachtou. V dnesnej dobe jedina alternativa, pokial nie je mozny DVB-S je DVB-C a to nie je vsade alebo Magio/Orange IPTV, kde mas 30 kanalov a platis ako zeravy:/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...a tak naklady na poriesenie slusneho digisatu s diseqc motorom a dalsimi vecami je isto nakladnehsie ako poriesit DVB-T STB. A kartam sa nevyhnes ani na DVB-S (teda... pokial sa bavime v oficialnej rovine ;) Ale je nepochybne, ze kto ma moznost namontovat satelit, nemoze spravit nic lepsie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

WTF? tu sa bavime o DVB-T nie DVB-S
DVB-T je nekryptovany a nepotrebujes k nemu ziadne drahe set-top boxy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co je drahy settopbox ??? pre babku z hornej dolnej s dochodkom 6 000, je aj najlacnejsi prijimac za 1500 drahy.... dufam ze si to nemyslel tak, ze na analog tuner chytis digi signal a aj nieco uvidis :-D Bol by som rad, keby sa nasi pani uz konecne dohodli v com budu vysielat, mpeg 2 abo 4 ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kym sa dohodnu ci mpeg2 alebo mpeg4, tak vo svete bude mpeg6 alebo mpeg8
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dvb-t nebude kodovane takze no card
Odpovedať Hodnotiť:
 

Plan asi urobil zasa Fico ...vyzera to tak ak jeho volebny plan dialnic.... vsetko musi byt do 2010 ,aj ked je to nerealne :) ... to je presne ako z jeho volebneho programu

Odpovedať Hodnotiť:
 

Tebe uz dobre vypraza z tej politiky, otazka je preco je Slovensko uplne posledne, ked v CZ to bezi v ostrej prevadzke uz davno, no preto, lebo sme na Slovensku a medialne giganty ako JOJ a Markiza nemaju ani najmensi zaujem na tom aby dostali tak lahko konkurenciu, kedze na jednom analogovom kanale moze byt 4-6 dalsich televizii a to v digitalnej kvalite, nehovoriac o nizsich prevadzkovych nakladoch a nedostatku volnych frekvencii na Slovensku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chudak Gamer chvalis tych k... z predoslej vlady ,ktori
okradle invalidov ,dochdcov a este aj teba.Tebe naozaj,len
traba psi obojok a vladu asocialov aka tu bola 8 rokov.
Ubohe slovensko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Okradne? Dufam ze nemyslis BMG invest a spol, lebo mi ta je luto.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty sa najprv nauc pisat, a potom podloz svoje tvrdenia. Ale kedze si dement, pravdepodobne ani nepochopis tento koment.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si riadny chudak, veris dnesnym populistom ako keby uz niekedy hovorili pravdu. Vlada hovori pre svojich priaznivcov presne to co si zelaju pocut. Zelate si pocut ze budu dialnice? Tak budu! Zelate si pocut ze sa zlepsi zdravotnictvo tym nicnerobenim a narastanim dlhov? Zlepsi sa , len treba verit vlade ,ktora nic preto nerobi! A takto by sa dalo pokracovat. Tato vlada by aj modre z neba vybavila keby mali dochodcovia zaujem , aby pri dalsich volbach vhodili do urny ten spravny populisticky listok.
Nic nie je problem. Ale v rovine zdraveho rozumu a zrelej uvahy je problem vsetko. Kde na sluby vziat? Na to uz tato vlada nema recept. Vid BA letisko. Dame tam miliardy. Realita: nie su peniaze. Tomu sa hovori bacovanie od desiatich k piatim. Ved zdrava cast populacie vystavi ucet populistom uz o par mesiacov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis si ze vlada ti nieco da? kkt do huby ti da, sam sa o seba musis postarat, ty socka uboha
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je cloveku vas luto neviete o com pisete.Natlacili vam
kaleraby do hlav a verite tomu.Takyto narod sa lahko manipuluje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dopici FENOMEN! ficovolic, co vie pouzivat internet!
Odpovedať Hodnotiť:
 

+5
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujimalo by ma ci bude MPEG-2 alebo MPEG-4...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Aj mna... ked uz takto meskame za zvyskom Europy, tak by sme mali z toho vytazit a prejst rovno na MPEG-4 (ASP), ale kebyze skocime rovno do h.264 (MPEG-4 AVC) tak by som sa tiez nehneval :) Ale budme realisti... mohli sme skocit po 3G tak ako vacsina Europy, ale mobilni operatori chceli vytazit peniaze, tak nam podhodili este aj EDGE. Od MDPT necakam o nic lepsie planovanie :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Digitálna televizia na Slovensku uz davno je, len opisovaci clankov to asi nevedia. Napr. Satelitna, kablova,internetova,mobilna, ... ale pre socky bude az 2010, ale si zase musia kupit ten Set -top Box na DVB - T inak im to bude zrnit tak ako doteraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

si ty nejaky mudry , evidentne si to ani necital a sekas tu machra.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre socky...niekomu asi mamina kupila novu klavesnicu tak vypisuje
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Máte jedinečnú šancu ZADARMO SI ODBANOVAŤ VÁŠ STEAM ACCOUNT, NA KTOROM MÁTE VAC BAN!!! Služba je celkom ZADARMO a 100% funkčná! http://steamunban.infernohost.net/
Odpovedať Hodnotiť:
 

jasne moj pekny, ....ze by som po dlhej dobe oprasil PHPcko a niecim peknym ti to naplnil? :)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

bonzol som ta providerovi, uvidime, aki su rychli...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked ste tu vsetci odbornici tak mi odpovedzte na jednu otazku: ked mam TV s prijimacom DVB-T tak mi staci pripojit dakku antenu a uz to fachci alebo jak je to?
(viem ze je to lamerska otazka ale nebite ma)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

jj, staci ti asi 10cm antenka, kupis hocikde. skusal som prijem na 10cm antene, islo to v pohode v KE. myslim ze to napojis aj na hocijaku UHF antenu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár