neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Ceny DDR2 stále prudko klesajú a budú klesať

DSL.sk, 30.11.2007


Ceny DDR2 pamäťových čipov používaných na výrobu DDR2 pamäťových modulov stále prudko klesajú a tento trend by si mali zachovať aj v najbližšom období. Uvádza to správa spoločnosti DRAMeXchange prevádzkujúcej trh pre obchodovanie s pamäťovými čipmi medzi ich výrobcami a odberateľmi.

Pravidelne sledované 512 Mbit DDR2 čipy klesli od 19. do 26. novembra o 6.7% na 0.96 dolára v prípade 667 MHz čipov, o 7.9% na 0.93 dolára v prípade 533 MHz čipov a až o 11.8% na 0.82 dolára v prípade neznačkových plne testovaných eTT čipov.

Pred mesiacom sa tieto čipy obchodovali postupne za 1.35, 1.31 a 1.17 dolára.

Ešte prudšie klesali ceny stále častejšie používaných 1 Gbit čipov, značkové 667 MHz čipy klesli o 18.2% na 2.01 dolára a eTT o 13.5% na 1.65 dolára.

Ceny DDR pamätí si zachovávajú svoju stabilnú cenovú hladinu a v súčasnosti sú v prepočte na kapacitu už takmer trikrát drahšie ako DDR2 čipy.

Prudký pokles cien postihol aj viaceré typy NAND flash čipov. Najviac klesali ceny 32 Gbit a 8 Gbit MLC čipov, za týždeň o viac ako 9%. Významne, o 5.4% až 8%, klesali aj ceny 1 Gbit, 2 Gbit a 16 Gbit SLC čipov.



Najnovšie články:

Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple


Diskusia:
                               
 

Aj ja chcem kupovať gigové ramky za 60 korún :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si kup radsej rozum.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je Gbit, nie GByte, takze tych cipov potrebujes 8
Odpovedať Hodnotiť:
 

to su ceny len cipov.
ale je to pekne ze zlacnuju :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj ale ak som to dobre precital tak to neni hotová ramka ale len ten chip ktory je na nej .
Odpovedať Hodnotiť:
 

na nej je tych cipov trocha viac ako jeden
Odpovedať Hodnotiť:
 

:) budme radi ze to lacnie....

Odpovedať Hodnotiť:
 

a DDR1 čo?už teraz napr. 1 gb stoji 3x viac ako DDR2..nuž, už to pre nich nie je zaujimave..viac ako kupiť 2 gb ramky sa mi oplati vymeniť dosku..
Odpovedať Hodnotiť:
 

a sdramky?
jake su tie drahe!
Odpovedať Hodnotiť:
 

tie su drahe kvoli vysokym cenam za ulozenie v archive. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

vymenit dobru highend dosku za novu lepsiu highend dosku, ram, procesor, ... a o par rokov bude zas novy nekompatibily cipset a biznis sa toci dalej
Odpovedať Hodnotiť:
 

na PP06 za 80000 KCS si asi nepamatas=)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si spominam na 16MB ram.. asi v roku 1997, vtedy v cennyku stala 20000.- uff to boli casi ;D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teras som pozeral v obchode tak mi daval 1GB Kingston DDR 2 667notebook za 650 tak som uz cel ist po ne ale tak to si ete pockam nech daju nejuku tu stovecku dole a zostane mi aj na dake cedla juchu
Odpovedať Hodnotiť:
 

2 GB RAMka zacina uz na 950,-SKK
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ked klesne cena o 0,2$ tak to nie je nic extra :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak, ked klesne cena jedneho cipu o 0,2USD tak to je dost :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahojte ;=)

Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ahoj
Odpovedať Hodnotiť:
 

co je to 512 Mbit a 1 Gbit chip. Nemali byt jednotky pamatovych chipov MB MegaByte, a GB GigaByte ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ach jaj, ale aspon sa pytas. to sa casto nevidi....
jeden byte je 8 bitov, cize na 1GB RAM potrebujes 8x 1GBit chipov na ram module
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie lebo si IDIOT!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No, pekne (priam múdro) si mu to vysvetlil !!! :-)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár