neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Trojjadrové procesory údajne už vo februári

DSL.sk, 29.11.2007


Spoločnosť AMD prinesie vôbec prvé trojjadrové procesory na trh už vo februári. Uviedol to dnes taiwanský server Digitimes na základe informácií od taiwanských výrobcov základných dosiek.

Dvomi pripravovanými modelmi by mali byť Phenom 7700 a 7600 s taktom 2.5 GHz a 2.3 GHz, 3 x 512 L2 cache a 2 MB L3 cache určené pre socket AM2+ ale kompatibilné aj so socketom AM2.

Spotreba týchto procesorov by mala byť 89 W, o 6 W menej ako u minulý týždeň predstavených štvorjadrových procesorov Phenom 9500 a 9600.

Výhodou trojjadrových procesorov oproti prvým predstaveným štvorjadrovým modelom s novým jadrom K10 je aj pracovná frekvencia, ktorá je u vyšších a nižších modelov o 200 MHz respektíve 100 MHz vyššia.

Podstatnou výhodou má byť ale najmä cena, keď AMD dokáže zužitkovať vyrobené štvorjadrové procesory s jedným chybným jadrom, čo umožní spoločnosti výrazne zefektívniť výrobu.

Trojjadrové procesory môžu mať aj zaujímavý pomer reálneho výkonu a ceny, výrazne vyšší ako prvé štvorjadrové procesory od AMD, ktoré sú na tom v tomto ukazovateli horšie v porovnaní s najlacnejším štvorjadrom Intelu Core 2 Quad Q6600.



Najnovšie články:

Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple


Diskusia:
                               
 

Len aby to nebol iba trik ako vyuzit pokazene 4jadraky...
btw 1. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

...no a co? ked to funguje a da sa to predat, tak neni problem.
...nevidel som tu ale clanok o tom, ze by intel predaval pokazene 4-jadrove CPU ako 3-jadrove-takze mam sudit, ze oni tie pokazene uz nedokazu rozchodit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Intel zrejme z pokazenych stvorjadrovych robi dvojjadrove a jednojadrove... :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

intel nemoze(teda moze, ale na nic mu to nebude) vyrabat trojjadrove procesory, lebo jeho 4 jadrove su zlepene dva 2 jadrove procesory a AMD ma nativny 4 jadrovy procesor!!:-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto sa tak normalne robi...napr aj u starsich grafickych kariet si mal niektore pipeline zablokovane pretoze neboli 100% funkcne...a niektore sa dali este spustit...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas pravdu, takto to robia v podstate vsetci, snazia sa vyrobit vzdy to najlepsie a ked sa nepodari tak sa to predava na mensich frekvenciah a podobne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Heh tak potom moj e6600 je pokazeny q6600 s pokazenimy dvoma jadrami
Odpovedať Hodnotiť:
 

vy ste chlapci debili fakt, Intel nema 4jader, takz pokazene dvojjadre predavali ako jednojadre... (Intel Core Solo... napriklad)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pleties 1 cez 2
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne ako pises a aj intel vyrabal tymto stylom v minulosti celerony - skratka sa nepodarilo pentium, tak ten procak este viac "ochudobnili" a hura na svete bol Celer
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ved ono to tak funguje, oni vyuzivaju "pokazene" stvorjadrove a stym ze jedno jadro vypnu

"keď AMD dokáže zužitkovať vyrobené štvorjadrové procesory s jedným chybným jadrom"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len nechapem myslienku ze vyrobit 3jadrovy z 4jadroveho s jednym chybnym jadrom, ja neviem,,,, oni akoze z nepodarkou chcu to robit alebo ako? Kebyže hej, tak ale ako to zvladnu pri osadzovaní do puzdra, ked kazdy bude mat ine chybne jadro...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to nieco na styl Cell procesorov pouzitych v PS3, tiez vyrabaju viac jadier ale skutocne funkcnych je menej, spravili to kvoli velkej chybovosti vyroby a pozri, ake su tie procaky uspesne ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jo je to podobne, pri Celll je jedna riadiaca cast a 8 vypoctovych casti (kvazi jadier) CPU = spolu akoby 9. Z tychto osmych vypoctovych "jadier" ale moze byt pokazene maximalne jedno.
Odpovedať Hodnotiť:
 

paneboze... retard
Odpovedať Hodnotiť:
 

si "momentalne" zaostaly?

- styl vyjadrovania ako 10rocny
- gramatika ako 12rocny
- logicke rozmyslanie ako 14rocny
....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak to je jasne ale tym ze z uzitkuju aj tie nevidarene budu lacnejsie aj tie vidarene no aspon dufam bo to tak vychadza a nvidia to robi uz dlho vikonnejsie GPU ktore mali napr chibne nejake tie pipeliny tak ich kus podtaktovali a supli do o radu slabsich grafik pre nadsenych overclockerov len fajn
Odpovedať Hodnotiť:
 

tebe chyba na klavesnici y (tie 4 y asi omylom pouzite neratam :P)?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no co, je to novodoby bernolak :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten by písal všetko s ypsilinom!

Odpovedať Hodnotiť:
 

No nefim asi by som si radsej kupil 4Jadrak ako 3jadrak...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trojjader moze mat pri stavajucej architekture viacere vyhody ako stvorjader
Odpovedať Hodnotiť:
 

lenze tri jadra dokazu medzi sebou lepsie komunikovat lebo su spojene do trojuholnika
Odpovedať Hodnotiť:
 

blboost









blboost
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

az mi nekedy z tych postov ostava rozum stat :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

slovinu nemam rad a aj tak to pisem ako pride pod ruku takze za to ma dufam neodsudzujes
Odpovedať Hodnotiť:
 

ODSUDZUJEM TA V MENE SERVERA DSL.SK!!! NAVZDY VYLUCENY!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak sa pozri na gramaticku spravnost tvojho nicku a potom vynasaj rozsudky nad druhými
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis si ze to nespravil naschval?... omg
Odpovedať Hodnotiť:
 

a čo tak 5-jadrové CPU, z pokazených 8 jadrových? :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak teda sprav ten 8 jadrak.. lebo na desktop je len architektura na 4...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No to by sa najprv museli začať vyrábať 8 jadrá a museli by byť aj populárne. Zatiaľ sú síce PC s 8 jadrami ale to sú dva 4 jadrá.

Odpovedať Hodnotiť:
 

tak z 16 jadrovych urobia 15 ňadrové.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmmmmmmm tri ňadrá
Odpovedať Hodnotiť:
 

jaa chci takyy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie mala jedna taka ... vo filme Total Recall (v hlavnej ulohe s terajsim guvernerom statu California)
Odpovedať Hodnotiť:
 

jaka skoda ze mala jedno pokazene :D
mohla mat 4 :P
zeby jedno na chrbte? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Predam auto, je trojkolesove, ma lepsi motor ako stvorkolesove auta. Cena dohodou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

splietaš ňadrá s jadrami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

podlamna splieta kokot s pičami
Odpovedať Hodnotiť:
 

I want to share about my finding in the net. It is http://www.zzzoff.com the only system in the world where specialists, not searching systems search instead of you.

You can judge yourself: if advanced searching machines Google, Yahoo, MSN, Altavista… all together index (look through) only 20% of Websites, then 80% of their content are left outside their coverage (journal "Computer world" 20 Febr. 2007)
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem co je na tom zvlastneho.pred casom to bolo u intelu ocividne.najlepsie kusky pentium a 2.trieda celeron.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://nitra.myminicity.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello:

I must share this with you!

I've worked with the federal government on IT projects, and as we
see in the news everytime thousands of records are stolen or missing,
our computer networks are not secure. Check out <a href=http://free-avg.org>AVG </a>
network and it is free.

<a href=http://free-avg.org>AVG </a>is the best performing antivirus -
and it's free. No need to waste money on the Nortons-tm and Mcafees-tm of the
world. I'm happy to share this information with this forum and blog.
Check it out.<a href=http://free-avg.org>AVG</a> and get total protection for free.

Thanks
Odpovedať Hodnotiť:
 

Societŕ negli <a href='http://www.train.trenibuti.info' >train erano</a> http://www.diseno-cocina.trenibuti.info ne [URL=http://www.sin-bragas.trenibuti.info] bragas sin una [/URL] ogni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello Friends

Can any one tell me how we can treat erectile dysfuction through Viagra or Cialis Pills. Or are there any alternatives available for that?

Thanks

Bye
http://www.buyviagrax.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.google.com
http://www.yahoo.com
http://www.msn.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

ZML.com server based in moscow, and "All materials presented on this site are available for the distribution over the Internet in accordance with the license of the Russian Organization for multimedia and Digital Systems (ROMS) " I guess we’ll see more and more of these kind of sites in the time to come
http://dvd-valley.com/?p=5 full article
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam napad dsl.sk ,co keby ste mazali tieto prijebane spamy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zamieta sa! dalsíííí!
Odpovedať Hodnotiť:
 

majú tam brigádnikov, pochop!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

tak som rozmyslal, ze co skor kupit z agemu.... core2quad 2.4 ghz (4x2MB L2) alebo core2duo 3.0ghz (2x2MB L2), ked cenovo su na tom cca rovnako.... ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mat tak Tvoje problemy ... jasne ze 4-jadrak ... ten z 2,4 (pri 266,6x4=1066,6 MHz FSB s nasobicom 9) pretaktujes na 3,0 (pri 333,3x4 = 1333,3 MHz FSB) alebo prinajmnesom na 2,7 GHz (pri 300x4 = 1200 MHz FSB)
Odpovedať Hodnotiť:
 

- samozrejme ze 3jadraky budu nepodarene 4jadraky ... kto sa tomu divi je divny ... ved na poli GPU to funguje roky rokuuuuce. A nielen vo vypinani chybnych casti GPU, ale aj nastavenim nie prilis vydarenej revizie plnohodnotneho GPU na nizsie frekvencie ... a hned tu mame nie XT ale Pro variantu, ktora ma toto isto stream proc akurat na nizsej frekv. Potom sa nieco dalsie nepodari, odstavime 12 stream a mame tu 8800 GT so 112, miesto 8800 GTX, ktora ich ma 128 ...

- porovnavat 3-kolesove auto a 3-jadrovy CPU je zcestne ... ale ked uz tak velmi chceme, tak kupit 3-kolesove auto za 3/4 ceny 4kolesoveho je vyhodne ... Jedno koleso na Fabiu asi nestoji 80 000 Sk ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako mozes povedat ze nepodarena 8800GTX je 8800GT ked GTX ma cip G80 a GT ma uz cip G92, keby si porovnaval s GTSkou tak nic nepoviem
Odpovedať Hodnotiť:
 

a este taky detail 12+112=124 nie 128 :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár