neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Najväčším výrobcom čipov Intel, pamätí Kingston

DSL.sk, 29.11.2007


Spoločnosť iSuppli vydala v stredu tri rebríčky najväčších výrobcov čipov za rok 2007, výrobcov DRAM čipov za tretí štvrťrok 2007 a výrobcov pamäťových modulov za prvý polrok 2007.

S výrazným náskokom najväčším výrobcom polovodičových čipov bude podľa predbežného odhadu v roku 2007 Intel s príjmami 33.97 miliardy dolárov z predaja čipov.

Nasleduje Samsung s 20.1 miliardami, Toshiba s 12.6, Texas Instruments s 12.2 a STMicroelectronics s 9.99 miliardami amerických dolárov.

Z prvej desiatky tento rok oproti minulému roku vypadli dve spoločnosti AMD a Freescale Semiconductor. U AMD sa príjmy znížili zo 7.5 miliardy na 5.8 miliardy.

Naopak do prvej desiatky poskočili Sony a Infineon Technologies. Sony sa dostala vďaka zvýšenému predaju PS3 a zvýšenej produkcii viacerých čipov spoločnosti zo 14. na 8. miesto, keď sa jej príjmy zvýšili z 5.1 na 8 miliárd amerických dolárov.

Rebríček najväčších výrobcov DRAM čipov vedie s náskokom Samsung s príjmami 2.2 miliardy za tretí štvrťrok. Nasleduje Hynix s 1.8 miliardou, Qimonda, Elpida a Micron.

V rebríčku výrobcov pamäťových DRAM modulov vedie Kingston pred Smart Modular, A-Data, Ramaxel Technology, MA Labs, Transcend, Crucial Technology, Corsair Memory a Apacer Technology.



Najnovšie články:

Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple


Diskusia:
                               
 

ja mam intela, pamete corsare (asi samsung chipy) a usb a-data.
tak to asi sedi :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Samsung?
Napriek obovskému výpadku v auguste?

http://www.dsl.sk/article.php?article=4306

Neuveriteľné!

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tak az tak vela nestratili. Aj ked by som videl radsej Hynix na prvom mieste. Je to dobre.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to je tam moc prace dat tieto udaje do tabulky?
omnoho lepsie by sa to potom citalo...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

opat tam majú brigádnikov

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A Tesla je na ktorom mieste?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nikola Tesla?
;)
urcite uz mrte rokov na prvom :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

hehe ja mam cipy od veducich :P Intel a Kingston ... len mi odisla grafa fcera smutim lebo nemozem hrat teraz :( (ATI)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

intel by som si nikdy nedal ako vidite kvantita ale ziadna kvalita
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ved preto ich ludia tolko kupuju

Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

tak ja mam kingston a viete proc?.lebo maju ZARUKU 96 mesiacov.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

hlupacik malicky ,to ze je tam zaruka 96 mesiacov neznamena to ze mas skutocne na akukolvek vadu zaruku 96 mesiacov.Je to troska trik na zakaznika,a ty si im to pekne zozral aj s navyjakom ,asi tak jak skoro 40 % slovenska zere ficovi tie jeho sracky ktore su den co den v mediach.Ax jo.Kedy sa ludia zobudia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

oj ba veru, pravdu vravia
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár