
neprihlásený
|
Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína |
|
|
Najväčším výrobcom čipov Intel, pamätí Kingston
DSL.sk, 29.11.2007
|
|
Spoločnosť iSuppli vydala v stredu tri rebríčky najväčších výrobcov čipov za rok 2007, výrobcov DRAM čipov za tretí štvrťrok 2007 a výrobcov pamäťových modulov za prvý polrok 2007.
S výrazným náskokom najväčším výrobcom polovodičových čipov bude podľa predbežného odhadu v roku 2007 Intel s príjmami 33.97 miliardy dolárov z predaja čipov.
Nasleduje Samsung s 20.1 miliardami, Toshiba s 12.6, Texas Instruments s 12.2 a STMicroelectronics s 9.99 miliardami amerických dolárov.
Z prvej desiatky tento rok oproti minulému roku vypadli dve spoločnosti AMD a Freescale Semiconductor. U AMD sa príjmy znížili zo 7.5 miliardy na 5.8 miliardy.
Naopak do prvej desiatky poskočili Sony a Infineon Technologies. Sony sa dostala vďaka zvýšenému predaju PS3 a zvýšenej produkcii viacerých čipov spoločnosti zo 14. na 8. miesto, keď sa jej príjmy zvýšili z 5.1 na 8 miliárd amerických dolárov.
Rebríček najväčších výrobcov DRAM čipov vedie s náskokom
Samsung s príjmami 2.2 miliardy za tretí štvrťrok. Nasleduje Hynix s 1.8 miliardou, Qimonda, Elpida a Micron.
V rebríčku výrobcov pamäťových DRAM modulov vedie Kingston pred Smart Modular, A-Data, Ramaxel Technology, MA Labs, Transcend, Crucial Technology, Corsair Memory a Apacer Technology.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
jaja
Od: jaja
|
Pridané:
29.11.2007 9:24
ja mam intela, pamete corsare (asi samsung chipy) a usb a-data.
tak to asi sedi :D
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
29.11.2007 9:59
Samsung?
Napriek obovskému výpadku v auguste?
http://www.dsl.sk/article.php?article=4306
Neuveriteľné!
|
| |
DSL = LSD
Od: DSL = LSD
|
Pridané:
29.11.2007 10:06
Tak az tak vela nestratili. Aj ked by som videl radsej Hynix na prvom mieste. Je to dobre.
|
| |
tali
Od: tali
|
Pridané:
29.11.2007 10:14
to je tam moc prace dat tieto udaje do tabulky?
omnoho lepsie by sa to potom citalo...
|
| |
talian
Od: talian
|
Pridané:
29.11.2007 13:38
opat tam majú brigádnikov
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
29.11.2007 11:27
A Tesla je na ktorom mieste?
|
| |
: D
Od: : D
|
Pridané:
29.11.2007 14:21
Nikola Tesla?
;)
urcite uz mrte rokov na prvom :D
|
| |
Aero
Od: Aero
|
Pridané:
29.11.2007 18:55
hehe ja mam cipy od veducich :P Intel a Kingston ... len mi odisla grafa fcera smutim lebo nemozem hrat teraz :( (ATI)
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
29.11.2007 21:36
intel by som si nikdy nedal ako vidite kvantita ale ziadna kvalita
|
| |
olo
Od: olo
|
Pridané:
30.11.2007 7:27
ved preto ich ludia tolko kupuju
|
| |
jaja
Od: jaja
|
Pridané:
30.11.2007 8:29
tak ja mam kingston a viete proc?.lebo maju ZARUKU 96 mesiacov.
|
| |
0fca
Od: 0fca
|
Pridané:
30.11.2007 9:24
hlupacik malicky ,to ze je tam zaruka 96 mesiacov neznamena to ze mas skutocne na akukolvek vadu zaruku 96 mesiacov.Je to troska trik na zakaznika,a ty si im to pekne zozral aj s navyjakom ,asi tak jak skoro 40 % slovenska zere ficovi tie jeho sracky ktore su den co den v mediach.Ax jo.Kedy sa ludia zobudia.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
30.11.2007 17:06
oj ba veru, pravdu vravia
|
Pridať komentár
|
|
|
|