neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Mobilný Firefox zatiaľ pre Symbian nebude

DSL.sk, 28.11.2007


Christian Sejersen, ktorý prišiel v októbri do Mozilly ako nový šéf vývoja mobilnej verzie Firefoxu, informoval o niektorých detailoch plánu Mozilly na vývoj mobilného prehliadača.

Najzávažnejšia informácia sa týka podporovaných platforiem.

Mobilný Firefox bude k dispozícii pre procesory AMR11 a operačné systémy Windows Mobile 6 a Linux. Verzia pre Symbian sa zatiaľ neplánuje.

Sejersen opäť potvrdil, že aj mobilný Firefox bude umožňovať inštalovanie na XUL postavených rozšírení, ktoré navyše budú mať pravdepodobne k dispozícii rozhrania sprístupňujúce niektoré špecifické funkcie telefónu, napríklad zoznam kontaktov, fotoaparát.

O hlavnom spôsobe navigácie zatiaľ nebolo rozhodnuté.

V mobilných prehliadačoch v súčasnosti dominuje jadro WebKit, na ktorom sú postavené vynikajúce mobilné prehliadače Nokie, Safari aj Google pre platformu Android. Silnú pozíciu má aj Opera vďaka viacerým jej produktom.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

Uz mi to je jedno, ked mi ukradli minulu zimu moju novu nokiu e50... teraz si musim pockat na koniec pausalu... :'(
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

Blbe. Nechcel by som.
A ja som sa tesil na FF a nic :(

Nokia E61
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak isto aj mne mesiac som ju mal
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ako vam ju ukradli? ja ju mam teraz (este stale)
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

on sak ak by to bolo na eswt nemal by byt az taky problem :-)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ja si pekne pockam na telefon of google... so sonyerricson W810i este vydrzim cca 1-2 roky
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

a co sak staci opera mini predsa
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Chvala Panu Bohu, este by nase Symbian lasky zasieraly takym vyjebanym prehliadacom ako je FireSHIT!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Hehe tak tak ak by sa to otváralo po pár pluginoch tak dlho ako na PC tak amen....každému stačí modifikácia Opery a má vystarané...
Odpovedať Hodnotiť:
 

N 73 aj ja som sa tešil na FF, dúfam že prehodnotia rozhodnutie. Veď Symbian sa čoraz viac rozširuje medzi ludí.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ale nie, windows mobile sa viac rozsiruje
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Windows Mobile má oveľa nižší podieľ na trhu ako Symbian.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:

Pridať komentár