neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Počítačová skrinka so 70 ventilátormi

DSL.sk, 26.11.2007


Na zaujímavú modifikáciu počítačovej skrinky, hoci už staršieho dáta, upozornilo aktuálne viacero blogov.

Skrinku postavil výlučne zo štandardných 80 mm ventilátorov určených pre chladenie počítačových skriniek Novozélanďan Pete Edge.

Skrinka je tvorená hlavným rámom, všetkých šesť stien je vyplnených 80 mm ventilátormi prichytenými drôtami. Ventilátory tvoria 95% povrchu skrinky, zvyšok zaberajú dvierka CD-ROM mechaniky a zadná strana použitého zdroja.

Celkovo Edge použil 70 ventilátorov, ktoré zostali nepoužité po predaji skriniek bez ventilátorov v počítačovom obchode, kde pracuje. Keďže typická spotreba 80 mm ventilátora sa pohybuje medzi 2 W a 3 W, spotreba ventilátorov sa dá odhadnúť na 160 W až 240 W.

Ventilátory navrchu, vpredu, vzadu a na ľavej strane vzduch nasávajú, ventilátory na pravej a spodnej strane vzduch vyfukujú.

V skrinke bola použitá doska MSI MS-6540 s osadeným starším 3 GHz P4 Prescott procesorom.

Podľa Edga chladenie udržalo teplotu vo vnútri skrinky na stabilných 23 až 24 stupňov, pre použitie štandardného chladiča CPU ale neprišlo k efektívnejšiemu chladeniu procesora. Hlučnosť celého riešenia autor neuvádza.

Viacero fotografií skrinky je možné nájsť na tejto stránke.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

dnes som sa docital za chytil prievan do usi... :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bol urcite jeden nenormalni clovek . ved ani pretaktovany pc nema , cpu zakril plechom . Ved to 100% huci .
Odpovedať Hodnotiť:
 

tolko vrtul pokope to musi ta skrinka po zapnuti okamzite levitovat ako budha v polohe lotosoveho
kvetu
Odpovedať Hodnotiť:
 

budha? Skor budhista - budha je boh, budhista je ten co veri v budhu ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

co si povedal!? džihád na teba! ALLAH AKBAR!
Odpovedať Hodnotiť:
 

hybaj zarabt..........
Odpovedať Hodnotiť:
 

...ta ti jebem ty pičo!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Buddha nebol boh podla ich viery.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Budha je boh Budhistov....
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale nedokazal menit vodu v chlast
Odpovedať Hodnotiť:
 

to vedia colnici ....
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh, takto podane som to este nepocul :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepoviem ti to presne,ale bezpečne viem že Budha nieje Boh.Je len prvý kto dosiahol vrchol v budhizme.Neviem čo presne to znamená :-) Ale toto by ti malo stačiť.Gautha Siddhárta Budha(na wikipédií ho nazývajú Buddha Šakjámuni) žil okolo roku 563-479 pred Kr v nepálskom predhorí Himalájí. Pochádzal zo šľachtickej rodiny, v dospelosti však zanechal blahobytný život a „odišiel z domova do bezdomia“ hľadať pravdu.On zrejme založil budhizmus.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Budha nie je ani nebol boh, Buhisti sa ku nemu nemodlia len mu zdavaju uctu ako ucitelovi(ako napr Johnovi Lenonovi).

Odpovedať Hodnotiť:
 

Budha je Boh a John Lemon nie je boh.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Klasicky budhizmus je filozofiou. V Azii je vsak v sucasnosti viac rozsireny teistycky budhizmus - nabozenstvo ktore uznava boha Budhu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

budha je boh?? no to je mi novinka

Odpovedať Hodnotiť:
 

tak opravim budha nieje boh. buddha je vlastnym menom Siddhattha Guatama a bol to v podstate filozof myslitel :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

budha nie je boh.. budhizmus predsa nema boha
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si normanly? BUDHIZMUS MA BUDHU DO RITI
Odpovedať Hodnotiť:
 

...ale nieje to boh,do RITI!
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ale treba uznat napad orginalny ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mohlo by byt zaujimave keby pouzil namiesto tych ciernych nejake UV reaktivne ventilatory alebo nejake chameleony co menia farbu, este by usetril za osvetlenie izby =D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jeden chybny pohyb a bude mu v bedni cirkulovat prst.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Muhahahahahah ten bol vyborny. Daj este jeden.
Odpovedať Hodnotiť:
 

v tom sa prach určite ukladat nebude :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak mu ta skrinka uleti a uz sa nevrati
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Ventilátory navrchu, vpredu, vzadu a na ľavej strane vzduch nasávajú, ventilátory na pravej a spodnej strane vzduch vyfukujú."

myslim, ze ventilatory navrchu a na spodnej strane by mali fukat presne naopak ako to ma, kedze teply vzduch stupa nahor. takto by to bolo efektivnejsie si myslim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

MYSLIM ze myslis spravne ale amici su dost vytrety a nevedia ani ze ich prd stupa nahor
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem ako tvoj, ale moj prd stupa nadol..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ho hooo moj prd sa nemilosrdne siri vsetkymi smermi, tam sa vsetky pravidla porusuju
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si rozmysli buď stúpa alebo klesá.
Odpovedať Hodnotiť:
 

prd klesa nadol len v tom pripade ked je na nom naviazana hmota pevneho skupenstva (tzv. hovno) :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Novozélanďan Pete Edge.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nevadi. Australia a Novy Zeland je americká podržtaška.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No pri nasavani zospodu by ta bedna mala aj funkciu vysavaca. :) dva v jednom
Odpovedať Hodnotiť:
 

AK MATE GRAFICKU KARTU ATI MOZETE MAT ZADARMO HRY DO VASHO STEAM ACCOUNTU!!!!!! http://www.atioffer.whdot.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale co, kradnut steam ucty sa ti zachcelo .... format disku na teba!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

haha.trapas..meciara na teba :p
Odpovedať Hodnotiť:
 

zavesit za vajca do prievanu... ubohy trtko co nema na steam :D lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak vsak niekto tomu naivne veri - nech da uplne novozalozeny account bez akejkolvek hry :).. Ti sikovnejsi zlodeji accountov pisali aspon tolko, ze treba mat v steame aspon CS1.6 aby to islo :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

som to dnes skusal da to lost coast a HL2 deathmatch zadara takze to funguje a zalozi to account zadara JEBACI
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za to, co minie na energiu by mohol mat lepsi a tichsi PC, mozno aj chladnejsi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som cakal komentar ako, HA!, jasny Prescott :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

no lae ked sa im uz toto prehreje :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ZADARMO HRY DO VASHO STEAM ACCOUNTU PRE MAJITELOV GRAFICKYCH ATI!!! www.atioffer.whdot.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto by sa malo mazat (navrh)
Odpovedať Hodnotiť:
 

len aby niekto nezmazal teba:) (akoze zart)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem čo ponúkaš (pretože tá tvoja stránka nefunguje), ale kde je napísané "jedinečná akcia" alebo "zadarmo", tak tam je to na 99,99 % ojeb.

a ešte keď sa k tomu pridá komentár tej istej osoby, ako je zadávateľ ojebu v štýle "mne to funguje", tak vtedy je to ešte megatrápne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

peto?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

UZAAAAAAAAAASNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE strasne super.A ako naco to je dobre?Aby som mal nervy ked mi to bude pri zaspavani hucat ako jbnute a zralo viac? super vynasiel sa xalan je IN.Taketo <>oviny mozu akurat tak blbych amikov zaujimat.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár