neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
DDR3 už pracujú na 2 000 MHz

DSL.sk, 23.11.2007


Taiwanská spoločnosť A-Data oznámila uvedenie nových najrýchlejších DDR3 pamätí DDR3-2000X pracujúcich na efektívnej frekvencii 2 000 MHz a reálnej frekvencii 1 000 MHz.

Pamäte majú štandardné časovanie 9-9-9-24, odporúčané napätia je 2.05 až 2.15 V.

V dvojkanálovej konfigurácii A-Data dosiahla maximálnu rýchlosť prenosu dát z respektíve do pamäte 12 940 MB/s podľa testu Everest.

Rekord bol dosiahnutý na doske s čipsetom Intel P35 s Core 2 Duo E6850 pracujúcim na 3.5 GHz. Použité bolo ale nižšie ako štandardné časovanie, 7-6-5-16.

Pamäte sú k dispozícii v podobe 2 x 1 GB kitu, cenu výrobca neoznámil. Spoločnosť odporúča pre pamäte dosky Asus Blitz Extreme alebo Maximus Extreme.

O nových pamätiach A-Data informovala v tlačovej správe.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

ale ta cena co bude...
zasa o daky ten rocik budu v pohode :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

coskoro sa ddr3 premenuje na cache L4.....


;)))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to uzasne standardne casovanie. to uz mohlo byt radsej agresivne
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale zasa orok moze byt daco lepsie:))
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj bude. ale tiez za aku cenu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemate niekto driver na zvukovku pre Blue Gene?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam.. tu mas mailovu adresu a napis mi ja ti ho poslem
najdisi@sam.haha
Odpovedať Hodnotiť:
 

urob si sam, nenamahal som sa mesiac s programovanim drivera aby som ti ho len tak dal :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak mu ho predaj. Ja som sice za open-source, ale tiez by ma sralo dat niekomu moju mesacnu pracu zadarmo. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Blue Gene nieje nahodou ten super computer??? :)... skoda ze to nema x86
Odpovedať Hodnotiť:
 

ti vyople tu tocite uplne o hovadine...ale men zasa treba zvukovku anr Realtek -velka sracka 8000 skoda no
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár