| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
rad
Od: rad
|
Pridané:
22.11.2007 21:02
1 000 nanometers = 1 micrometer (na co tisicky?)
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:08
tiez som si to vsimol (asi pre tych ktori sa v jednotkach velmi nevyznaju a chceli by si to porovnat s vyrobnou technologiou procesorov :)
(alebo copy & paste)
|
| |
SonnY
Od: SonnY
|
Pridané:
22.11.2007 21:37
Myslim ze autor si nedbol isty prepoctom tak to nechal v originale :D
BTW: Ako som to zacal citat tak mato naozaj potesilo, ale ked som si rpecital ten princip tak ma to uplne sklamalo. Uplna lamerina tento princip, aj ked to zvysi efektivu.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
22.11.2007 22:20
najlepsie principi su najjednoduchsie... to si este nezistil? btw: podielaju sa na tom vedci europskej elity, ale pre teba je to lamerina :P
|
| |
sdľ.KSS
Od: sdľ.KSS
|
Pridané:
23.11.2007 3:09
Basf - vzor Nasa?
BASF = Badische Anilin- und Soda-Fabrik
|
| |
dr.blekota
Od: dr.blekota
|
Pridané:
23.11.2007 18:17
NASA - need another seven astronaut
|
| |
Robert
Od: Robert
|
Pridané:
23.11.2007 22:37
BASF - jeden z nasledovnikov slavnej IG Farben AG.
|
| |
fafo
Od: fafo
|
Pridané:
22.11.2007 21:37
skor to mohlo narazat na technologiu pouzivanu pri vyrobe CPU =)
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
22.11.2007 21:40
U všetkého, čo je v oblasti nanotechnológie a špeciálne má do činenia so svetlom, sa zvyčajne používajú nm. Predpokladám, že viete prečo.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:52
no ja bysom im to radsej napisal, alebo si velmi fandite ak si myslite, ze vacsina tejto nasej komunity pozna pribliznu hodnotu frekvencii svetla :D
|
| |
tomas
Od: tomas
|
Pridané:
22.11.2007 22:15
vlnova dlzka svetla je 380 - 780 nm ...
380 - cervene (v podstate laser)
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 22:23
biolog fyzik psycholog ci technik ?
|
| |
max
Od: max
|
Pridané:
22.11.2007 22:34
alebo gymnazista? ;-)
|
| |
Peto^U
Od: Peto^U
|
Pridané:
23.11.2007 1:21
lol...vseobecny prehlad...
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
23.11.2007 16:53
ooo ta ši še skuril :D
|
| |
Koco
Od: Koco
|
Pridané:
23.11.2007 8:29
Viac studovat fyziku. 380nm je je fialova. Cervena je na druhej strane spektra. cize okolo 780nm :)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Farba_%28fyzika%29
|
| |
Koco
Od: Koco
|
Pridané:
23.11.2007 8:31
A aby som nezabudol. Laser moze mat hocijaku vlnovu dlzku. Laser je silne polarizovane svetlo (monochromaticke, to znamena ze ma len jednu vlnovu dlzku)
|
| |
3ton
Od: 3ton
|
Pridané:
23.11.2007 18:59
jj...
|
| |
qwerty
Od: qwerty
|
Pridané:
24.11.2007 10:23
monochromaticke je jednofarebne ale neveril by som ze rozdiel d cervenych farieb ktore oko nevie odlisit maju rovbaku vlnovu dlzku
|
| |
Brano Mojsej
Od: Brano Mojsej
|
Pridané:
23.11.2007 12:02
To odkial mas, ze 380nm je cervene spektrum? A preco by to mal byt laser? To laser inej farby neexistuje? Tomiii...
|
| |
Brano Mojsej
Od: Brano Mojsej
|
Pridané:
23.11.2007 12:04
Jaj! Koco Ti uz nalozil. Tak sorry za duplicitu...
|
| |
qwerty
Od: qwerty
|
Pridané:
24.11.2007 10:21
lebo nechcel pisat u miesto micro!!
|
| |
maslo
Od: maslo
|
Pridané:
25.11.2007 0:15
asi preto nano lebo nemali znak micro :)
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:06
Nuz dalsia zaujimava technologia ale popravde nemusim velmi tieto clanky typu "pripravuje sa, stane sa, bude, vyvija sa, bude sa skumat". Vela veci, o ktorych sa kdekade pise, nakoniec pominie lebo z vyskumu nie je nic alebo nie je dotiahnuty do formy, v akej videli vyvojari/vyskumnici svoje sny. Radsej vidim vysledky.
Musim vsak uznat, ze toto je uz pomerne konkretny navrh a pravdepodobne ma vysoku sancu na uspech.
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
22.11.2007 22:14
A čo slaná voda?
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:12
som rad ze ste vymazali ten prvy prispevok ktory tu dal :o). konecne sa zacina totalita :D nene je super ze sa odstranuju nepotrebne prispevky
|
| |
Buzz
Od: Buzz
|
Pridané:
23.11.2007 9:04
oznacujem tvoj prispevok za nepotrebny...
|
| |
Maka
Od: Maka
|
Pridané:
22.11.2007 21:18
jakto ze je tu ten tvoj este?:)
a ak to dotiahnu do konca bude to fajn:)
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:53
lebo ak by tu nebol moj tak ten tvoj by tu nebol uz vobec :)
|
| |
b4e
Od: b4e
|
Pridané:
22.11.2007 22:17
no hotovy stargate tam tiez pouzivali dake kristali na vytvorenie siloveho pola, vypadali ako tabulky zo skla no sranda na to pozerat, len skoda ze to tak sprosto skoncilo titulkami
|
| |
Ertygreting
Od: Ertygreting
|
Pridané:
22.11.2007 23:43
Hello dear gentlemen
who knows what is better for service <a href=http://www.callvipgirls.com>relaxed in brussels</a>, I was told that a lot of <a href=http://www.callvipgirls.com>sex movies</a> is a very qualitative and there are many <a href=http://www.callvipgirls.com>escorts agency</a> who offer sex, found on the internet dating site and raised the <a href=http://www.callvipgirls.com>escort brussel</a>, the value of 1 hour less than in America or Canada and <a href=http://www.callvipgirls.com>erotic escorts</a> guarantee elite sexual services, advise, who was in Belgium and enjoyed the services of prostitutes, or at one site, and in the life of another offer?
Sincerely, your friend Felix
|
| |
ccc
Od: ccc
|
Pridané:
23.11.2007 0:09
nevyraba BASF aj media CD, KAZETY,... ?
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
23.11.2007 0:41
vyrabal, potom sa odclenila samostatna divizia EMTEC, ktora vyraba dnes tieto media... BASF sa dnes venuje kadejakym chemikaliam...
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
23.11.2007 17:14
presnejsie povedane, spojili sa s 3M
|
| |
RekCealkles
Od: RekCealkles
|
Pridané:
23.11.2007 3:37
<a href=http://cancunescort.informe.com>alix cancun escort</a>
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
23.11.2007 8:52
ja mam nanopenis
|
| |
Cormick
Od: Cormick
|
Pridané:
23.11.2007 10:49
To mi ta je luto
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
23.11.2007 18:24
Ja zase onano.
|
| |
3hlav
Od: 3hlav
|
Pridané:
24.11.2007 4:32
pekný príklad na palindróm ;-)
|
| |
LOL
Od: LOL
|
Pridané:
24.11.2007 16:30
aaa fakt, ale este si mohol napisat aj vysvetlenie pre x nast-rocnych citatelov, ktori netusia o com tocis :)
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
25.11.2007 4:36
Palindróm = keď môžeš čítať slovo alebo vetu odpredu i odzadu s rovnakým výsledkom.
Jelenovi pivo nelej.
|
| |
apofiSS
Od: apofiSS
|
Pridané:
26.11.2007 15:06
Kobyla ma maly boK
|