| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
m.es
Od: m.es
|
Pridané:
22.11.2007 11:12
do certa, uz sa to naucte, nieco ako generator nahodnych cisel neexistuje. !!! Technicky sa to neda zrealizovat.
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
22.11.2007 11:26
Ak ste si to pozorne prečítali tento respektíve linkovaný predchádzajúci článok alebo článok o varovaní Schneira, je Vám asi jasné, že autor, ktorý písal všetky tieto tri články, veľmi dobre vie, čo je PRNG.
Pre čitateľov, ktorí to nemajú vžité, sa pre lepšiu čitateľnosť používa generické "generátor náhodných čísel", pretože to je presne úloha PRNG. Tam, kde je to technicky potrebné a dôležité, sa už samozrejme rozlišujú pseudonáhodné a náhodné čísla.
|
| |
kristian
Od: kristian
|
Pridané:
23.11.2007 22:25
nechapem ze taky deb*lkovia amo mes sem naco písu
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
22.11.2007 12:23
Neda? :) Takze v skutocnosti ani ziadne nahodne cisla nemame? :)
Druha vec je ze sa to neda len pomocou softwaru, vzdy k tomu treba nejaky fyzicky/hardwarovy zdroj "neurcitosti".
|
| |
Jozo
Od: Jozo
|
Pridané:
22.11.2007 16:07
"neurcitosti" - Ktora vlastne tiez neexistuje.
|
| |
m.es
Od: m.es
|
Pridané:
22.11.2007 16:21
jj,chcel som to napisat tiez, ale asi by to nepochopili,kedze im nejak ani nesiel moj prvy prispevok.
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:00
nahoda ako taka neexistuje, teda ak si pod tym pojmom predstavujete to co vacsina... najblizsie k nahode sa dostanete cez teoriu chaosu, ale ta vlastne tiez zjednodusene povedane tvrdi len to, ze ziadna nahoda nie je nahodna...
|
| |
Nahoda
Od: Nahoda
|
Pridané:
24.11.2007 15:44
Nahoda neexistuje. Su iba veci ktore sa stanu a ktore nie. Kebi sa nemuseli stat tak bi sa nestali.
|
| |
Nemko
Od: Nemko
|
Pridané:
22.11.2007 12:34
mne sa zda, ze dsl.sk hladalo novych autorov, mozes sa im prihlasit (alebo na to nemas a iba podpichujes? ) http://www.dsl.sk/article.php?article=3931 :-)
a pisu to tak, aby tomu porozumelo viacej ludi, toto nie je portal vyslovene pre technicky dokonalych ludi... prajem pekny den :-)
|
| |
kalambur
Od: kalambur
|
Pridané:
22.11.2007 12:46
to hovorili aj o lietadlach. a bum, dnes s nimi bombarduju eskimakov
|
| |
dziny
Od: dziny
|
Pridané:
22.11.2007 14:41
Cudovali by ste sa ale generator nahodnych cisel existuje. Problem je iba ze to samozrejme nemoze byt riesene softwarovo, ale hardwarovo, teda generator je osobitny cip na doske. Takyto generator potom cisla generuje z nahodneho kolisania sietoveho napatia, teploty procesora atd. Samozrejme sa to ovela drahsie zariadenie, preto sa do PC nedava.
Cital som niekde ze pre skutocne "nahodne" cisla sa pouziva kozmicky sum z zachyteny na teleskope, tieto cisla sa potom distribuuju na CD/DVD na pouzitie.
|
| |
qaws
Od: qaws
|
Pridané:
22.11.2007 16:25
Nic nie je nahoda, ani zachvevy prudu, ani teplota procesora.
|
| |
Marcel
Od: Marcel
|
Pridané:
22.11.2007 22:49
A jedneho dna sa ten sum rozlusti ako mimozemske vysielanie a generator nahodnych cisel pouzivajuci tento sum bude na nic, lebo uz nepojde o nahodne cisla. :-)
|
| |
Da Bozz
Od: Da Bozz
|
Pridané:
22.11.2007 21:11
m.es ty sa nauc citat poriadne clanok a daj si facku.
|
| |
.jj
Od: .jj
|
Pridané:
23.11.2007 0:20
jj
|
| |
.jj
Od: .jj
|
Pridané:
23.11.2007 0:21
aj unixe neni nahodny, nikde, take nieco sa neda vyrobit, ale moze sa k tomu velmi blyzit
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:02
to chcem vidiet ako sa nieco k niecomu blyzi :D :D
|
| |
Martin
Od: Martin
|
Pridané:
22.11.2007 12:28
Tak už je to tu z celkom zaujmavej stránky ako DSL.SK sa stal už len nástroj na peniaze maximalne ma odrádza ked vidím takuto reklamu ako sa tu predvadza Tatra Banka ale hystoria sa opakuje aj zoznam.sk niekedi ozaj super vyhladavač na slovensku a dnes viac menej zbytočna stranka z kopou hlupej reklami ospravedlnujem sa za to že to do tejto diskusie nepatri ale chvilku mi bude smutno ozaj som na tieto stranky chodil už dost dlho a rád ale asi sa to skonči ako zo zoznam.sk ktoru som prestal pouzivat a nikomu ju neodporucam
|
| |
quaterback
Od: quaterback
|
Pridané:
22.11.2007 12:41
ty si ale hlupacik
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
22.11.2007 13:19
Spravaj sa slusne je to aj moj nazor
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
22.11.2007 14:04
ak je to aj tvoj nazor tak nechapem preco sem chodite...nikto vas nenuti to citat.A este k martinovi..mna je zase smutno ked niekto nema ani ponatia o pravopise a vylieva si tu svoje ubolene srdiecko..Ked si taky mudry tak im zozen penieze na prevadzku inou cestou, a potom tu nebudu nemusiet byt reklamy.
|
| |
picho
Od: picho
|
Pridané:
22.11.2007 15:27
No, na tvojom mieste by som o pravopise pomlcal chalan, lebo v tvojom prispevku (ak nepocitam interpunkciu, ktoru ani ja nepouzivam) som nasiel minimalne 7 chyb. To je v piatich vetach cista "gula" uz aj na zakladnej. Hanbi sa :)
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:09
ak pocitas absenciu medzery medzi interpunkcnym znamienkom a dalsim pismenkom, tak to sice spravne nie je, ale za nejak velku chybu to povazovat nemozno... potom tam ma uz iba 2 bezne preklepy (zamena A a E), ziadne vazne gramaticke chyby...
a vzhladom na to ze tvrdis ze interpunkciu nepouzivas a mas jej plny prispevok (chvalabohu na spravnom mieste) sudim, ze nemas ani sajnu aky je rozdiel medzi diakritikou a interpunkciou... takze si len dalsi exot ktory sa snazi druhym skocit do usmevu a sam si pritom sere do huby...
|
| |
user
Od: user
|
Pridané:
22.11.2007 14:09
...zacni pouzivat firefox a mas po problemoch a depke :)
-a hystoria sa nikdy neopakovala, neopakuje a ani nebude opakovat-maximalne sa opakuje historia ;)
A problemom, preco sa histora opakuje je nevzdelanost sucastnej populacie, ktora se nemohla alebo nechcela poucit z chyb predchadzajucej. Takze sa pouc aj ty a nastuduj si slovencinu, slovosled a pouzivanie ciarok vo vetach.
Nikto ta tu nenuti chodit, tak tu nechod. Mne tu chybat nebudes.
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
22.11.2007 14:12
Zdielam tvoj nazor, male nenapadne bannery mi nevadia, ani textova reklama mi nevadi, pokial teda nezasahuje do textu, ale tieto flashove blbosti neznasam, rovnako ako tie na itnews.sk. Som za nech sa stranky financuju reklamou ale nie aby bola stranka jeden velky billboard, skratka tato tatrabanka bola posledna kvaka a tak som si hodil adblock a blokujem uz vsetky.
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.11.2007 18:21
Suhlasim. Tie reklamy, co tu boli predtym, mi nevadili, ale tato banka, to je nieco hrozne. Ked to vyvolalo taku diskusiu, tak asi nieco nebude v poriadku.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 15:56
lol a mne ziadna reklama nevyskakuje :D IE7 thx. asi to optimalizovali na firefox kedze ho podla ich ankety ma najviac tunajsich navstevnikov. teda ff bez pluginov
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 15:59
prave som testoval stranku dsl.sk na firefoxe a tam naozaj vyskocill ten otravny flash
|
| |
matw
Od: matw
|
Pridané:
22.11.2007 16:35
Cim to asi bude, ze IE7 nezobrazuje flashovu reklamu? Zeby preto, ze IE7 sa neda povazovat za korektny browser? (Tymot prispevkom nenahravam ziadnym otravnym tipkom ala opera rulez a pod... )
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 20:58
no lol
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
22.11.2007 16:50
no ty si tester teda... :) bude to asi tym, ze ta reklama sa cloveku zobrazi len raz, co je uplne v pohode
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.11.2007 18:22
Mne sa zobrazuje stale...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
22.11.2007 19:44
a mne sa zobrazila iba raz... nemas nahodou modem ?
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.11.2007 21:11
Myslis, ze by to bolo modemom ? :))
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:11
pochybujem, snad maju tolko rozumu ze by to riesili cez aj cookies, nie len cez IPcku... to by sa pripravili o zisky pri zdielanych IPckach a zas nastvali ludi s dynamickymi IP... mozno mas len vypnute cookies v browseri...
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
23.11.2007 8:10
Odporúčam prehliadač Mozilla Firefox a nainštalovaný modul Flash Blocker. Žiadne otravné reklamy už nepoznám.
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:12
blokuje to len reklamy alebo vsetok flash??? na tom totiz velmi zalezi!!!
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 20:59
ano zobrazuje sa len raz ale mne sa nezobrazila nikdy chapes ?
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.11.2007 18:25
A mas v IE7 flash plugin ?
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 20:59
mam samozrejme a co pouzivas ty ?
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.11.2007 21:06
Opera
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:10
zaujimave takze:
IE7: reklama sa nezobrazuje vobec
FX2: reklama sa zobrazi raz
Opera: reklama sa zobrazuje stale
??? wtf
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
22.11.2007 21:18
Ono to moze byt viac faktormi. Napr. mam zakazane cookies. Cize ta reklama nema ako zistit, ze uz bola zobrazena, ale nechce sa mi to skusat. Aj tak som uz vypol flash pre dsl.sk, tak sa mi zobrazuje uz len napis Tatra banka. Ale tu ide o princip, ze ta reklama vyzera hrozne a znizuje to uroven tejto stranky.
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
22.11.2007 21:38
sorry za vyraz ale ty musis byt fakt idiot, ked si zakazujes 1st party cookies a potom sa cudujes, ze stranky ti nefunguju tak, ako maju.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
22.11.2007 21:49
a ty musis byt fakt charakter ak chodis po ulici a kricis na ludi IDIOTI! len preto ze maju vypnute cookies. mierni slovnik ty cookies-protector
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
22.11.2007 23:42
no mohol si to spresnit. kricim tak na ludi, ktori si vypnu cookies a vykrikuju nefunguju mi cookies! :)
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:16
IE: ak sa nezobrazuje tak zrejme chybaju nejake vecicky od macromadie, treba doinstalovat...
FX2: to je ako co?
Opera: pri zapnutom cookies sa sprava ako na kazdom inom prehliadaci, tzn zobrazi sa RAZ!
|
| |
Martin
Od: Martin
|
Pridané:
22.11.2007 20:24
niekedy je dolezite pisak ako idiot sice sa na vas prv odbavia pravopisný uchilovia ale zmiiiisel to ma mozno tieto fora cita aj niekto z dsl a zamiiisli sa ci stoji dsl takato reklama za to aby si odlakali citatelov :-)
|
| |
Martin
Od: Martin
|
Pridané:
22.11.2007 20:28
kto chce zrušit reklamu na tatrabanku a pod posielajte mail na admin@dsl.sk
|
| |
Fifo
Od: Fifo
|
Pridané:
22.11.2007 22:41
Heh, admin ma z teba iste radost, ze si zavesil jeho mail do google indexu :))
|
| |
Martin
Od: Martin
|
Pridané:
23.11.2007 9:37
300kg spamu to isti :-)
|
| |
Jozo z Hornej Dolnej
Od: Jozo z Hornej Dolnej
|
Pridané:
23.11.2007 11:19
myslim ze nepotrebujem ziadneho premakaneho bota na zistovanie adries typu admin@domain.TLD ci info@domain.TLD alebo domain@domain.TLD
|