neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
AMD predstavila procesory Phenom, výrazne sklamali

Spoločnosť AMD na začiatku týždňa predstavila prvé desktopové procesory Phenom postavené na novom jadre K10, ktoré sa v ponuke predajcov objavia v piatok. Už spôsob predstavenia, keď AMD predstavila procesory najmä ako súčasť novej platformy Spider a osobitne im nevenovala pozornosť, dával tušiť, že tentokrát sa nie je čím chváliť. Definitívne to potvrdili prvé testy.

DSL.sk, 22.11.2007


Spoločnosť AMD predstavila na začiatku týždňa svoje prvé desktopové procesory Phenom postavené na novom jadre K10. Predstavené boli ako súčasť platformy s kódovým označením Spider, ktorá sa skladá z CPU Phenom, nových čipsetov sedmičkového radu a nových grafických kariet série HD 3800 predstavených o niekoľko dní skôr.

Predstavené boli dva štvorjadrové modely Phenom 9500 a 9600 taktované na frekvencii 2.2 GHz respektíve 2.3 GHz s TDP 95 W.

Potvrdili sa tým tak zrejme neoficiálne informácie o tom, že AMD nedokáže zatiaľ vyrábať dostatočne efektívne procesory K10 pracujúce spoľahlivo na vyšších frekvenciách s akceptovateľnou spotrebou a únikom tepla. Definitívne to potvrdili aj prvé testy, podľa ktorých sú nové procesory pretaktovateľné len minimálne.

Ako je samozrejme známe, procesory s jadrom K10 sú v súčasnosti vyrábané 65-nm procesom. U AMD tak nastala paradoxná situácia, keď jej nový GPU RV670 použitý v HD 3800 je vyrobený procesom s menšou veľkosťou tranzistorov, 55 nm. Tiež nové čipsety sú vyrobené 65-nm procesom, pričom zvykom býva, že CPU majú vo výrobnom procese pred GPU a čipsetmi náskok jednej generácie.

Aj desktopové procesory s jadrom K10 podobne ako serverové procesory s kódovým označením Barcelona majú 512 KB L2 cache na jadro a 2 MB spoločnej zdieľanej L3 cache. Zavedenie L3 cache znížilo výhodu výrazne nižšej prístupovej doby AMD procesorov k pamäti oproti Intel procesorom, o pár nanosekúnd je ale prístup stále rýchlejší. Výrazne rýchlejší je prenos dát z a do pamäte v syntetických testoch.

Desktopové procesory sú určené pre socket AM2+, ktorý oproti AM2 prináša možnosť rozličného napájania pre zabudovaný pamäťový radič a L3 cache a zvyšok procesora. Tieto komponenty zároveň môžu bežať na vyššej frekvencii pre vyšší výkon ale tiež na nižšej pri málo intenzívnom prístupe do pamäte pre šetrenie spotreby. V súčasných procesoroch ale bežia podľa niektorých testovaných vzoriek na pevnej frekvencii 2.0 GHz nižšej ako zvyšok CPU.

Phenom procesory sú kompatibilné aj so socketom AM2, majú byť podporované úplne na každej doske s AM2 po upgrade BIOSu.

128-bitový zabudovaný pamäťový radič podporuje DDR2 pamäte až do rýchlych 1 066 MHz, ktoré ešte neboli oficiálne schválené organizáciou JEDEC za štandard. Podporovaná je HyperTransport zbernica verzie 3.0 pracujúca na 3.6 GHz s rýchlosťami prenosu 16 GB/s na linku.

Phenom obsahuje niekoľko nových technológií, ktoré majú umožniť dosiahnuť nižšiu spotrebu. Každé jadro môže bežať na samostatnej frekvencii podľa záťaže alebo byť úplne deaktivované. Pracovné frekvencie sa menia efektívnejšie a môžu rýchlejšie reagovať na zmeny záťaže CPU respektíve jednotlivých jadier.

Nové funkcie sa bohužial neprejavili v podobe nižšej spotreby, oproti spotrebe štvorjadrových procesorov od Intelu je výrazne vyššia. Pri záťaži podľa viacerých testov je podľa typu záťaže spotreba celých PC s Phenomom o 30 až 50 W vyššia ako u 2.4 GHz Intel Core 2 Quad 6600. Pri nulovej záťaži si viacero testov odporuje, podľa AnandTech napríklad je u Phenomu spotreba len o pár wattov vyššia, podľa TechReport je to o 40 W.

Po technologickej stránke jednou z najzaujímavejších a najprínosnejších informácií bolo uvedenie technológie OverDrive. Táto umožňuje na nových procesoroch pri použití čipsetov nového sedmičkového radu priamo z operačného systému meniť za behu prakticky všetky detailné nastavenia dosky, čipsetu, procesorov a pamätí vrátane pracovných frekvencií, napätí a násobičov, automaticky pretaktovávať a detailne monitorovať aktuálne parametre.

Kým serverová verzia K10 v niektorých testoch dobieha pôvodné serverové Intel procesory pred Penrynom alebo ich aj o niečo dokonca predbieha, hoci celkovo zaostáva, u Phenomov je situácia výrazne horšia a tieto ani pri vyššej frekvencii podľa testov nestačia na štvorjadrové procesory od Intelu.

Anandtech aj Techreport testovali okrem dvoch predstavených modelov aj Phenom 9900 taktovaný na 2.6 GHz a Phenom 9700 taktovaný na 2.4 GHz, ktoré by mala AMD uviesť v prvom štvrťroku 2008.

Podľa testov za 2.4 GHz Core 2 Quad Q6600 často zaostával aj najvyšší 2.6 GHz Phenom 9900, ich výkon je možné považovať za ekvivaletný podľa testov Techreport, podľa testov uskutočnených Anandtech má Q6600 jasne navrch. Podľa oboch testov Phenom 9600 za Q6600 úplne jasne zaostáva.

Iba v niekoľkých testoch boli Phenomy viditeľne výkonnejšie, napríklad mierne v enkódovaní pomocou DivX a hraní Crysis a výrazne v BioShock.

Ceny nových procesorov sú pri odbere tisíc kusov stanovené na 251 dolárov za Phenom 9500 a 283 dolárov za Phenom 9600. Či sa AMD podarilo zabezpečiť dodávky dostatočného počtu kusov a predajné ceny sa budú držať týchto cien sa ukáže v piatok, kedy by sa mali procesory dostať do predaja.

Oba nové procesory výkonom zaostávajú za Q6600, ktorý stojí 266 dolárov. V prípade Phenom 9500 je rozdiel vo výkone tak veľký, že v priamom porovnaní má Q6600 okrem výkonu výrazne lepší aj pomer výkonu a ceny a jednoznačnou voľbou je Q6600. Situácia pre AMD je o to horšia, že kým jej nové predstavené procesory budú tvoriť hlavnú produktovú líniu na najbližší rok, Intel už na začiatku roka uvedie nové mainstreamové desktopové procesory s jadrom Penryn. Jedinou šancou AMD tak bude pravdepodobne podobne ako pri súboji s Core 2 procesormi znižovať ceny.

Nákup Phenomov má v súčasnosti zmysel len v niektorých situáciách, ktoré uvedením procesorov Phenom v rámci platformy Spider AMD práve vyzdvihla. Čipsety sedmičkového radu a to aj v prípade najnižšieho 770 podporujú PCI Express 2.0, najvyšší 790FX podporuje až štyri grafické karty v CrossFire.

Čipsety by mali mať podľa AMD výrazne nižšiu spotrebu ako u Intelu, absentuje v nich ale samozrejme pamäťový radič, ktorý zase zvyšuje spotrebu procesorov.

Jednou z hlavných výhod má byť nižšia cena základných dosiek. U dosiek najvyššej kategórie s čipsetom 790FX to má byť 150 až 250 dolárov, porovnateľné dosky podľa AMD s X38 stoja od 275 dolárov. U výkonnej kategórii dosiek s čipsetom 790 to bude 99 až 150 dolárov, u výkonných dosiek Intel platformy s P35 alebo 975X je to viac ako 150 dolárov. A nakoniec mainstreamové dosky s čipsetom 770 majú stáť 70 až 100 dolárov, kým u dosiek platformy Intel s čipsetom P35 z aktuálnej rodiny čipsetov je to viac ako 100 dolárov.

Kým sa na trhu neobjavia nové dosky a nepotvrdia sa cenové pásma základných dosiek uvádzané AMD, Phenom má samozrejme zmysel aj pre pomerne veľkú skupinu užívateľov s existujúcimi doskami so socketom AM2, pre ktoré už výrobcovia vydali aktualizáciu BIOSu podporujúcu Phenomy. Títo užívatelia môžu získať štvorjadrový procesor tak výrazne lacnejšie ako Intel procesor spolu s výmenou celej platformy.


      Zdieľaj na Twitteri


Procesor ktorej značky používate na desktope? (hlasov: 1289)

AMD      57%
Intel      39%
Iný      3%


Najnovšie články:

Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16


Diskusia:
                               
 

Fandim AMD ale tentokrat im to nevyslo asi ho nebudem menit za moju 5600 ,
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este prednedavnom som bol fanatik(profesionalny:D) do PC - vyladovanie, zmena HW, tuning, testovanie pri roznych kombinaciach HW, SW. Menil som komponenty jak spodne pradlo. Ale to co sa deje teraz...nestiham krok. Kazde 2 tyzdne sa meni trh s HW. AMD-Intel su so sebou az natolko zaneprazdneni, ze uz na zakanika im nezostava dych. Odkupuju grafarne (Ati-Nvidia), kazdy tyzden vydavaju nove HW a k tomu ovladace..Ach jo..:((
Vcera som si kupil NB a mam vymalovane na dobu neurcitu.
Rozdrbali mi chut tym svojim superenim...:(((
Odpovedať Hodnotiť:
 

No vidis, ja mam doma uz asi 7 rocnu masinu (MSI KT266Pro, Athlon 1200@1350) a som spokojny. Uz dlhsie ma svrbi penazenka, ze kupim stvorjadro (patrilo by sa), ale pocitac nie je zmyslom mojho zivota a snazim sa ho vyuzivat rozumne
(t.j. crysis nie je dostatocna motivacia, uplne mi staci, ked si raz za pol roka zahram CS1.6, ktory to v pohode zvlada)... no a narazam na problem, ze na vsetko ostatne okrem hier to bohate staci...:(
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto je 100% pravda! načo to všetko vylepšovanie pc?taky pc ako maš napr. ty kludne stači..na hry su konzoly
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dovolil by som si nesuhlasit. Mal som podobny pocitac ako ten clovek vyssie (zhodna doska, trochu vykonnejsi procesor). Na kancelarsku pracu s officom stacil, ale uz pri praci s videom vykazoval nestabilitu. Okrem toho Athlony XP produkuju velke mnozstvo tepla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nestabilitu? Pokial viem tak nie vsetky Athlon XPcka produkuju velmi vela tepla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved to je dobre, ze produkuju teplo. Ja pouzivam PC s Athlonom ako hlavny zdroj tepla v pracovni. Radiator pustam len na vikend, ked je comp vypnuty. Robim profesionalne s grafikou a procak dostava dost zabrat. Aspon, ze usetrim na plyne. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mno na tie "nase" Ahlony co mame v skole v ucebni asi nikto nema..su to 3200+ky a dali ich to takych blbych stolov ze nemaju kadail odvetravat a vzdy je tam aspon 30stupnov v miestnosti.. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam tiez daco podobne a akurat som spravil upgrade na 22" wide lcd.a ten sa mi hodi aj do dalsieho pc...a este som musel kupit bazarovu GK s DVI vystupom;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas pravdu AMD a Intel sa zaoberaju len sami sebou(kto bude lepsi na trhu). Je to v podstate pochopitelne kedze ani jeden nechce mat straty, ale ide o to kolko % domacich uzivatelov PC vyuzije vykon novych 2 alebo 4 jadrovych CPU naplno. Mam rok stary Athlon 64 3500+ AM2, v pohode zvladne aj niektore new hry!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aby si sa nepoondial s tou tvojou 5600 magore
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam x26000+ a som spokojny amd forever je to tak je to openiazoch kua

Odpovedať Hodnotiť:
 

nuz amd by sa mala pochlapit, lebo to co robia v poslednom case im na predaji nepridava
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked clovek zoberie do uvahy stratu co maju na krku, budu potrebovat prinajmesom zazrak :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som od nich teraz kupil ATI Saphire neviem kolkatku, ale je super ;o). Podporil som ich.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dlho som cakal na tuto chvilu, no musim konstatovat po precitani clanku, ze som sklamany. Mam totiz AMD 3700+ este na sockete 939 a chcel som nieco lepsie a tak asi po prvy krat opustim AMD a prejdem na platformu Intel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neboj sa, neolutujes svoj cin. Naopak budes tym nadchnuty.

BTW: Kombinacia intel+nvidia je uzasna. AMD+ATI - no nesypme si piesok do oci - kto by si to kupoval. (a vyhodou nie je ani cena, pretoze je to porovnatelne - ba dokonca ked uvazime 8800GT tak neuveritelne vyhodne pre kombinaciu intel+nvidia [samozrejme nebudem tu pisat o vykone, pretoze ten je jednoducho daleko daleko, velmi daleko pred AMD+ATI])
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mnoo ja mam dual od Intelu a kupil som od msi ati XT2600XT 512. A som s tou kombinaciou spokojny.A vykon je dobry. Nove hry idu celkom fajn. Myslim ze kombinacia je vecou kazdeho.Dlho som bol intel+nvidia ale nejak sa mi nvidie zhnusili...Ale procesorom od Intelu ostanem verny asi navzdy.Uvidime co to bude od AMD Barcelona.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Intel a nVidia sú veľmi ďaleko pred AMD/ATI.
Intel Core 2 Duo vs. AMD Athlon/Phenom = tam nie je o čom. Super výkon a OC. Takisto nVidia svojou radou 8800 zadupala ATI do zeme, ktorá nevydala ani rok a pol konkurencieschopnú kartu. Intel nVidia rulez.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

a co si chcel na socket 939? Ten uz davno pochovali ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved prave ze som caka ci vymanit socket 939 za AM2+ alebo za Intelacky
Odpovedať Hodnotiť:
 

MAJAK JE AJ TAK NAJLEPSI :DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto pisal nejaky novy autor? clanok sa nedokazal odosobnit od autora (bud zazil naozaj vyrazne sklamanie, a prejavil to dost) alebo je zastanca intelu a nie nestranny.
som za to, aby sa uz aj tu zacali pisat mena autorov (ci uz meno, alebo nick) nech citatelia vedia na com su.
jednoducho tomuto clanku chyba profesionalita.
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD FAN sa nezaprie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD FAN sa vždy točí ;=)

Odpovedať Hodnotiť:
 

A kurva rýchlo a hlučno :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

omega, ty si ale vtak, autor napisal svoj nazor, ma na to pravo, napis svoj clanok a vloz tam svoj nazor, keby autor vyzdvihol AMD tak by si zas napisal ze ja zaujaty voci INTELU .... keby nove AMD boli fakt dobre, tak by to bolo aj v nadpise .... je to dobry clanok
Odpovedať Hodnotiť:
 

Clanku mozno chyba profesionalita, ale Tebe chyba nieco podstatnejsie...common sense.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si cely common sense aspon to preloz do slovenciny ty mamut a ked nevies po slovensky tak sa nehrab na tieto stranky
Odpovedať Hodnotiť:
 

prelozte mu to niekto, lebo ho jebne
Odpovedať Hodnotiť:
 

common sense = potencia
Odpovedať Hodnotiť:
 

buahahahahahaaaaa
Odpovedať Hodnotiť:
 

zdravý (sedlicky) rozum

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde je tam podľa Vás subjektívny názor, ktorý by nevyplýval z podložených faktov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

vidiet ze autor sa boji napisat svoje meno a skryva sa za serverom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked sa troska posparas po tmavych zakutiach tak zistis ze autor je zrejme Mgr. Patrik H.
Odpovedať Hodnotiť:
 

clanok je fajn, intel rulez, netreba si to dalej vsimat. amd sa topi a potopil este aj ati. esteze ja som volil nvidiu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

vidno, ze si nikto!!! Fuzia AMD a ATI je vec, ktora posunula vyvoj len do predu a mame tu konkurenciu INTELa. Dosky s chipsetom od AMD su daleko v predu a kombinacou spravnych komponentov dosiahnes aj s AMD porovnatelny vykon s INTELom, za 20-30% nezsiu cenu. nikto
Odpovedať Hodnotiť:
 

cely vyvoj na poli cpu+chipset, tak isto na poli chipset+grafika spela uz par rokov k tomu, ze pre amd boli idealnym riesenim produkty nvidia. Tak chipsety, ako aj podpora sli iba na amd. Amd spravila pre mna nepochopitelny krok, ked kupila ati. Oni v prvom rade nemali nic kupovat, a ked uz tak nvidiu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD nemali kupovať nič, neviem čo čakali od toho že sa spoja s ATi
Odpovedať Hodnotiť:
 

amd kupilu ati preto lebo v tej doba kralovali karty ati a nvidia mala vysoke ceny a nedostacujuci vykon, ale cassi sa menia a nikto ani amd nemohlo predpokladat ze sa nvidia tak vysvihne, raz sa otoci a kralovat bude znova ati, a potom nvidia,ati,nvidia,ati...
Odpovedať Hodnotiť:
 

daj si tri hypnogeny a hybaj do postele. uz bluznis
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepisem ze tam je nejaky "domysleny" fakt, alebo vymysli, len mu chyba ta strucnost a nestrannost DSL.sk.
napriklad vo vete
Nákup Phenomov má v súčasnosti zmysel len v niektorých situáciách, ktoré uvedením procesorov Phenom v rámci platformy Spider AMD práve vyzdvihla. (je to vytrhnute z kontextu, tak precitat aj okolite vety)
je to v podstate presviedcanie ze kupit amd je nezmysel, ak nekupite cely spider atd. nechcem robit rozbroje, len mi to pripada menej nestranne a nezaujate (doterajsie clanky sa mi vzdy pacili, tento je "odlisny")
preto by bolo vhodne pisat mena autorov v clanku. nepoznam server kde to nerobia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ten dojem možno vzniká, keďže veľká väčšina faktov o Phenome sú v porovnaní s takmer rok starými procesormi Intelu pre AMD jasne negatívne. Bohužial pre stav konkurencie na trhu je to tak a či sa to niekomu páči alebo nie, AMD môže mať vážne problémy.

Niektoré negatívne fakty neboli ani explicitne uvádzané, napríklad viacero serverov sa zhodlo, že spoľahlivo pretaktovať je testované Phenomy možné iba o cca 10%.

Ďalší problém je zrejme v tom, že tentokrát sa výrazne viac líšia AMD PR deklarované vlastnosti a výsledky reálnych testov. Aký je stav napovedá aj to, že AMD tentokrát nezverejnila porovnanie výkonu s konkurenčnými procesormi ako má vo zvyku ale so svojimi budúcimi. Snažila sa tiež viaceré HW servery presvedčiť, aby testy robili v jej priestoroch s plateným pobytom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

KED SOM SI PHENOME PRECITAL NA °°TOMSHARDWARE°°
(ASI O TYZDEN SKOR) MOJ NAZOR BOL UPLNE INY .

VY STE MI VLASTNE AMD ZNECHUTILI ....

ESTE DODAM:::: V ZAVERE NAPISALI HODNOTENIE---AMD SO SVOJIM VYKONOM/CENA JE O 0,1% LEPSI;;(U INTELU ZAKAZDYM SO ZMENOU MODELU AJ ZMENA DOSKY °CIPOVEJ SADY°-BOHUZIAL) U AMD JE TERAZ SOKETOVA KOMPATIB.<KONECNE> AM2 AM2+ AM3

vysvetlenie: intel je drahsi o 16% (zatial ziadne nativne 4jadro!!) a lepsi o 15,9%

mimochodom ja nemam chut v IDLE rezime mat spotrebu ***W radsej budem riesit AMD/ATI
Odpovedať Hodnotiť:
 


Všetky klady, ktoré existujú sme uviedli, a to aj keď sa netýkajú priamo procesorov. AMD veľmi pravdepodobne zvolila takéto zabalené uvedenie v rámci platformy práve preto, aby existovali aj klady.

To dúfam nie, priamo sa tam uvádza, že zmysel má kúpiť Phenom ak chcete štvorjadro a máte AM2, keďže by ich všetky dosky s AM2 mali podporovať. To, že Phenom je dobré osadiť najmä do Spidera tlačí najmä AMD, skúste si pozrieť zverejnené tlačové správy a podklady a trebárs len úvodnú stránku AMD. Toto sme naopak zmierňovali.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si stale myslim ze v rovnakej cene si kupim lepsi AMD ako Intel, ak chcem lepsi comp, kupim Intel ale zaplatim viac aj o 5litrov, co je pre studenta dost. takze kym si nekupujem ten uplne najnovsi HW tak som zatial velmi spokojny s AMD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Absolutne suhlasim, co sa tyka cena/vykon lepsie je na tom AMD. Takze kto chce efektivne investovat jednoznacne AMD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taktiež súhlas...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Suhlasim ciastocne. Procesory urcite Intel ale ekd som porovnaval vykony ATI a za tu istu cenu nVidia mala asi o 30% nizsi vykon. Na akrte sa da pekne usetrit pokial nechcem mat vycapeny krasny obrazok z logom nVidia na karte.
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD uz releasnutim Duronov vyrazne sklamalo :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemas pravdu Durony mali ovela lepsie vykony ako Celerony s rovnakymi taktmi. Keby si pisal o Sempronoch to by som ti dal za pravdu. Duron 1800MHz mal rovnaky vykon ako Sempron 2600+ vydany ovela neskor ako ten Duron.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čakal som inú kávu. Možno to nebude také zlé a AMD prežije a možno je načase rozprestrieť krídla a odletieť, ako bol povedal svojho času Lenon. Len monopol kohokoľvek sa mi nezdá byť dobrým prostredím pre vývoj technologický ani cenový.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja by som to s tym AMD nevidel az tak cierno ked zoberieme v potaz ze Opterony su vo vypoctoch s FP aj o 40% vykonnejsie tak podla mna sa o chvilu dockame niecoho takeho ako bolo aj na 939-ne ze budu opterony aj na AM2+
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja len dufam ze AMD to nezabali, lebo potom si vsetci mozme kupit intel za 2-3 x vyssiu sumu :(

Nuz ak su testy pravdive, tak potom amd dost sklamalo :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

intel rulez, len tak dalej
Odpovedať Hodnotiť:
 

zozen si zivot
Odpovedať Hodnotiť:
 

Strasny trapas take nieco (Get a life) prekladat.
Okrem toho strasne ironicke vzhladom na to, ze tvoj prispevok je prave tak zbytocny ako predchadzajuci a v podstate kazdy komentar, ktory sa netyka temy clanku.

PS: KUPUJTE AMD! nech su ceny Intelu co najnizsie
PS2: Ano, uvedomujem si zbytocnost aj tohto prispevku :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba si uvedomiť, a v článku to je uvedené (aj keď asi nie dostatočne keď si to mnohí neuvedomili), že celá platoforma je v prípade AMD lacnejšia (lacnejší chipset) aj keď je procesor cenovo porovnateľný alebo drahší ako podobný Intel. Ďalšia vec čo si asi mnohí nevšimli, priamo v článku sa spomína že Phenomy sú lepšie v nových hrách (Bioshock, Crysis...) + veľké možnosti taktovania (aj keď je pravda že procák to zatiaľ moc nezvláda, počkajme si keď presedlajú na menšie tranzistory) a práve hráči sú jadro ich biznisu. Firmy má stále pod palcom Intel, tam AMD vie že sa len ťažko presadí, dokonca aj VIA s výrazne lacnejšími, úspornejšími a do kancelárie dostatočne výkonnými strojmi má problémy sa tam výraznejšie presadiť. Takže to s AMD až tak čierne nevidím... svoj trhový segment si vcelku obhájili, aj keď je pravda že každý čakal viac.
Ak sa v niečom mýlim opravte ma ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Plne suhlasim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Az na tie riesenia od VIA, na nasadenie v bezej kancelarii, kde sa pracuje s Microsoft produktmi (Windows XP, Microsoft Office 2003) + nejaky antivir. Ak nie je pripojeny na internet, tak to utiahne, ale ak ano a MS nainstaluje svoje akt. aplaty, tak na tom nespustis ani prikazovy riadok. Idealne riesenie pre kancelarie je AMD 690G/V + nejaky lacny Athlon X2.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.hothardware.com/articles/ AMD_Spider_Platform__Phenom_790FX_RV670/?page=12
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pravidelne citam clanky na DSL.sk, ale viac medzinarodne, Tom´s Hardware atd., s hw pracujem aktivne 12 rokov, nechcem nikoho urazit, ale clanok je naozaj vysoko zaujaty, pozrite si clanky ak nechcete anglicke na svethardware.cz, ci pctuning.cz a vsetko Vam bude jasne. Pre vysvetlenie celej situacie, AMD nie je na urovni Intelu, ATi nie je na urovni nVidie co sa tyka high endu, naozaj sa AMD+ATi (na medzinarodnych serveroch prezyvanych Daam It:-D) su na tom horsie, ale podme si to spocitat, osobne som kupoval masiny ako tu pisal jeden zainteresovany casto, ja minimalne v poslednej dobe zmena hw kazde 2 tyzdne, cisto high end, posledna masina 115 tisic bez dane a naco na h***o, akt. mam vyssi mainstream notebook a som spokojny, uz do PC nedam ani patak navyse.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nechcem sa Vás dotknúť, ale čo to má spoločné s novými Phenomami? Článok hodnotí nové Phenomy, ak tam vidíte nejaký nepresný fakt, dajte nám prosím vedieť, bude opravený.

Výkon Phenomov sa nedá ospravedlniť tým, aké ponúka AMD low-endy alebo dnešný mainstream. Ich pomer výkonu a ceny pravdepodobne budú kompenzovať ceny dosiek, čo je tam jasne napísané, zatiaľ je to ale len teoretická úvaha, kým nebudú jasné konkrétne ceny konkrétnych dosiek v retail.

A okrem iného u quad core sa pravdepodobne bude opakovať presne rovnaká situácia s dual core. V čase uvádzania Core 2 boli možno dual core ešte trochu high end, dnes sú jednoznačne mainstream a jediný spôsob boja AMD je znižovanie cien, stačí si pozrieť históriu znižovania Athlonov X2 za posledných 18 mesiacov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To uz clovek nemoze napisat dobry clanok s vlastnou stipkou nazoru, aby nebol skritizovany ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a k mainstreamu som sa chcel dostat, bezny smrtelnik na Slovensku je rad ak nasetri na medzinarodne uznavany mainstream a co mu za to ponukne Intel +/- nVidia? Citajte testy a dozviete sa, ze menej za rovnaku ceku ako AMD/ATi. Dalej k nVidii, nevyjdu ziadne nove cipsety podporujuce Intel proccesory so 45nm technologiou Penryn, urcite nie teda v dohladnej dobe, Intel zmenil drobnosti v procesoroch a slubovane nove BIOSy od vyrobcov dosiek su v nedohladne, takze doska ostava na vyber pre platformu Intelu ak niekto mysli do buducnosti jedine s cipovou sadou Intelu, ked chce niekto nieco lepsie musi sahnut po X38 alebo prichadzajucom X48 cipsete, X48 je pekne drahy. Ak chcete niekto update za rozumnu cenu so solidnym (nie high end vykonom) siahnite po platforme AMD Spider, kde je pomer cena/spotreba/vykon neskutocne pred Intelackymi rieseniami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

koho prosim ta zaujimaju nvidia chipsety? iny chipset jak intel pre intel nebrat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nejde o to koho zaujimaju, ide o princip. Ja ako zakaznik ked chcem, vyberiem si taku dosku aku ja chcem. Taktiez sa na to pozri z pohladu nvidie. Nvidia nemalu cast trhu ziskala prave vdaka amd, a teraz, ked amd uz ma ati, tak bude musiet robit intel chipsety a to zas znemoznuje intel. Takze ich posobenie na tomto trhu vidim dost biedne, hlavne ked amd vyda svoj high end chipset. Sam mam nvidia nforce570, a som snim plne spokojny (az na ram voltaz len 1,95 ale to nieje chyba chipsetu ale buzikov v asus) avsak do beznych kompov davam amd690g.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co sa tyka dosiek, tak AMD 7xx cipsety su vyrabane tak pokrocilou technologiou a su tak malicke, ze Vam na ne stacia pasivy (avsak vsetci kupujeme (radi) tie vycackane medene heatpipe nadhery). AMD 790FX ma podporu 4 grafik ATi HD 3850 alebo 2 HD 3870, takze postupom casu, mozte rozsirovat, procak si zatial mozte nechat ti co mate AM2 a nejaku dobu pokym prejdu cenove osiale na zaciatku postupne upgradujte. Pre nasinca nie je lepsie riesenie a na zaver necitajte clanky z jedneho servera. Nejake dlasie otazky? Apropo mesacne robim popri zamestnani consulting firmam na kupu hw za 5 litrov na hodinu, neplatia mi za to, ze nemam prehlad, co poviem to sedi a riesenia su vzdy nadcasove a max. vyhodne pre all.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja by som videl vyhodu amd HLAVNE v tom, ze mam am2 dosku. Povodne som tam mal a64 3000+, teraz tam mam a64 x2 4200+ a za rok tam mozem mat phenom. A toto je prave najvacsia nevyhoda intelu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sumar:
AMD 790FX doska MSI: 4510,- Sk s Dph
ATi HD 3850 grafika MSI: 5760,- Sk s Dph
Procesor AMD 5000+ Black edition 2,6 GHz: 3748,- Sk s Dph

Intel X38 doska MSI: 7782,- Sk s Dph
nVidia 8800 GT grafika MSI: 7711,- Sk s Dph
Procesor Intel Core 2 Duo E6600 2,4 GHz: 6533,- Sk s Dph

+ k tomu chipsetu Intelu potrebujete DDR 3, ktore su niekolkonasobne drahsie ako DDR 2.

Pre fanusikov Intelu mozte si to prepocitat aj na chipset P35 a vyjde to tak ci tak pre Intel horsie. Prajem krasny den a panu redaktorovi prajem vela uspechov. Ceny su aktualne z velkoskladu zacinajuceho na A a konciaceho na M, kde iste mnohi nakupujete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

interesting...ze si si s tym dal pracu. to mi pripomina, ze by som mal aj ja nieco urobit, lebo ma vyjebu z roboty
Odpovedať Hodnotiť:
 

Poupravim ta ..
ASUS doska X38 chipset ... 6200.- s DPH
MSI doska P35 chipset .... 2450.- s DPH

(P35+E6600+8800GT = cca 16700.- s DPH)

PS: Normalny bezny smrtelnik nenakupuje vo velkosklade, tak prihod si rabaty este aj na ceny (i tie svoje ceny), OK?

V tichosti, rychlosti a stabilite Intel rieseni nevidim najmensi hacik, ty hej? :))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Joo a este detail .. snad iba zufalec a spekulant kupuje dosky od MSI (a ASUSu). Mozno niekde v zahranici je vyssia trieda a funguju OK, ale u nas maju myslim velmi vysoky pocet reklamacii a pokial nenatrafis na nahodne dobru seriu, tak
solidnej firme to dokaze trosku posramotit aj meno... ehm.!
Odpovedať Hodnotiť:
 

staci ti lacnejsia i965 doska napr asus p5b a e2180. Pri troske stastia (ak sa nechces spoliehat na stastie, zober lepsiu dosku napr asus commando) to po malej uprave bude mat vykon aky nedosiahnes s tym 5000+BE nikdy. Toto porovnanie je moc ucelove, a zavadzajuce. Hanbi sa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

doska Asus P35 - 3 064 SK s Dph
grafika GIGABYTE nVidia 8800GT 512MB - 7 173 s Dph
procesor Intel E6750 2.66 GHz - 5358 Sk s Dph

Odpovedať Hodnotiť:
 

Som fakt rozhorceny z kazdeho druheho slova z clanku, otazky na pana redaktora, pisete, ze AMD nedokaze vyrabat plne funkcne procesory K10 na vyssej frekvencii ako 2,4 GHz.

1. Viete co su revizie procesorov?
Ak ano tak nebudte subjektivny a napiste laikom, ze zatial je stav takyto, co nemusi byt a urcite nebude trvale!

2. Vyzdvihujete tu Intel, viete ako su varabane ich Quad Core procesory? Ak ano tak napiste, ze su to zlepence dvoch Dual Core procesorov a teda povedane Vasou recou Intel nedokaze vyrobit ziadne nativne Quad Core procesory!
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. to su rovnake domnienky ako to ze ich vyrabat nevie ;)
2. co na tom ze niesu nativne? su rychlejsie, intel ma aj nativne 4jadra
Odpovedať Hodnotiť:
 

aaano tak tak , veruze zlepence ,,
ktore su lacnejsie na vyrobu

(a potom pre fanusikov drahsie na predaj) ;)

Vlastne vacsi cisty zisk..........intel hanbaaa
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som fakt rozhorceny z kazdeho druheho slova z clanku, otazky na pana redaktora, pisete, ze AMD nedokaze vyrabat plne funkcne procesory K10 na vyssej frekvencii ako 2,4 GHz.

1. Viete co su revizie procesorov?
Ak ano tak nebudte subjektivny a napiste laikom, ze zatial je stav takyto, co nemusi byt a urcite nebude trvale!

2. Vyzdvihujete tu Intel, viete ako su varabane ich Quad Core procesory? Ak ano tak napiste, ze su to zlepence dvoch Dual Core procesorov a teda povedane Vasou recou Intel nedokaze vyrobit ziadne nativne Quad Core procesory!
Odpovedať Hodnotiť:
 

3. Viete vobec nieco o vyrobe procesorov? Ak ano tak napiste, ze najkvalitnejsie kusky su len v strede wafferu a Velka modra - IBM vyraba svoje procesory Cell plne funcne len s 10% ucinnostou, teda 10% v strede wafferu su 100% funkcne, ostatne maju jedno ci viac jadier nefunkcnych, tie su prevazne v PS3, dufam, ze som potesil majitelov PS3.

4. Viete vobec aspon minimum o predaji procesorov? Ak ano, tak napiste, ze pokym nebude mat AMD vyrobenych dostatok procesorov pre trh uz s akoukolvek ucinnostou, tak ich nemoze ponukat, ved by isli proti sebe!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehnevajte sa ale čo majú tieto "dôvody" spoločné s tým, čo zaujíma toho, kto si má Phenom kúpiť, teda s výkonom, spotrebou a cenou?

Ako evidentnému jednostrannému "vyznávačovi" spoločnosti AMD, ktorej niektoré produkty považujeme za dobré ale predstavené Phenomy nimi rozhodne nie sú, Vám poradím - tým, že poukazujete na neschopnosť AMD vyrábať dosť veľa a dosť kvalitne rozhodne AMD nepomáhate. Každému je pri takomto porovnaní jedno ako je na tom IBM s Cell, relevantným porovnaním by bol len Intel s desktopovými x86.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Verte tomu, ze nie som a nebudem nikdy vyznavacom jedinej veci a uz vobec nie AMD. Porovnanie s Intel x86 procesormi by islo ak by nejake native Quad Core mala, co nema, max. prototypy Nehalem. Nemiesajte hrusky s jablkami. Pozrite sa na trh objektivne a optimalne riesenia su tieto pre absolutny Low end su tu riesenia Via, vyssi Low end AMD 690G/V, mainstream nizsi AMD 770 a pripravovane AMD 750, stredny mainstream AMD 790X, vyssi mainstream AMD 790FX, Intel P35, High end Intel X38/X48 only! Nie som vyznavacom ziadneho AMD, ale ked date dokopy vsetky komponenty tak si vypocitajte co sa oplati. AMD Spider nie je vobec take hrozne riesenie ako pisete, dalej pre tych co onanuju nad kazdym bodom navyse v 3D Marku a nemaju co s peniazmi ano kupujte si aj Intel Procesory 31 tisic, ale ostatni nech si vsetko pekne spocitaju a hlavne rozmyslaju co vsetko dostanu za svoje peniaze.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ked uz hovorime o preslapoch, tak pospominajte na Intel P4 a pamate RIMM, chladice co lamaly dosky, cela o nicom technologia NetBurst, prve procesory Core tiez neboli zazrak (apropo vychadzaju z Pentii 3), prejde par revizii a budu to slusne procesory, kto zacal tak, ze vsetko bolo hned super, chyb na akejkolvek strane bolo kopa, 3DFx vladli trhu 3D akceleratorov a ako skoncili? Nic nie je konecne a ani definitivne a urcite ani tento stav nie. Suhlasim, ze Core 2 Duo/Quad su super procesory a iste dlho budu, verim, ze keby mala hocijaka firma tolko penazi co Intel by dokazala zazraky a hlavne tak podchyteny trh. Ale zaver je len jeden As bigger neznamena As better, na tom si vylamalo vela firiem zuby. Prikladov su stovky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Posledna bodka na zaver, kolko ludi v tejto krajine ma DDR 3, ci DDR 2 na vyssich frekvenciach a Kolko je tych co si mozu dovolit pamate DDR 2 na 800 MHz nech su to rovno aj Corsair/OCZ, s ktorymi si procesory AMD velmi dobre rozumeju. Spominajte na Intel a ich podpora DDR 2 533/667 MHz. Kazdy nejak zacina a nejak konci, Intelu to vyslo, ale low end ho absolutne nezaujima preto tak uzlko spolipracuje so SIS, od ktorych by som si nekupil dosku ani keby bola za 100 korun + osadenie Celeronom, takej masine by som dal ranu z milosti. AMD Spider je pre dost siroke spektrum ludi s rukou na srdci. A k AMD, ich Semprony ci stare Durony by som nedal ani najvacsiemu nepriatelovi. Tolko k mojej laske k AMD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi to nemá zmysel komentovať, ste úplne neobjektívny, ale jeden finálny komentár predsa len pridám. Kde píšeme, že platforma Spider je zlé riešenie? Dokonca je tam jasne napísané, že výhodou platformy majú byť nižšie ceny dosiek. Tento článok je ale najmä o nových procesoroch Phenom.

HD 38xx sa venoval iný autor v článku minulý týždeň, myslím, že článok vyšiel pre ne vzhľadom na nižší výkon aj pomer výkonu a ceny relatívne pozitívne.

Článkov chváliacich cenu X2 a ich znižovanie a prínos pre zákazníka, prípadne prínos black edition tu nájdete kopu, po každom zlacňovaní.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nuz precital som si tuto diskusiu ale kde je prosim vas neobjektivny ? To HW porovnanie nie je prave vyhra ale musime vsetci uznat ze pomer cena/vykon/upgrade vitazi u AMD. Intel je highendove riesenie, pre mainstream je to do istej miery vec kompatibility a spoluprace s grafikami od nVidie, do istej miery vec vkusu, a do istej miery samovrazda kedze za 40 % vyssiu cenu ziskate v mainstreame tak 25% zvysenie vykonu(a to som myslim intelu trosku pofandil), z ktoreho ani neviem aku cast vyuzijete. (kto vyuziva na plno C2D, DDR3...?)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Viď napríklad druhá časť rozdeleného príspevku, na ktorý ste reagovali, tie predostreté konfigurácie pre porovnanie cien sú zcestné.

Nech je to u doterajšieho mainstreamu akokoľvek, to nemá nič spoločné s týmito predstavenými procesormi a týmto článkom.

Ak niekto ospravedlňuje slabý výkon a pomer výkonu a ceny nových procesorov AMD tým, že IBM má efektivitu výroby u Cell 10%, neviem nájsť vhodnejšie označenie ako neobjektívny. Vy áno?
Odpovedať Hodnotiť:
 

S tymto vsetkym samozrejme suhlasim, kedze som sam napisal, ze tie porovnanie nie su objektivne. Dakujem za vysvetlenie. Myslim si ale, ze zvysok je pravda a bezneho cloveka urcite viac zaujima cena/vykon ako nejaka efektivita vyroby, kedze o to sa samozrejme musi vyrobca postarat sam (samozrejme rozumiem, ze sa to do zvysovania ceny premieta ovela vyraznejsie ako zvysovanie vykonu).

A na poslednu otazku, presvecili ste ma, ale ja som kludas a nerad bolim taketo slova.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo sa týka zostáv, Vaše vyššie porovnanie zostáv je úplne nezmyselné. Jednak HD 3800 môžete používať aj na Intel platforme, jednak 3850 a 512 MB 8800 GT sú absolútne neporovnateľné. Porovnanie s X38 doskou tiež nie je objektívne, tam to posúva AMD. Na nájdenie dosky zodpovedajúceho výkonu si je potrebné počkať na väčšiu ponuku a testy. Tiež neviem, ako ste prišli na to, že X2 5000+ a E6600 by mali byť ekvivaletné a keď už, tak si nahraďte E6600 za E6750, ktorý je výkonnejší a lacnejší...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie zostavy neboli mierene proti Vam. Co sa tyka grafik, HD 3870 je stale lacnejsia ako 8800 GT. Co sa tyka dosiek, tak mi nechcite povedat, ze AMD RD 790FX je ako P35 a k procesoru, kupte si E6750 a k nemu adekvatne pamate, alebo Phenom/Athlon a k nemu adekvatne pamate, ziskajte vykon a ten porovnajte s cenou ak Vam vyjde na tom lepsie Intel, tak zozeriem kefu a vy*****m kartac. Pre Boha E6750 stoji 5533 korun ked ho uz tak chcete a Athlon 5000+ Black edition 3748, snad mi nechcete povedat, ze Intel E6750 ma o 50% vyssi vykon, ked ma taku cenu. Preberte sa!
Odpovedať Hodnotiť:
 

fandim amd uz koli kunkurencii. intel drzi ceny hore. kto planuje a nekupuje bezhlavo vie ze amd/ati je lacnejsie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty kde si chodil do skoly nekde v riti alebo v madarsku? Tu sa nepise koli pretoze to nic neznamena iba ak koly ale tie mozes tak zatlkat do zeme. Ak chces napisat ze k niekoho voli tak sa to pise kvoli. takze prestan tu trepat taketo pichopviny kdo to ma citat? ked ja to vidim jak titok madari sa tu roztahuju mam sto chuti zacat strielat
Odpovedať Hodnotiť:
 

no tebe ine ani nezostava, len mat sto chuti, na viac nemas, len sediet pred pc a vytukavat nahnevane commenty, grrr, velmi sa hnevas, ze ty jebusko, normalne som sa zlakol. ty tam mas kopu gram. chyb a do inych picujes, uvedom sa a chod radsej na vzduch
Odpovedať Hodnotiť:
 

amd forever
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja by som povedal ze sa oplati pockat do februara - marca kym vychytaju vsetky chyby, pretoze ziadna nova technologia nebola ok ani na 70% v dobe vydania
ani C2D od intelu nebola ziadna slava prve dva mesiace od release date, a pamatate si este Prescotty ktore boli ako prve vyrabane 90 nm technologiou ?, sak ich museli stiahnut z predaja na mesiac kvoli nenormalnym prevadzkovym teplotam
netreba sa ponahlat a pockat akos asituacia vyvinie, za dalsie este je velmi malo softwaru optimalizovaneho pre Barcelonu tak isto ako kompilatory pre AMD procery boli vydane len nedavno a este niesu zakomponovane do softu

Odpovedať Hodnotiť:
 

Chystam sa kupit novy komp. Ako sa niekolko krat spomina vyssie asi zvolim precedens, teda pomer vykon/cena teda AMD. Len sa teraz neviem rozhodnut ci kupit dvojjadrovy (5600+ az 6400+) alebo ten stvorjadrovy Phenomen.
PROSIM PORADTE!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Phenom urcite teraz nekupuj, pockaj do buduceho roku ako pise IT Technik, akt sa oplatia od AMD 5200+ a vyssie, ked teda potrebujes vykon. Osobne by som si pockal, ako somto aj viacerym povedal, takisto treba pockat na dosky so Southbridgeom SB700, ked uz nech je to all ako ma byt.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co hovorite na tuto dosku o ktorej uvazujem \"Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 - AMD 790FX\"

Odpovedať Hodnotiť:
 

Osobne som spokojny s High end doskami od ASUSu a MSI, DFI zohnat v tychto koncinach je unreal. Kazdopadne by som ju teraz nekupoval a pockal kym nevyjdu dosky so SB 700, co bude mozno aj do konca roka, pripadne zaciatkom buduceho.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kup 5000+ black edition a ktomu kvalitnu dosku. Drahsie AMD nekup. Ak chces dat za procak viac ako stoji 5000+BE, alebo chces sa dane peniaze vacsi cpu vykon, tak sa poobzeraj v ponuke intelu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

takze v crysis a v bioshocku boli vykonnejsie? hmm. a napriek tomu sklamali. teda, chcel som samozrejme povedat VÝRAZNE sklamali, ze dsl, na celej ciare prepadli, ze dsl, zmurky-zmurk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Iste, výkon v týchto testoch je tam lepší väčšinou o pár percent, tam kde prepadávajú, prepadávajú veľmi výrazne. Celkovo zosumarizovaním všetkých testov odhadom priemerne 9600 má o 15% nižší výkon ako Q6600, 9500 o cca 20% nižší výkon.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.hothardware.com/articles/ AMD_Spider_Platform__Phenom_790FX_RV670/?page=12

Odpovedať Hodnotiť:
 

If you were looking for a changing of the guard today it's just not going to happen. Phenom is, clock for clock, slower than Core 2 and the chips aren't yet yielding well enough to boost clock speeds above what Intel is capable of. While AMD just introduced its first 2.2GHz and 2.3GHz quad-core CPUs today, Intel previewed its first 3.2GHz quad-core chips. We were expecting Intel to retain the high end performance crown, but also expected AMD to chip away at the lower end of the quad-core market - today's launch confirms that Intel is still the king of the quad-core market.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No, zázrak sa nekonal. Avšak pri súčasných cenách Quad CPU od Intelu je dostatok priestoru pre podstatne lacnejšie a trochu menej výkonné CPU. A tu by Phenom mal podľa mňa zabodovať. Jeho cena už pôjde iba dolu a s postupnými revíziami je slušná šanca, že aj výkon porastie.
Tak či onak, pripájam sa k názorom že hurhaj okolo nutnosti neustálych upgradov za nové a nové highendy je iba humbuk na zákazníkov. Niektorí vyhadzujú desiatky tisíc ročne za pocit, že sú elita a o rok to má aj tak polovičnú hodnotu. What a waste of money.
Odpovedať Hodnotiť:
 

If you were looking for a changing of the guard today it's just not going to happen. Phenom is, clock for clock, slower than Core 2 and the chips aren't yet yielding well enough to boost clock speeds above what Intel is capable of. While AMD just introduced its first 2.2GHz and 2.3GHz quad-core CPUs today, Intel previewed its first 3.2GHz quad-core chips. We were expecting Intel to retain the high end performance crown, but also expected AMD to chip away at the lower end of the quad-core market - today's launch confirms that Intel is still the king of the quad-core market.
Odpovedať Hodnotiť:
 

v ankete vedie AMD, ale keby dali aky procesor mate na Notebooku tak by viedol Intel. Proste AMD lepsi na desktop a intel na notebook.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Intel je lepsi aj na desktop aj do notebooku.
AMD je lacnejsi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je haluz. Kazdy z tychto procakov je vhodnejsi na ine numericke operacie vzhladom na svoje specifika pri spracovavani instrukcii. Vyraznejsie to vsak bolo kedysi davnejsie, teraz sa sily uz vyrovnavaju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som to zhodnotil inaksie. Ja som zastanca AMD, ale po vydani core 2 si intel vydobil lepsiu architekturu, a AMD sa ho zatial nedari dobehnut tak, ako by si predstavoval. Donedavna som mal AMD, ale kupoval som PC cca pred mesiacom a chtiac-nechtiac som si radsej vybral Intel + nVidia. Myslim ale, ze keby som kupoval amd + ati a v porovnatelnom vykone, tak by som nezaplatil menej ako o 1000,-- cize podla mna je to aj tak porovnatelne. Ku tomu spotreba atd, atd, atd. Dufam ale, ze aj AMD ukaze, ze zase ma na to, aby vytvorilo kvalitny procak, resp. architekturu, ktora ovplyvni tuto oligopolnu konkurenciu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

len jedna vec mi nejde do hlavy...je to jeden z fakt mala, ak nie jediny clanok, kde v diskusii je napisane ze je neobjektivny...nevyznam sa dostatocne aby som mohol konkretne priklady uvadzat, ale...predsa ak viac ludi hovori ze je neobjektivny, tak aspon ciastocnu pravdu musia mat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre autora tohoto clanku: pozrite si napr co o tom pisu na www.sector.sk (koli odkazu na inu, mierne konkurencnu stranku mozete tento prispevok po precitani vymazat), tam to naopak celkom vychvaluju, ze sice to neatakuje high-end, ale je to najdostupnejsi 4-jadrovy procesor...mozno oni su viac zastanci amd, ale predsa...aspon kusok by ste ten clanok mohli upravit..
Odpovedať Hodnotiť:
 

aby co?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Strhla sa tu pekná TRMA VRMA
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vždy lepšie ako VRMA TRMA ;=)

Odpovedať Hodnotiť:
 

hrma--prma
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pani ale nikto nepovedal akym procesom su vyrabane procesory v amd (65nm) a intel (45nm). Pokial dojde amd na 45nm technologiu tak intel zostane na tom istom lebo 45n je koniec v zmensovani procesu. Pockajme ten rok a uvidime kto bude veducim vo vykonoch. Momentalne ma na vrch intel ale nie do nekonecna. vyckaj casu ako husa klasu. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ti maminka povedala, ze 45 nm je koniec?
Odpovedať Hodnotiť:
 

cf grco to si ti z mantinela ? pls ked jj napis mi na icq 487857164 pls velmita prosim
Odpovedať Hodnotiť:
 

len aby si neveril vsetkemu co ti maminka povie, tak tu mas spravu zo septembra:
"Prezident a CEO spoločnosti Intel Paul Otellini predstavil na Intel Developer Forum (IDF) prvý čip postavený na 32-nanometrovej (nm) technológii s takými maličkými tranzistormi, že 4 milióny z nich by vyplnili bodku na konci tejto vety. Otellini tiež ukázal prvý 300 mm wafer postavený na základoch 32 nm procesorovej technológie. 32 nm testovacie čipy obsahujú logiku a pamäť SRAM s viac ako 1,9 miliardami tranzistorov. 32 nm proces používa druhú generáciu firemnej high-k a metal gate tranzistorovej technológie."

takze v dobe ked AMD este ani nesniva o 45 nm, intel uz ma vyrobene prve 32 nm procesory...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ci sniva alebo nesniva to je jedno. Dolezite je, ze aj ked nesniva, dokaze "ako tak" drzat krok s intelom. A aj to len rok, rok a pol dozadu, kedze predtym 3 roky bola situacia presne opacna (aj viac, podla mna aj durony boli lepsie ako celerony) Za istych okolnosti moze byt zostava amd vyhodnejsia ako intel, napr do kanclu nemam dovod kupit cokolvek ine ako amd. A kancelarskych pc je kolko 80%?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nenazval by som stratu 600 milionov dolarov stvrtrocne drzanim kroku :) intel by mohol tiez zlacniect, keby mali politiku jak amd, ale myslim, ze ich cielom je byt v pluse ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja hovorim o konkurencie schopnych procesoroch, a tie amd urcite ma. Jedine kde nekonkuruju je highend, tak s intelom ako aj s nvidiou. Je to zle, ale v lowende a strednej triede su na tom lepsie ako konkurencia. Amd strasne potrebuje vydat cpu ktore bude o chlp lepsie ako intel (nieco ako bol opteron144 pre desktop) a tiez potrebuje vydat aspom 2x silnejsiu vga ako maju 8570ku. Potom budu za vodou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

..3870.. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mňa na tom článku zaujali hlavne percentá hlasovania 58 % + 41 % je 99 % a nie 100

Inka škoda , že to AMD nevyšlo s K10 tak ako s K7
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.zadarmoveci.webovka.eu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ake teplo? Moj Athlon pri full zatazeni max 34 stupnov, tak ake teplo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako môže mat 34 stupňov veď to je len prevádzková teplota a aj ta je dakedy vyššia viem čo vravím ibaže bi si tam mal dajaký iný chladič
ale aj tak je to nezmysel minimálna teplota pri plnom výkone
sa pohybuje okolo 46 48 a vyššie 34 stupňov ma procesor už po asi 10 min naštartovaní PC a je jedno akej je značky čí AMD alebo Intel

Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak mas zle cidlo teplomera alebo nie je full zatazeny. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozrite si nove procesory ktore vydali AMD konkretne Black Edition maju odomknuty nasobic,... tu je test jednoho z nich

http://www.pctuning.cz/
index.php?option=com_
content&task=view&id=9800&Itemid=57

a to je Athlon 64 X2 5000+ Black Edition
a na ageme je uz aj Athlon 64 X2 6400+ Black Edition
takze to musi byt riadny vykon po pretaktovany a za par korun oproti konkurencii vydrbanej
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu ti asi boxovy chladic stacit nebude, takze dalsia investicia ktora nepriamo zvysi cenu procaku :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A pomyslel si vobec na to, ze ak ja ten drahsi intel pretaktujem, ze sa dostanem tam, kam sa ty s tym pretaktovanym AMD uz nedoplazis?
Rozmysla vobec niekto nad tym, ked pise tu otrepanu vetu:
"Kupim si lacnejsie AMD a po pretaktovani som tam kde Intel"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sa mi paci ako to tu huci pisani o nicom ako jedny prehovaraju druhich co je lepsie ci amd alebo intel, ved je to jedno ja som zazraty amdak a nech tu napise niekto aj 1 000 000 krat ze je na h...o tak aj tak ho budem mat a nebudem hned bezat do obchodu a kupovat intel, a ma tak napadlo ze amd sa da prepracovat viac ako intel, a ze im nevisla nejaka rada? a co teraz sa posekame kvoli tomu? uz len intel je bezchibny hlavne s celeronmy, teraz nevislo o mesiac bude lepsie treba to len predychat bez emocii, ak ma niekto intel a je spokojny nech ma a ak ma niekto amd a je spokojny nech ma, naco presviedcat testamy a kadejakym skusenostamy niekoho kazdy nech skusi a nech si kupi co mu bude lepsie vyhovovat, nepredpokladam ze niekto bude hned zajtra utekat a kupovat nepodarenu seriu od amd, ked mu tu niekto pise taku fajnu reklamu, vodu kazem vino pijem, dufam ze ten co pisal clanok ho pisal na amd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ps: podla mna je to o peniazoch a reklame, ak niekto tu pise clanok a kyda na amd je viac ako pravdepodobne ze ho plati intel za reklamu a napodobne o amd na inych strankach, nech si kazdy skusi a potom nadava.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri tvojom zmyslani sa nad tou akoze skutocnou realitou mi je na zvratky. O akej reklame tocis? Mal si ty vobec niekedy intel odskusany? V pomere rovnakych cien a podobnych taktoch???
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD su velmi dobre...topne telesa!!! ale nic viac. Intel 4eva!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

posledný dvaja sú skutočne slepo zažratý, ale aj takých svet potrebuje
Odpovedať Hodnotiť:
 

ZADARMO HRY DO VASHO STEAM ACCOUNTU PRE MAJITELOV GRAFICKYCH ATI !!!

http://www.atioffer.whdot.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

2.3 GHz s TDP 95 W ROFL Na tak nizky takt uz hori. Intel da skoro dvojnasobok toho MUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Som hrdy, ze mam v bedni nieco co je GENUINE inside!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ignorujte spravu ohladom hier zadarmo pre vlastnikov grafickych kariet.
Jedna sa o vypytavanie si Steam Acc, Passwordu a Emailu.
Pozor!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vlastnici ATi Radeon karat Toto je pravy odkaz na stranku:
http://www.steam powered.com/ati_offer1a/

Vymazte medzeru medzi steam a powered.
Musite si stiahnut a nainstalovat STEAM dalej neviem.

Chcel som to overit a potvrdit bezpecnost lenze Steam mi vyhodil odkaz typu: You already have all these games. You can access them in the steam 'My Games List' cize by to asi tahalo bez problemu ak by som ich nemal predtym zakupene.

Drzim vam palce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Diky za info, stiahnem si to pre deti
Odpovedať Hodnotiť:
 

DSL.sk KLAMU!!

SKUTOCNA STRANKA JE www.atioffer.whdot.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

www.atioffer.whdot.com ?! Jednak ti tu stranku uz pocitac nehosti. A povedz, kolko ludi si okradol o ich Steam? A kolko hier dokopy?

Ludia nepocuvajte toho zmrdka. Je to chudak!
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj, nahlasil som ho :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ja si počkam na nový rok na CPU Q9550 alebo Q9540 ,nízka teplota,lepšie OC ,spotreba 95W je OK kedže moj opteron 144 má niečo kolo 65W.dosku kupim s chipsetom X38 DDR2 sloty na doske.ktomu nejake OCZ ramky 1150mhz 2x1gb a mám pokoj na hodne dlhu dobu s upgrade.netreba mi prechadzať s SC na DC treba hned na QC a pokoj cca 3-4 roky a gemesky si zahram v poho,grfa už je kúpena 8800GT :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

No este ho taktnes, kupis nejaky ten heatpipe zalman chladic a budes mat cpu v potencialnej rychlosti 14400MHz, celkom slusne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnes som cital recenziu na tieto procesory na PC Tuningu a dany redaktor vie povedat svoj nazor.

Tomuto clanku chyba objektivita, nevie povedat, preco su horsie, kde su chyby procesorov, preco nevynikaju.
Na PC tuningu bolo vidno, ze dokazu sa priblizit Intel procesorom a ze do buducna ak sa zlacnia, mozu byt volbou.

Ale na zaklade tohto clanku by som nove AMD procesory nehodnotil.

Autor nie je dobry a clanok tiez nie.
Odporucam si pozriet stranky, kde sa venuju testom a pozriet si ich.

A nie som AMD fan, pouzivam taky procesor, ktory ma dobry pomer cena/vykon... momentalne Intel, predtym AMD :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Praveze tento server to povedal dost vystizne. Dany redaktor z PC Tuningu ti dal len falosne nadeje. Nic viac nam o K10 netreba vediet. Staci, ze je to nepodarok a dost na tom AMD prave straca. Ziaden prikon ba dokonca ziadne K10 ide sa naspat na K8. Co uz je to za firmu? Hanba. Toto vam treba? Ani do servrov by som nedal AMD mozno ani Intel. Jednoznacne IBM ale vobec nie AMD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre mna je stale AMD lepšie ako intel neviem cim to je ale nechcel bi som intel .sice som z vzkonov procesorov od AMD sklamany
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre office: BE Athlony /45W/
Odpovedať Hodnotiť:
 

dnes je velka zima.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár