neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Eee PC by malo tvoriť 20% všetkých predaných PC v 2010

DSL.sk, 21.11.2007


Zaujímavé informácie priniesol rozhovor prezidenta a CEO taiwanskej spoločnosti Asus vyrábajúcej lacný a ultramobilný notebook Eee PC pre taiwanský server Digitimes.

CEO spoločnosti Jonney Shih uviedol, že podľa spoločnosti je vysoká šanca, že spolu s ďalšími plánovanými produktami s touto značkou by Eee PC v roku 2010 mohlo mať bezprecedentný až 20% podiel na všetkých vo svete predaných osobných počítačoch.

Už v budúcom roku by sa malo podľa konzervatívnych odhadov predať 3.8 milióna kusov Eee PC, pravdepodobne to bude ale ešte viac. Ročne sa celkovo v súčasnosti predá približne 230 miliónov osobných počítačov.

Podľa predstaviteľov Asusu je Eee PC cielené najmä na tri použitia, cieľové skupiny.

Ako druhý počítač k výkonnému plnohodnotnému desktopu pre všetkých užívateľov a ako hlavný počítač pre užívateľov, ktorí nepotrebujú výkonný desktop alebo notebook, najmä začínajúcich užívateľov spomedzi detí a žien.

Tieto dve skupiny využívajú osobný počítač zvyčajne iba na browsovanie, sledovanie videa a počúvanie hudby, emailovanie, ďalšie formy komunikácie a jednoduché na hardvér nenáročné hry, pre ktoré je Eee PC plne dostačujúci.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

akurat ze na to vsetko mi staci telefon ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale netrep :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby si si otvoril open office s prezentaciou a napojil na projektor a fical?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ano

osobný počítač zvyčajne iba na browsovanie, sledovanie videa a počúvanie hudby, emailovanie, ďalšie formy komunikácie a jednoduché na hardvér nenáročné hry
Odpovedať Hodnotiť:
 

tomu neverim!
jedine ze by priniesli nieco lacnejsie na trh.
netvrdim ze to je zla masina (maly vykon ale zato mala spotreba) a najde sa niekto co to kupy, ale ajtak sa my nezda to cislo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na svete su miliardy ludi, ten milion sa preda v pohode...
Odpovedať Hodnotiť:
 

...daju kazdemu cernoskovy jeden...
inac ja im to len prajem. nech vznikne najvacsia (resp. najtemnejsia :) p2p siet
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veľmi záleží na tom ako svižne pobeží OS na tom hardvéri, ak tam natrepú Vistu tak im to nik nekúpi lebo jednoducho bude viac čakať ako klikať...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vistu tam nenatrepu, nieje dovod, uz je tam poriadny OS. vistu nechcu ani na vykonejsich notebookoch ci desktopoch
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nahodou v Auparku ked to promovali som to skusal s tym linuxom a bolo to super..firefox to ma tak co treba viac na maily, www, a sledovanie nejakych veci? zapichnes si nejaky usb klucik 10-12 GB a v pohode... ja viem ze vela ludom je to malo..ale ako maly pc na prenasanie a znicenie na plazi alebo tak je to super vec...

Odpovedať Hodnotiť:
 

ten eee pc ma jednu zavaznu chybu. stoji vela penazi. ak by bol za sumu 5000sk tak je to vyborna kupa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je nezmysel, ved cele eeepc je plastovy haraburd od asusu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne,
neviem kolko z vas by si vybralo ASUS ako normalny notas, su lacne a su shit!
Odpovedať Hodnotiť:
 

slovensky obchodnik to vyriesi vysokou cenou a lud sa im nato vy-eee.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ja sa na to vy-eeee OK? hh.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nahodou je to super vecicka.. mala prenosna .. je tam linux s KDE prostredim.. ma to internu pamat 4GB takze vista v ziadnom pripade.. ak XP tak to bude sila.. je to uplne fajna vecicka.. ale kupil by som si ju iba ak by nebola moc draha to by som potom radssej kupil normal notas a nemusel by byt ani boh vie ako vykonny pretoze nic nehravam a takych ludi je vela co nic nehraju a im bude stacit MF na browse, MTHB na maily a pidgin namiesto ICQ/AIM/MSN... a hry.. vsak CSko tam rozbehas.. wifinu/lan to ma.. zvuk tiez.. usbcka.. citacku takze si dokupis SDcky alebo USB-Key a ides.. ja osobne by som to bral..a linux urcite nieje problem.. bo robim skoro stale na ubuntu.. a tie cisla su podla mna realne.. ale slovesko bude iba hlboky podpriemer pretoze to daju za 10kSK a to nik nekupi..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Eee PC nebude tvoriť 20% všetkých predaných PC v 2010.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár