neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
8.1% podiel v AMD kúpili Spojené arabské emiráty

DSL.sk, 17.11.2007


Významný podiel v AMD vo výške 8.1% získala investičná spoločnosť Mubadala Development Company zo Spojených arabských emirátov vlastnená štátom.

Spoločnosť AMD o tom informovala v piatok v tlačovej správe.

Mubadala Development Company získala podiel odkúpením novovydaných akcií od AMD v hodnote 622 miliónov dolárov, po odrátaní nákladov získala AMD 608 miliónov amerických dolárov.

Finančná investícia má AMD pomôcť preklenúť náročné obdobie, keď spoločnosť posledné tri štvrťroky vykázala finančné straty vo výške na úrovni 600 miliónov dolárov každý štvrťrok. AMD zároveň v minulom roku financovala odkúpenie ATI a výška jej celkového dlhu sa pohybuje nad úrovňou 5 miliárd amerických dolárov.

AMD v poslednom roku zároveň stratila podiel na trhu procesorov aj grafických procesorov, pričom pre udržanie úrovne aspoň súčasného podielu musela výrazne znižovať najmä ceny CPU.

Ťažké časy začali pre AMD po uvedení procesorov Core od Intelu a prvej DirectX 10 grafiky GeForce 8800 od Nvidie, ktorým AMD nedokázala svojimi produktami plnohodnotne konkurovať respektíve len s oneskorením viacerých mesiacov Intel a Nvidiu dobiehala.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

Odkedy sa spojili s ATI to ide len dole vodou. Ja len dufam, ze sa to zmeni, aby zaistili konkurenciu na trhu s GFX a CPU.
Odpovedať Hodnotiť:
 

akurat ze to s ati nema nic spolocne, kedze aj keby neodkupili, aj tak by aj ati aj amd tak isto stracali podiel a islo by to s nimi dole vodou....amd kupilo ati prilis neskoro nato aby ati mohlo vyvinut prvu DX10 graficku gartu, lepsiu ako GeForce...a AMD...im tiez trvalo kym dosli na viacjadrove procesory
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD síce odkúpilo ATi ale zrejme vývojári ostali na svojom mieste, a ako poznám AMD tak určite odvráti útok, avšak bude mu to trvať dosť dlho,,, u AMD som si všimol že úspech je len sezonálny, trvá nejakú krátku dobu ,avšak intenzívne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi nie dost intenzivne, ak maju rocnu stratu 600 milionov dolarov ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

rocnu stratu maju 2,4 miliardy ;))
Odpovedať Hodnotiť:
 

vyvojari neostali.. na tiscali som asi pred mesiackom cital nieco o tom ze po odkupeni odisli klucovy inzinieri z ati
Odpovedať Hodnotiť:
 

yoyo
sorry. They told me that you may suggest how to go to the library.
Thanks!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja len dúfam, že sa to zmení lebo to by tu vyzeralo kebyže tu e intel monopol. AMD procesor v mojom PC určite nebude lebo Apple for ever. Ale ATI by som chcel mať v PC. Aspoň podporiť AMD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

MOSLIMSKY TERORISTI NAS ZACINAJU SKUPOVAT
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tebe už pôsobina mozgy Mrkvosoft WindBlows JehoVista
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz vidim tie news :
AMD uviedol na trh novy procesor na ropny pohon s podporou ErrorNow! inštrukcií procesora
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sledujem ta dlhsie, ty si volaky idiot, bez urazky...

Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj takí ľudia žijú
Odpovedať Hodnotiť:
 

skor je to o tom, ze bohati arabi, co zarabaju na nasom benzine, nas zacinaju skupovat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No jo... len si davajte pozor, aby vam vas AMD potom nespravil sebevrazedny atentat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL, to bolo dobree :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako to myslíš s tými atentátmi, žeby sa AMD CPU prehrial a následne by došlo k takej explózií že ľudia v okolí by vybuchli do povetria. To je fasa, už nikdy viac bomby okolo teľa, ale notebooky so CPU od AMD, je to šikovné malé, účinné.
Odpovedať Hodnotiť:
 

som rad ze hned ked sa niekde spomenu arabi tak kazdy automaticky zacne spominat teroristov apod. OMG ludia zobudte sa ;) to co vidite v TV su extremy, fanatisti, arabi su uplne normalni ludia ;) zijem tu uz paru rockov. tak prosim radsej piste k teme a nie o araboch atd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh, sa mi paci jak tu nastrocne decka pisu aky je MS shit a podobne a vzapati na to pod vplyvom prave amerckej propagandy (bo sa to inak neda nazvat) maju hned vsetkych arabov za teroristov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

To co vidia v telke je to, co chcu aby bolo vidiet v telke, neni tam ziadna realita, myslim ze je fajn, ze ludia z tychto svetov sa zacinaju zapajat, pomôze to konkurencii a momentalne AMD v prekonani problemov, ktore ma, pretoze jej produkty su konkurencie schopne, ibaze mnoho blbcov nevie, ze vyvoj aj vyroba, a samozrejme logistika a marketing nieco stoji, a na intel jednoducho AMD financiami nema... je to suchých 8%, ale asi vedia co robia...

Pockame si na SAMSUNG... potom bude mat intel horuco
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja neviem ci som chuj ja alebo ty, ale nepocul som o madarovi ktory by si omotal okolo seba naloze, alebo zeby nejaky poliak udrbal lietadlo a chcel setkych v nom zakilovat, alebo zeby cech ci slovak, rumun ci bulhar, nemec sved ci kto kolvek z europy kto nema arabske korene a nenosi turban, ci palestinske satky, utiera si rit hajzlakom a nie vodou z pollitrovej flasky z coly, veril ze cim viac pohanov zo sebou zoberiem tym mi bude lepsie v raji, a to sa vsetci europania ozieraju, fajcia, jedia aj svine a dojst na taketo vyplody by im mohlo skor ako arabom co sa strania vsetkeho "zleho" za denneho svetla... Co to tu trepes... ? podla mna by sa mali modlit este viac k alahovi lebo keby nesedeli na loziskach ropy ktore potrebuje cely svet davno by so svojou lenivostou skapaly hladom a cely africky kontinent by bol iba o malarii, chudobe a hlade.


Odpovedať Hodnotiť:
 

velmi pekne napisane, suhlas
Odpovedať Hodnotiť:
 

netvrdím,že všetci moslimovia sú teroristi,ale zaujímavé je,že všetci teroristi sú moslimovia....(tento výrok nie je z mojej kepene)
Odpovedať Hodnotiť:
 

boli aj teroristi americkeho povodu, co ti asi troska uslo
Odpovedať Hodnotiť:
 

americania nemozu byt moslimovia???
Odpovedať Hodnotiť:
 

IRA boli katolíci :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

IRA sa len vydavaju za katolikov, katolici by sa tak nespravali. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebudeme zachadzat do tejto temy, ale katolici robili daleko horsie veci... a robia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

moja rec
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie je pravda, ako už spomínali IRA, ETA, a mnoho iných http://en.wikipedia.org/wiki/ List_of_terrorist_organisations je to najmä o výchove a presvedční
Odpovedať Hodnotiť:
 

všetci teroristi sú moslimovia??? Ty snad zartujes. Si mimo trochu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nejde o to ci su terroristi alebo nie.. ale o to ze to nabozenstvo je totalne na picu...

islam je najvacsym dovodom preco je cely blizky vychod tak strasne v srackach... ich univerzity su akurat o tom ze ako dobre vies odriekavat koran...

som cital v jednej knihe debatu dvoch ucencov o tom ako by to vyzeralo keby Mauri dobili spanielso a oni uz v roku 1914 vedeli ze islam je najvacsou brzdou pokroku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako keby u nas univerzity mali nejaku uroven, u nas je to len o tom, ako ktory tatino vie namastit kapsu dekanovi, rektorovi, aby jeho tupy synacik/dcerenka dostali diplom. Taka banda debilov, co vychadza z vysokych skol, to nie je nikde na svete (cest vynimkam, ale je ich zufalo malo, a vacsinou prchnu von)
Odpovedať Hodnotiť:
 

No dalsi, co nikdy nebol na vyske a teraz kyda na to ake to tam je, ja som minuly rok skoncil vysku a tatina som pri skuskach nepotreboval... A myslim, ze by ani nemali na to, aby niekoho podplatili... Asi sudis podla toho, ze tvoji rodicia museli podplacat ucitelov na zakladnej skole, len aby si dokoncil aspon tu... Ty si presne ten typ, co hadze vsetkych do jedneho vreca...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kedysi s tým malo problém minimálne aj kresťanstvo, križiacke výpravy, inkvizícia, prenasledovaní myslitelia etc., dnes si s tým málokto láme hlavu a akceptujú minulosť... neviem akú mal minulosť islam, ale arabi boli (svojho času) v mnohom vyspelejší a učenejsí ako europania... a to tam vládlo podľa teba náženstvo čo "sux", povedal by som, že súčasný islam, je v niektorých oblastiach podobný stredovekému kresťanstvu...,
Odpovedať Hodnotiť:
 

ye ye super, 1200 rokov do zadu mali lepsie cisla a boly vyspelejsi...

v tom istom case im prisiel islam a odvtedy nevymysleli nic... dokonca aj terrorismus odkukali od zidov...

Islam je jednoznacne najhorsie celosvetovo rozsirene nabozenstvo sucasnosti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie je pravda, islam sa od 8. po 15. storočie podielal na rozvoji vedy v týchto krajinách, a množstvo vecí z toho obdobia výrazne ovplyvnilo vedu v europe, ktorú v tom čase brzdil práve katolicizmus, a zmena nastala až po jeho ako-takom prekonaní, dalo by sa povedať, že si tie nábožensvá tak trochu vymenili úlohy, ale istotne sa zhodneme, že za to môžu ľudia, ktorí si po svojom interpretujú niektoré myšlienky, žiaľ kým ked sa vraví o súčasnom islame, väčšina ľudí si dokáže spomenúť len na tie zlé príklady, čo však neznamená, že celý islam je nanič, ale v minulosti bol isto oveľa prínosnejší ako kresťanstvo
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to ako co dal islam?
cisla a matematiku mali v 9 storoci za prinosu indie.
islam sa zacal sirit v 7 storoci tak povedzme ze matematiku nedodrbal, asi nestihol za 2 storocia zotrocit celu populaciu.
Ale neviem o ziadnom inom arabskom vynaleze, mozno kava ale to nie je to prave... nejaka optika asi ale nic prevratne. Zatial co cela zapadna kultura vyrastla k dnesnemu obrazu kym islamisti si mozu pogratulovat k tisicrocju vedeckeho kokotizmu.

Islam prinosnejsy ako Krestanstvo? asi tazko jedine co krestanstvo brzdilo bola astronomia zvysok mu bol ukradnuty... Keby sa tieto dva svety oddelili pred 10 storociami tak si nemyslim ze by vobec mali parny stroj. keby nebola v regione ropa tak su na urovni afriky. ako aj vacsina populacie blizkeho vychodu je

Odpovedať Hodnotiť:
 

neni pravda... krestanstvo obmedzovalo snad vsetky vedy, a obmedzuje doteraz (medicinu napriklad), krestanska sekta obmedzuje hlavne mozog a to je hlavne, nevravim ze islam je iny, vsetky sekty su nanic... nevynimajuc krestansku sektu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

zaujimave sledovat, ako ste sa od AMD dostali ku nabozenstvu:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

s týmto súhlasím...
Odpovedať Hodnotiť:
 

New Fantasy movies
<a href=http://freeskivideo.info/>CLICK HERE!</a>



------------------------------------------------
<size>1] sex, free sex, sex story, free sex picture, anal sex, sex toy, lesbian sex, gay sex, free sex story,
teen sex, sex picture, oral sex, amateur sex, animal sex, free sex movie, group sex, sex com,
free sex video, hot sex, hardcore sex, sex video, interracial sex, world sex, older woman sex,
asian sex, sex position, lolita sex, sex movie, sex chat, black sex, phone sex, cartoon sex,
sex offender, adult sex, indian sex, teen sex, xxx sex, </size>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kaslite na intel, kaslite na amd, podporujte nasu teslu nech im konecne moze konkurovat :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hmmm, žeby Tesla začalo klonovať CPU od Intel a AMD? Ako tomu bolo v 80.rokoch? hmmm... teraz tym rozumnejším ľudom nejde len o výkon a cenu ale aj o značku, lebo vedia že kvalita a spokojnosť je možná len od veľkých firiem s dobrými menami a dlhou skúsenosťou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

isteho casu sme (Slovensko) mali najrychlejsi procak na svete... DAN... ale nebol to CISC ale RISC
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja to vsetko vidima asi tak no nic idem gazdinu dat do pucu asi ju dnes spravim pusov inac to nevidim co uz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Please see our <a href=http://www.remont21.ru>site </a>
on the renovation of apartments in Moscow.
Thank you!
Odpovedať Hodnotiť:
 

:) maju dlh 5 miliard $$ a funguju kde ten svet speje? do riti a este kusok vedla... kazda normalna firma ak ma taky dlh musi ist do bankrotu
Odpovedať Hodnotiť:
 

vies kolko dlh ma USA? a to sa tvrdi, ze to je najvykonnejsia ekonomika. Rozumies sa tomu trochu??? aspon trochu???
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to este netusi aky zahranicny dlh na nasa skvela republika... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 



If you want to make money on the internet you have to be a little sneaky. Following all the rules will just waste your time and money because you will just be spinning your wheels.

These "outside of the box" methods are known as Black Hat techniques. One the reverse side, when you "stay with in the lines," it is referred to as "white hat."

A Black Hat ebook and Black Hat SEO (<a href=http://www.blackhatmoney.com>Search Engine Optimization tools </a> ) are the best way to start learning how to make money on the net through the "back door" while everyone else is ringing the doorbell at the front door.

For the best collection of Black Hat ebooks and SEO tools, check out my sig!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

I found some great FREE LIVE SEXY NUDE CAM GIRLS WITH ADULT WEBCAMS VIDEOS. WEBCAM CHAT Click here now for free access.
<a href=http://www.adult-webcam-free-trial.info> adult sex sexy webcams </a> Free Hidden Toilet CAM Free adult chat room services.
Odpovedať Hodnotiť:
 

I found some great Webcam chat community for adult. Free video chat, adult cams and live sex webcam. Click here now for free access.
<a href=http://www.adult-webcam-free-uk.info> nude webcam teen </a> wireless hidden cameras adult chatrooms.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hi

I recently downloaded <u><a href=http://www.itunes-download.us>itunes</a></u> from this <b><a href=http://www.itunes-download.us>itunes download</a></b> website and I must say that one of my best decisions in the last month.
Ive been trying many other media players for my <i><a href=http://www.itunes-download.us>itunes download</a></i> and this works definetly the best. So what is <a href=http://www.itunes-download.us>Itunes</a>? Itunes is a product developed by <b><a href=http://www.itunes-download.us>apple itunes</a></b> and its
basically a shareware everyone can download. <a href=http://www.itunes-download.us>Itunes download</a> lets you to play and manage music files from your pc to your ipod. it also allows <a href=http://www.itunes-download.us>itunes store</a> to get acces to your computer.
Thats one of the keymoments while using <a href=http://www.itunes-download.us>itunes</a>.
Odpovedať Hodnotiť:
 

spamu jak s nasrate.... to administrtori nevidia ci co??? a ked niekdo navrhne registraciu tak vsetci krutia ocami
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD nema taky dlh. dobieha to cez spam
Odpovedať Hodnotiť:
 

The Best <a href=http://online-casino.many.to/>Online Casinos</a>.
US Players OK.
Odpovedať Hodnotiť:
 

<b><a href=http://www.avg-free.us>AVG</a></b> is a great tool to use for computer protection. you can <u><a href=http://www.avg-free.us>AVG free download</a></u> at a very good <a href=http://www.avg-free.us>AVG download</a>
. That site has very fast download speeds and excellent customer support. Once you have theyr service you can download other programs besides <i><a href=http://www.avg-free.us>AVG free</a></i> the software is fully automated and you will enjoy running it!
<b><a href=http://www.avg-free.us>AVG free download</a></b> is great software to pope who are new to the product.
Odpovedať Hodnotiť:
 

click here for webcam chat and webcams live nude girls
<a href=http://www.adult-webcam-free-yahoo.info> Webcam Stripers Naked </a> amsterdam live sex cams show free chat rooms live nude webcams web.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Greetings to all.

Prompt the best online shop on sale of Books.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello!
New Pharmacy Shop!

http://www.TrustedRxPills.com/
<a href=> http://www.TrustedRxPills.com/ </a>

Why are we?

<b>1.LOW Price</b>
<b>2.FAST Shipping</b>
<b>3.FREE Consulatation</b>

Welcome.

<b>P.S.</b>
Moderator,please do not remove my topic!
Administrator,contact with my email info@trustedrxpills.com
Thank's! :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja to zaklincujem...

Opera je aj tak najlepšia !

OPERA RULEZ !
Odpovedať Hodnotiť:
 

btw, vlastnia 5% aj vo Ferrari :
www.mubadala.ae/en/content/key_investments.asp
Odpovedať Hodnotiť:
 

Äîáđîăî âńĺě âđĺěĺíč ńóňîę.
Đĺřčë ńěĺíčňü ńâîé ńňŕđűé ěîíčňîđ íŕ íîâűé LCD ěîíčňîđ.
Ďđî÷čňŕë ěíîćĺńňâî ëčňĺđŕňóđű, íî îäíîçíŕ÷íîăî îňâĺňŕ ňŕę č íĺ ďîëó÷čë.
×ňî ćĺ âűáđŕňü? Ěîíčňîđű Samsung âđîäĺ áű íĺ ďëîőî, íî ěîćĺň ĺńňü ÷ňî-ňî ďîëó÷řĺ...
Ěîíčňîđű Sony - äîđîăî, ěîíčňîđű Viewsonic - î÷ĺíü đŕçíűĺ îňçűâű. Ęóďčňü ěîíčňîđ őîňĺëîńü áű ňŕęîé, ÷ňîáű
îí áűë ďđč˙ňíűě äë˙ çđĺíč˙ č ďđîđŕáîňŕë áű áĺç ďîëîěîę ěčíčěóě ďŕđó ëĺň.
Ďđîäŕćĺé ěîíčňîđîâ çŕíčěŕĺňń˙ áîëüřîĺ ęîë-âî ôčđě. Íî íŕ âîďđîń î áčňűő ďčęńĺëŕő, âńĺ îňâĺ÷ŕţň ęŕę-ňî đŕçěŕçŕíî...
Âîň çäĺńü http://www.isl-net.ru/items.htm?groups_id=9937 ěĺíĺäćĺđ ńęŕçŕë, ÷ňî ó ViewSonic ďî óńëîâč˙ě ăŕđŕíňčč íĺ äîďóńęŕĺňń˙ íč îäíîăî
áčňîăî ďčęńĺë˙. Ŕ ěîćíî ëč ęóďčňü ěîíčňîđ äđóăîé ěŕđęč ń óâĺđĺííîńňüţ, ÷ňî íĺ áóäĺň ńâĺň˙ůčőń˙ ďčęńĺëîâ?


Odpovedať Hodnotiť:
 

Premýšlam, ako dosiahnuť finančnú slobodu možno by ste vedeli poradit financnasloboda.eu
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár