neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Samsung predal najviac LCD, darí sa mu najmä v Európe

DSL.sk, 16.11.2007


Novým najväčším výrobcom LCD sa po dominancii Dellu v predchádzajúcich rokoch stala v treťom štvrťroku 2007 spoločnosť Samsung, ktorá predala 14.4% všetkých vo svete predaných LCD.

Samsung tak predbehol Dell s 13.2%, ktorý bol najpredávanejšou značkou LCD nepretržite od prvého štvrťroku 2002.

Kým podľa správy DisplaySearch Dell predával väčšinu LCD spolu s PC pri kompletnej obnove PC najmä vo firmách ale aj u domácich užívateľov, Samsung samozrejme veľkú väčšinu LCD predáva samostatne v rámci súčasnej vlny obnovy LCD monitorov za väčšie najmä domácimi užívateľmi.

Samsungu sa najviac darí na najväčšom trhu pre LCD monitory, v regióne Európy, Blízkeho Východu a Afriky (EMEA). Tu mal Samsung v treťom štvrťroku podiel na predaných kusoch 19%, nasledovalo LG so 14.5% a Acer s HP s 9.3%. Dell ťaží najmä z pozície v USA, v EMEA mu patrí len 8% podiel.

Samsung spomedzi veľkých výrobcov predáva percentuálne druhý najvyšší počet širokouhlých LCD. Až 40% predaných LCD Samsungu bolo v treťom štvrťroku širokouhlých, viac to bolo len u Aceru, 45%. Širokouhlých je 29% predaných LCD od HP a 26% LCD od LG, u Dellu je to len 17%.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

No tak SAMSUNG je super oproti napriklad Sony, LG, PHILIPS, ... to asi preto ze ma vlastny vyvoj obrazoviek ... tak sa necudujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

LG a PHILIPS maju tiez vlastny vyvoj. A SONY teoreticky vyvija LCD v spolupraci so SAMSUNGOM, aj ked by sa dalo o tom diskutovat. Ale netvrdim, ze SAMSUNG nie je najlepsi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh, LCD a aj LCD TV od sony a samsungu sa niekedy naozaj lisia len nalepkou s nazvom spolocnosti (tym nijak nechcem povedat ze je na tom nieco zle, prave naopak - aspon sa dve spolocnosti zlozili na jeden vyvoj a my tak aj vdaka tomu mame lacnejsie monitory :) )
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bodaj by sa nelíšili len nálepkou, keď Sony kupuje od Samsungu LCD panely.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezlozili sa na jeden vyvoj ale akurat na jednu tovaren, vyvoj ma pod palcom SAMSUNG, SONY su bohuzial dost o nicom v LCD....

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nelíšia sa len nálepkou, práve predchádzajúce dva dni som stávil u kamaráta, ktorý má SAMSUNG LCD TV, ja mám doma SONY BRAVIA, a nedá sa to porovnávať, minimálne prevedenie je u SONY na omnoho vyššej úrovni, Samsung vŕzga, ohýba sa plast, pokiaľ sa ním otáča.....to mi BRAVIA nikdy nespravila...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si vacsinou telku neohybam a nevrzgam s nou..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ani ja...

Odpovedať Hodnotiť:
 

ale pozri si obraz sharpu to je ina kvalitka
Odpovedať Hodnotiť:
 

samsung je mozno najlepsi v predaji lcd ale nieje ani z daleka najlepsi v obraze ked date donho menej kvalinty signal tak nevie co ma robit je cely roztraseny
Odpovedať Hodnotiť:
 

sikmaci, cim viac zarabaju tym davaju mensie platy. Na druhej strane bo tu nebol samsung tak pluno pluno ludi nema robotu ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

som rád že sa SAMSUNGu darí, je to dobrá značka, a vyrábame to na Slovensku, tak z toho úspechu sa môžeme tak trochu tešiť aj my...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No tak z toho by som sa netesil teda. Pracoval som pre subdodavatela Samsungu. ja by som si to nekupil. Az moc dobre viem ako to tam chodi. A hlavne sa teste na vianocne akcie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To mas vsade tak, v kazdej tovarni

Odpovedať Hodnotiť:
 

samsung mam doma a som velmy spokojny uz len dig tv potrebujem bo analog je taky nedobry :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

bolo by fayne, keby neprestali pri 24 palcovych LCDckach ale aby isli dalej... sak taku 24ku som videl na cofaxe pred 5 rokmi ked tam mac prezentoval jablcka... na takychto a vacsich sa paradne kukaju filmy, mohlo by to nahradit telku a projektory na domace pouzitie :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

HP predava bezne 30\" lcd s rozlisenim 2560*1600
http://www.pctuning.cz/index.php? option=com_content&task=view&id=8428&Itemid=47
len kto ma tolko penazi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

existuju maniaci co si kupia LCD telku napr. 32 palcovu, polozia si ju na pocitacovy stol a kukaju filmy. ved LCD ako LCD. Vedel by som si to mozno aj ja predstavit. Sam mam Samsung LCD monitor 21 palcovy a LCD TV Samsung 32 palcovy - velka spokojnost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no nie je LCD ako LCD, pretoze na tej LCD TV mozes fakt len cucat na filmy, neviem ako tebe, ale mne by na normalne pouzivanie rozlisenie 1300cosi, na 700cosi nestacilo
Odpovedať Hodnotiť:
 

sledujem to a v zobrazovani uTV sa LCD nemoze porovnat Plazme az na prvy tri LCD SONY Bravia ale taa cena len ak by to urobili Korejci mozno sa dockame
Odpovedať Hodnotiť:
 

V nadpise chyba za LCD slovo "monitorov".V celom clanku sa spominaju monitori nie vsetky lcd zariadenia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Btw samsung ma najlepsie lcd TV ci uz kontrastom alebo funkciami
Odpovedať Hodnotiť:
 

V tomto sa troska mylis.Co sa LCD TV tyka tak v kontraste a funkiciach je mierne popredu SHARP.Ale zas ta cena.... :) Takze pomer cena/vykon jednoznacne SAMSUNG.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hi, I'm looking for glass art of Polish designers.
Especially interested in sculpture glass art, contemporary glass art, and more.
Does anybody know what is website of Jerzy Becela?
Odpovedať Hodnotiť:
 

este bz ma zaujimalo kolko z celkoveho poctu predanych LCD boli sirokouhle. myslim dokopy, nie jednotlivych predajcov
Odpovedať Hodnotiť:
 

..si to spriemeruj,percenta mas v clanku... ale fakt je ze samsung je naj aj mobil-sfere,mam new D900i a zobrazovanie je uz fakt o inom...
Odpovedať Hodnotiť:
 

eizo, eizo, eizo
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj eizo je good, vecsinou dodavany (nikedy davno) s compaq-mi teraz HP ... ale uz ich nevidim
Odpovedať Hodnotiť:
 

robim obcas grafiku a na notebooku, kvoli prenosnosti, nedavno som si kupil 22jku LCD od samsungu... zatial sa nestazujem, 1680x1050 mi staci zatial TV tuner v tom nema chybu a dokonca aj tie repraciky tam miniaturne nacudo nehraju neako velmi slabo. a za 14ku je to podla mna do malej kancelario-izby idealna vec. Ale nie len samsung je good, ale zlepsili sa, tak tiez si toto clovek kupi...len driver nefungoval, oficialna ich linka tento model vraj nedovaza samsung, ale isty retazec tu s elektro kde som kupil a tam som sa pytal a predavac vedel o LCDckach velky prd... jedna vec je predavat, druha vec podpora... Uvidime, mozno aj toto tu raz bude v poriadku :-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si z madarska kua? Pises jak imbecil. Nie je dolezite vstat, ale zobudit sa ;o)
Odpovedať Hodnotiť:
 

dell predsa nie je znacka dpc......

to sa zoberie spusta samsungov alebo phillipsov za male peniaze a oblecie sa to do noveho plastu ....

voila, mate novy dell.......
Odpovedať Hodnotiť:
 

odbornik
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved ma v podstate pravdu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samozrejme Samsung je jednotka pri LCD tiež mám PVA panel či ako sa tomu nadáva a poprdeli obrázok...len nech idú do vačších uhlopriečok čím dalej tým viac, viac sa vždy hodí ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ono samsung je v pohode, no ja viac preferujem LG.. predsalen za malo penazi vela muziky.. a SONY mi v poslednej dobe nieje po chuti..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja len dodam, taku malu poznamku:

DELL si dava LCD montovat inym dodavatelom.
Samsung na Slovensku tiez montoval DELL-y, takze by bolo zaujimave zistenie kolko % z poctu predanych DELL LCD vlastne tvoria LCD vyrabane Samsungom (a ostatnymi vyrobcami, samotnym DELL-om).
Odpovedať Hodnotiť:
 

samsung vydiera svojich robotnikov.nizka ,mzda .a musia pracovat 2 dni rano, 2 dni poobedna,2 dni nocna.to je 6 dni v tyzdni.a plat 9,ooo sk cisteho.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tam nerob :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alebo tam rob, za tých 9000, a plus "naturálie" za 30000
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár