neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Apple tromi novými spotmi zaútočilo na Vistu

DSL.sk, 12.11.2007


Spoločnosť Apple, ktorá na konci októbra vydala novú verziu svojho operačného systému Mac OS X 10.5 Leopard, začala v nedeľu vysielať tri nové reklamné spoty zo série "Get a Mac", ktorými priamo útočí na Windows Vista.

V dvoch z troch spotov je ústrednou témou downgrade z Windows Vista na XP, ktorý podľa náznakov Apple nie je výnimočným javom.

V jednom spote si PC pre rozhovor s Mac-om najalo PR zástupcu.

V spotoch sa priamo poukazuje na problémy s hardvérom. PC používa aj slogan: "Nepýtajte sa čo Vista môže spraviť pre Vás, pýtajte sa čo môžete Vy kúpiť pre Vistu."

PC v jednom spote hovorí o problémoch, s ktorými sa stretávali prví užívatelia.

Hoci vo Windows Vista sa počas deviatich mesiacov od uvedenia na trh vyskytlo veľké množstvo problémov, viacero problémov bolo objavených v prvých dvoch týždňoch po vydaní aj v Mac OS X 10.5. K najvážnejším trom problémom patrili časté problémy pri upgrade, problémy so zabudovaným firewallom a problémy Time Machine s niektorými typmi diskov a menami počítačov.

Trojicu nových spotov je možné nájsť tu.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video


Diskusia:
                               
 

Nech si pekne nechaju svoje jablcka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale zato v tomto maju pravdu"Nepýtajte sa čo Vista môže spraviť pre Vás, pýtajte sa čo môžete Vy kúpiť pre Vistu" to si musis uznat
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ako keby to pre Leoparda tiez neplatilo. Resp pre neho plati, cim skor tym horsie (uvedenie na trh)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

pre DSL.SK uverejnite prosim nieco o Amiga OS 5 - ma byt lepsi ako MAC OS X
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.youtube.com/watch?v=3PVUB4eElTo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Praveze Apple a Mac OS X je to najlepsie
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

rad by som videl porovnanie zavaznosti a pocte chyb vo win vista a v leoparde povedzme po prvych 3 mesiacoch fungovania :)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

neporovnatelne - pocet pouzivatelov PC vs Mac
Intelovy Mac pouziva uzky vyber HW - Apple developeri maju ovela menej roboty s optimalizaciou na HW
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale nie z hladiska security bugov :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mohli natocit aj spot s 20'' iMacom co stale mrzne :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.appleinsider.com/articles/07/11/02/
apple_releases_imac_freezing_fix_
macbook_pro_software_update.html
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Leopard sa da normalne pouzivat.. ak sa dobre pamatam o prvej verzii visty sa to povedat nedalo :)))

po vyse roku stale nevysiel service pack...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja pouzivam prvu verziu Vistu uplne normalne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bez updatov? :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ano
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale bez rozumu
Odpovedať Hodnotiť:
 

jezis, dalsi co rozosiela dobrovolne spamy a otvara dvere botom, uzaj sa odpoj z internetu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jedine co vie Apple robit, su trapne utoky na kokurenciu, ale samy nic poriadne nevyprodukovali.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

:))))) ten bol dobry :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hihi :D :D :D :D :D ze sami nic poriadne nevyprodukovali... :D :D :D

Pouzival som Windows, teraz OS X - nehovorim, ze to je dokonaly system, ale je to system, ktory FUNGUJE...

Najvacsie problemy s OS X som mam, ked pouzivam "Virtual PC", alebo MS Office pre Mac - ten office :( je mi doplacu, taky office by som sa bal vydat zadarmo, nie to uz za 100-200$


Odpovedať Hodnotiť:
 

OS X je pre debilov, tak ako iPody a iTunes... pre jednoduchych americanov co nemaju ziadne znalosti o pocitacoch a nevedia ani, ako pocitac vyzera zvnutra, z coho sa sklada, co je to BIOS atd... Praca na OS X je pre mna utrpenie, akoby mi niekto vypichol lave oko a urezal pravu ruku. Hroza...
Odpovedať Hodnotiť:
 

co ti v OS X chyba? ja vidim silu v unixe a v tom ze mam plnohodnotny unix prikazovy riadok...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej? Tak mas nespocentne mnoztvo derivacii GNU/Linux systemov zdarma. Jasne teraz sa budes snazit povedat nieco co bezne linuxova distribucia nema. Napr.. "jednoduchost" ? Ano - pre krepych ludi
Odpovedať Hodnotiť:
 

no a co,ked je to pre krepych? ja som bol odjakziva taky krepy (pan ucitel hovorili "dementny") a nehanbim sa za to...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kradnut niekomu nick len preto ze mam iny nazor je stupidne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

v mac os x mas nastroje, o ktorych mozes pod winom len snivat...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a opacne to mozes tiez povedat :)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

No uz len ten "unix prikazovy riadok" to zabil...

A akoze instalovat vychvalovat a ospevovat OS X len kvoli tomu, ze ponukne command shell, ktory si dam cez cygwin... Vyborne...


A este nejake z tych nastrojov o ktorych sa Windowsom ani nesnivalo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

dalsi co sa vyzna, pozri si XCode + Developer Tools...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nerte suhlasim!!! Len mam jednu dilemu, stale sa snazim najst odpoved na otazku, v com je rodiel medzi neznackovym NoName mp4 prehravacom za par dolrarov vydrazenom na Ebay a predrazenym iPod??? Vie mi konecne niekto odpovedat?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

v cene :)?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mass storage?
Odpovedať Hodnotiť:
 

papierovo v prahravacoch nebyva rozidel, neznackove byvaju lepsie.

v praxi sa vsak viac prejavuju veci ako odolnost, rychlost ovladania, baterka, nabijanie a vela inych robnych detailov
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako som trapny ale mne funguje aj windows xp nejaky ten rocik v kuse a bez reinstalacie, formatovania atd. a to este neznamena ze hovorim ze to je dokonaly os.
Odpovedať Hodnotiť:
 

OS nema fungovat rocik, ale stale. ci ty si v telefone tiez reinstaluvavas OS?
Odpovedať Hodnotiť:
 

hehe, take widlak nepozna.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepozna OS v telefone? To skor ten Apple iTelefon sa sprava ako keby ani OS nemal - ako blby telefonik s javou spred 4 rokov...


A ten beh OS - jasne, este ze Unix funguje tak, ze k nemu posadis dementneho uzivatela co zacne vsade klikat a pisat nahodne prikazy a on bude fungovat donekonecna... Ked si niekto kompenzuje to, ze nedokaze zvladnut administraciu Windowsu, tym, ze mu kamarat nainstaluje Linux (najlepsie "akoze Linux" typu Bubu-buntu) a ten nevie ako pokazit, tak dobre...


Ale hehe...
Odpovedať Hodnotiť:
 

chlapec moj....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na taky OS by som sa hanbil spravit spoty a nie este na nieco v tych spotoch utocit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

existuje aj ovela horsi OS a pouziva ho ovela viac ludi a zato sa hanbit nemusis :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

macintosh su banda obmedzenych puritanov, ani to ich po<censored> video sa neda pozriet bez toho, aby clovek nemal sr*ckovy codec a prehravac na movka. Tahat sa mi real alternative nechce. Ak chcu uz pindat, tak v jazyku "ludu" a nie v ich stupidnych movkach.

Btw mate niekto odkaz na youtube, alebo daco pozeratelne? :/
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej, to mas ako ked budes nadavat na kino, ze si nemozes pozriet film ked nemas listok :)))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

mhm..alebo ze si na pozretie filmu musis kupit premietacku....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupovať nemusíš, stačí stiahnuť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ubohe a trapne spoty som davno nevidel. Ci Mac alebo PC - kazde ma svoje plusy a minusy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

PC s LINUXOM a hotovo, sráči.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

to ze sa tie videa nedaju pozriet s normalnymi kodekmi by ma az tak neprekvapilo. ale to, ze v sekcii download nie je ani len zmienka pre nejaky linuxacky balicek, tak to ma dorazilo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a skusal si sa spytat uja googla? :))

http://heroinewarrior.com/download.php3
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja voben nechapem preco musi byt na svete 1500 druhov HW a inych perriferii 10 OS systemov a neviem coho a kompatibilita pod bodom mrazu .. a ovladacov a neviem coho este ,, cil som to dost zvelicil , ale chcem aby ste pochopili co myslim,, otpimalizovany svet PC by bol jednoduhsi a stabilnejsi
Odpovedať Hodnotiť:
 

PC a jednoduchost ako aj stabilita si odporuju :)
z vlastnej skusenosti mozem povedat ze Mac OS je stabilnejsie (menej roznorodeho hardware) a jednoduchsi (menej typov hw celkovo).

a na pracu s multimediami, grafikou a fotografiami sa mi osvedcil.

PC si uz asi nekupim, nepotrebujem ho.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale samozrejme je to vec zvyku... :)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a Mac nie je PC? pracujes na serveroch?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No, este chvilu tu rob zo seba debila...

Skus porozmyslat co znamena skratka PC a ci Mac OS je hardwarova platforma...


A ked nepotrebujes PC - na com ten svoj Mac OS pouzivas?
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobry pokus.. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby nebolo, ako hovoris, 1500 druhov HW a inych perriferii 10 OS systemov, nebola by ziadna konkurencia, ziadne tlacenie cien, skoro ziaden vyvoj... doteraz by sme bezali na 486-kach za 150 000 sk...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlavne ze mac je z PC komponentov. ze? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

tebe hrabe? vole a ake su to PC komponenty???
alebo PC sa sklada z cisto "PC komponentov" a tie nemozu patrit nikomu inemu?
a co to sem vobec tahas do diskusie o OS?
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

ked si zoberies kasnu na blade servery tak to asi pc komponent nie je...alebo dosku na 4 procaky s integrovanou 4mb grafikou..
Odpovedať Hodnotiť:
 

chod do hajzlu
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Ja by som povedal, ze hlavny problem MACov (pre potencialnych europskych kupcov) je to, ze v apple nepostrehli ze sa kurz dolar/euro za poslednych par rokov zvrtol :)

Mne sa napriklad tie nove iMacy celkom pacia, ale 50tisic za 20" iMac is intel core2duo 2,4GHz by som veru nedal.

A nehovrte mi, ze to porovnavam s cenou skladacky a ze vsetky znackove pocitace su take drahe. Lebo ze 50tis si napr. u dellu kupim desktop ktory by bol parametrami niekde inde ako iMac :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved to ze sa kurz dolaru/eura zvrtol znamena ze v europe kupis ten MAC lacnejsie, ci nie? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

No veru ze (aj bohuzial) nie. Celkovo v USA su trochu mimo... diania. Oni totiz vsetko pre Europu davaju v pomere 1:1. No a ked vezmeme v uvahu aj to ze u nas si musis priratat aj clo + dph + 1 rok zaruky navyse tak je to dost zle..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam skor pocit ze to davaju 1:1 ale dolar k libram
Odpovedať Hodnotiť:
 

najlespie je ze ste nikdy mac nepouzivali a len p*cujete, mne sa nahodou tie klipy pacia

a konecne prisiel aj bozz som myslel ze tu bude chybat
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kazdy OS ma vzdy zo zaciatku problemy to je jasne - otazne je ako rychlo sa odstrania - Vista to nezvladla doteraz a Leopard je tu priliz kratko aby sa dal sudit (ale myslim ze aj to bude dlha cesta), s Linuxom tolko skusenosti nemam takze tu sa nevyjadrujem

a ked nejaky zakomplexovany widlak masturbuje nad svojimi okienkami a Aerom a potom tu utoci v kazdej diskusii kde je slovo zacinajuce na i alebo mac a nejaky jablkar ho opravuje a on zase skace a jablkar zase vskakuje...
skratka ludia pls uvedomte sa - apple zvolil takyto obchodny trik tak je to tak a tym to nechajme

Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som tiez downgrade z Windows Vista na XP a neviem si vynachvalit!
Odpovedať Hodnotiť:
 

kupil som MSI notas a samozrejme som tam xcel dat XP ale z neznameho dovodu mi nesiel zvuk-skusil som asi 3 miliony driverov a z toho 2 miliony nesli ani poriadne nainstalovat a ten dalsi milion nic nevyriesil. Cize som bol nuteny dat si Vistu a placem pri tom (mam pocit ze to je za trest).
Asi budem muset obetovat zvuk kvoli mojmu dusevnemu zdraviu
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ty si komanč... aku to ma zvukovku? mal som podobny problem a vyriesil som ho asi 3 hodinovym brazdenim po HW forach. Bola to neaka toshiba (nie moja) ale problem ten isty
Odpovedať Hodnotiť:
 

este podotknem ze som to otrtkal ovladacmi z uplne inej zvukovky (bola potrebna uprava driverov aby to win zozral)
Odpovedať Hodnotiť:
 

bozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the original
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som pravy bozz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiež mám jeden slogan pre Apple: To, že neexistujú vírusy, neznamená bezpečnosť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

si myslim, ze je dost ubohe, ak firma ako Apple ma zalozeny marketing na obycajnom ubohom "flamewar"-e ... tie reklamy v podstate ani na Internet nepatria ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si myslim ze tie reklamy su nieco osobne medzi billim a stevenom
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Momentálne z finančných dôvodov používam XP, ale keď som používal MacOS 8, mohol som sa len venovať práci. Nemal som za tri roky ani raz otvorenú bedňu, nepoznal chybové hlásenia, nebádal som nad BIOSom, nehladal som chyby, neinštaloval záplaty. Myslím, že to bol optimálny počítač, lebo som o ňom vôbec nevedel.
Tak si predstavujem pracovný nástroj.
Ani lopatu si donekonečna nešmirgľujete.
A nové auto si človek kupuje kompletne zostavené, aby sa vozil a nie aby nastavoval optimálny pomer benzínu a vzduchu, predzápal, časovanie ventilov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

neinstaloval zaplaty, tak to je pekne v prdeli, s Leopardom by si takto daleko nezasiel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ze neinstaloval updaty - no proste lama sa vzdy prezradi aj ked sa snazi neviemako machrovat...


Clovek co neinstaluje updaty, lebo si mysli ze to je cool ze to nemusi robit, je k...t.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

MacOS 8 v roku 1998 ci kedy to bolo išiel ako hodiny aj bez updatov, pri závratnej rýchlosti dialu by sa ich aj tak nikto nedožil. A keď niečo nefungovalo, čo nebývalo, zavolal si servisáka a bolo po vtákoch.
P. S.: Myslíš si o sebe že si k... vodič ak nevieš aké časovanie ventilov má motor v aute na ktorom jazdíš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

TRAPNE APPLE NIKTO NECHCE, tak natocili tretotriedne videa s amaterskymi hercami aby podporili predaj. Jobs ale neratal s tym ze format mov na Windowse nikto neprehra, koli nejakemu slaboduchemu videu predsa nebudeme instalovat QuickTime.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Niečo o QuickTime, aby si mal šajn o čom točíš:

http://www.appleinsider.com/articles/07/10/25/roa d_to_mac_os_x_leopard_quicktime_itunes_and_media_f eatures.html

(treba z linky vyhodiť dve medzery, nevezme táto diskusia viac ako 50 znakov bez medzery).
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kto z Vas kritikov pracoval s Mac OSX? Ja som presiel pred pol rokom a nikdy viac Windows. Macbook mi z financnych dovodov kupil kamos v USA, vobec som nevedel do coho idem a neolutoval som. Vobec neviete o co prichadzate.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ano? no macbook uz nikdy viac...jedine co je na tom pekne, je ticha klavesnica a svietiace jablcko...samotny os je len design, ktory sa snazi byt ergonomicky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Apple je najlepsi a ten kto s tym ma probelm tak nech ide do prdele
Odpovedať Hodnotiť:
 

mac? dakujem, uz neprosim...uplne neproduktivne...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

AMIGA FOREWER - Workbanche - Novy OS 5 - Lepsi ako Mac OS X
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz workbench 1.3, zo svojim multitaskingom/procesingom dalej ako dnesne hlisty a zoo.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár