| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
12.11.2007 11:54
Nech si pekne nechaju svoje jablcka.
|
| |
kristian
Od: kristian
|
Pridané:
12.11.2007 16:10
Ale zato v tomto maju pravdu"Nepýtajte sa čo Vista môže spraviť pre Vás, pýtajte sa čo môžete Vy kúpiť pre Vistu" to si musis uznat
|
| |
dimitry
Od: dimitry
|
Pridané:
12.11.2007 19:34
ako keby to pre Leoparda tiez neplatilo. Resp pre neho plati, cim skor tym horsie (uvedenie na trh)
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
12.11.2007 23:43
pre DSL.SK uverejnite prosim nieco o Amiga OS 5 - ma byt lepsi ako MAC OS X
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
13.11.2007 22:36
http://www.youtube.com/watch?v=3PVUB4eElTo
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
12.11.2007 22:22
Praveze Apple a Mac OS X je to najlepsie
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 12:05
rad by som videl porovnanie zavaznosti a pocte chyb vo win vista a v leoparde povedzme po prvych 3 mesiacoch fungovania :)))
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
12.11.2007 12:15
neporovnatelne - pocet pouzivatelov PC vs Mac
Intelovy Mac pouziva uzky vyber HW - Apple developeri maju ovela menej roboty s optimalizaciou na HW
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 12:16
ale nie z hladiska security bugov :)
|
| |
stiiv dzobs
Od: stiiv dzobs
|
Pridané:
12.11.2007 12:09
mohli natocit aj spot s 20'' iMacom co stale mrzne :-)
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 12:14
http://www.appleinsider.com/articles/07/11/02/
apple_releases_imac_freezing_fix_
macbook_pro_software_update.html
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 12:16
Leopard sa da normalne pouzivat.. ak sa dobre pamatam o prvej verzii visty sa to povedat nedalo :)))
po vyse roku stale nevysiel service pack...
|
| |
misogsk
Od: misogsk
|
Pridané:
12.11.2007 12:18
Ja pouzivam prvu verziu Vistu uplne normalne.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 12:19
bez updatov? :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 19:59
ano
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 20:21
ale bez rozumu
|
| |
gustav
Od: gustav
|
Pridané:
12.11.2007 20:21
jezis, dalsi co rozosiela dobrovolne spamy a otvara dvere botom, uzaj sa odpoj z internetu!
|
| |
misogsk
Od: misogsk
|
Pridané:
12.11.2007 12:19
Jedine co vie Apple robit, su trapne utoky na kokurenciu, ale samy nic poriadne nevyprodukovali.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 12:21
:))))) ten bol dobry :))
|
| |
marti
Od: marti
|
Pridané:
12.11.2007 12:26
Hihi :D :D :D :D :D ze sami nic poriadne nevyprodukovali... :D :D :D
Pouzival som Windows, teraz OS X - nehovorim, ze to je dokonaly system, ale je to system, ktory FUNGUJE...
Najvacsie problemy s OS X som mam, ked pouzivam "Virtual PC", alebo MS Office pre Mac - ten office :( je mi doplacu, taky office by som sa bal vydat zadarmo, nie to uz za 100-200$
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
12.11.2007 14:08
OS X je pre debilov, tak ako iPody a iTunes... pre jednoduchych americanov co nemaju ziadne znalosti o pocitacoch a nevedia ani, ako pocitac vyzera zvnutra, z coho sa sklada, co je to BIOS atd... Praca na OS X je pre mna utrpenie, akoby mi niekto vypichol lave oko a urezal pravu ruku. Hroza...
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 14:13
co ti v OS X chyba? ja vidim silu v unixe a v tom ze mam plnohodnotny unix prikazovy riadok...
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
12.11.2007 15:21
Hej? Tak mas nespocentne mnoztvo derivacii GNU/Linux systemov zdarma. Jasne teraz sa budes snazit povedat nieco co bezne linuxova distribucia nema. Napr.. "jednoduchost" ? Ano - pre krepych ludi
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 16:29
no a co,ked je to pre krepych? ja som bol odjakziva taky krepy (pan ucitel hovorili "dementny") a nehanbim sa za to...
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 18:02
kradnut niekomu nick len preto ze mam iny nazor je stupidne.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 18:03
v mac os x mas nastroje, o ktorych mozes pod winom len snivat...
|
| |
Dimitry
Od: Dimitry
|
Pridané:
12.11.2007 19:36
a opacne to mozes tiez povedat :)
|
| |
352647
Od: 352647
|
Pridané:
12.11.2007 23:43
No uz len ten "unix prikazovy riadok" to zabil...
A akoze instalovat vychvalovat a ospevovat OS X len kvoli tomu, ze ponukne command shell, ktory si dam cez cygwin... Vyborne...
A este nejake z tych nastrojov o ktorych sa Windowsom ani nesnivalo?
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
13.11.2007 7:09
dalsi co sa vyzna, pozri si XCode + Developer Tools...
|
| |
Marcel
Od: Marcel
|
Pridané:
12.11.2007 17:16
Nerte suhlasim!!! Len mam jednu dilemu, stale sa snazim najst odpoved na otazku, v com je rodiel medzi neznackovym NoName mp4 prehravacom za par dolrarov vydrazenom na Ebay a predrazenym iPod??? Vie mi konecne niekto odpovedat?
|
| |
xxx
Od: xxx
|
Pridané:
12.11.2007 23:16
v cene :)?
|
| |
zzz
Od: zzz
|
Pridané:
13.11.2007 10:24
mass storage?
|
| |
mixal
Od: mixal
|
Pridané:
13.11.2007 21:09
papierovo v prahravacoch nebyva rozidel, neznackove byvaju lepsie.
v praxi sa vsak viac prejavuju veci ako odolnost, rychlost ovladania, baterka, nabijanie a vela inych robnych detailov
|
| |
prpr
Od: prpr
|
Pridané:
12.11.2007 19:46
ako som trapny ale mne funguje aj windows xp nejaky ten rocik v kuse a bez reinstalacie, formatovania atd. a to este neznamena ze hovorim ze to je dokonaly os.
|
| |
gustav
Od: gustav
|
Pridané:
12.11.2007 20:23
OS nema fungovat rocik, ale stale. ci ty si v telefone tiez reinstaluvavas OS?
|
| |
apple fan
Od: apple fan
|
Pridané:
12.11.2007 22:01
hehe, take widlak nepozna.
|
| |
3262363
Od: 3262363
|
Pridané:
12.11.2007 23:47
Nepozna OS v telefone? To skor ten Apple iTelefon sa sprava ako keby ani OS nemal - ako blby telefonik s javou spred 4 rokov...
A ten beh OS - jasne, este ze Unix funguje tak, ze k nemu posadis dementneho uzivatela co zacne vsade klikat a pisat nahodne prikazy a on bude fungovat donekonecna... Ked si niekto kompenzuje to, ze nedokaze zvladnut administraciu Windowsu, tym, ze mu kamarat nainstaluje Linux (najlepsie "akoze Linux" typu Bubu-buntu) a ten nevie ako pokazit, tak dobre...
Ale hehe...
|
| |
Ivan
Od: Ivan
|
Pridané:
14.11.2007 8:18
chlapec moj....
|
| |
Matko
Od: Matko
|
Pridané:
12.11.2007 13:03
Na taky OS by som sa hanbil spravit spoty a nie este na nieco v tych spotoch utocit.
|
| |
ako_Vanok
Od: ako_Vanok
|
Pridané:
12.11.2007 15:21
existuje aj ovela horsi OS a pouziva ho ovela viac ludi a zato sa hanbit nemusis :)
|
| |
uplink
Od: uplink
|
Pridané:
12.11.2007 13:04
macintosh su banda obmedzenych puritanov, ani to ich po<censored> video sa neda pozriet bez toho, aby clovek nemal sr*ckovy codec a prehravac na movka. Tahat sa mi real alternative nechce. Ak chcu uz pindat, tak v jazyku "ludu" a nie v ich stupidnych movkach.
Btw mate niekto odkaz na youtube, alebo daco pozeratelne? :/
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 13:15
hej, to mas ako ked budes nadavat na kino, ze si nemozes pozriet film ked nemas listok :)))))
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
12.11.2007 13:25
mhm..alebo ze si na pozretie filmu musis kupit premietacku....
|
| |
jjjj+
Od: jjjj+
|
Pridané:
12.11.2007 14:27
Kupovať nemusíš, stačí stiahnuť.
|
| |
Steve Gates
Od: Steve Gates
|
Pridané:
12.11.2007 14:29
Tak ubohe a trapne spoty som davno nevidel. Ci Mac alebo PC - kazde ma svoje plusy a minusy.
|
| |
mufl0
Od: mufl0
|
Pridané:
12.11.2007 14:41
PC s LINUXOM a hotovo, sráči.
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
12.11.2007 14:42
to ze sa tie videa nedaju pozriet s normalnymi kodekmi by ma az tak neprekvapilo. ale to, ze v sekcii download nie je ani len zmienka pre nejaky linuxacky balicek, tak to ma dorazilo.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 15:15
a skusal si sa spytat uja googla? :))
http://heroinewarrior.com/download.php3
|
| |
Medic
Od: Medic
|
Pridané:
12.11.2007 15:01
ja voben nechapem preco musi byt na svete 1500 druhov HW a inych perriferii 10 OS systemov a neviem coho a kompatibilita pod bodom mrazu .. a ovladacov a neviem coho este ,, cil som to dost zvelicil , ale chcem aby ste pochopili co myslim,, otpimalizovany svet PC by bol jednoduhsi a stabilnejsi
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 15:10
PC a jednoduchost ako aj stabilita si odporuju :)
z vlastnej skusenosti mozem povedat ze Mac OS je stabilnejsie (menej roznorodeho hardware) a jednoduchsi (menej typov hw celkovo).
a na pracu s multimediami, grafikou a fotografiami sa mi osvedcil.
PC si uz asi nekupim, nepotrebujem ho.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
12.11.2007 15:13
ale samozrejme je to vec zvyku... :)
|
| |
pfuu
Od: pfuu
|
Pridané:
12.11.2007 19:43
a Mac nie je PC? pracujes na serveroch?
|
| |
32523623
Od: 32523623
|
Pridané:
12.11.2007 23:50
No, este chvilu tu rob zo seba debila...
Skus porozmyslat co znamena skratka PC a ci Mac OS je hardwarova platforma...
A ked nepotrebujes PC - na com ten svoj Mac OS pouzivas?
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
13.11.2007 7:08
dobry pokus.. :)
|
| |
ggg
Od: ggg
|
Pridané:
12.11.2007 15:51
keby nebolo, ako hovoris, 1500 druhov HW a inych perriferii 10 OS systemov, nebola by ziadna konkurencia, ziadne tlacenie cien, skoro ziaden vyvoj... doteraz by sme bezali na 486-kach za 150 000 sk...
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
12.11.2007 15:19
Hlavne ze mac je z PC komponentov. ze? :D
|
| |
Rocker
Od: Rocker
|
Pridané:
12.11.2007 16:07
tebe hrabe? vole a ake su to PC komponenty???
alebo PC sa sklada z cisto "PC komponentov" a tie nemozu patrit nikomu inemu?
a co to sem vobec tahas do diskusie o OS?
|
| |
pfuu
Od: pfuu
|
Pridané:
12.11.2007 19:46
ked si zoberies kasnu na blade servery tak to asi pc komponent nie je...alebo dosku na 4 procaky s integrovanou 4mb grafikou..
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 15:27
chod do hajzlu
|
| |
Waa
Od: Waa
|
Pridané:
12.11.2007 15:35
Ja by som povedal, ze hlavny problem MACov (pre potencialnych europskych kupcov) je to, ze v apple nepostrehli ze sa kurz dolar/euro za poslednych par rokov zvrtol :)
Mne sa napriklad tie nove iMacy celkom pacia, ale 50tisic za 20" iMac is intel core2duo 2,4GHz by som veru nedal.
A nehovrte mi, ze to porovnavam s cenou skladacky a ze vsetky znackove pocitace su take drahe. Lebo ze 50tis si napr. u dellu kupim desktop ktory by bol parametrami niekde inde ako iMac :)
|
| |
pfuu
Od: pfuu
|
Pridané:
12.11.2007 19:51
ved to ze sa kurz dolaru/eura zvrtol znamena ze v europe kupis ten MAC lacnejsie, ci nie? :D
|
| |
Jarod
Od: Jarod
|
Pridané:
12.11.2007 20:14
No veru ze (aj bohuzial) nie. Celkovo v USA su trochu mimo... diania. Oni totiz vsetko pre Europu davaju v pomere 1:1. No a ked vezmeme v uvahu aj to ze u nas si musis priratat aj clo + dph + 1 rok zaruky navyse tak je to dost zle..
|
| |
enema
Od: enema
|
Pridané:
12.11.2007 20:40
ja mam skor pocit ze to davaju 1:1 ale dolar k libram
|
| |
:-)
Od: :-)
|
Pridané:
12.11.2007 15:58
najlespie je ze ste nikdy mac nepouzivali a len p*cujete, mne sa nahodou tie klipy pacia
a konecne prisiel aj bozz som myslel ze tu bude chybat
|
| |
Hannibal
Od: Hannibal
|
Pridané:
12.11.2007 16:02
kazdy OS ma vzdy zo zaciatku problemy to je jasne - otazne je ako rychlo sa odstrania - Vista to nezvladla doteraz a Leopard je tu priliz kratko aby sa dal sudit (ale myslim ze aj to bude dlha cesta), s Linuxom tolko skusenosti nemam takze tu sa nevyjadrujem
a ked nejaky zakomplexovany widlak masturbuje nad svojimi okienkami a Aerom a potom tu utoci v kazdej diskusii kde je slovo zacinajuce na i alebo mac a nejaky jablkar ho opravuje a on zase skace a jablkar zase vskakuje...
skratka ludia pls uvedomte sa - apple zvolil takyto obchodny trik tak je to tak a tym to nechajme
|
| |
Miro
Od: Miro
|
Pridané:
12.11.2007 17:30
ja som tiez downgrade z Windows Vista na XP a neviem si vynachvalit!
|
| |
vinco
Od: vinco
|
Pridané:
12.11.2007 19:27
kupil som MSI notas a samozrejme som tam xcel dat XP ale z neznameho dovodu mi nesiel zvuk-skusil som asi 3 miliony driverov a z toho 2 miliony nesli ani poriadne nainstalovat a ten dalsi milion nic nevyriesil. Cize som bol nuteny dat si Vistu a placem pri tom (mam pocit ze to je za trest).
Asi budem muset obetovat zvuk kvoli mojmu dusevnemu zdraviu
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
13.11.2007 3:16
no ty si komanč... aku to ma zvukovku? mal som podobny problem a vyriesil som ho asi 3 hodinovym brazdenim po HW forach. Bola to neaka toshiba (nie moja) ale problem ten isty
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
13.11.2007 3:20
este podotknem ze som to otrtkal ovladacmi z uplne inej zvukovky (bola potrebna uprava driverov aby to win zozral)
|
| |
bozz the original
Od: bozz the original
|
Pridané:
12.11.2007 17:59
bozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the originalbozz the original
|
| |
ja som bozz
Od: ja som bozz
|
Pridané:
12.11.2007 18:00
ja som pravy bozz
|
| |
Mr. Gomez
Od: Mr. Gomez
|
Pridané:
12.11.2007 18:54
Tiež mám jeden slogan pre Apple: To, že neexistujú vírusy, neznamená bezpečnosť.
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
12.11.2007 19:07
si myslim, ze je dost ubohe, ak firma ako Apple ma zalozeny marketing na obycajnom ubohom "flamewar"-e ... tie reklamy v podstate ani na Internet nepatria ...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 20:03
ja si myslim ze tie reklamy su nieco osobne medzi billim a stevenom
|
| |
jo2X
Od: jo2X
|
Pridané:
12.11.2007 19:11
Momentálne z finančných dôvodov používam XP, ale keď som používal MacOS 8, mohol som sa len venovať práci. Nemal som za tri roky ani raz otvorenú bedňu, nepoznal chybové hlásenia, nebádal som nad BIOSom, nehladal som chyby, neinštaloval záplaty. Myslím, že to bol optimálny počítač, lebo som o ňom vôbec nevedel.
Tak si predstavujem pracovný nástroj.
Ani lopatu si donekonečna nešmirgľujete.
A nové auto si človek kupuje kompletne zostavené, aby sa vozil a nie aby nastavoval optimálny pomer benzínu a vzduchu, predzápal, časovanie ventilov...
|
| |
Dimitry
Od: Dimitry
|
Pridané:
12.11.2007 19:39
neinstaloval zaplaty, tak to je pekne v prdeli, s Leopardom by si takto daleko nezasiel.
|
| |
4363464363
Od: 4363464363
|
Pridané:
12.11.2007 23:57
Ze neinstaloval updaty - no proste lama sa vzdy prezradi aj ked sa snazi neviemako machrovat...
Clovek co neinstaluje updaty, lebo si mysli ze to je cool ze to nemusi robit, je k...t.
|
| |
jo2X
Od: jo2X
|
Pridané:
13.11.2007 0:17
MacOS 8 v roku 1998 ci kedy to bolo išiel ako hodiny aj bez updatov, pri závratnej rýchlosti dialu by sa ich aj tak nikto nedožil. A keď niečo nefungovalo, čo nebývalo, zavolal si servisáka a bolo po vtákoch.
P. S.: Myslíš si o sebe že si k... vodič ak nevieš aké časovanie ventilov má motor v aute na ktorom jazdíš?
|
| |
V28
Od: V28
|
Pridané:
12.11.2007 21:41
TRAPNE APPLE NIKTO NECHCE, tak natocili tretotriedne videa s amaterskymi hercami aby podporili predaj. Jobs ale neratal s tym ze format mov na Windowse nikto neprehra, koli nejakemu slaboduchemu videu predsa nebudeme instalovat QuickTime.
|
| |
V29
Od: V29
|
Pridané:
12.11.2007 22:32
Niečo o QuickTime, aby si mal šajn o čom točíš:
http://www.appleinsider.com/articles/07/10/25/roa d_to_mac_os_x_leopard_quicktime_itunes_and_media_f eatures.html
(treba z linky vyhodiť dve medzery, nevezme táto diskusia viac ako 50 znakov bez medzery).
|
| |
Mirko
Od: Mirko
|
Pridané:
12.11.2007 22:07
Kto z Vas kritikov pracoval s Mac OSX? Ja som presiel pred pol rokom a nikdy viac Windows. Macbook mi z financnych dovodov kupil kamos v USA, vobec som nevedel do coho idem a neolutoval som. Vobec neviete o co prichadzate.
|
| |
nanuk
Od: nanuk
|
Pridané:
12.11.2007 22:25
ano? no macbook uz nikdy viac...jedine co je na tom pekne, je ticha klavesnica a svietiace jablcko...samotny os je len design, ktory sa snazi byt ergonomicky...
|
| |
Mac
Od: Mac
|
Pridané:
12.11.2007 22:22
Apple je najlepsi a ten kto s tym ma probelm tak nech ide do prdele
|
| |
nanuk
Od: nanuk
|
Pridané:
12.11.2007 22:24
mac? dakujem, uz neprosim...uplne neproduktivne...
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
13.11.2007 0:17
AMIGA FOREWER - Workbanche - Novy OS 5 - Lepsi ako Mac OS X
|
| |
hehe
Od: hehe
|
Pridané:
14.11.2007 0:10
uz workbench 1.3, zo svojim multitaskingom/procesingom dalej ako dnesne hlisty a zoo.
|