| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Accuphose
Od: Accuphose
|
Pridané:
11.11.2007 13:57
Škoda, že narozdíl od Googlu, nebere Microsoft ohledy na ekologii a nebude to krýt z vodní elektrárny...
|
| |
: )
Od: : )
|
Pridané:
11.11.2007 14:44
ale pouzije lacnu pracovnu silu z polska :D
cim usetri dost a zisky budu este vacsie!
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
11.11.2007 18:22
jasne, hlavne ze elektrina co odoberie z vodnej elektrarne google bude inde chybat a tam ju vyrobia z jadra. v tomto ohlade nie je google vobec ekologickejsi.
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.11.2007 18:32
Vies kolko vyrobnej energie takto vyde aj tak nazmar?
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
12.11.2007 0:45
netvrdim ze vela energie nevyjde nazmar. rovnako ako v pripade microsoftu, aj v pripade googlu.
chcel som len povedat ze zbytocne sa ohanaju ze su ekologicky kedze pouzivaju vodnu elektraren. to co z nej spotrebuju by mohlo byt pouzite inde, teda je to plytvanie tak ci tak.
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
12.11.2007 7:06
No asi nechapes, tym padom ze oni si postavia svoju vlastnu elektraren, tak su sebestacni, a to co by v pripade, ze nemaju elektraren, odoberali od inych elektrarni tak moze byt pouzite na nieco ine ...
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
12.11.2007 11:14
a na tom mieste nemohla stat ina elektraren?
nechapes, ze vodny zdroj energie nie je nevycerpatelny, takze ked si oni postavia elektraren, nik iny tu vodu uz nevyuzije?
|
| |
AVE GOOGLE
Od: AVE GOOGLE
|
Pridané:
14.11.2007 19:32
Viete vobec na akom principe precuje taka vodna elektraren?
Vodna elektraren je schopna vyrabat non-stop takmer rovnake mnozstvo el. energie a datove centrum non-stop spotrebuva priblizne rovnake mnozstvo el.energie. Tym sa lisi napr. od ktorehokolvek mesta, ktore cez den spotrebuje ine mnozstvo el. energie ako cez noc. Rozdiely su tam priepastne. Datove centrum je teda asi tym najlepsim vyuzitim vodnej elktrarne.
Btw moc by som proti googlu nevyskakoval bo o 10 rokov z toho bude taky monopol, ze si ta v tejto diskusii najdu a potom takych ako ty znicia...
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
11.11.2007 18:32
lebo jadro je riadne svinstvo a hlavny nepriatel prirody
|
| |
gustav
Od: gustav
|
Pridané:
11.11.2007 20:06
google ale postavil svoju elektraren
|
| |
Paulie
Od: Paulie
|
Pridané:
11.11.2007 21:30
Tepelne elektrarne spalujuce uhlie uvolnia rocne do vzduchu ovela viac uranu ako spotrebuje 1 jadrova elektraren - pricom palivo z jadrovej sa do vzduchu NEDOSTANE.
http://www.ornl.gov /info/ornlreview/rev26-34/text/colmain.html
(bez medzery, inak to nezoberie system)
|
| |
4ndr3y
Od: 4ndr3y
|
Pridané:
11.11.2007 21:45
Tepelne elektrarne neuvoľňujú urán...;)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.11.2007 21:58
Asi si to nepochopil ty dement.
|
| |
kiikino
Od: kiikino
|
Pridané:
12.11.2007 0:19
a preco by neuvolnovali urán vieš kolko svinstva sa uvolní pri spalovaní uhlia?
a kludne tam može byť tolko uranu
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
12.11.2007 12:33
Paulie - a nema nahodou google vodnu elektraren? :D
|
| |
slivovicka
Od: slivovicka
|
Pridané:
12.11.2007 14:30
ta ne?jak inak vole...ty vrdo brdo keksovsky:D
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
11.11.2007 14:01
radsej si dam sluzby od googlu priapdne zaplatim googlu ako mrkvosoftu.Su to obycajny zdieraci.co sapravi googel tak je vacsinou free zarabaju na reklame a nie na uzivateloch ako zasrany microsoft.
Keby nemusim pouzivat XP tak by som od nich nemal nic,ale...
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
11.11.2007 14:31
preco musis pouzivat M$ XP co ta nuti
|
| |
stafer
Od: stafer
|
Pridané:
11.11.2007 14:57
Tlak spoločnosti. Ta ty si nikdy nečítal žiadne dielo romantizmu, kde stál osamelý hrdina proti spoločnosti a v tomto nerovnom zápase nakoniec umieral.
Ale keďže nikto z nás hrdina nie je tak fičíme na XP. :-P
Inak Google si na tom zakladá svoj image, že sa nespráva ako M$, čiže sa snaží prezentovať ako "dobrá" korporácia.
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
11.11.2007 14:59
Google - "sa snaží prezentovať ako "dobrá" korporácia" - ako to máme chápať?
|
| |
Adrique
Od: Adrique
|
Pridané:
11.11.2007 15:00
No...dobra ako dobra...Google su velki betari a len o par rokov mozno zistime co vsetko maju za lubom.
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
11.11.2007 15:02
Máš na mysli taký jav pri ktorom by napríklad zablokovali google učty každému a odblokovanie by niečo stálo? Alebo ako? Uved prosim konkretny napad.
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
11.11.2007 18:27
google je nafuknuta internetova bublina pre investorov. pride cas ked splasne podobne ako pred par rokmi dot com firmy, potom pojdu jeho akcie rychlo dole.
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
11.11.2007 18:35
hovno o tom vies
Google ma zisky, jeho zisky rastu a budu rast.
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
12.11.2007 0:52
hej, to malo aj vela dot com firiem. otazka ako dlho bude google tie zisky mat. tak rychlo ako siel hore moze ist spat ku dnu. zisky z reklamy budu mat dovtedy, dokial im investori budu verit.
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.11.2007 18:36
Som nevedel, ze som hrdina, za to ze nepouzivam Microsoft:D
Ale jedno viem urcite nie som sam.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.11.2007 22:00
Ako v kazdom pripade aj vynimka potvrdzuje pravidlo, konkretne ty si chuj!
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
12.11.2007 11:12
Tych Bozzov je tu volako moc, zacinam stracat prehlad.
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
11.11.2007 21:01
autocad bohuzial
|
| |
---
Od: ---
|
Pridané:
11.11.2007 14:12
zeby M$ takto potreboval vykryvat straty z predaja tych jeho smejdov ,ktore uz kade tade ponukaju za par halierov ,len aby to vobec niekto zobral? Zrejme.
|
| |
Matko
Od: Matko
|
Pridané:
11.11.2007 14:15
A povedz aky smejd je Linux ten je od zaciatku zadarmo.
|
| |
123
Od: 123
|
Pridané:
11.11.2007 16:48
uz si linux aspon vyskusal ,ci je to v mode zrat produkty od M$ a tak si na nich vychovany?
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
11.11.2007 14:36
ty uz co davas? :D este nedavno tu bol clanok, ze microsoftu vzrastol ziska a ty tu napises takuto somarinu.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
11.11.2007 14:44
Takzvaný odborník
|
| |
Mirec
Od: Mirec
|
Pridané:
11.11.2007 20:17
Hej ty "Bozz". Som si vsimol v poslednom case na DSL.sk nejako moc sliedis, si nejak moc hustý a mas prij.bane pripomienky na vsetko co tu normalny ludia napisu. Nemusis byt aztak husty, nikoho to tu netrapis, zrejme v zivote si nic nemal a nikto ta nemal rad a teraz sa vychvalujes ze ty si synonimom dokonalosti a dobreho vzoru.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 18:42
keď sa naučiš pisat spravne slovo " synonymum " ozvi sa znova
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
11.11.2007 14:48
MS vytlacaju apple, vytlacaju linux, vytlacaju webove prehliadace, vytlacaju symbian svijim windows mobile, vytlacaju hracie konzoly no a teraz zacinaju vytlacat aj webove stranky, takze podla mojho predpokladu od roku 2011 zacnu vytlacat aj auta a zacnu tym ze ich produkty sa budu rozvazat vyhradne autami MScar a len s kompat. palivom MSdiesel a aj benzin na ktory si patentuju oktanove cislo 95 a 98...
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
11.11.2007 14:57
To sa volá globalizácia, no ale aby Microsoft ovládol tak veľký kus "koláča" nato zrejme nemá!
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
11.11.2007 14:53
Ja ostávam verný strýkovy Google.
Prehoha, 40 000 000 W a neskôr 60 000 000 W, to tam budu mať vlastný jadrovy reaktor? Google to vyriesilo "zelenou" energiou! Microsoft STRČ SA! GOOGLE LEN TAK ĎALEJ!!!!
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
11.11.2007 18:31
lenze tou "zelenou" energiou mohli svietit miliony domacnosti, ktore teraz spotrebuvavaju ine druhy /jadro, topne oleje a pod/. treba rozdelit vyrobu a spotrebu, to co google spotrebuje by sa dalo lahko prepravit inde.
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
11.11.2007 19:08
lenze rozdiel je ze google si tu elektraren postail sam....
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
11.11.2007 20:21
xyz - ty si nepochopil pointu tej myslienky, praveze Google vyuziva vlastny zdroj energie s tym ze vyuziva vodnu a nie jadrovu alebo fosilnu tak tym chrani viac prirodu a navise, ked sa mu vratia investicie, ktore dal do elektrarne tak potom mu to uz bude "zadarmo" vyrabat elektrinu.
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
12.11.2007 0:59
a vlastni aj vodu ktora cez nu preteka? to si aj ja mozem postavit vlastnu vodnu elektraren kde len chcem?
treba rozlisit vyrobu elektriny a jej naslednu spotrebu. ze postavil vodnu elektraren je chvalihodne. vyrobena elektrina mohla sluzit ale na ine ucely. a nemusela byt zrovna spalena v megalomanskom vypoctovom centre.
|
| |
mmm
Od: mmm
|
Pridané:
12.11.2007 15:45
pocuj a aky zdroj energie by si im poradit ty?
-vodna nie.. lebo tam mohla stat vodna pre inych
Keby to google tahal z verejnej siete bol by si spokojnejsi?
.... skoda reci
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
12.11.2007 23:09
nechapes. netvrdim ze je zle ked si postavi vlastnu elektraren, prinajmensom nebudu platit aj na zisk firme ktora by ju prevadzkovala a rozvodnym spolocnostiam.
ale ak raz minam take mnozstvo energie /cca 50MW/, tak nemozem hovorit ze som ekologickejsi lebo mam vlastnu energiu. v tomto su rovnaki ako ten microsoft ktory to kupuje od inych. mimochodom, ako vies ze elektrina co pouzije microsoft nie je tiez vyrobena vo vodnej elektrarni? microsoft sa len nepletie do dalsieho biznisu ktorym vyroba elektrickej energie nepochybne je, to je kapitola sama o sebe.
chcem tym vsetkym povedat ze je absurdne posudzovat kto je ekologickejsi, ked obaja spalia cca rovnake mnozstvo energie. v tomto ohlade su obaja rovnaki, jeden za osemnast a druhy za dvadsat bez dvoch.
|
| |
duro
Od: duro
|
Pridané:
11.11.2007 14:58
http://bink.nu/news/microsoft-will-build-a-50 0-million-data-center-in-ireland.aspx
toto je ale este zaujimavejsie:
http://bink.nu/news/microsoft-it-numbers.aspx
|
| |
: O
Od: : O
|
Pridané:
11.11.2007 15:23
slusne cisla!
|
| |
SonyLywopay
Od: SonyLywopay
|
Pridané:
11.11.2007 15:32
Nice forum!
<a href=http://whales4.l-evade.net>animal gifts</a>
|
| |
XRumakTheBest
Od: XRumakTheBest
|
Pridané:
11.11.2007 16:02
xrumer is the perfect tool for advertisement!
It's have CAPTCHA recognizer, email verificator, and a lot of other functions...
But. I forgot link to it :(
Can you give me link to the XRumer description? screenshots, etc.
Thank you
|
| |
najlepsia
Od: najlepsia
|
Pridané:
11.11.2007 17:45
najlepsie platiaca stranka: http://bux.to/?r=bytesss :)
|
| |
....
Od: ....
|
Pridané:
11.11.2007 21:00
chudak ... uz si zbohatol ? alebo len ptravujes ludi aby ti klikali ? magor si , co vcera objavil internet
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.11.2007 18:42
Aj Hitler chcel ovladnut svet, ale Microsoft to robi ovela rafinovanejsie. Za takhch 5-10 rockov budu padat este aj snehove vlocky v tvare loga Microsoftu.
|
| |
online
Od: online
|
Pridané:
11.11.2007 19:40
Microsoft by mal svoje produkty výrazne zlacniť
a ludia by na neho tak nenadávali.
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
11.11.2007 19:45
Mne je jedno, kolko Microsoft zaraba, pokial to nie je na ukor mna.
|
| |
M$$
Od: M$$
|
Pridané:
11.11.2007 21:05
Takze asi tak, ze Mico$oft plati KAZDY z NAS v DANIACH !!!
Ak nechapes, tak skus rozmyslat, kazdy rok je v statnom rozpocte x100 Milionov SK (presne v tomto roku neviem, ale pred 5-6 rokmi to bolo zo statneho rozpoctu okolo 600-700Mil) vyclenenych prave pre M$ !!! Ak si myslis, ze teba sa to netyka, tak sa maylis, platis a ani o tom nevies a navyse to obhajujes :-D
Co myslis ze preco tu prisiel Gejts ? Snad nie tvoje modre oci alebo kupydchopnost obyvatelstva ... bolo to prave koli nasmu uzasnemu statnemu rozpoctu.
|
| |
chimik
Od: chimik
|
Pridané:
11.11.2007 19:51
Ako vidím a čítam,každý sa tu \"obúva\"do microsoftu,ale ved je to len biznis a každá veľká korporacia a tiež každý aj malý podnikateľ chce zarobiť čo najviac.Zdá sa,že je tu príliš veľa závistlivcov.
|
| |
M$$
Od: M$$
|
Pridané:
11.11.2007 21:06
Takze asi tak, ze Mico$oft plati KAZDY z NAS v DANIACH !!!
Ak nechapes, tak skus rozmyslat, kazdy rok je v statnom rozpocte x100 Milionov SK (presne v tomto roku neviem, ale pred 5-6 rokmi to bolo zo statneho rozpoctu okolo 600-700Mil) vyclenenych prave pre M$ !!! Ak si myslis, ze teba sa to netyka, tak sa maylis, platis a ani o tom nevies a navyse to obhajujes :-D
Co myslis ze preco tu prisiel Gejts ? Snad nie tvoje modre oci alebo kupydchopnost obyvatelstva ... bolo to prave koli nasmu uzasnemu statnemu rozpoctu.
Este neazvidis ... ze tie prachy mosli ist aj inde ako prave do M$ ?
|
| |
emor
Od: emor
|
Pridané:
11.11.2007 20:50
kazdy ma moznost volby. brat alebo nebrat mS. platit im alebo neplatit. myslim ze je tu dostatocna sloboda. nase rozhodnutia moze MS ovplyvnovat ale nemoze ich spravit za nas.
taaaaaaze... - ja mam jasne : gmail,google - GNU, a Gutsy Gibbon :-D
|
| |
M$$
Od: M$$
|
Pridané:
11.11.2007 21:08
Takze asi tak, ze Mico$oft plati KAZDY z NAS v DANIACH !!!
Ak nechapes, tak skus rozmyslat, kazdy rok je v statnom rozpocte x100 Milionov SK (presne v tomto roku neviem, ale pred 5-6 rokmi to bolo zo statneho rozpoctu okolo 600-700Mil) vyclenenych prave pre M$ !!! Ak si myslis, ze teba sa to netyka, tak sa maylis, platis a ani o tom nevies a navyse to obhajujes :-D
Co myslis ze preco tu prisiel Gejts ? Snad nie tvoje modre oci alebo kupydchopnost obyvatelstva ... bolo to prave koli nasmu uzasnemu statnemu rozpoctu.
Cize moznost volby mas a ignorujes M$ ... ale aj tak ho platis ... cize asi tak s tou slobodou , ked o tvojich prachoch z dani rozhoduju tupci a lamy pripadne BFU.
|
| |
Emor
Od: Emor
|
Pridané:
11.11.2007 21:37
MIly MSS- ak o tvojich daniach a myslim tym hlavne spotrebne a DPH ktore platis jak kazdy bez pardonu ... rozhodujes sam... alebo ovplyvnujes svojim konanim ich vyuzitie tak ti potrasiem pravicou... ale kvavat a bojovat proti MS je smiesne.
ja od MS nepouzivam nic a nedavam im nic. tym najlepsie ja davam MS to co mu podla mna patri.:-P
a nebud luuuzer:-P
|
| |
M$$
Od: M$$
|
Pridané:
11.11.2007 22:25
no praveze nie som luuuzer a viem kde idu moje, tvoje, nase dane ... samozrejme v prvom rade ide o boj proti statnej masinerii kde a ako mina moje moje, tvoje, nase dane, zial tento stat je daleko od normalneho
M$ mam na haku aby som proti nemu bojoval, jednoducho ho ignorujem a som rad ze takych je viac :-)
vsade kde to odomna zavisi pretlacim a nasadim OS ala unix/linux, nie ze by som M$ nevedel spravovat, ale preco si komplikovat zivot ked sa to da aj lahsie :-)
|
| |
M$$
Od: M$$
|
Pridané:
11.11.2007 22:26
... cize len slo o to, ze tym ako si opat napisel, ze im(M$) nedavas nic ... to tento detail islo ... tento stat to prostrednictvom tvojich dani praveze dava, cize je neivne si mysliet ze ty nic, teba sa M$ netyka ... to bude platit vtedy ak tvoje dane nepjdu gatesovi do vrecka :-) zial toto je pointa ... podla teba sa ta to netyka ale realita je uplne ina, tyka sa tao aj ked nepriamo ... t.j. nic viac som neschel povedat, to ze rozhodovat o svojich daniach sa da tiez len sprostredkovane/nepriamo ked idem volit ... aj ked na ozaj normalnu vladu ktora sa bude setrne spravat k mojim peniazom si budeme museit pockat ... minimalne 50 rokov ... zial :-(
|
| |
emor
Od: emor
|
Pridané:
12.11.2007 8:23
nepriamo sa ta tyka aj to ze pri kormidle v USA je bushova partia a mocny co stoja za nim. kjotsky protokol a podobne. ked by som si mal lamat hlavau s tym co sa ma tyka nepriamo. neostalo by mi dost energie na usmernovanie veci co sa ma tykaju priamo. :-D ale vekom na to prides.
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
11.11.2007 21:12
hej hej, ubuntu ucaroval aj mne a to som bol slepy fanatik mandrivy svojho casu a este predtym som bol platiaci red hat fanatik :D Napriek tomuto vsetkemu mam vsak "nasilu vnutenu" vistu na ktorej nic nefunguje co mam na pocitaci "za korunu" od t-comu
|
| |
123123123
Od: 123123123
|
Pridané:
11.11.2007 21:15
:-) a hlavne ze mas pocitac za korunu ... vymaz vistu a je po probleme ...
|
| |
Miky Forgget
Od: Miky Forgget
|
Pridané:
11.11.2007 22:08
práveže jadrová elektráreň je šetrná, nebezpečná akurát ke´d zlyhá ľudský faktor... určite lepšia ako tepelná, tá práveže znečisťuje najviac.
|
| |
Accuphose
Od: Accuphose
|
Pridané:
11.11.2007 23:22
Největší zlo je ČEZ a podobný firmy.. Nešlo by si na střechu paneláku a nebo u domu postavit větrnou výrobnu energie, aby to pokrylo spotřebu? Na kolik by to asi přišlo?
|
| |
Smieško
Od: Smieško
|
Pridané:
12.11.2007 0:12
Tak tento bol vážne dobrý... U vás v čechách vetru trochu máte no my na slovensku iba na záhorkej. A investícia by sa ti mala vrátit tak o 10 a viac rokov... Slniečko by si chcel? Tak to si vypusť z hlavy... Maximálne tak na ohrev vody... A keď nebude svietiť? Tak použiješ elektriku... Cena týchto srandašpásovín je nesmierne vysoká. Bude to však celkom výhodné onedlho, keď sa zvýši dotácia zo štátneho rozpočtu...
Ja osobne som zástanca jadra, pretože netvorí splodiny a vyhoreté palivo sa dá v budúcnoti ešte využiť. Teraz sa to však neoplatí... Vďaka bohu, že technológia ide dopredu a onedlho ani to jadro nebudeme potrebovať...
Onedlho... :)
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
12.11.2007 1:03
studena fuzia?
drzim palce aby to fungovalo.
|
| |
zyx
Od: zyx
|
Pridané:
12.11.2007 2:42
zabudol si na slanu vodu!
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
12.11.2007 12:38
mozno myslel warp :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 18:44
a možno flame
|
| |
jakub
Od: jakub
|
Pridané:
11.11.2007 23:47
ja mam rad microsoft, vytvaraju funkcne systemy, vsetko mi na nich bez problemov funguje-mptrojka, mys, usb disky, fotak programy, hry atd. ked idem kdekolvek, viem ze nejadem zase ten isty system v ktorom budem moct byt produktivny. vo win mi nic nechyba.
|
| |
emor
Od: emor
|
Pridané:
12.11.2007 8:28
to je dobre. ak ked ho mas kupeny ze ti ho kupil spolu s PC otecko .je tiez dobre. a ked pouzivas programceky ktore mas ties kupene je uplne najlepsie.
trosku bude kucapaca ked to nemas kupene a ked ti to pride vdaka stale vychcanejsim technologiam raz zkontrolovat ruka zakona a ty budes splacat pokutu do konca zivota a dalej sa tesit ake mas vsetko funkcne a ako vsade najdes to iste:-P
|
| |
popleta
Od: popleta
|
Pridané:
12.11.2007 14:29
ejhaj sejhaj kikiky neprepadnem z matiky
|
| |
muf0
Od: muf0
|
Pridané:
12.11.2007 14:53
Gayovia, LINUX rulez and forever !
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 18:46
Ty maš určite tuto distribuciu :
TRAPoŠ LInuX 4.O Edgy Bitch
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.11.2007 18:47
Ty maš určite tuto distribuciu :
TRAPoŠ LInuX 4.O Edgy Bitch
|