neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Pre každý 100-dolárový notebook SimCity zdarma

DSL.sk, 9.11.2007


Spoločnosť Electronic Arts, jeden z najväčších producentov hier, vo štvrtok oznámila poskytnutie prvej originálnej verzie populárnej hry SimCity plne zdarma pre každý tzv. 100-dolárový notebook XO organizácie One Laptop Per Child.

Nie je známe, či hra bude automaticky na každom distribuovanom notebooku predinštalovaná, alebo ju bude potrebné stiahnuť.

SimCity vydaná v prvej verzii v roku 1989 je jednou z najpopulárnejších PC hier vôbec, predalo sa z nej vrátane ďalších verzií celkovo 18 miliónov kópií.

Podľa EA hra podporuje učenie sa procesu racionálneho výberu, keď hráč musí z obmedzených prostriedkov budovať mesto a vyberať si medzi viacerými alternatívami. Zároveň hra podporuje kreatívnosť.

Notebook XO, ktorého súčasná cena je oproti pôvodne avizovanej cene 100 dolárov na dvojnásobnej úrovni, sa po viacerých odkladoch začal podľa dostupných informácií masovo vyrábať tento týždeň.

Školopovinné deti v prvých krajinách dostanú notebook ešte na konci tohto roka, dodávaný by mal byť do Uruguaju, Peru, Mexika, Etiópie, Rwandy, Haiti, Kambodže a Indie.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

Pecka bolo SimCity 3000..proste inak ganialna hra
Odpovedať Hodnotiť:
 

ktovie preco prave SimCity 3000 . zeby nanom neslo nic novsie xD
Odpovedať Hodnotiť:
 

PROBLEM JE TEN ZE NA NOM BY MAL BIT LINUX ! A NEVIEM AKO STOJI Z KOMPATIBILITOU 18 ROCNA HRA
Odpovedať Hodnotiť:
 

jo...3k bola nehorazna..a zo SC4 nemozem doteraz :) asi si idem zahrat :p
Odpovedať Hodnotiť:
 

100-dolárový notebook, ktorého masová produkcia odštartovala minulý týždeň...
DSL.sk, 24.7.2007

Tak ako je to vlastne s tou masovou výrobou alias produkciou 200- alias 400-dolárového noutbúku?

Odpovedať Hodnotiť:
 

simcity z roku 1989 nestoji za nic,,mohli tam dat aspon 2000ku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mohli. Ale kto vie, či by to na tom HW išlo a ešte či by to EA dovolilo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

sim city 2000 by natom v pohode frcal zas taka sunka ten notebook neni
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dina Blaster rulezz!! :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked tak, tak Dyna Blaster...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Radsej Bulanci :DD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Command and Conquer, to bola pecka :) a je uz free :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na amige som mal master blaster hru - nieco ako dyna blaster - to sme zhaviliiiiii - neni od toho ziadna lepsia hra - styria hraci proti sebe - to nemalo chybu :D tusim 11 rokov dozadu to bolo
Odpovedať Hodnotiť:
 

DUNE
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemozes dat maly africkym deckam Command and Conquer ... je to sice dobre na taktiku ale sak by sa tam postrielali ... im musis dat dajaku mierumilovnu hru :P lebo tie notbooky idu aj do krajin kde najdes na ulici pohodenu AK-47 :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

SimCity z 1989 hmm a ja som to este nehral :) A to idem v hrach postupne podla roku vyroby :DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak daj 100 dolacov kup si hru a ku nej dostanes zadara aj notebook ...:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

fakt - dobry napad - uz aj utekam do afriky :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nema tam nahodou byt nainstalovany Lisux? Na kieho oneho im tam potom bude okenna hra?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ved neviem ako to pebezi na linuxe . xD
dobry postreh

Odpovedať Hodnotiť:
 

je portovana cizeide aj po linuxom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ooo .. nevedel som .. beriem spat!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na zivom.sk som cital ze to ma byt hra Sims - niekto sa niekde kopol a poriadne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.zivom.sk/

Internet Explorer nemôže zobraziť webovú stránku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten notebook to co je zac? Im radsej mali dat stare iPalm so statickou handrickou na displej na nabijanie trenim
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.zive.sk/Bleskovky/ Originalna-SimCity-mieri-na-OLPC-notebooky/
sr-1-sc-4-a-274688/default.aspx
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár