neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Time Machine v Leopardovi pod výraznou kritikou

DSL.sk, 8.11.2007


Hoci nová verzia operačného systému Mac OS X, Mac OS X 10.5 Leopard, bola prijatá celkovo pozitívne, objavuje sa v nej čoraz viac nedostatkov a chýb, ktoré by sa zrejme vo finálnej verzii operačného systému objaviť nemali.

Po viacerých objavených problémoch vo firewalle a nekompatibilite najnovšej verzie Javy 1.6 s Mac OS X 10.5 sa aktuálne objavili minimálne dva problémy v jednej z kľúčových noviniek novej verzie OS, pohodlnom automatickom zálohovaní Time Machine.

Chyba v Time Machine spôsobuje, že po úspešnom zálohovaní užívateľovi nie sú zálohy prístupné cez rozhranie Time Machine, ak meno užívateľovho počítača obsahuje iné ako alfanumerické znaky. Apple o probléme informuje tu, riešením je premenovať počítač.

Druhý problém sa objavil s diskami, ktoré majú partície vo formáte MBR obvyklom u PC aj externých USB 2.0 diskov. V takomto prípade môže po odzálohovaní viac ako 10 GB pri počiatočnej zálohe prísť k zastaveniu a nedokončeniu zálohovania, informuje Apple.

Disky, na ktoré sa bude zálohovať, je potrebné naformátovať na Mac OS X na PowerPC s použitím Apple Partition Map a na Mac OS X na Intel procesoroch na GUID systém partícií.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video


Diskusia:
                               
 

aj tak to nikto nema, tak v poho...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

time machine je zbytocnost ktoru vobec nepotrebujem, takze ma taketo kacice ani nejako netrapia :-)

druha vec je ze samozrejme ze pokial chcem zalohovat veci z Mac OS na ext. disk. tak tam asi musim mat particie vo formate MAC OS X nie nejaky PC Balast...

ani by som to nenazyval bugom :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby to vsak zistili vo windowse tak by si tu krical ze haha idiotsky MS a debilny bill gates. takto je to vpohodicke.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Chcem videt ako Hlista zalohuje na Ext3 ci Apple Partition Map:P ja to za chybu nepovazujem je jasne ze si bude pouzivat svoj file system.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

tu sa nejedna o suborovy system, ale o system spravy particii ... MBR je Master Boot Record a dokaze niest informaciu o maximalne styroch particiach (format particii moze byt rozny, ci uz FAT, NTFS, EXT3, APM ... cokolvek) a je to standard pouzivany od pradavnych cias, pricom system GPT (GUID Partition Table) je urceny pre popis maximalne 128 particii a pouziva ho rovnako Windows (dynamicke zvazky) ako aj Mac OS X alebo Linux ... je teda zvlastne, preco ma toto vplyv na funkcnost TimeMachine, kedze so samotnym suborovym systemom to nesuvisi ... pre porovnanie Volume Shadow Copy vo Windows bezi nezavisle na type tabulky particii, ci uz MBR alebo GPT, takze chybu v MacOSX je rozhodne potrebne povazovat za (zavaznu!) chybu ...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Idiotský Microsoft a debilný Gates! Ešte aj ten Time Machine dodrbú!!! :-P
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To si vystihol, ked nieco nefunguje vo Windows tak uz je to tu sama nadvka ale ak v inom OS tak je to v pohode.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby nebolo PC balastu, tak sa teraz nemozes tesit z Core (2) Duo ktory mas vo svojom milacikovi.
Netreba slepo obhajovat apple, velmi zle sa ti to vypomsti..
Sam som Tigra pouzival denne, je to pekny system, je to svetly priklad toho, ako veci mozu fungovat. Na druhu stranu Leopard - ked niekto vypusti druhu vistu, nemozem sa z toho tesit. Pripada mi to ako odflaknuta robota developerov.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ako dlho si uz pouzival Leoparda
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako dlho si uz pouzival Vistu
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

a ako dlho pouzivas pocitac?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

viete o com vobec kecate ?
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

ano
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

co ano ? ...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nepytal som sa nahodou druhy ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

btw dvojite procaky su od apple ked zacali pouzivat intelacky matros
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

osobne si myslím že je to len reklamný ťah ... takto sa aspoň dá viac do povedomia verejnosti že nový OS vôbec vyšiel... a k tomu time machine ... OS je vonku len asi dva týždne tak je pochopiteľné že teraz je pod vlnou kritiky, a každý program má svoje muchy...
a mimochodom Apple vobec nemusím... radšej si ostanem pri microsofte ( aj keď ani to nie je žiadna výhra)

Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Ak vyhlasovanie chyb je reklamna taktika, tak je potom jasne preco ma MS 90% trhu s OS
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Zeby po rokoch neuspesnych pokusov presadit sa na trhu kvalitou a jednoduchostou uzivatelskeho prostredia to Apple vzdal, a zacal bojovat proti Microsoftu jeho vlastnymi zbranmi? :D
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

to je prehra
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mna MAC vobec netrapi a nech sa Apple strci ... bezim na Win-e a staci mi to zatial ... casom nakopnem aj Linux mozno a bude pohodka ...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

kazdemu co jemu libo jest. 97ludi zo 110 si radsej alebo vobec precita clanok o chybe alebo nepodarku ako o chvale a uzani - to neprecita. a reklama je o tom dostat sa do mozgu. takze asi tak. ale mna nejaky leopard nezaujima. ja nebudem platit za HW a SW ked to nemusim. a nebudem podpisovat a upisovat sa na nejake licencne dristy.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:

Pridať komentár