neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Windows Live Calendar dostupný

DSL.sk, 8.11.2007


Ak preferujete webové služby spoločnosti Microsoft a napríklad využívate Live Hotmail, potom Vás poteší správa o sprístupnení novej služby Windows Live Calendar.

Live Calendar je v beta verzii, potom ako bol od začiatku týždňa prístupný len na niekoľkých účtoch, je aktuálne prístupný na ľubovoľnom Live ID účte.

Live Calendar využíva Ajax technológie a jeho layout a užívateľské rozhranie sú prakticky rovnaké ako u služby Google Calendar.

Kalendáre je možné podobne ako u Google Calendara zdielať, s vybranými Live ID účtami alebo ich spraviť verejne prístupné. Podobne ako u Google Calendara je možné zdielať len obsadený čas a nie detaily jednotlivých udalostí a termínov.

Kalendáre je možné zdielať verejne na čítanie okrem webového rozhrania aj cez ICS a XML, plný prístup pre vybrané Live ID kontakty je možný len cez webové rozhranie. Možné je samozrejme pridať si kalendáre iných užívateľov priamo medzi svoje.

Pre notifikácie služba ale využíva bohužial Windows Live Alerts, ktoré podľa nášho krátkeho testu zrejme pre Slovensko neposkytujú možnosť zasielať notifikačné SMS o blížiacich sa udalostiach z kalendára.

Windows Live Calendar v beta verzii je dostupný na calendar.live.com.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

bohužiaľ
zdieľať

Odpovedať Hodnotiť:
 

no docela dobra vecicka

Odpovedať Hodnotiť:
 

no sekretárkam už odzvonilo :-D

Odpovedať Hodnotiť:
 

no moc by som to nerobil vyhadzovat sekretarky :D..
potom vsetci sefovia by mali len tie stare korcule dom za sporakom :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

.....aj tak boli doteraz len na sexualne uspokojovanie sefov!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano hotmail si buem vytvarat jak chuj
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mali by vymysliet ako to zdielanie nacitat z Outlooku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pockam si na full verziu koli bete sa nebudem registrovat predsa na ms stranky
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár