| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
mnam
Od: mnam
|
Pridané:
6.11.2007 12:37
to sa bude renderovat!
|
| |
lolo
Od: lolo
|
Pridané:
6.11.2007 16:10
Zaujimave ze im natej super m4st4 h4x4 architekture bezi win...to maju nejaky specialny?
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
6.11.2007 16:52
Nie som si isty ci im bezi win na tej masine, skor by som povedal, ze to je pouzivane ako nejaka "kuzelna krabica", do ktorej ked pocitac (na ktorom bezi ten win) posle data, tak ta krabica mu ich posle naspat upravene, napr. vypocitany vysledok operacie, upravene video.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
6.11.2007 18:00
win na tom nefici. max 4 procaky. na home edicii iba 2 procaky. na viac ako 4 procaky treba drahy server, ktory je tiez umelo obmedzeny. vela stastia s win, obycajny linux zadarmo ma podporu 4096 procakov a aj to nieje problem zvysit
|
| |
lolo
Od: lolo
|
Pridané:
6.11.2007 18:21
Neviem ci ste pozerali ten odkaz, co tu redakcia uvadza, ale pozrite si to a uvidite ze tam win bezi.
|
| |
kovac
Od: kovac
|
Pridané:
6.11.2007 18:24
myslis toto? http://www.tgdaily.com/images/stories/ article_images/terascale/terascale10.jpg
dat prec medzery...
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
7.11.2007 0:07
ee win im tam nefici
"It included a custom developed interface between a Windows XP box and the Terascale motherboard"
|
| |
mayko
Od: mayko
|
Pridané:
6.11.2007 19:58
jasne že im tam beži Win a dokonca xpčko podla pracovnej listy. si chlapci pozrite aj obrazky :)
|
| |
mayko
Od: mayko
|
Pridané:
6.11.2007 20:02
jasne že im tam beži Win a dokonca xpčko podla pracovnej listy. si chlapci pozrite aj obrazky :)
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.11.2007 23:01
A mozno je to linux s XP theme :)
|
| |
LuCKy
Od: LuCKy
|
Pridané:
7.11.2007 9:05
CPU nie je kompatibilné s x86 architektúrou, takže Win tam určite nebeží!
LuCKy
|
| |
co je to flop ?
Od: co je to flop ?
|
Pridané:
6.11.2007 12:41
no konecne dake cpu ktore da aspon 60 fps v Crysis.
Inac, len tak medzi nami, cca co stoji takyto cpu a kolko flopov ma normalny pocitac napr core2duo 3 GHZ ?
|
| |
KocuR
Od: KocuR
|
Pridané:
6.11.2007 12:51
"Procesor používa jadrá nekompatibilné s x86 architektúrou"
Na tomto ti crysis nepôjde :)
|
| |
jason
Od: jason
|
Pridané:
6.11.2007 13:17
ale ked spravia o 18 (ci kolko) mesiacov ten 80 jadrovy procesor ktory je kompatibilny s x86 tak potom to pojde pekne, sice potom vydaju zase nieco co nepobezi normalne ani na tomto procesore :D
|
| |
Jarci
Od: Jarci
|
Pridané:
6.11.2007 13:24
Na hry trepa hlavne graficku kartu trapkovia a nie len CPU
|
| |
Uzivatel
Od: Uzivatel
|
Pridané:
6.11.2007 13:46
kde je napisane kolko bude mat jadier ? :)
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
6.11.2007 13:49
Potom sa bude v hrach riesit realtime ray-tracing a to akurat vyuzijes vykon takeho procesoru. Uz nebude potrebny taky velky vykon grafickej karty, lebo ta uz bude len vymienat hotove obrazky na monitore (nebude musiet vypocitavat ich obsah atd.).
|
| |
pan dan
Od: pan dan
|
Pridané:
6.11.2007 16:55
haha, a co by potom robila? Vymienala tie iste obrazky 100krat za sekundu? Je to velmi zla predpoved...
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
6.11.2007 20:27
Ako to myslis, ze tie iste obrazky? Zrejme si to nepochopil...
Dnesne graficke karty prijmaju informacie o tom, kde sa aky objekt nachadza, ake ma vlastnosti a na zaklade toho vykreslia vsetko potrebne na obrazovku = strasne vela vypoctov.
Ale v buducnosti bude toto riesit procesor a graficka karta bude uz len zobrazovat hotove obrazky. Procesor pripravy tieto obrazky realtime-ovym vypoctom ray tracing-u = dopadu lucov svetla. Btw. mam len taky pocit, alebo sa blizia casy, ked budu CPU a GPU v ramci jedneho cipu?
|
| |
pyrotechnik
Od: pyrotechnik
|
Pridané:
6.11.2007 23:37
hmm nie som v tomto ziaden odbornik, co sa tyka najnovsich trendov, ale nejde prave o to aby graf. karta robila co najviac vypoctov a tym odbremenila cpu? ci mam tomu rozumiet tak, ze vyvoj sa teraz ubera opacnym smerom?
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
6.11.2007 14:07
Tu mozete stiahnut test ktory Vam otestuje vykon procesora v flops (bez medzery):
http://homepage.virgin.net/ roy.longbottom/index.htm#anchorNew
Dufam to da predstavu medzi tym co vyvyjaju a tym co mate doma v pc.
CPUID and RDTSC Assembly Code
CPU AuthenticAMD, Features Code 178BFBFF, Model Code 00020F32
Dual Core AMD Opteron(tm) Processor 185 Measured 2731 MHz
Has MMX, Has SSE, Has SSE2, Has SSE3, Has 3DNow,
Windows GetSystemInfo, GetVersionEx, GlobalMemoryStatus
Intel processor architecture, 2 CPUs
Windows NT Version 5.1, build 2600, Service Pack 2
Memory 2048 MB, Free 1580 MB
User Virtual Space 2048 MB, Free 2022 MB
Speed adding to registers Pass 1 Pass 2 Pass 3
Separate Tests
32 bit SSE MFLOPS 5394 5415 5412
32 bit Integer MIPS 8113 8086 8113
Two Threads Equal Priority
32 bit SSE MFLOPS 5313 5312 5272
32 bit Integer MIPS 7936 7973 7931
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
6.11.2007 15:25
CPUID and RDTSC Assembly Code
CPU GenuineIntel, Features Code BFEBFBFF, Model Code 000006F6
Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz Measured 1865 MHz
Has MMX, Has SSE, Has SSE2, Has SSE3, No 3DNow,
Windows GetSystemInfo, GetVersionEx, GlobalMemoryStatus
Intel processor architecture, 2 CPUs
Windows NT Version 5.2, build 3790, Service Pack 2
Memory 2037 MB, Free 954 MB
User Virtual Space 2048 MB, Free 2023 MB
Speed adding to registers Pass 1 Pass 2 Pass 3
Separate Tests
32 bit SSE MFLOPS 7160 7265 7273
32 bit Integer MIPS 5016 5024 5021
Two Threads Equal Priority
32 bit SSE MFLOPS 5794 5993 6101
32 bit Integer MIPS 5177 5233 4981
doma este skusim na x64 ...
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
6.11.2007 15:42
ktory z tych programov na tej stranke robi tento vypis? diky
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
6.11.2007 17:06
http://homepage.virgin.net/ roy.longbottom/dualcore.zip
bez medzery
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
6.11.2007 23:10
MOJ NOTEBOOK:
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz Measured 2416 MHz
Has MMX, Has SSE, Has SSE2, Has SSE3, No 3DNow,
Windows GetSystemInfo, GetVersionEx, GlobalMemoryStatus
Intel processor architecture, 2 CPUs
Windows NT Version 5.1, build 2600, Service Pack 2
Memory 2048 MB, Free 1276 MB
User Virtual Space 2048 MB, Free 2022 MB
Speed adding to registers Pass 1 Pass 2 Pass 3
Separate Tests
32 bit SSE MFLOPS 3127 3106 3062
32 bit Integer MIPS 2428 2377 2419
Two Threads Equal Priority
32 bit SSE MFLOPS 4170 4280 3997
32 bit Integer MIPS 2224 2345 2458
Four Threads, First Normal Priority, Others Normal - 1
32 bit SSE MFLOPS 4218 4129 3877
32 bit Integer MIPS 1009 1004 846
32 bit SSE MFLOPS 88 111 174
32 bit Integer MIPS 976 1033 1038
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
6.11.2007 17:10
Serus Uhlik, vidim, ze aspon niekoho to zaujalo, bol by si ochotny testnut to core duo v takom starom softe a upnut screenshoty, soft najdes tu:
http://testcpu.webz.cz/
thnx
pridam sa s testom
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
6.11.2007 17:19
Intel 6300 @ 1.86 GHz
Memory1: 3078 MB/s
Memory2: 8030 MB/s
Calculations: 1014 (index)
4842437 Dhry
1063964 Whet
3380 MIPS
536 MFLOPS
len neviem, do akej miery su tie udaje z toho sofu relevantne, kedze testuju predpokladam len jedno jadro ...
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
6.11.2007 17:23
vynasobis 2ma a olahola mas vysledok (popripade 4mi)
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
6.11.2007 17:49
predpokladas spravne
ja som bol len zvedavy koli cpu
memory1: 3234
memory2: 6983
calc: 1041 index
7081687 Dhry
1757594 Whet
6065 MIPS
732 MFLOPS
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
6.11.2007 17:50
cpu je opteron 185@2713MHz
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
6.11.2007 17:23
CPUID and RDTSC Assembly Code
CPU GenuineIntel, Features Code BFEBFBFF, Model Code 000006F6
Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz Measured 1865 MHz
Has MMX, Has SSE, Has SSE2, Has SSE3, No 3DNow,
Windows GetSystemInfo, GetVersionEx, GlobalMemoryStatus
AMD64 processor architecture, 2 CPUs
Windows NT Version 6.0, build 6000,
Memory 4021 MB, Free 2229 MB
User Virtual Space 8388608 MB, Free 8388542 MB
Speed adding to registers Pass 1 Pass 2 Pass 3
Separate Tests
32 bit SSE MFLOPS 7361 7446 7447
32 bit Integer MIPS 5282 5375 5377
Two Threads Equal Priority
32 bit SSE MFLOPS 7449 7452 7452
32 bit Integer MIPS 4986 5005 5313
|
| |
rikk
Od: rikk
|
Pridané:
6.11.2007 18:08
thnx, konecne mam prehlad ako su na tom core duo do 2ghz
ja som hnusny amd fan. ;)
|
| |
Mirec
Od: Mirec
|
Pridané:
6.11.2007 18:25
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ Measured 2109 MHz
Has MMX, Has SSE, Has SSE2, Has SSE3, Has 3DNow,
Windows GetSystemInfo, GetVersionEx, GlobalMemoryStatus
Intel processor architecture, 2 CPUs
Windows NT Version 5.1, build 2600, Service Pack 2
Memory 2047 MB, Free 1519 MB
User Virtual Space 2048 MB, Free 2023 MB
Speed adding to registers Pass 1 Pass 2 Pass 3
Separate Tests
32 bit SSE MFLOPS 4154 4172 4164
32 bit Integer MIPS 6247 6246 6253
Two Threads Equal Priority
32 bit SSE MFLOPS 4145 4142 4142
32 bit Integer MIPS 6267 6250 6249
Four Threads, First Normal Priority, Others Normal - 1
32 bit SSE MFLOPS 4162 4165 4152
32 bit Integer MIPS 2056 2016 2110
32 bit SSE MFLOPS 628 739 623
32 bit Integer MIPS 2875 2727 2266
|
| |
LK001
Od: LK001
|
Pridané:
9.11.2007 7:07
CPU GenuineIntel, Features Code BFEBFBFF, Model Code 000006F6
Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2.40GHz Measured 2402 MHz
Intel processor architecture, 2 CPUs
Windows NT Version 5.1, build 2600, Service Pack 2
Memory 2048 MB, Free 1460 MB
User Virtual Space 2048 MB, Free 2022 MB
Speed adding to registers Pass 1 Pass 2 Pass 3
Separate Tests
32 bit SSE MFLOPS 9577 9580 9580
32 bit Integer MIPS 6494 6498 6500
Two Threads Equal Priority
32 bit SSE MFLOPS 9579 9582 9582
32 bit Integer MIPS 6785 6996 7042
Four Threads, First Normal Priority, Others Normal - 1
32 bit SSE MFLOPS 9579 9581 9581
32 bit Integer MIPS 2318 2319 2400
32 bit SSE MFLOPS 3656 3609 3561
32 bit Integer MIPS 2000 2000 2000
|
| |
steve
Od: steve
|
Pridané:
6.11.2007 17:08
kazde jadro ma tusim okolo 40gflopov na c2d.
8800gt alebo gtx ma zhruba 500gflopov
|
| |
:))
Od: :))
|
Pridané:
6.11.2007 13:35
225W :) No ked si spomeniem na Prescotty so 120W a zlonkom vykonu tohto vyvijaneho cipu, pokrok je obrovsky. Len tak dalej. Imho, tesima iniciativa Intelu aj v takto futuristickych zalezitostiach, nie len v SOHO sektore. Nadhera. A ta dynamicka regulaciua vykonu :) No tesim sa!
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
6.11.2007 15:03
Sranda dajte si tuto adresu a skuste, tam prispiet. Ja som tam dal uz dva prispevky a neviem, k comu to je. Asi, k ziadnemu clanku. Kazdy tam napiste co si o tom myslite. nepiste to sem
http://www.dsl.sk/article_forum.php?action= view&forum=256503&url=%2Farticle.php %3Farticle%3D4782
zrus medzery
|
| |
Blackshadow
Od: Blackshadow
|
Pridané:
6.11.2007 16:03
nooo to je haluz... pisal som adminovi, ze co to je :))
|
| |
dolores
Od: dolores
|
Pridané:
6.11.2007 18:12
second life
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
7.11.2007 11:33
Oni nam zmazali nase prispevky. :D
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
7.11.2007 11:33
Vlastne :(
|
| |
abc
Od: abc
|
Pridané:
6.11.2007 17:22
d
|
| |
4ndr3y
Od: 4ndr3y
|
Pridané:
6.11.2007 17:37
Cim viac jadier,tym viac adidas ;)
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
6.11.2007 21:07
\"tu\" sa uzasne cita
http://www.deyalexander.com.au /publications/clickhere.html
|
| |
' --
Od: ' --
|
Pridané:
6.11.2007 21:08
' --
|