neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
iPhone sa už predáva len na kreditné karty

DSL.sk, 31.10.2007


Spoločnosť Apple krátko po oznámení počtu predaných iPhonov do konca septembra a vysokého odhadovaného podielu odblokovaných iPhonov zaviedla nové pravidlá pre predaj iPhonov.

Nové pravidlá majú zabrániť hromadnému obchodovaniu s iPhonmi, ktoré zároveň pravdepodobne významnou mierou podporuje neoficiálny export iPhonov mimo USA.

iPhony už nie je možné kupovať za hotovosť, kúpiť sa dajú len platobnou kreditnou alebo debetnou kartou. Počet predaných iPhonov jednej osobe je obmedzený na dva kusy.

Apple o zmene pravidiel oficiálne neinformovala, nové pravidlá ale potvrdila agentúre AFP.

Definitívne oficiálne tak nie je spoločnosťou Apple potvrdené, či sa čísla platobných kariet a údaje na nich uvedené budú používať aj na reálne obmedzovanie počtu predaných kusov zabraňujúce napríklad nákupu po dva kusy vo viacerých predajniach Apple na tú istú kreditnú kartu.

Podľa oficiálnych údajov Apple sa od spustenia predaja 29. júna do konca septembra predalo celkom 1.4 milióna iPhonov, podľa odhadu spoločnosti až 250 000 za účelom odblokovania.

Prvý krok v boji proti odblokovávaniu uskutočnila Apple na konci septembra vydaním firmvéru 1.1.1, ktorý už nebolo možné prekonať existujúcimi technikami pre odblokovania. Inštalácia nového firmvéru zároveň niektoré odblokované iPhony úplne znefunkčnila, išlo podľa dostupných informácií ale len o malé množstvo odblokovaných iPhonov.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

hm
Odpovedať Hodnotiť:
 

jaj boze uz dlho tu nebol clanok o iphone:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som videl, že už aj u nás v Ba majú niektorý iphone..
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj u nas v Smizanoch si s tym utieraju rit
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze rofl...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja len nechapem, preco su ti ludia taki sprosti, ze to stale kupuju. Vsak samotny Apple je ocividne proti predaju.
IMHO, mali by urcite vacsi zisk, keby sa dal volne kupit a nebol by nijako blokovany, lebo vacsina ludi chce byt "in", aj ked imidz je na nic :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nexel by som ten telefon, stava sa z toho masova zalezitost a pritom vobec nieje pekny
Odpovedať Hodnotiť:
 

omg v apple su naozaj debili... vsak takto si sami sebe zhorsuju zisky a nicia si meno. toto je asi ich najvacsia blbost co kedy spravili. okrem toho ze zablokovali iphone a nedovolia robit 3rd party aplikacie pre iphone...

imo ihone != jesus-phone
Odpovedať Hodnotiť:
 

Steve Jobs mal odjakziva choru obchodnu filozofiu a preto nikdy neprecural Billa Gates-a. Prezidentovi USA povedal, ze pre vladu nebude dodavat MAC-y, pretoze by museli prepustit vsetkych vratane prezidenta :o). On je proste divny ako cely Apple. Maju vzdy pokrokovu technologiu (Windows 95-XP je nepodarenou kopiou MacOS napr.), ale nevedia to proste predat. Odjakziva.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsak nevideli stu cast south parku, kde Eric vsetkym zakazal vstup do zabavneho parku a potom mu tam vsetci zacali chodit :-) TO JE PRESNE ONO
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak, zakázané ovocie chuti najlepšie ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Definitívne oficiálne tak nie je spoločnosťou Apple potvrdené, či sa čísla platobných kariet a údaje na nich uvedené budú používať aj na reálne obmedzovanie počtu predaných kusov zabraňujúce napríklad nákupu po dva kusy vo viacerých predajniach Apple na tú istú kreditnú kartu. -- To co je za vetu preboha? Autor clankov nespava ci ako?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie..stale zhromazduje nove a nove info o iphonoch:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

cisty komunizmus
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ako co z tej vety nechapes?
Odpovedať Hodnotiť:
 

fakt nechapem, preco sa idu vsetci zblaznit z toho iphonu, to musi byt jedine 'elitizmus' resp. 'snobizmus' pouzivatelov Apple vyrobkov, ved napr. Nseries od Nokie su minimalne take dobre, ked nie lepsie, a najdolezitejsie je, ze nie su blokovane :|
http://tinyurl.com/ytyyho
Odpovedať Hodnotiť:
 

Súhlasím. A keď tak nad tým uvažujem, tak ma okrem WiFi nenapadá žiadna vlastnosť, ktorú by som ešte chcel, aby moja N73 mala.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kvalitny operacny system N73 nebude mat nikdy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dotykovy display tiez nemas.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som to pochopil tak ,ako to tu bolo pisane ze Apple sa dohodli s AT&T a beru percenta s prevolanych minut zakaznika t.z. ze nezarabaju na predaji telefonu . Skratka to ze ich telefon pouziva niekto iny u konkurencenheo providera pre nich neznamena nejaky vyrazny zisk ,alebo je to len jednorazovy zarobok, im vask ide o tantiemy ,tak ako Ipod. Hlavne tazisko zisku je stahovanie skladieb a nie samotny prehravac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som to pochopil tak ,ako to tu bolo pisane ze Apple sa dohodli s AT&T a beru percenta s prevolanych minut zakaznika t.z. ze nezarabaju na predaji telefonu . Skratka to ze ich telefon pouziva niekto iny u konkurencenheo providera pre nich neznamena nejaky vyrazny zisk ,alebo je to len jednorazovy zarobok, im vask ide o tantiemy ,tak ako Ipod. Hlavne tazisko zisku je stahovanie skladieb a nie samotny prehravac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobre vravis ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to akoze niekomu nedovolia kupit viac ako 2 iphody, trosku chore. Nieje mozne nahodou odbmedzit predaj tovarov, len pri vynimocnom stave?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je o inom, v tvojom pripade by to obmedzovali úrady, v tomto prípade bojuje spoločnosť sama proti proti predaju svojich výrobkov, ak jej to vyhovuje je to len jej vec...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neo1973. Len aby ame sa ho dozili. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kokos, tomuto hovorim obchodne praktiky. Jobsovi totalne prdlo v bedni. este som nevidel, aby niekto blokoval predaj svojho vlastneho produktu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

srat na jablcka. NA POPLACH TREBA TRUBIT, KED SA TOTO STANE S PIVOM!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis s tym pivom elektromobilom z japonska? alebo pivo ako napoj, ktory ide zdraziet od noveho roku o min 1 sk na flasu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to vazne? o korunu? NECH ICH SLAK TRAFI!
(co sa tyka auta, jednoznacne EV - pozri. Who killed the electric car)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na pridel ako sa sociku :) Zjavne imidz nieje nanic.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepredaju nic. Nerozumiem tej ich politike, skutocne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alebo nestihaju vyrabat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

chodte do prdele ak stym ajfonom na hovno to je kazdemu. nech si to len nechaju za tou mlakou, spoza mlaky nic dobre, toz moj nazor
Odpovedať Hodnotiť:
 

nech si ho strčia do .... nadradená rasa???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nerozumiem tomu apple hmm... No ja by som sa tesil keby moje mobilne telefony kupovali :D No aj ten Mac OS keby uvolnili oficialne aj na klasicke PC by boli bohatsi ako MS
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto chce si ho kupi, kto chce si ho odblokuje, kto chce si tam nahodi aplikaciu aku chce, nie je problem, moznosti vzdy boli, su, aj budu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je prave ich politika cim ho robia nedostupnejsim, tym sa predava drahsie ==> tym viac ludi ho chce :D proste attakuju ludsku blbost
Odpovedať Hodnotiť:
 

otazne je kolko ludi sa koly tej "nedostupnosti" na nich vykasle , vsak to neni jeden produkt na trhu
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevykasle... ludia su s pridudajucim casom od krista cim dalej tupejsi a stadovitejsi a lepsie sledovatelni a manipulovatelni. predaj vylucne cez CC .??? preco.? preco chcu mat vsetko pod palcom.? otazka do prazdna...

Odpovedať Hodnotiť:
 

V apple su hlupaci... neuvedomuju si ze zachvilku sem pride gPhone so svojim telefonom, ktory bude dostupny, odblokovany, s moznostou nahravat aplikacie od hoc koho a tym bude celkovo lepsi od iPhone... a to este nehovorim o dalsich firmach ktore si zobrali iPhone ako benchmark a budu sa snazit vyvijat podobny telefon ale s lepsimi funkciami... osobne nechapem co tym sleduju, ze to takto obmedzuju... ja som si ho chcel cez leto v US kupit ale vysral som sa na nich ked som zistil vsetky negativa... za to ten telefon vobec nestoji...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár