
neprihlásený
|
Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia |
|
|
Predstavený Skype mobil, umožní volať zadarmo
DSL.sk, 29.10.2007
|
|
Spoločnosť Skype v spolupráci s mobilným operátorom 3 predstavili nový mobilný telefón 3 Skypephone s integrovaným klientom Skype pre 3G siete.
Mobil je podľa predstavenej špecifikácie skutočne v kategórii bežných mobilov a nie smartphonov.
Mobil vyvíjaný v spolupráci Skype, 3 a Qualcomm obsahuje Skype klienta postaveného na platforme BREW.
Nie je známe akú technológiu využíva Skype klient pre pripojenie do Skype siete a či je na mobilnom telefóne implementovaná plná funkčnosť Skype klienta alebo klient využíva pre volania nejakú internetovú bránu operátora. Nie je tak ani známe, či je možné telefón a Skype klienta technicky využívať v sieti iného operátora.
Všetky volania a instant messenger správy uskutočnené z mobilu v sieti Skype budú ale podľa tlačovej správy operátora 3 plne zadarmo.
K dispozícii nebude SkypeOut s výhodnými cenami volaní na bežné telefónne čísla, Skype klient bude slúžiť čisto na komunikáciu s inými užívateľmi Skype siete.
Telefón bude k dispozícii od 2. novembra vo Veľkej Británii za 50 libier, v prepočte 2 380 Sk, pri používaní s predplatenými službami a zadarmo pri viazanosti nešpecifikovanej dĺžky.
Ešte tento rok bude telefón dostupný aj v Rakúsku, Austrálii, Dánsku, Hong Kongu, Taliansku, Írsku, Makau a Švédsku.
K dispozícii zatiaľ nie sú fotografie nového telefónu, známe sú ale jeho technické parametre a špecifikácia. Telefón má hmotnosť iba 86 gramov pri rozmeroch 100 x 44 x 13.6 mm.
Displej má rozlíšenie 176 x 220 s 262 tisíc farbami, batéria kapacitu 1 150 mAh pre 270 minút hovoru a 320 hodín pohotovostného režimu.
Internú kapacitu pamäte 16 MB je možné rozširovať microSD kartou, k dispozícii je MP3 prehrávač. Telefón má 2 megapixelový fotoaparát, podporovaný je Bluetooth.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Darken
Od: Darken
|
Pridané:
29.10.2007 9:12
zaujimava vec... urcite v tom bude ale nejaky hacik.. :D
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
29.10.2007 9:15
no ani nemusi. ked operator bojuje o svoj podiel na trhu, neboj sa, aj toto je prenho vyhodne.
okrem toho to moze byt aj realne ziskove, skype predsa len nepouziva kazdy a hlavne nie mobilne, takze bud budes volat aj normalne alebo donutis inych, aby to zacali pouzivat tiez. jedna moznost pre operatora lepsia ako druha :)
|
| |
enx
Od: enx
|
Pridané:
29.10.2007 11:15
fest sa mi to páči, také treba aj u nás :)
|
| |
HOHO
Od: HOHO
|
Pridané:
29.10.2007 12:58
Pracujem v Irsku a uz sa tesim....
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
29.10.2007 16:49
A kolko tam zarabas ako gigolo?
|
| |
taxikar
Od: taxikar
|
Pridané:
29.10.2007 19:50
vim ze si uchylny ale nemusis sa tak spravat i vo forach
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
29.10.2007 21:05
A ty čo, nemáš rito?
|
| |
miro
Od: miro
|
Pridané:
29.10.2007 13:36
ano gratis na zaciatku a potom pridu prepojovacie poplatky a podobne.
Nerobia to pre nase modre oci
|
| |
taxikar
Od: taxikar
|
Pridané:
29.10.2007 19:51
ja mam hnede :)
|
| |
meff
Od: meff
|
Pridané:
29.10.2007 17:56
znicia konkurenciu a potom zacnu dvihat ceny.
|
| |
unhomorakuovanertuastaredjhn
Od: unhomorakuovanertuastaredjhn
|
Pridané:
29.10.2007 18:25
no za tu cenu by som to kupil uz len pre ten 2mpx fotak a bluutooth ,a ako mp3 prehravac za 2380sk velmo lacne aj keby som stym vzivote nikdy nevolal ,.
|
| |
domin
Od: domin
|
Pridané:
1.11.2007 9:34
jedná otazka!prečo my nechce stahovat data cez torrenty?mam pripojenie od t-comu
|
Pridať komentár
|
|
|
|