neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Leopard cracknutý pre Intel PC pred oficiálnym vydaním

DSL.sk, 29.10.2007


Nový operačný systém Mac OS X 10.5 bol podľa dostupných informácií cracknutý pre inštalovanie a používanie na ľubovoľnom PC s x86 procesorom Intel dokonca deň pred jeho oficiálnou dostupnosťou v piatok o 18:00.

Uvádza to tento príspevok na OSx86 fóre, kde sú k dispozícii na stiahnutie aj potrebné záplaty s návodom.

Návod je určený pre originálnu finálnu verziu Mac OS X, build číslo 9a581. Autori záplat mali finálnu verziu k dispozícii ale už od prvej polovice októbra, kedy unikla na Internet.

Stav podpory hardvéru vzniknutej inštalácie Leopardu nie je známy, podľa autorov záplat ale podporované napríklad nie sú vôbec tlačiarne.

Medzi bežnými PC platformy x86 a Apple počítačmi je niekoľko dôležitých rozdielov, ktoré vyžadujú úpravu Mac OS X. Najpodstatnejšími dvomi sú EFI namiesto BIOS-u a TPM modul umožňujúci operačnému systému Mac OS X verifikovať autenticitu Apple počítača.

Leopard si je možné zakúpiť aj na Slovensku, Apple Store ho ponúka za 4 640 Sk s DPH.



Najnovšie články:

Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

no mne sa nezda zeby 9A581 bola finalna ;)
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

9A581 je final.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

tak potom ok ;-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mno mac si davat ako OS? mno nechel by som
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Ty chces len sa bojis!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

bojim?! =D nie, uz som pracoval na mac-u a domov by som ho rozhodne nechcel, hlavne ta ich maso mys, 1tlacidlo?! fuj
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si akože pracoval v MC Donalde?
Odpovedať Hodnotiť:
 

:DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dakujem, tiger patri do rezervacie, nie medzi ludi....
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ale tu pobehuje besný leopard...

Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre autora clanku:
z DVD boli odstranene vsetky ine jazyky, subory s drivrami tlaciarni a Xserver, aby sa Leo vosiel na single-layer DVD.
Neskor sa da podpora pre tlaciarne kedykolvek doinstalovat.
s podporou ineho HW je to horsie..(wifi, zvuk, network..)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

takze je v podstate zatial na h...o!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

x86? Big Steve predsa pri predstavovani vravel, ze je uz iba x64.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

nevies o com pises chlape!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

x86_64

trdlo
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ano, ale ide o to, ze na starsich Intelackych procakoch bez EM64T sa to asi nebude dat rozbehat.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

staršie macy tiež mali x86 intelácke core duo, tekže predsa len by tam mohla byť aj podpora pre nie 64 bit
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

aj je..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Parada a na kolko fake odkazov som narazil..
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

nic to nema, nic na tom nejde, je to drahe, na co mi to je? :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

na mac! ;=P

Odpovedať Hodnotiť:
 

ktovie preco necrackuju vistu aby mohla bezat nativne na macu :)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo by to bolo ako z blata do kaluze
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Asi preto, lebo vista ide nativne na Macu...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár