| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
22.10.2007 12:17
Dufam, ze urobia aj jedno-platnovu verziu...
|
| |
ujo horar
Od: ujo horar
|
Pridané:
22.10.2007 21:32
lebo viac ako jednu platnu sa mi nebude chciet formatovat...
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
22.10.2007 12:19
"Pri použití troch až piatich platní v desktopových pevných diskoch to umožňuje disky s kapacita 1.9 TB až 3.2 TB" ... disky s kapacita :D
|
| |
3256326
Od: 3256326
|
Pridané:
22.10.2007 12:29
Neboj sa, o chvilu to opravia, tvoj prispevok vymazu a budu sa tvarit ze nic...
Pred chvilou tam mali dvakrat "magnetickorezistenčné efektu".
Vsak naco citat clanok pred uverejnenim, citatelia odebuguju, potom im zmazeme komentare a hotovo...
|
| |
ozaj?
Od: ozaj?
|
Pridané:
22.10.2007 13:34
Izraelskí vedci vypracovali model cestovania v čase:
Nobelovu cenu za fyziku v roku 2007 udelila Kráľovská švédska akadémia vied dvojici fyzikov Albert Fert a Peter Grünberg za objav javu...
DSL.sk, 10.10.2007
Za objav tohto efektu z roku 1988 bude tento rok udelená Nobelova cena za fyziku.
DSL.sk, 22.10.2007
|
| |
DSL.sk
Od: DSL.sk
|
Pridané:
22.10.2007 14:54
Nutno dodať, že v tomto prípade nebol model použitý. Nobelova cena bola ohlásená 9. októbra ale nie oficiálne odovzdaná. Oficiálne sa tak stane až v decembri.
|
| |
ozaj???
Od: ozaj???
|
Pridané:
22.10.2007 16:10
Nutno smutno dodať, že v tomto prípade...
...je rozdiel medzi udelením a odovzdaním
...ohlášky neexistujú
...stačilo vymeniť "bude" za "bola"
...
|
| |
tgfgr
Od: tgfgr
|
Pridané:
30.10.2007 10:25
<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
|
| |
dakto
Od: dakto
|
Pridané:
24.10.2007 10:18
o co ti ide hlupak
|
| |
Jazykový korektor
Od: Jazykový korektor
|
Pridané:
22.10.2007 12:56
Prečo sa pozastavujete nad preklepmi?? Myslým, že toto nie je server o slovenskom jazyku a predsa ho robia ľudia. Aj keď by si mali dávať pozor na uverejnené príspevky. Keby sme tak radšej diskutovali o tom aký budú mať pre nás prínos tieto disky, akú budú mať spotrebu atď.
howgh
|
| |
nmh
Od: nmh
|
Pridané:
22.10.2007 13:02
mily jazykovy korektor..
nie je to sice server o slovenskom jazyku ale je to server urceny pre verejnost ktory publikuje clanky a mal by sa teda snazit pisat korektne
je to aj jeho vizitka ak nevie nieco napisat poriadne
|
| |
Korektor 2
Od: Korektor 2
|
Pridané:
22.10.2007 13:08
A tvoje nezmyselne prispevky su vizitkou tvojich zaujmov...
|
| |
nmh
Od: nmh
|
Pridané:
22.10.2007 13:10
nemyslim
len teba vobec nezaujimaju pretoze tvoj pohlad na svet je obmedzeny
pekny den
|
| |
chatpall
Od: chatpall
|
Pridané:
22.10.2007 14:20
a preco si myslis, ze tvoj pohlad nie je?
|
| |
nmh
Od: nmh
|
Pridané:
22.10.2007 14:48
pretoze hned neodsudzujem ze nieco nie je treba..
|
| |
324634263426
Od: 324634263426
|
Pridané:
22.10.2007 13:57
Lenze je rozdiel medzi preklepom, ked sa niekto pomyli a tymto:
"s využitím tunelovacieho magnetickorezistenčné efektu, odvodeného z tzv. "giant" magnetickorezistenčné efektu."
"umožňuje disky s kapacita 1.9 TB až 3.2 TB."
Taketo chyby jasne nazancuju, ze clanky su pisane velmi lajdacky a pred uverejnenim ich nikto necita.
Taktiez stylistika je velmi pochybna a v clankoch nie su dodrzane ani zakladne pravidla, ktore sa ucia uz na strednej skole (pouzivanie slovies, atd.). Taktiez je to pisane velmi tazkym stylom - zlozite a zbytocne suvetia, slovosledy...
Preco tu asi vidno len reklamu na onlinegames (asi vymenna), MS Technet a Google AdSense... Mozno keby redaktori zacali pisat/ziskavat kvalitnejsie clanky, mali by viac zadavatelov reklamy, vacsiu navstevnost a kvalitnych autorov by z toho zaplatili. Takto to ma stale uroven amaterskeho servera na freehostingu (a napr. sekcia Ceny DSL alebo neuveritelne zaspamovane Forum o DSL to len a len dokazuje)...
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
22.10.2007 15:01
chapem ze konkurenciu nez uz si z ktorejkolvek rozculili statistiky navstevnosti ktore vcera zverejnili a ktore dokumentuju z akej vzdialenosti sa im konkurencia diva na chrbat. takyto primitivizmus aky predvadzas ale nie je hodny ani tejto krajiny v ktorej sa uz zhasina.
|
| |
???
Od: ???
|
Pridané:
22.10.2007 16:13
ake statistiky?
nieco mi uslo?
|
| |
Bo$$
Od: Bo$$
|
Pridané:
22.10.2007 19:14
no toto tu je aj neake forum o DSL to som si az teraz fsimol :D a to sem uz chodim neake to desatrocie.
|
| |
Bozz Kráľ
Od: Bozz Kráľ
|
Pridané:
22.10.2007 17:51
Mor ho , detvô môjho rodu ,
za tu gramatiku !!
|
| |
duro
Od: duro
|
Pridané:
22.10.2007 21:25
mudro vravis....
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
22.10.2007 13:26
mal som diskt od WESTERN DIGITAL 60GB a odisiel mi po 3 mesiacoch a tak som ho vyhodil na ulicu a na druhy den tam uz nebol. Takze taka skusenost s touto firmou
|
| |
Lolofon
Od: Lolofon
|
Pridané:
22.10.2007 14:30
No vidis, ja som mal zasa vzdy len WD, lebo su a) tiche a b) neprehrievaju sa. Problemy som mal len s 3,2GB WDckom, a aj to len preto, lebo som poskodil tu seal pasku, ktoru vtedy lepili dookola a naprasilo sa mi dnu. Inak uplna spokojnost. Mam v masine 4x WD a aj ked vsetky styri sucasne seekuju, tak ich vobec nepocut.
|
| |
SOLARIS
Od: SOLARIS
|
Pridané:
22.10.2007 14:32
mne najviac huci ventilator disk ani nepocuvejm a to mam seagate 200gb !!
|
| |
isto
Od: isto
|
Pridané:
24.10.2007 14:08
mozno si nikdy neskusil 7200rpm disk lebo 5400 sa ziadne neprehrievaju
|
| |
Vista
Od: Vista
|
Pridané:
22.10.2007 15:46
Ja som mal už asi 4 disky od WD, z toho 2 odišli úplne, jednemu preskakuje hlavička a na poslednom pri každom zapnutí pribudnú desiatky zlých sektorov. To bolo do roku 2004. Odvtedy som už WD nemal a odvtedy mám aj pokoj.
|
| |
roob
Od: roob
|
Pridané:
22.10.2007 15:52
no jo, ja som po chybnych seriach wd 1,6GB, 4,3Gb, 6,4GB ktore mali tu sprostu pasku presiel na maxtory, hned ako zacali prve 20GB 7200ot. Maxtor vydrzal az do prvych sata diskov, kedy mali tieto obrovske problemy s nforce chipsetmi. Vtedy som presiel na seagate, a tie pouzivam doteraz.
|
| |
Meno musí mať dĺžku aspoň 3znaky
Od: Meno musí mať dĺžku aspoň 3znaky
|
Pridané:
22.10.2007 19:17
seagate= hlucna prehrievajuca sa sracka (pripad mojej barracudy 120GB)
ja skor preferujem nove disky od Samsungu.. su tiche, spolahlive, lacne a dokazu si aj pri niekolkohodinovej plnej zatazi udrzat "chladnu hlavu"
|
| |
MaTW
Od: MaTW
|
Pridané:
23.10.2007 8:47
No neviem, neviem... Samsung je skor na LCD ako na disky... To uz naozaj radsej nejake WD alebo Hitachi.
|
| |
isto
Od: isto
|
Pridané:
24.10.2007 14:10
NO ISTO... SAMSUNG = LIDER NA CHLADNICKY...
/ale nie lcd su top1/ ale na ostatne by sa mali vysrat a robit ozaj len tie chladnicky
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
22.10.2007 21:22
Smutne by bolo keby tam ten disk bol...
|
| |
tubes
Od: tubes
|
Pridané:
22.10.2007 20:12
Naco tolka kapacita radsej by mali investovat do rychlosti, alebo aspon pomer rychlost/kapacita ved naco mi bude 10TB disk ked ho budem chcet zaplnit potrva mi to 3 roky kopirovania :D
|
| |
3hlav
Od: 3hlav
|
Pridané:
23.10.2007 5:23
nie 3 roky, "len" 2,5 dňa ;-)
spomínam si ako som raz kopíroval z 32x cdrom na 3,2 GB disk pri priemernej rýchlosti asi 3MB/s (myslím že to bol nfs2se a ine), a kamarát ktorý bol vtedy pri mne bol dosť prekvapený ako rýchlo to ide, (treba povedať že on mal tuším 8x cdrom a 1,2 GB disk), a teraz pri kopírovaní asi gigového súboru z 320 GB disku na iný disk je to asi 20-30 MB/s, čiže kapacita vzrástla až 100násobne, ale rýchlosť sotva 10násobne, ak to pôjde takto ďalej a znovu sa kapacita zostonásobí a rýchlosť len zdesaťnásobí, tak budeme mať disky, ktoré budú 10.000krát väčšie ako pred 10 rokmi, ale asi len 100krát rýchlejšie, čo znamená, že na jeho celé zaplnenie bude potreba 100krát toľko času. Čiže v porovnaní spred 10 rokov kedy bolo treba na zaplnenie celého disku 15-20 minút, nato bude treba takých 25-33 hodín. Z čoho vplýva logicky tento záver: disky sú čím ďalej pomalšie aj keď ich rýchlosť rastie.;-) a myslím, že s tým treba niečo robiť, napr.: poďme na pivo!:)
|
| |
isto
Od: isto
|
Pridané:
24.10.2007 14:12
05:23:13 som z piva dosiel ... ty budes nejaky matematik ale asi budes smadny lebo prave v case od 5 do 10 su skoro secke krcmy zavrete a kelnerky a barmani spia... iba ak nejaku nonstop na zuflaku
|