neprihlásený Sobota, 11. júla 2026, dnes má meniny Milota
Mobilný internet o rýchlosti 1Gb/s

DSL.sk, 27.6.2005


Japonská spoločnosť NTT DoCoMo, najväčší japonský mobilný operátor, oznámila, že v testoch 4G mobilného prístupu dosiahla 1 Gb/s download rýchlosti pri pohybe koncového zariadenia rýchlosťou 20 km/h. Spoločnosť informovala o tomto úspechu vo štvrtok, samotný experiment sa uskutočnil ešte 9. mája.

Testovaná sieť štvrtej generácie je postavená na technológii Variable Spreading Factor-Spread Orthogonal Frequency Division Multiplexing (VSF-Spread OFDM) a uvedené rýchlosti sa NTT DoCoMo podarilo dosiahnuť s 4-by-4 Multiple-Input-Multiple-Output (MIMO) multiplexingom. MIMO bude pravdepodobne súčasťou aj nového pripravovaného WiFi štandardu 802.11n.

Nová technológia vyvinutá samotným NTT DoCoMo umožňuje dosiahnuť efektivitu využitia frekvenčného pásma 10 bitov za sekundu na jeden Hertz, čo je podľa správy NTT DoCoMo efektivita 20 krát väčšia ako v prípade 3G sietí.

V júli 2003, keď spoločnosť NTT DoCoMo začala s testovaním novej technológie dosiahla rýchlosti downloadu 100 Mb/s a uploadu 20 Mb/s.



Najnovšie články:

V routeroch čínskej značky predávanej aj v SR majú byť údajne zadné vrátka
Lidlu unikli dáta slovenských zákazníkov
Slovensko má oficiálny nový rekord najvyššej teploty
Počet platieb cez QR kódy sa v júni výrazne zvýšil
Qualcomm oznámil prípravu ARM procesorov pre servery
Dodávky PC sa kvôli pamätiam už výrazne znížili
Prevádzkovateľ virtuálneho operátora a najväčšieho rozvozu potravín má zvažovať odchod zo Slovenska
Samsung spustil výrobu SSD pre PCI Express 6.0
Apple TV sa v nomináciách na TV ceny Emmy doťahuje na HBO a Netflix
Slovensko.sk má technické problémy


Diskusia:
                               
 

potom by bolo mozno rozumnejsie zacat budovat 4G siet namiesto 3G UMTS.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najprv,musia vycicat koruny z 3G techn.a az potom nastupi 4G,a mi budeme stastny a oni tiez,ze maju nase koruny.Cau
Odpovedať Hodnotiť:
 

kym tu bude 4G mi uz budeme hnit v zemi :-}
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemyslim si , podla mna to tu pride do takych 10 rokov.....:D

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár