| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
22.10.2007 9:18
ok, kde ho za taku cenu mozem kupit? :))
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
22.10.2007 9:25
http://ekatalog.svet-it.sk
|
| |
Krayzie
Od: Krayzie
|
Pridané:
22.10.2007 9:26
A naco to bude 512 Mb cip? Si budes vyrabat vlastne pamatove moduly? :D
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
22.10.2007 9:37
512 Mbit cip by som rad videl :)))
|
| |
Peter
Od: Peter
|
Pridané:
22.10.2007 9:40
no ved bezne aj vidite, pretoze 512 Mbit cip = 512/8 MByte (alebo skratene MB) cip.
to nie je 512 Mbit/s.
|
| |
MiK[3]Zz
Od: MiK[3]Zz
|
Pridané:
22.10.2007 12:05
No ty si dobry odbornik...
Co ma prosim ta spolocne rychlost v mbit/s s MB alebo Mb? Ty si fakt mimo, chces ho opravit a pritom napises este vacsiu kravinu.
|
| |
Peter
Od: Peter
|
Pridané:
22.10.2007 12:26
zasa jeden, co nevie citat. pisal som, ze MB=8*Mb.
a este som pridal poznamku o 512 Mbit/s, co bol asi dovod, preco pisal povodny autor, ze take este nevidel (teda videl / cital clanok podobne zle, ako Vy ste citali moj komentar.)
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
22.10.2007 15:25
Dal som funkciu hladat vo firefoxe aby som sa vyvaroval pripadnej vlastnej chybe a dal som hladat MB=8*Mb a v tom prispevku hore to nenaslo ;o) ale mas pravdu ze megabajt je osem megabitov
|
| |
Vista
Od: Vista
|
Pridané:
22.10.2007 15:40
čto ty hulil? hadam citam dokonca, ne?
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
24.10.2007 10:38
Cloveku, ktory nevie ze 1 B = 8 b (bajt ma 8 bitov) by malo byt zakazane prispievat do tohofo diskusneho fora ... Potom by mozno za tyzden vypocital, ze 512 Mb cip je 64 MB cip a ked je na RA module takychto cipov 16 (8 z kazdej strany), tak huraaa lala mame 64MB*8 = 1024 MB = 1 GB pamatovy modul.
P.S. mal by som pisat Mib a MiB, Gib, GiB .. vzhladom na to ze tie predpony su binarne a nie dekadicke (wikipedia napovie) ... no ale tolko prekvapujucich informacii by niektori citatelia nemuseli prezit ...
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
22.10.2007 9:51
think before posting.
|
| |
joe
Od: joe
|
Pridané:
22.10.2007 9:51
Kedy prestanu informovat o takych prirodzenostiach? JE normalne, ze ceny cipov, ktore sa nijak nezlepsuju klesaju. Keby sme takto pocitali kolko vide jeden tranzistor na procesore nie len, ze by sme boli v malickych cislach, ale stale by tam dochadzalo k poklesom a ani nechcem vediet ako rapidne a casto by klesali o desiatky percent. To si len vyrobcovia pamäti prihrievaju polievku so !starou! technologiou a nepriznaju, ze nevedie vymysliet nic nove. CPU idu dopredu GPU dokonca HDD idu dopredu len ramky nejak nezvysuju kapacitu. Ved uz v PC spred 6 rokov som mal 512MB a to ak pocitam mali by byt dnes bezne 4GB co urcite nie je.
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
22.10.2007 9:54
hlupacik
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
22.10.2007 9:59
vyrobcovia sa naplno zacali zaoberat vyrobou DDR3, samozrejme ze ked sa DDR2 zaplatila, postupne klesaju ceny. okrem toho nove chipsety od intelu naplno podporuju DDR3, takze DDR2 je na ustupe(samozrejme ze ADM este chvilu bude na DDR2)
okrem toho
Mbit(Mb) != MByte(MB)
vies kolko cipov je na jednej DIMM 1GB DDR2 pamati?
|
| |
JeeL
Od: JeeL
|
Pridané:
22.10.2007 11:10
Nejak mi to asi uslo, ale kto tvrdi (kde je to pisane), ze Mbit(Mb) = MByte(MB) ?
|
| |
Od:
|
Pridané:
22.10.2007 12:01
Mb!=MB, to je nerovná sa, nie je, neplatí, etc. je tam výkričník,
|
| |
Peter
Od: Peter
|
Pridané:
22.10.2007 12:27
ved preto sa pyta, ze kde to je spomenute. ze ste to opravili.
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
22.10.2007 14:21
Na jednej 1024MB DDR2 je 8 čipov po 128MB + jeden malý kontrolný čip.
1GB DDR2 800MHz za 787,86.- no nekúp to.
alza.sk/1gb-ddr2-800mhz-pc6400-a-data-d62018.htm
|
| |
Feri
Od: Feri
|
Pridané:
22.10.2007 14:23
Som sa pomýlil, 16čipov * 64MB
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
22.10.2007 15:27
Nemusel si sa pomylit, robia sa single-sided aj double-sided ramky, cize moze byt 8 aj 16 cipov, ale ak je ich 16, pc vie robit naraz len s 8 z nich a ostatne nevidi a musi ustavicne teda prepinat medzi stranami, cize single-sided s 8 cipmi su rychlejsie...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
22.10.2007 17:49
NO NEKUPIM TO
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
24.10.2007 10:45
Otazocka: co Ti brani mat dnes v PC 4 GB RAM?
Odpoved: z technologickej stranky ABSOLUTNE NIC!!!!
Dokonca vacsina dosiek deklaruje podporu 8 GB RAM, tj mali by tam fungovat dva 4 GB dual channel kity ... (inak 4 kusy 2048 MB modulov)
|
| |
Pjetro
Od: Pjetro
|
Pridané:
24.10.2007 10:45
To ze 32bit OS vyuzije zo 4 GB RAMky realne cca 3,2 GB je ina vec ...
|
| |
RemuS
Od: RemuS
|
Pridané:
22.10.2007 15:22
Konecne sme sa dostali ku stylu pisania s nenasilnymi odkazmy v texte. Len tak dalej.
|
| |
Romu$
Od: Romu$
|
Pridané:
23.10.2007 13:45
...odkazmi...
Len tak dalej ;)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
23.10.2007 17:31
Kolko stali DDR2 pamäate v roku 1848 ?
|
| |
Mirec
Od: Mirec
|
Pridané:
23.10.2007 21:01
Vsimam si uz dlhsiu dobu na DSL.Sk ze tu nejake idiot s kricim menom Bozz má prij.bané pripomienky, odkazujem mu že je trapný !!!
|
| |
dagulik
Od: dagulik
|
Pridané:
24.10.2007 9:01
no v roku 1848 mala jedna DDR2 pamat velkost Chicagskeho letiska, chladila ju niagara a zo zvyskov kamena ktory zostal ako odpad po jeho dobudovani sa pouzil na tu horu so styrmi prezidentmi. holt minituarizaciu nezastavis, dalsi pokus o vybudovanie DDR2 pameti dopadol omnoho lepsie, uskutocnil sa v roku 1889. Dodnes stoji v centre pariza a mylne ho nazyvaju Eiffelova veza
|
| |
Edo
Od: Edo
|
Pridané:
25.10.2007 0:51
...:-)))))))))) to je za 100 bodov!!!
|
| |
rastikk11
Od: rastikk11
|
Pridané:
26.10.2007 18:26
to nema chybu za 30 korun berem 4gb....lol
|