Zaujímavý nový produkt SATA HDD Stage Rack, určený pre špecifickú úzku skupinu užívateľov, sa objavil v ponuke obchodu GeekStuff4U.com.
Stage Rack je obdobou disketovej mechaniky pre pevné disky, keď umožňuje jednoducho, rýchlo a pohodlnejšie ako v prípade vysúvacích "šuflíkov" pripájať k PC pevné disky.
Produkt je určený napríklad pre užívateľov používajúcich veľké pevné disky ako zálohovacie respektíve offline odkladacie médium.
Pripojiť do mechaniky je možné 2.5" alebo 3.5" pevný SATA disk. Mechanika je pripojená k PC cez USB 2.0, potrebné je ale aj
externé napájanie adaptérom.
Po zasunutí pevného disku je potrebné pripojiť disk stlačením tlačidla, aby sa predišlo prípadnému poškodeniu. Pre väčšiu stabilitu je hmotnosť mechaniky až 1.5 kg, rozmery sú 130 x 68 x 90 mm.
SATA HDD Stage Rack
2.5" disk sa zasúva do menšej štrbiny, desktopový 3.5" pri zasunutí odklopí dvierka chrániace mechaniku.
3.5" disk v SATA HDD Stage Rack
Oficiálne podporovanými OS sú Windows XP, 2000, Vista a Mac OS X. Mechanika stojí 46.79 dolárov, poštovné do EÚ je ale pre relatívne veľkú hmotnosť až 28 euro. Zakúpiť je ju možné tu.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
uplink
Od: uplink
|
Pridané:
19.10.2007 15:29
hmm...divna vec. Neni to ani lacnejsie ako prenoska s aktivnym napajanim, ani skladnejsie...naco to je?
|
| |
PCnity
Od: PCnity
|
Pridané:
20.10.2007 8:36
Ramceky na HDD nie su medzi sebou extra compatibilne. Mne sa ta mysleinka paci.
|
| |
kaza
Od: kaza
|
Pridané:
20.10.2007 12:04
hrozne to je
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
19.10.2007 15:34
Fuj jake perverzne
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
22.10.2007 15:57
Vyzera to ako chladnicka na organy.
|
| |
Kelso
Od: Kelso
|
Pridané:
19.10.2007 15:37
Nuz nieje to o nic nove ako ramceky pre HDD .. a este ktomu je to neprakticke
|
| |
GOGO
Od: GOGO
|
Pridané:
19.10.2007 15:43
Vie to robit aj hrianky?? lebo ked ne ta nevidim zmysel to kupovat
|
| |
Stanleym
Od: Stanleym
|
Pridané:
19.10.2007 15:49
To je urcene pre nasich policajtov, aby nemuseli brat vsetky servery vratane switchu, ako sme boli svedkami vo fi. WebSupport. Tak sa nad nimi zlutovali a dali im vysokoefektivnu "dokovaciu" mechaniku na HDD.... ;-)
|
| |
radoo
Od: radoo
|
Pridané:
19.10.2007 16:00
Mne to pripada celkom prakticke a aj stylove. Da sa to postavit vedle LCD napr.. A hlavne ked ma clovek kopec zaloznych diskov, tak to ulahci pracu. No nekup to !! :D len ta cena
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
19.10.2007 16:11
keby sa to dalo kupit tu a nebolo postovne tak ta cena asi neni zla, sata to usb lacnejsie asi nezozenies? ci hej?
|
| |
Kelso
Od: Kelso
|
Pridané:
19.10.2007 16:12
keby mam kopu HDD tak si racej kupim suflik ako taku kktinu
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
19.10.2007 17:08
co takto imageovanie diskov? chcelo by sa ti stale pripajat a odpajat rucne napajanie a data? podla mna to je skvely napad hlavne pre adminov..
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
19.10.2007 17:37
a to sa ti chce kupovat tolko suflikov, resp. prehadzovat stale disky v sufliku ? ... podla mna je to velmi dobry napad ...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
19.10.2007 20:48
Disk v sufliku je aspon ciastocne chraneny na rozdiel od tohto cuda a je lepsie skladovat sufliky ako disky samotne. :)
|
| |
:):P
Od: :):P
|
Pridané:
19.10.2007 16:12
kazdy rozumny clovek si radsej data zalohuje na DVD kvoli tomu aby usetril.. predsalen taky HDD aj nieco stoji (radovo niekolko tisic) takze toto by som videl skor len ako riesenie pre firmy kedy technik nemusi instalovat kazdy PC zvlast, len vybere disky, naimageuje a je to..
|
| |
romco
Od: romco
|
Pridané:
19.10.2007 17:05
Som zvedavy co spravi rozumny clovek, ked potrebuje zalohovat tak napr. 250GB. Ak by mal pouzit DVDcka tak by to nemusela byt az taka sranda napalovat to vsetko.
|
| |
;))
Od: ;))
|
Pridané:
19.10.2007 18:04
v tomto smere by to mohlo byt zdlhave ale v kazdom pripade je jasne ze nezalohujeme naraz 250GB cize tie DVD su jednak lacnejsie ale hlavne praktickejsie.. sice ak v tom niekto nema dostatocnu evidenciu je mu to viac na skodu.. ale to su jeho problemy.. kto ma system tomu to iste vyhovuje..
|
| |
lobo
Od: lobo
|
Pridané:
19.10.2007 23:56
"je jasne ze nezalohujeme naraz 250GB " - komu je to jasne?
vcera som zalohoval 600GB
"DVD su jednak lacnejsie ale hlavne praktickejsie"
a hlavne nespolahlivejsie..
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
20.10.2007 12:01
pornokral...
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
22.10.2007 15:56
Pornoherec
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
19.10.2007 20:52
Lenivy, nie rozumny. HDD je len 2x drahsi ako DVD, ale stokrat praktickejsi, kedze data su na jednom mieste, sanca ze sa poskodia je ovela mensia, je to lahsie skladovatelne a premiestnovatelne, atd.
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
20.10.2007 3:12
mozes prosim uviest priklad za kolko nakupujes dvd a hdd aby som mal blizise k cislu 2 x ?
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
20.10.2007 9:22
1HDD=320GB=2400SK vs 320GB=80DVDx4GBx18SK=1440SK (Verbatim DVD = 18SK)
|
| |
Lucky
Od: Lucky
|
Pridané:
20.10.2007 9:30
Verbatim DVD = 10,50 SK - aspoň u nás.
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
20.10.2007 9:37
Pocital som cenu za box verziu, pretoze si neviem predstavit, ze by niekto zalohoval na DVD a potom ho dal do slim obalu alebo este horsie. :)
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
20.10.2007 9:25
Ak zalohovat na DVD, tak jedine na DVD+RW a tie su este drahsie, cize HDD sa oplati viac a v pomere cena/vlasnosti vyhrava HDD na plnej ciare, samozrejme treba mat aspon 2 HDD, ale to plati aj o DVD. ;)
|
| |
WiFi
Od: WiFi
|
Pridané:
21.10.2007 14:36
a ked ti nahodou padne HDD na zem, tak mas istotu ze vsetko bude v ....;)
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
19.10.2007 20:55
P.S.: Zabudol som na tu najdolezitejsiu vlastnost, rychlost kopirovania HDD vs DVD. ;)
|
| |
TheTON.SK
Od: TheTON.SK
|
Pridané:
19.10.2007 21:07
yes!
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
21.10.2007 8:52
Myslim ze pre velke firmy su predsa najvhodnejsim sposobom zalohovania stare dobre magneticke pasky ... Aj ked toto zariadenie pravdepodobne nie je primarne urcene na zalohovanie ale pre uzivatelov, ktori tie disky potrebuju pripajat pomerne casto ... A na to este asi lepsie riesenie ako je toto neexistuje ...
|
| |
Azurit
Od: Azurit
|
Pridané:
19.10.2007 16:11
Lenze finta je, ze mam 2 SATA HDD (matrox a barracudu) a maju za zadnej stene inak umiestnene porty na kable (matrox v pravo, barracuda vlavo). Tak by som rad vedel ako take nieco osetrili?
|
| |
Azurit
Od: Azurit
|
Pridané:
19.10.2007 16:12
*na zadnej stene
|
| |
....
Od: ....
|
Pridané:
19.10.2007 16:13
a blbý.........
|
| |
3263467
Od: 3263467
|
Pridané:
19.10.2007 20:24
Odkedy robi matrox disky?
|
| |
.TH
Od: .TH
|
Pridané:
19.10.2007 21:04
kto predava matros?
|
| |
THC
Od: THC
|
Pridané:
19.10.2007 21:15
Matrox popri grafikach.
Maxtor to mal ako bokovku popri HDD, ale Seagate mu to zatrhol. ;)
|
| |
[a]
Od: [a]
|
Pridané:
19.10.2007 16:39
dobry napad, len podla mna ta stabilita disku tam nie je taka ako v krabici alebo v sufliku .. osobne preferujem radsej externy disk, lebo za tu sumu sa da kupit eSATA/FW400/FW800 dsk dost vysokej kapacity .. podla mna je to taka lakava imidzovka iba ..
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
20.10.2007 0:57
imidžovka to nie je, veď je to škaredé jak cesta do roboty.
|
| |
MuadDib
Od: MuadDib
|
Pridané:
19.10.2007 17:08
Videl som už USB raketomet, USB chladničku,... ale toto jednoznačne prekonáva aj tie najdivokejšie výmysly!
Preboha, to ktorý idiot by si niečo také chcel pripájať cez USB???!!
|
| |
hehe
Od: hehe
|
Pridané:
19.10.2007 18:06
zabudol si na bicyklujucu mys, zehlicku a vibrator.. a teraz dalsia novinka! hriakovac na HDD! :) no nekup to :D
|
| |
hehe
Od: hehe
|
Pridané:
19.10.2007 18:07
som zvedavy ci to po kopirovani ten HDD aj katapultuje ^^
|
| |
huhu
Od: huhu
|
Pridané:
19.10.2007 21:45
Nie!!!
Kua prečítaj si článok!!!
Je tam jasne napísané, že to nie je horúci strč,
tak to nemôže byť ani horúci skoč!!!
RTFA!!!
+
^^^
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
19.10.2007 17:15
k notebooku sa mi to nezda spatna vec...
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
19.10.2007 18:55
Už dávnejšie ma napadlo dačo podobné ale do šachty namiesto šuflíka... praktickejšie ako šuflíky, len tá cena...
|
| |
omfg
Od: omfg
|
Pridané:
19.10.2007 19:11
"úzku skupinu užívateľov," POUZIVATELOV !!!
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
21.10.2007 13:57
Užívateľ - človek , ktorý si užíva.(napr.sex)
Používaťeľ - človek , ktorý niečo používa.(eroticke pomocky)
|
| |
exinvaria
Od: exinvaria
|
Pridané:
19.10.2007 19:12
What is the big deal with these [http://createmyzwinkys.com/halloween.htm - Halloween Zwinkys? I don't know why, but people are going crazy over these things!
You decide.
http://createmyzwinkys.com/
|
| |
Ferdo
Od: Ferdo
|
Pridané:
19.10.2007 19:50
Neviem ci to disku prida na zivotnosti ked bude musiet operovat v takejto polohe...
|
| |
null
Od: null
|
Pridané:
19.10.2007 21:02
disku by to malo byt jedno, pokial nie je nasikmo
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
19.10.2007 21:30
Disk môže byť v akejkoľvek polohe (aj šikmo),
ale "za jazdy" nemá rád zmenu osi.
|
| |
gofi
Od: gofi
|
Pridané:
19.10.2007 23:58
gyroskopicky efekt si pozri
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
20.10.2007 2:31
???
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
19.10.2007 21:16
To vyzera jak tie cinske videohry z 90tych rokov.
|
| |
taxikar
Od: taxikar
|
Pridané:
21.10.2007 10:20
na milde ich kupis i teraz :-P
|
| |
ujo horar
Od: ujo horar
|
Pridané:
19.10.2007 22:12
Tak tento hriankovac na disky by sa mi zisiel ako sol.. kazdu chvilku ku mne dojde nejaky kamos so zavirenym compom alebo s vadnym compom a pokazde potrebujem pracovat s inymi diskami a zalohovat kvanta dat na nich... no komu sa chce to zakazdym kablovat.. toto je genialne riesenie.. len skoda ze je to len na jeden disk.. mohlo by to byt aspon na dva slebo aj tri disky.. :-)
|
| |
no a?
Od: no a?
|
Pridané:
20.10.2007 1:00
Tebe by sa zišla sol? Veď chod to obchodu, je jej je tam plno.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
20.10.2007 1:02
Tag teraz čo xce? Hriankovač, alebo soľ?
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
20.10.2007 2:33
Kua, slané topinky, né ?!?
|
| |
werty
Od: werty
|
Pridané:
20.10.2007 12:15
Tak si kup toto - http://www.acryan.com/prodata/ACR-HD50619.shtml
Da sa to zohnat aj na Sk a stoji to menej ako 40USD o postovnom ani nehovorim.
|
| |
CrokBoub
Od: CrokBoub
|
Pridané:
21.10.2007 6:57
1.<a href=http://www.thenewdrugs.info/tramadol.htm>
Giuliani spend $13 millions on2008 White house bid</a>
|
| |
mmm
Od: mmm
|
Pridané:
23.10.2007 12:01
Myslím, že ohľadom USB debiliniek si každý užije aj tu dosť. http://www.usbgeek.com/
|
| |
samko
Od: samko
|
Pridané:
23.10.2007 15:49
co trepu o mechanike ved to je len predlzeny ata kabel
|
| |
MarioTheMusiclover
Od: MarioTheMusiclover
|
Pridané:
8.11.2007 22:34
Hi all!
I ve found this music portal. Wow. The prices there are very cheap and they have really big collection of mp3 music. Try, see by yourself
<a href=http://bringr.com/story/6801/>legal mp3 music download</a>
|