neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Univerzálna nabíjačka dokáže zužitkovať vietor a slnko

DSL.sk, 19.10.2007


Zaujímavé zariadenie s označením Hymini sľubuje uviesť na trh ešte túto jeseň spoločnosť Miniwiz Sustainable Energy.

Hymini má byť nabíjačkou určenou na nabíjanie prenosných zariadení so zabudovanou Li-Ion batériou s kapacitou 1 200 mAh pre uchovávanie energie s 500 nabíjacími cyklami.

Svoju internú batériu dokáže nabíjať až štyrmi spôsobmi, z kinetickej energie vetra pomocou zabudovaného generátora, pomocou externého dodávaného solárneho panelu, cez USB vstup a cez DC vstup zo štandardného 110 / 220 V adaptéra.

Jednotlivé podporované zariadenia nabíja cez USB 2.0 výstup s dostupnými redukciami na konektory najbežnejších typov prenosných zariadení a značiek mobilných telefónov.

Solárny panel dokáže produkovať maximálne 0.7 W pri 5 V, jeho rozmery zatiaľ nie sú uvádzané. Zapojiť je možné aj viacero solárnych panelov do série.


Nabíjačka Hymini



Veterná turbína dokáže zužitkovať vietor o rýchlosti 15 km/h až 72 km/h. 20 minút nabíjania s vetrom rýchlosti 30 hm/h vygeneruje podľa Miniwiz dostatok energie na prevádzku MP3 prehrávača a PDA po dobu 40 minút, na štyri minúty telefonovania alebo na nafotenie 20 fotografií na typickom digitálnom fotoaparáte.

Podľa ABCnews by sa Hymini malo začať predávať ešte v októbri za cenu 50 dolárov bez solárneho panelu a za 80 dolárov s jedným solárnym panelom. Všetky obrázky produktu na stránke hymini.com sú ale zatiaľ pravdepodobne len renderovanými 3D modelmi, či sa tak výrobcovi podarí stihnúť októbrový termín nie je známe.



Najnovšie články:

Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

prvy ! :D
ale inac je to hovadina :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

To su prototypy vzdy, ale ked sa vyladia, tak si bez nich nebudeme vediet zit. ;)
Staci ked si zaspominame ake boli prve auta, PC, kolko zrali, ako vyzerali, atd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dovod preco je to hovadina?

Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo budes 45minut behat s vystretou rukou a nahanat vietor, aby si si odfotil strom v strede pralesa... kedze vsade inde mas prud :D a nabijacka s lankom (system ako kosacka :P) je x krat ucinnejsia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vcelku dobra vec. Uz som bol parkrat v situaciach kde by sa to hodilo kedze nielen v pralesoch ale napr. v rumunskych horach elektriky nazvys moc neni a tak som po vybiti bateriek bol bez fotaku a GPS som zapinal iba na kratky cas ked to bolo nevyhnutne kedze tam baterky tez neboli na tom o moc lepsie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Drakulu si nestretol? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Šlapal mu dynamo! ;DDD

Odpovedať Hodnotiť:
 

to je dehonestujúce!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo?
To, že si mu šlapal,
alebo to, že som ťa boonzol?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja šlapem na iných veciach a pre iných ľudí. Nie pre takýchto skaderukov-skadenohov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ná ty skade máš hnáty?
Z Tuzexu?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Prenajaté z Tesca na E65
Odpovedať Hodnotiť:
 

iba ak tak
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super vec, urcite si to kupim, da sa to vyuzit najma pri turistike v spojeni s PDA a GPS. A aj ked to asi nevyuzijem, budem mat aspon peknu hracku v rezerve...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ešte by to mohlo mať lopatky na vodu, aby sa to dalo ponoriť do potoka alebo horskej bystriny ;) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

stačilo by aby to bolo vodotesné a čosi to už zúžitkuje ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ešte piezo pod karimatku. ;)
Nech aj z trtkačky je nejaký úžitok! ;=)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Vies na kolko veci ti je GPS, ked ti v horach chyti len 2 satelity.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To si ostatných 29 zostrelil???
lololol...

Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, on tie satelity chytá na horách v chyži
Odpovedať Hodnotiť:
 

super pripomienka aspon som sa zasmial ,ale uvydim as to pride natrh.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty tomu slovenčinovi dávaš..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty tomu slovenčinovi dávaš..
Odpovedať Hodnotiť:
 

nedalo by sa to využiť napríklad vtedy keď som na bicykli a vybil sa mi mobil... ak by to bolo lacné tak si to tam namontujem

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale musíš šliapať 15 km/h až 72 km/h!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

no a ked ides s vetrom tak mas kapku smolu :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

dalo by sa to využiť na to, keď skočíš z mosta alebo z budovy. Počas pádu si môžeš dobíjať mobil na posledný hovor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nebudem ti nadavat, kedze viem ze internet je jednou z mala radosti ktore v tom ustave mate, a preto ta len upozornujem ze diskusia je len pre zdravych.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...a teda nie pre teba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozz , kďe si sa schoval ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

@ DSL.sk Chybicka sa vloudila - 20 minút nabíjania s vetrom rýchlosti 30 hm/h vygeneruje podľa Miniwiz... Mate hm/h.



Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je to zla vecicka, ale co poviete na toto !

shop-it.sk/staba-tech/?Mode=Sti&StiId=-349

Ruksak so zabudovanou solárnou nabíjačkou :) A zohnatelny aj na Kontaktoval som obchodnika a mi povedal ze maju aj cisto solarne nabijacky za nizsie cxeny, teda nie v ruksakoch, treba skusit.

Ja jednu mam kupenu, funguje skvele, take male cudo, ale nabije moju Nokiu celkom rychlo
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár