neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Xbox 360 prvýkrát v USA v 2007 najpredávanejším

DSL.sk, 19.10.2007


Hra Halo 3, na ktorej predaji zarobil Microsoft rekordnú sumu v prvých 24 hodinách predaja, podporila predaj Xboxu 360 natoľko, že táto herná konzola sa stala v septembri prvýkrát v roku 2007 najpredávanejšou hernou konzolou v USA.

Xboxu 360 sa podľa správy NPD predalo 527.8 tisíc kusov, druhej Wii 501 tisíc kusov.

Od apríla do augusta si Wii udržiavala výrazný odstup od konkurencie. Na druhom mieste za Wii v januári, februári a apríli až júli bola PlayStation 2, v auguste už Xbox 360.

Wii neviedla v jedinom mesiaci v roku, v marci, keď ju o 21 tisíc kusov predbehla práve PlayStation 2.

Celkovo sa v USA predalo v septembri 1.36 milióna štandardných herných konzôl, najviac za celý rok. Predaj ale samozrejme výrazne zaostáva za decembrom 2006, kedy sa predalo ako tradične v poslednom mesiaci roka najviac kusov, 3.63 milióna.

Celkovo najpredávanejšou konzolou v roku 2007 je zatiaľ v USA s veľkým náskokom Wii, ktorá dominuje okrem USA výrazne aj v Japonsku.



Najnovšie články:

Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

wiiiii
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nema tam byt Play Station 3 namiesto 2, v clanku? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, majú to tam správne.

Tu je inak prehľad skopčený zo sectoru.

# Microsoft Xbox 360: 527.8K (6.8 mil. spolu v US)
# Nintendo Wii: 501K (4.5 mil.)
# Nintendo DS: 495.8K (13.2 mil.)
# Sony PSP: 284.5K (8.6 mil.)
# Sony PlayStation 2: 215K (39.3 mil.)
# Sony PlayStation 3: 119.4K (1.87 mil.)
Odpovedať Hodnotiť:
 

bude tá hra aj na PC?
alebo už je len že či by som vyskúšal že či je to fakt tak dobré alebo je to len úspešná reklamná kampaň na túto hru
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ta hra sa uz predava aj na PC - videl som ho minuly tyzden v NAY, je vsak iba na Vistu ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ho=ju
Odpovedať Hodnotiť:
 

halo 3 asi ťažko. to by si naozaj microsoft nemohol dovoliť, halo 3 musí mať exkluzivitu( aj keď asi iba časovú)
Odpovedať Hodnotiť:
 

v obchodoch je halo2! Ide iba na vistu, aj ked na nete su navody, ako ju spustit aj pod XP.

Halo3 si na PC pocka min. rok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak díky ale nebudem si kvoli tomu kupovať Xbox alebo Visto ... sorry strýko bill
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mna to bude viac ako rok, halo 3 pre pc sa ešte ani nevyvija
Odpovedať Hodnotiť:
 

A bude t8 hra na Mac OS X?
Odpovedať Hodnotiť:
 

osobne si myslim,ze minimalne niekolko desiatok percent treba odratat na extremne vysoku poruchovost ktora sa neda porovnat s nicim v historii videohier.Mali by to v EU zakazat predavat,kedze sam microsoft priznal,ze jej design je zly a je to loteria dokedy vyrobok vydrzi...asi tak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no hej ale uznaj že je to skvelá antipirátska ochrana....
nemôžeš si tam dať modchip bo nemáš istotu či sa ti to nedosere a potom reklamacia padne....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Halo bol,je a aj bude vždy len farebný sh... !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

HALO a HALO2 boli farebné sh... - ale halo tri je už len taký šedivý sh...!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Su to x-boxy s novymi procakmi (resp. grafikami) alebo su to tie starsie nespolahlive x-boxy co maju taku predajnost ?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár