
neprihlásený
|
Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia |
|
|
12 W grafiky od Matroxu pre 4 monitory
DSL.sk, 17.10.2007
|
|
Kanadská spoločnosť Matrox oznámila uvedenie novej série grafických kariet P690 s ultranízkou spotrebou zvládajúcich pripojenie viacerých monitorov s veľkým rozlíšením chladených pasívne.
Celkovo bolo uvedených šesť modelov, od základného pre PCI Express x16 rozhranie so 128 MB RAM a spotrebou 10 W po nízkoprofilovú P690 Plus pre PCI Express x16 rozhranie s 256 MB RAM a spotrebou 11.8 W.
Ako tradične karty Matrox sú určené najmä na profesionálnu prácu s 2D aplikáciami, stupeň hardvérovej podpory 3D funkcií výrobca neuvádza.
Štandardné modely P690 podporujú pripojenie maximálne dvoch digitálnych monitorov do rozlíšenia 1920 x 1200 alebo s redukciami analógových monitorov do rozlíšenia 2048 x 1536.
P690 PCIe x16 a P690 PCI disponujú dvomi DVI konektormi, nízkoprofilové verzie P690 LP PCIe x16 a P690 LP PCIe x1 jedným proprietárnym LFH60 konektorom s káblovou redukciou na dva DVI výstupy. Všetky štyri modely disponujú 128 MB DDR2 RAM.
Nízkoprofilové modely P690 Plus LP PCIe x16 a P690 Plus LP PCI majú 256 MB DDR2 RAM a jeden LFH60 konektor. So špeciálnym káblom okrem dvoch digitálnych alebo dvoch analógových displejov podporujú až štyri analógové monitory do rozlíšenia 1920 x 1200. Tento kábel ale nie je štandardnou súčasťou dodávky.
Ceny základných verzií pre PCI Express a PCI sú stanovené na 199 dolárov, ceny štandardných nízkoprofilových modelov na 249 dolárov a cena Plus modelov podporujúcich štyri monitory na 289 dolárov. Cena kábla pre pripojenie štyroch monitorov na 99 dolárov. Bližšie informácie je možné nájsť tu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
jo2X
Od: jo2X
|
Pridané:
17.10.2007 9:30
Konečne niečo normálne. Veľmi sa mi páči, keď sa do PC na kancelárske aplikácie a sem tam nejakú fotku dáva GPU s niekoľkonásobným výkonom a príkonom ako CPU, lebo bol o nej pekný článok a koľko bodov dosiahla, no nekup to.
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
17.10.2007 9:40
Z mojich skusenosti maju kancelarske pc vascsinou graficku kartu integrovanu v doske a celkovo ten komp nieje az taky silny, takze celkom pohoda.
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
17.10.2007 12:13
si asi necital clanok do konca, vsak?
inak by ti asi neuslo, ze taka "obycajna" kancelarska grafika stoji viac ako doska s integrovanou grafikou + procak, kt. taktiez zvladne pripojit 2 monitory. spotreba dosky je len 15W, pisem o ATI 690G(zvladne aj vyssie rozlisenie-je duallink), abo i nVidia6100..
|
| |
piXus
Od: piXus
|
Pridané:
17.10.2007 9:46
no vyzera to pekne, ale rovnakeho vysledku sa da dokazat aj pomocou druhej grafickej karty.
Vyskusal som to v praci, kde som mal Radeon x700 PCIx a na nej 2 monitory. Potom som nasiel v jednom obchode Radeon 7000 PCI s vystupmi DVI a VGA (cize dvomi) za priblizne 800 korun. Kartu som dal do PCI slotu a na moje pocudovanie po nainstalovani driverov fungovalo vsetko uplne nadherne.
http://195.168.42.55/~px/screenshotQuad.jpg
a po hrani sa s MaxiVistou http://www.joj.sk/jojvideo/5-monitorov-1-pc.html
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
17.10.2007 9:54
povedz prosim ta, ze to tam nemas polozenu banasovu...
|
| |
3hlav
Od: 3hlav
|
Pridané:
17.10.2007 17:17
ja som ju identifikoval ako kournikovovu alebo ako sa to vola ta niekdajsia tenistka
|
| |
duro
Od: duro
|
Pridané:
17.10.2007 18:29
je to kurnikova
|
| |
wow
Od: wow
|
Pridané:
17.10.2007 18:56
jeeee parada sice neviem ako by som to vyuzil ale paraada D
|
Pridať komentár
|
|
|
|