
neprihlásený
|
Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia |
|
|
Intel vyvíja pre 100-dolárový notebook nový procesor
DSL.sk, 16.10.2007
|
|
Spoločnosť Intel vyvíja úplne nový procesor špeciálne pre 100-dolárový notebook a ďalšie zariadenia podobnej kategórie, tvrdí server Yahoo News.
Skôr tento rok bol medializovaný zámer Intelu podielať sa na notebooku XO, ktorý sa môže stať vôbec najmasovejšie vyrábaným notebookom, dodávkami procesora.
Žiadny z procesorov Intelu ale nespĺňa požiadavky na spotrebu, veľkosť a cenu a podľa dostupných informácií ich nebude spĺňať ani pripravovaný procesor Silverthorne určený pre platformu Mobile Internet Device.
Mooly Eden, viceprezident Intelu, včera pre server potvrdil, že Intel preto vyvíja úplne nový procesor, ktorý predstaví v apríli budúceho roka.
100-dolárový notebook v súčasnosti používa 433 MHz x86 procesor AMD Geode LX700 s udávanou priemernou spotrebou 0.8 W. Hoci Silverthorne by mal mať podľa neoficiálnych informácií ešte nižšiu spotrebu, spotreba Geode je udávaná aj so spotrebou integrovanej grafiky.
Aktuálna priemerná spotreba notebooku XO dosahuje podľa dostupných informácií 3.81 W. Procesor Geode je používaný aj v niekoľkých ďalších PC postavených na platforme x86 s požiadavkami na extrémne nízku spotrebu, jeho 500 MHz variantu používa aj fitPC so spotrebou 3 až 5 W, ktorý sme predstavili v tomto článku.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Yxus
Od: Yxus
|
Pridané:
16.10.2007 11:33
pre ten 100 dolarovy co stoji 220 dolarov??? :DDD
|
| |
vbsd
Od: vbsd
|
Pridané:
16.10.2007 11:43
a predava sa za 400
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
16.10.2007 11:49
a po tom, co Intel do neho integruje aj svoj novo vyvynuty procesor bude stat minimalne 500$
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
16.10.2007 15:55
a s windowsom 800$
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
16.10.2007 17:10
+ poštovne 100sk
|
| |
duro
Od: duro
|
Pridané:
16.10.2007 19:01
rofl
|
| |
Booz
Od: Booz
|
Pridané:
17.10.2007 2:36
+ bozzovne 200sk
|
| |
kiikino
Od: kiikino
|
Pridané:
16.10.2007 11:48
ja neviem naco v jednom kuse si berete ten 100 dolarovy note do huby aj tak to nikoho nezaujima
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
16.10.2007 12:02
kretenko toto neni o stodolarovom notebooku ale o novom procesore intelu
|
| |
dodi
Od: dodi
|
Pridané:
16.10.2007 13:27
tak na čo to čítaš keď ťa to nezaujíma... a na čo to vôbec komentuješ...
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
16.10.2007 14:42
to uz za tych 200 dolacov mozu mat Asus Eee. je to normalny NB, len bohove lacny.
|
Pridať komentár
|
|
|
|