| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Mato
Od: Mato
|
Pridané:
15.10.2007 8:53
cize clovek si objednava, skoro neobmedzeny internet heh. Ale v podstate som za, idioti vecne stahujuci warez a spomaluju ostatnych v agregacnej skupine seru aj mna.
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 9:07
thak ked si platim neobmedzeny net thak aj chcem aby taky bol co to je za neobmedzenie ak to zalezi na prenesenych datach ? .. ja som 88gb preniesol za mesiac s mojim pripojenim 1500MB..
ked si zato platim thak to vyuzivam .. keby som cel net na citanie thak si kupim dial-up ....
ja by som okamzite podpisoval vypovedanie zmluvy ..
|
| |
duro
Od: duro
|
Pridané:
15.10.2007 10:29
v reklamcine neobmedzeny neznamena neobmedzeny. :-)
|
| |
peter
Od: peter
|
Pridané:
15.10.2007 11:26
Lenze pokial je raz nieco predavane, ako neobmedzene, tak by mali upozornit zakazanika, ze tento net nie je neobmedzeny.
A bolo by dobre aj uviest limit povolenych prenesenych v ramci akoze "neobmedzeneho" internetu. Mna, ako zakaznika nezaujma, ci prerabaju, alebo nie. Nech si firma vyrata, kde zacina ich hranica straty a povie pri predaji, ze tento internet je obmedzeny a ze pri prenose napriklad viac ako 100GB mesacne, nastane vypovedanie zmluvy, blokovanie, shapovanie a pod. Vsetci chcu predavat neobmedzeny internet, tak nech ho aj predavaju, alebo nech rovno uvedu hranicu, kde ich akoze "neobmedzeny" internet konci.
Ja ako zakaznik, chcem mat jasno. A myslim, ze vsetci.
|
| |
325473427237
Od: 325473427237
|
Pridané:
15.10.2007 11:40
Problem je v tom, ze keby sa niekto zachoval ferovo a povedal, napr. ked mesacne prenesiete viac ako 100 GB, tak sme stratovi, ocakavajte pri vyraznom prekracovani FUP pre jednotlivcov, tak vacsina vymletych stahovacov okamzite utecie ku konkurencii, aj ked ma mensi limit, ale nezverejni ho.
Pomohlo by tomu, keby napr. organy EU vydali nariadenie (ci ako sa tomu hovori, typy pravnych noriem som uz zabudol :) ) ze kazdy poskytovatel to musi zverejnit povinne a bolo by. Ale takto si nikto na seba nevezme to, ze by to zverejnil ako prvy...
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
15.10.2007 12:23
o tom to je!
bud chcem mat klientov a dokazem svojim obch. spravanim vykompenzovat i stratovych, abo idem do predele.
Mali rovno napisat, ze chcu len zakaznikov, kt. budu platit za neobmedzeny ale prenesu len 2GB za mesiac..
Mimochodom, firma sama o sebe nemoze len tak zdvihnut cenu sluzby. Moze iba max o 10% bez suhlasu zakaznika, inak je to na sud. Preto tak velkoriso ponuka odstupenie od zmluvy bez sankcii, pretoze tym sa uchrania od sankcii voci sebe.
vid. obciansky zakonnik
|
| |
3467324578
Od: 3467324578
|
Pridané:
15.10.2007 12:39
No, ano firma sa dokaze ochranit...
Lenze tu nejde o nejake 2 GB. Stacilo si precitat po forach, ked Orange Fibernet mal mat FUP 100 GB, ako vsetci nadavali (ano, na tych 60 mbps je to mozno aj malo, ale zase za tisicku nemoze niekto ocakavat garantovanu linku do six).
A podla tej ceny to vychadza ze manik co mu vyratali 7000 Kc musel prenasat tak cez 300 GB a preco by mali normalni zakaznici, ktori prenesu bezne do 50 GB doplacat na takehoto, pripadne ho v agregacnej skupine trpiet? Ked chce mat taky traffic, tak musi ratat s tym ze bude platit viac. Pripadne moze ist inde za rovnaku cenu a uvidi ako dlho vydrzi tam...
|
| |
Peter
Od: Peter
|
Pridané:
16.10.2007 13:10
Lenze teraz sem pleties nieco, co nema zmysel. Pokial ja stahujem a obmedzujem tych ostatnych, tak nech aj ostatni stahuju a oni zas obmedzuju mna. Je to len o tom, kde konci hranica unosnosti o nicom inom. A je jedno ci taham 2 GB alebo 300GB, pretoze pokial som raz v nejakej agregacnej skupine tak aj pri malom stahovani obmedzujem uzivatelov, ktori su v tom case pripojeni. Takze jedine co chcem je ferove jednanie. Kolko dat mesacne mozem stiahnut aby ma ISP neblokoval, alebo neobmedzoval. Toje vsetko. Tak ako oni vedia, ze kazdy mesiac odo mmn dostanu sumu xxx sk penazi, tak ja chcem vediet, aku sluzbu za to dostanem. Nie je na tom nic zle. Chcem vediet na com som.
|
| |
abcd
Od: abcd
|
Pridané:
16.10.2007 19:21
pozri sa na to tak, ze garantovany 1MBps do sixu sa kupuje od 700Sk bez dane az po 10000Sk. pri nakupe 100M linky je cena niekde okolo 1000Sk tak si skus vyratat za kolko by si bol ochotny ty predavat linku ked ti treba peniaze aj na vlastnu infrastrukturu a reziu. nechal by si downloaderov tahat do zblaznenia? ak nekoho zaraza ta vyssia cena nech popozera cenniky aby bol v obraze napr. www.zt.sk
|
| |
unknown
Od: unknown
|
Pridané:
15.10.2007 17:49
Toto vsetko je problem nasej "genialnej" spolocnosti. Vsetko je len o "mali by...; klamstvách; nachytanie niekolko tisicky ludi a pod."
Najlepsie je sa vzdy pytat a overit ako to je, aj ked je to tak niekde napisane, clovek nikdy nevie.
|
| |
chameleon
Od: chameleon
|
Pridané:
17.10.2007 19:32
+1
|
| |
347573427
Od: 347573427
|
Pridané:
15.10.2007 11:29
Nie, ty si neplatis neobmedzeny net. To co je bezne vsade vo svete prezentovane ako neobmedzene, je neobmedzene v ramci moznosti k cene a to tak, ze vacsine normalnych ludi to staci.
Keby si si mal platit skutocne neombedzene pripojenie, tak by si neplatil v radoch stoviek mesacne, ale tisicov az desattisicov... Takze tu neplac ako ty za nieco platis, zaplat si garantovanu linku a potom mozes vykrikovat.
A inac, zaujimave... Na 1500 MB pripojeni preniest 11 GB. Radsej namiesto drhsneho khuul HiPhOp jazyka sa radsej nauc zakladne jednotky...
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 11:44
neplacem nevykrikujem .. sa nauc byt troska milsi ty puk
to bolo vyjadrenie mojho nazora a nato mam pravo .
|
| |
3467324724357
Od: 3467324724357
|
Pridané:
15.10.2007 12:00
Jasne, tvoj "nazoro", mas pravo... Este keby si sa ho naucil napisat kultivovanejsie blbecku...
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 12:17
ak si si nnevsimol thak tam je napisane slovo nazor .. ale je vysklonovane .. zato ze ty nevies citat ja uz nemozem ... chod
sa stazovat ucitelkam v skole ..
|
| |
43765342783457345
Od: 43765342783457345
|
Pridané:
15.10.2007 12:26
Ale je vysklonovane zle.
"Vyjadrenie nazoru", nie "nazora", blbecku. A este budes <>ovat bez toho aby si si to overil. THAAAAK, debilku...
|
| |
fsdnjk
Od: fsdnjk
|
Pridané:
15.10.2007 12:32
ale ty tam mas nazoro :P
|
| |
23463426724
Od: 23463426724
|
Pridané:
15.10.2007 12:34
Hmmm, a preco to je asi v uvodzovkach...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
15.10.2007 21:21
Obidvaja ste kokoti chlapci!
|
| |
goku
Od: goku
|
Pridané:
15.10.2007 23:44
Uplny suhlas s Bozzom. Kto sa chyta za slovicka je *****
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
16.10.2007 17:07
Ty tu nepchaj sa ! My sme kokoti do počtu !
|
| |
43763254754237
Od: 43763254754237
|
Pridané:
15.10.2007 12:30
A neboj sa, vvvvvsimol som sito .
Ale blbo je to vysklonovane .. Zato zety nevies sklonovat ja uz nemozem . chod sa stazovat ucitelkam v skole ...
^ Takto to snad dokazes pochopit aj ty...
|
| |
46466
Od: 46466
|
Pridané:
15.10.2007 12:34
ty sa teda nesies za velkeho .. :) ..
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
15.10.2007 12:48
Typicky dmnt co sa chyta za gramatiku, daj si dial up a nepixuj
|
| |
M3dz!k
Od: M3dz!k
|
Pridané:
15.10.2007 15:13
typicky "dmng" si akurat tak ty, uz len to >nepiXuj< hovori za vsetko :)
|
| |
M3dz!k
Od: M3dz!k
|
Pridané:
15.10.2007 15:14
"dmnt"*
preklep sa stane kazdemu..
|
| |
437345821
Od: 437345821
|
Pridané:
15.10.2007 12:05
A este mi povedz, ked mas ten tvoj nazor ako platis za neobmedzeny net a teda ho mozes vyuzivat - KOLKO ZA TEN NEOBMEDZENY NET PLATIS?
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 11:46
a pre nechappavcov ako ty ;)
1536 megabit .. a 88 gigabajtov ..
blbecek ..
|
| |
432654328734568
Od: 432654328734568
|
Pridané:
15.10.2007 12:01
Takze ja som blbecek a "nechappavec"... Ale ty mas doma 1,5 gigabit/s linku.
|
| |
32463247534845368
Od: 32463247534845368
|
Pridané:
15.10.2007 12:02
Mozno na tretikrat tu rychlost uz aj dokazes napisat spravne...
|
| |
654654654
Od: 654654654
|
Pridané:
15.10.2007 12:16
len sa nepokakaj .. chytaj za slova tu ludi ..
zrejme mal na mysli 1536 kilobit
a este jedna vec .. expert sa robis thak ked uz si taky "expert"
88gigabitov nie je 11 gigabajtov pretoze v pc terminologii je jeden gigabajt 1024 megabajtov a nie 1000(1000 sa zauziva vo fyzike a tak ale nie v pocitacove terminologii kde sa vsetko urcuje mocninamy cisla 2)
|
| |
26732547345687345
Od: 26732547345687345
|
Pridané:
15.10.2007 12:25
88 gigabitov nie je 11 gigabajtov?
Takze ked mam 88 * 1024 * 1024 * 1024 bitov, tak to nie je 11 * 1024 * 1024 * 1024 bajtov?? A to preco?
|
| |
4654646
Od: 4654646
|
Pridané:
15.10.2007 12:38
hmm ty si menil bity na bajty .. ;)
|
| |
454666777845687723
Od: 454666777845687723
|
Pridané:
15.10.2007 23:51
no dobre tak som blbec a negramotny gramatik a verejne sa priznavam ze som GAY
|
| |
PaloD
Od: PaloD
|
Pridané:
15.10.2007 19:53
;-)
Aj tak mu to pripojenie platia "starí somári" ...ako ja.....rodičia ......:-)
|
| |
pubos
Od: pubos
|
Pridané:
15.10.2007 12:14
teba ta puberta raz prejde, a budes konecne aj nieco robit a nielen vysedavat za pc a stahovat porno a filmy a hop-hip :-D
|
| |
4646
Od: 4646
|
Pridané:
15.10.2007 12:19
a ty odkial vies co taha ? .. by ma zaujimalo ...
dalsi expert sa tu pridal ..
|
| |
436734257834873
Od: 436734257834873
|
Pridané:
15.10.2007 12:33
A co take moze tahat? Kazdy den doma instaluje novu distribuciu nejakeho Unixu? Alebo snad prednasky zo zahranicnych skol?
Vzhladom na jeho ghetto, rhappa styl komunikacie a jeho uchvacujuce znalosti pochybujem, ze dokaze vobec Unix pouzivat, nieto este instalovat a ze z nejakej prednasky by pochopil nieco dalsie ako oslovenie na zaciatku a dakujem ze pozornost na konci...
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 12:46
joooj mojo ..
ja frcim na linuxe dooost dlhu dobu a win od M$ nemam vobec instalovany ..
nemam by si odsudzovat ludi podla toho ako pisu .. tvoje pisanie je zas v style namysleneho blba ktory len hundre ..
teraz si sa trafil :) ..
distro debian .. a to ma dokopy 3 dvd ak staihnes aj tie s balikmy ;)
a predstav si dokazal som to nainstalovat a prevadzkujem ho bez problemov ..
ale mas pravdu jedine ty dokazes unix like system nainstalovat a prevadzkovat pretoze ty si NAJ ..
otvaras tu tvoju drzhu hubu na ludi a nemas ani ponatia kto su zac a co vedia co nie ..
|
| |
543735468456
Od: 543735468456
|
Pridané:
15.10.2007 13:00
Vyborne a raz za kolko dni stahujes celu distribuciu, ze na tom robis taky traffic?
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 13:09
heh vies ze casto :) ... ale nerobim na tom cely trafic .. taham aj dooste ine veci .. :) .. ale teba uz do toho nic ..
ale len aby si vedel nie je PORNO ani HIP HOP
na nete je vela zaujimavych veci ktore sa oplati mat doma ..
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 12:47
a len aby si vedel ,, neni som z ghetta a ani hip hop nepocuvam .. ;) len tak pre info ..
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 12:49
a este jedno my neda ..
tahal som prednasky .. a predstav si rozumel som im :)
a na tvoje pocudovanie ja som aj na prednasky chodieval a taky isto som ich pochopil ...
:)
|
| |
4326543745
Od: 4326543745
|
Pridané:
15.10.2007 13:00
Jasne, este jedno "ťy" neda...
Tak mi povedz odkial si tie prednasky stahoval?
|
| |
46465654
Od: 46465654
|
Pridané:
15.10.2007 13:02
co sa naburavas do gramatiky ? sa uz preber ...
|
| |
helo
Od: helo
|
Pridané:
15.10.2007 13:07
nepamatam .. nejaky cesky web .. dost toho tam bolo prednasane o linuxe .. a este sa pamatam na jednu kde typek po anglicky rozpraval o sietovani v solarise ...
Advanced networking in solaris sa my mari ze sa to volalo
a tak isto tam bol video tutorial na bash scripting .. \
;) ale lin uz nepamatam mam niekde doma v bookmarku .. ale teraz doma neni som ..
|
| |
Odee
Od: Odee
|
Pridané:
15.10.2007 16:35
Porad nejaky dobry link na solaris, len mi nepovedz aby som si ho vygooglil prosim ta. Diky..
|
| |
fajny web
Od: fajny web
|
Pridané:
15.10.2007 17:42
celkom OK web o solarise je prekvapujuco na www.sun.com :-)
|
| |
tnt
Od: tnt
|
Pridané:
15.10.2007 15:40
ja stiahnem cez 170GB a mam wifi s speed od 500KBps do 2,3MBps a nikomu to nevadi lebo mame rychlu hlavnu linku a platim len 350Sk ---) pwrd by BBxnet.sro
|
| |
xxxMAN
Od: xxxMAN
|
Pridané:
15.10.2007 23:19
tiez mam 1535 neobmedzeny a za september som mal 97 GB
|
| |
vlado
Od: vlado
|
Pridané:
16.10.2007 19:01
blbecku, rychly net je pre rozumnych ludi a nie tupcov, ktori by chceli vela muziky za malo penazi. kup si neagregovane 8MBps pripojenie a ked ti to niekto da za menej ako 30litrov tak mi daj vediet. kupim aj ja.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
15.10.2007 10:24
no mooooj, neplaaac :)
|
| |
szaga
Od: szaga
|
Pridané:
16.10.2007 5:36
He he he! Ja mam mesacne asi tak 140-170GB. A nemam ziaden problem s providerom.
|
| |
DETI!
Od: DETI!
|
Pridané:
16.10.2007 9:40
Nehádajte sa, aj tak si šetci honíte na porne! :D
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
16.10.2007 17:04
A ty HONIŠ BRKO KEĎ SI TOČIŠ KOCKOU V COMPIZE :D :D :D TRAPNE ČO ?
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
15.10.2007 8:54
Asi by som to riesil vypovedanim zo zmluvy :)
|
| |
bubak
Od: bubak
|
Pridané:
15.10.2007 8:54
hehe, vtipneee
|
| |
pata
Od: pata
|
Pridané:
15.10.2007 9:10
pekne svinstvo. ::objednaj si u nas nieco, ale ked budes chciet aby sme dodrzali slovo, tak ti to pekne predrazime, alebo dodatocne zmenime podmienky a aj tak ti to zratame!
|
| |
masox
Od: masox
|
Pridané:
15.10.2007 9:19
no zachovali sa este dost ferovo, ked umoznili vypovedanie zmluvy bez sankcii..
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
15.10.2007 10:25
myslis ze je fer ponukat neobmedzeny internet a potom ho zdrazit? looool.
to ze su stratovi je v prvom rade chyba ich marketingu, nie ludi ktori vyuzivaju to zaco si platia.
|
| |
1432623476
Od: 1432623476
|
Pridané:
15.10.2007 11:37
Marketingu? Mozes mi povedat ako dokaze marketing ovlypvnit cenu, za ktoru nakupi poskytovatel data od majitela infrastruktury?
A ked niekto prenesie data za 6000 Kc (takze to ich muselo byt uz dost vela) a zaplati im len 1000 Kc, takze priamo na nom tratia 5000 Kc, preco by ho mali sponzorovat oni alebo ostatni zakaznici? Ano, to je fer, ze? Nazenieme tisice zakaznikov, dame im vyssi poplatok a ti co sluzbu plne nevyuziju ju zaplatia tym co tahaju naplno. Predsa keby ti co vyuzivaju sluzbu v ramci realnych moznosti platili menej ako ti co ju vyuzivaju naplno a nedotovali im ju, tak by to bolo strasne nefer voci nasim hrdinom ludu - stahovacom...
V zmluve mas jasne napisane, ze internet nie je obmedzeny donekonecna a snad kazdy poskytovatel tam napise, ze v pripade vyrazneho naduzivania sluzby, ktore sposobi zhorsenie sluzby ostatnym ucastnikom, atd., atd. si vyhradzuje pravo zakrocit. Podpisal si? Podpisal.
|
| |
3214325
Od: 3214325
|
Pridané:
15.10.2007 11:37
Keby mal byt skutocne neobmedzeny internet, kde mozes 24/7 tahat a nikto ti nic nepovie, platil by si tych 10 tisic? Asi nie, najviac o vyuzivani toho co si platia revu ludia, ktori platia do 1000 Sk mesacne...
|
| |
53474869765
Od: 53474869765
|
Pridané:
15.10.2007 11:39
Chybicka:
*nie je NEobmedzeny
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
15.10.2007 12:24
no ale presne o tom to je... proste 95% ludi co si objednaju flat, ho nikdy nevyuziju natolko, aby na nich bol provider stratovy a na zvysnych 5% stratovy je... takze ked si to provider nevie zratat tak aby bol celkovo ziskovy, tak to je jeho problem a nie problem zakaznika... to mas ako so svedskymi stolmi niekde v hoteli - tiez si to prevadzkovatel musi najskor zratat, ze kolko ma pytat za tu polpenziu, aby nebol stratovy, a ked k nemu dojde nejaky 100kg nenazranec, tak si predsa nemoze dovolit povedat mu, ze sorry, ale dalej mozes zrat iba ked zaplatis 1000,- navyse...
ako osobne nepatrim medzi notorickych stahovacov a nechapem, naco komu je tahat nonstop tony filmov, hudby a programov, ale proste ked si uz za nieco zaplatil, tak nech potom nerobi provider drahoty...
|
| |
hah
Od: hah
|
Pridané:
15.10.2007 12:58
No, mas pravdu, lenze otazka je, ci je vobec mozne cenu nastavit tak, aby to vychadzalo.
Ked je celkovo stratovy, tak moze zdvihnut cenu pre vsetkych tak, aby "mensi" uzivatelia zaplatili aj stahovacov, lenze potom sa tito zdvihnu a odidu niekam inam, takze provider bude este viac stratovy. Keby zase cenu nepatrne znizil alebo nahodil reklamu aby prilakal dalsich mensich uzivatelov, ktori by pokryli naklady, tak prilaka aj dalsich stahovacov.
Ja som tiez odporca notorickych stahovacov, proste to nechapem. Chodim na VS, robim zadania, obcas (ale skutocne len obcas :) ) sa ucim a aj ked sa snazim, tak prenesiem max. 40 GB mesacne. Pokial clovek nepredava warez, nestahuje dva HDTV filmy kazdy den a ma nejaky zivot+skola/praca, tak nema sancu robit 300 GB mesacne. Ano, ostava mala skupina profikov, ktori to realne vyuziju, ale ti nebudu "vyphlakawat" po forach, ze rodicia im viac nezaplatia a nejake pripojenie & cenu si proste u niekoho najdu.
|
| |
hah
Od: hah
|
Pridané:
15.10.2007 12:59
Inac, toto je komicke, vacsina mladych ludi vyskakuje radostou ze mame demokraciu&trhovu ekonomiku, socializmus&komunizmus je pre nich hruba nadavka; ale toto je velmi podobne komunizmu - vsetci su si rovni (platia rovnako) a kazdy si zoberie tolko co potrebuje (niekto stiahne viac, niekto menej) - a provider si pokryje celkovu spotrebu od vsetkych.
Lenze ono aj v poistovni (co je v podstate tiez solidarna myslienka - kazdy si plati poistenie a len niektori ho vyuziju, ti co poistnu udalost nemali sa poskladaju tym co ano) sa plati ina cena podla auta, jeho stavu, predchadzajucich nehod. Preco aj tu neuplatnime rovnaky princip - vsetci nech platia rovnako (a malo to nebude), a ti co nikdy neburali nech pokryju skodu par % co buraju 10krat za rok. Preco nie?
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
15.10.2007 14:38
tak ale presne na toto je FUP... proste provider musi s tym ratat, ze ked da lacny net, tak k sebe prilaka aj stahovacov... takze ked si nevie zratat, ze 1+1=2, tak nech nedava uplne neobmedzeny net... pokial by nasadil FUP, tak kopa uzivatelov by urcite zostalo/preslo k nemu, ktori chcu mat \"neobmedzeny\" internet za rozumnu cenu (a nevadia im dane podmienky FUPu)... a ostatni by zostali/presli k monopolu (vlastnikovi infrastruktury)... aj ked je pravda, ze pokial je aplikovany FUP, tak uz to nie je neobmedzeny internet, ale pokial su spravne zvolene podmienky, tak nie je problem konkurovat v trznom prostredi (napr. takych 80-100GB mesacne pri 2Mbps pripojeni musi stacit kazdemu normalnemu pouzivatelovi a ti, co maju nonstop pusteny torrent a pod. maju holt smolu - nech si priplatia tych 100-200,- navyse u konkurencie a nemaju problem)...
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
15.10.2007 14:39
ale kazdopadne to musi byt oznamene uz pri podpisovani zmluvy, a nie ze si provider teraz zmysli a zacne pytat od uzivatelov nehorazne sumy, pripadne prinuti uzivatela odist od neho - predsa len nemusi mat kazdy cas na podpisovanie novej zmluvy, prip. potrebuje net stale a taky tyzdnovy vypadok, dokym ho zapoji novy provider moze byt dost neprijemny... to, ze si to provider nevedel zratat pred zaciatkom ponukania danej sluzby, tak to nie je problem zakaznika...
|
| |
hah
Od: hah
|
Pridané:
15.10.2007 12:59
Inac, toto je komicke, vacsina mladych ludi vyskakuje radostou ze mame demokraciu&trhovu ekonomiku, socializmus&komunizmus je pre nich hruba nadavka; ale toto je velmi podobne komunizmu - vsetci su si rovni (platia rovnako) a kazdy si zoberie tolko co potrebuje (niekto stiahne viac, niekto menej) - a provider si pokryje celkovu spotrebu od vsetkych.
Lenze ono aj v poistovni (co je v podstate tiez solidarna myslienka - kazdy si plati poistenie a len niektori ho vyuziju, ti co poistnu udalost nemali sa poskladaju tym co ano) sa plati ina cena podla auta, jeho stavu, predchadzajucich nehod. Preco aj tu neuplatnime rovnaky princip - vsetci nech platia rovnako (a malo to nebude), a ti co nikdy neburali nech pokryju skodu par % co buraju 10krat za rok. Preco nie?
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
15.10.2007 14:56
chyba, alebo skor vychcanost marketingu - tym som myslel odrbavanie ludi za ucelom nahnania si zakaznikov, ktorym potom zdvihneme cenu...
nikomu nic nedotujes, urcite nie stahovacom sa zobud. ked chcem poslat kamosovi RAWka co som nafotil na akcii na druhy koniec republiky, nebudem mu ich posielat postou ked mam doma broadband ("""NEOBMEDZENY""") ktory si normalne platim.
este mi povedz ze ked mu poslem 10GB fotiek, tak ty to dotujes. nemal by som ti vlastne platit nejake to percento za kazdy MB co niekomu poslem? alebo od niekoho stiahnem?
|
| |
Xenios
Od: Xenios
|
Pridané:
15.10.2007 9:32
napodobne co ma clovek z toho ked ma rychlost niekolko mb/s a pritom je limitovany niekolkymi GB za den. Radsej mat pol mb/s a stahovat kolko clovek chce. Napriklad vecny problem je aj vo velkych mestach si spravit doma server housing externu ip sice priradia ale tie limity ani nahodou. Divim sa tym velkym providerom ci uz email serverov alebo inych zabavnych serverov ako zoznam azet ci centrum urcite zacali s tvorbou portalu protekcne alebo mali plne vrecka a chceli zacat nejako. Tie naklady na bezneho cloveka su privysoke. To aby som doma byval nezariadene nemal auto ake take a nemal co dat do ust alebo sa obliect. Neobmedzeny internet by mal byt neobmedzeny karantovana rychlost a trafik nelimitovany. Nikomu by nemalo trhat zili ze som stiahol alebo odoslal hoc aj tera dat.
|
| |
julo
Od: julo
|
Pridané:
15.10.2007 9:36
kde sa beru primitivi ako ty?
|
| |
XENIOX
Od: XENIOX
|
Pridané:
15.10.2007 10:03
co som zle povedal?
|
| |
34634723457
Od: 34634723457
|
Pridané:
15.10.2007 11:51
No vsetko od zaciatku az do konca.
Takze podla teba zoznam a Azet ked sa rozbiehali mal niekto doma na dial-up linke? Ty co fetujes?
Ze spravit si doma vecer serverhousing - ty nie si normalny. Pozri sa na ceny serverhousingov a mas uplne ine sluzby, akurat si musis doniest server k nim... Hmm, to by si asi nezvladol.
"Neobmedzeny internet by mal byt neobmedzeny karantovana rychlost a trafik nelimitovany."
Kludne, oslov niekoho kto ma blizko opticku trasu. Ale budes platit 20+ tisic mesacne za par mbps? Joj, nie, ty by si chcel za 400 Sk 10/10 mbps, ktore budes mat 99% garantovane a vyjazd technika do 10 minut v pripade problemov. Co z toho ze to nezaplati ani jeden vyjazd toho technika...
|
| |
3263427623457623467
Od: 3263427623457623467
|
Pridané:
15.10.2007 11:53
"Napriklad vecny problem je aj vo velkych mestach si spravit doma server housing externu ip sice priradia ale tie limity ani nahodou. Divim sa tym velkym providerom ci uz email serverov alebo inych zabavnych serverov ako zoznam azet ci centrum urcite zacali s tvorbou portalu protekcne alebo mali plne vrecka a chceli zacat nejako."
Ty si nekompletny. To akoze fakt myslis, ze niekto to mal doma na ADSL s uploadom 128 kbps?
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
15.10.2007 10:27
davaju pozor na takych ako si ty. a drzia ich pod zamkom :)
|
| |
sonny
Od: sonny
|
Pridané:
15.10.2007 10:39
No proste nemam slov. To je taka absurdita ze az. Hoši, amerika je tady.
|
| |
Azrael
Od: Azrael
|
Pridané:
15.10.2007 11:18
15 kc / GB? Tak to by som mohol pekne prdiet... za server vo Franfurkte platim 5 EUR / 100 GiB !
|
| |
347345683428
Od: 347345683428
|
Pridané:
15.10.2007 11:47
Zase nejaky debilko co si dokaze precitat cenu, cislene porovnat s nejakou inou a uz ide vykrikovat blbosti.
Je rozdiel ked niekto vo Frankfurte prenajme priestory, spravi klimatizaciu a nasklada x serverov k sebe za minimalne poplatky; a ked niekto musi po celej republike rekonstruovat siet, do ustredni davat DSLAMy, zabezpecovat ich udrzbu po celej republike a toto vsetko musi z niecoho zaplatit... Takze sa uvedom a nauc sa zapojit viac hmoty spojenej s ocami, nielen par neuronov na porovnanie 15 Kc < 5/100 EUR...
Aspon si vniesol novy prvok, doteraz debilkovia s celorepublikovym DSL s nakladmi v ustredniach, linkach apod. porovnavali iba sidliska, kde par km od SIXu alebo na optickej linke cez SR vyviedli jeden kabel k panelaku, do vchodu dali switch a predavali za 400 Sk. Server vo Frankfurte je nove a neotrepane, bravo...
|
| |
Azrael
Od: Azrael
|
Pridané:
15.10.2007 15:28
Som si naprosto isty, ze v Nemecku ziaden provider neplati 15 kc / GB ;)
Takze to, co zdoraznujem je rozdiel vo vyvinusti jednotlivych trhov a ich vplyv na ceny produktov, nie som zvedavy na keci zakomplexovaneho magora.
|
| |
Azrael
Od: Azrael
|
Pridané:
15.10.2007 18:14
AD porovnavanie: tak aby sa porovnavalo naozaj teda porovnatelne, Primanet uctuje na servery 8 sk / 1 GB nad limit, co je neporovnatelne viac ako 5 EUR / 100 GB.
|
| |
JonnY
Od: JonnY
|
Pridané:
15.10.2007 12:15
naozaj by ma zaujimalo ako by to dopadlo na sudoch.
predsalen ak sa v reklame 15x zopakuje neobmedzeny neobmedzenejsi najneobmedzenejsi, a zrazu ti idu strojnasobit cenu... nieje to klamliva ci zavadzajuca reklama?
a naozaj je jedno, ci na tom predajca/poskytovatel trati alebo nie. to je JEHO problem. nema predavat produkt ako neobmedzeny, ked neobmedzeny nieje. ak ho tak predava, tak sa nemoze cukat ked ho niekto neobmedzene vyuziva.
a tvrde do nich, nech si nemyslia ze mozu vsetko...
|
| |
4363427634578345
Od: 4363427634578345
|
Pridané:
15.10.2007 12:28
Ked mas v zmluve vyuzivanie sluzby, ktore nepretazuje siet, neobmedzuje ostatnych ucastnikov, atd. tak sud da za pravdu jednoznacne poskytovatelovi.
Klamliva reklama je druha vec, ale staci aby tam bolo malymi pismenami napisane horevudene a mini hviedzicka za slovom neobmedzeny a je to v poriadku. Vitaj v kapitalizme...
|
| |
JonnY
Od: JonnY
|
Pridané:
15.10.2007 13:22
Zmluva napadnutelna nebude, to je jasne.
Poskytovatel si obvykle vyhradzuje pravo na uplne cokolvek...
Ano, v reklame staci ked niekde naspodu prebehlo upresnujuce info. Ale beha tam? Ak nie, tak sup,sup,sup na sud :)
A ja sa divim, ze im nenapadlo na podobnych stahovacov poslat RIAA a spol... :-/
|
| |
ciny
Od: ciny
|
Pridané:
15.10.2007 22:52
niesom si zrovna isty ci RIAA (Recording Industry Association of America) ma nejake pravomoci na slovensku a v cechach a SOZA toho imho az tolko nezmoze...
|
| |
GRL
Od: GRL
|
Pridané:
15.10.2007 12:20
hold, cele to krachne na tom ze u ADSL sa vyskytuje FUP a ze na tom zaraba XY firiem a spolocnosti, co to vsetko nehorazne prerazuje v takych situaciach ako nadmene stahovanie o ktorom sa pise aj v clanku. Pravdupovediac, mna to ani moc nesere, ja uz 2. rok vyuzivam chello a nic take mi nehrozi. :)
|
| |
mlm
Od: mlm
|
Pridané:
15.10.2007 12:21
neviem, ale myslim si, ze v zmluve maju zahrnute nejake body o "spravnom" pouzivani pripojenia...a inak som za to, proti chronickym stahovacom, aj tak nemate sancu vsetko pozriet, zahrat a este si pri kazdom stiahnutom porne vzdy vyhonit...kdezeee :))
|
| |
345345734
Od: 345345734
|
Pridané:
15.10.2007 12:27
Presnee... Aj keby hltali viagru po celych baleniach... :D
|
| |
blbečci
Od: blbečci
|
Pridané:
15.10.2007 12:40
doteraz ste nám blbečci záviděli naše rychlé a levné linky, proč nám je nezávidíte aj teď?
|
| |
sonny
Od: sonny
|
Pridané:
15.10.2007 13:11
neviem kto by vam co mal zavidiet: u vas 8Mbps/512 - 1 795 Kč(2195sk) / u nas 8192/512 - 1 699sk
|
| |
Tupcek
Od: Tupcek
|
Pridané:
15.10.2007 13:45
ono to neobmedzeny pravdepodobne malo povodne znamenat neobmedzeny na bezne vyuzivanie...tj. aj keby si bol na internete zavisly a 24/7 pozeral daco na nete, malo by to byt pre teba...ale nie na vyuzivanie sluzby, ked niekto si stahuje full hd filmy, kolko len za den stihne, na to aby si ich raz pozrel a pri najlepsom napalil...ale je dost tazke odlisit beznych ludi od niecoho takeho...
ale podla mna na to funguje aj ine riesenie: spravit boj proti nelegalnym veciam ucinnejsi ;-) predsa ked nebudu na nete dzive filmy a hry zdarma (nelegalne), tak hned klesne svetovy traffic o 50% spolu aj s cenami:)
je sice pravda ze to si ma vyriesit poskytovatel, ze ma zabezpecit neobmedzeny internet, ale to slovicko neobmedzeny tam je preto, aby si si nemusel kontrolovat ci si nestiahol viac...pre beznych ludi to je dost...a keby si mali spocitat ceny tak, ako to tu niektory hovorili, tak neviem ci by sa vam chcelo platit 3x viac za net len koli tomu aby ste sponzorovali debilkov...
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
15.10.2007 14:59
do toho, sprav firmu, urcite na tom kesnes miliony :))
|
| |
sonny
Od: sonny
|
Pridané:
15.10.2007 15:13
no asi tak.
ale vazne, je cisto moja vec odkial, co a kolko si taham. Zaplatil som si za to tak to aj dostanem. Ak nie, konkurencia nespi.
|
| |
mIREZ
Od: mIREZ
|
Pridané:
15.10.2007 16:23
prave preto som presiel od slovanetu k t-comu.
|
| |
FDSFSADFSADFASDFAS
Od: FDSFSADFSADFASDFAS
|
Pridané:
15.10.2007 15:23
Ak niekto predava neobmedzeny internet tak naozaj musi byť neobmedzeny, inak je to klamliva reklama. Som za to aby sa za klamlivu reklamu znovuzaviedol trest smrti.
|
| |
Ramirez
Od: Ramirez
|
Pridané:
15.10.2007 19:49
Mali by sa skurvenci prebrať a neklamať veď sa na tom nete nabaluju jak svine veď čo je to dnes 88 GB nech sa nedaju vysmiať keď je neobmedzeny tak nech je neobmedzeny ale to ešte vela vody pretečie aby na slovensku bol riadny internet,veď za take ceny ako platime u nas je vo svete štandardne cca 10-20mbps linka s vlastnym IP a bez agregacie,lenže u nas by chceli vytlcť peniaze aj z hovna vyjebany kapitalisty o pardon buržoázia.Takisto ako v nemecku kupim hru novinku za cca 20-30 Eur a u nas tak 60-70 eur.Prečo asi no slovenské nenažrané svine veď si pozrite len tie eshopy s PC komponentamy a notebookmi fuj 30 percentné predražovanie oproti západu..
|
| |
Xwing
Od: Xwing
|
Pridané:
15.10.2007 20:35
Stačí si prečítať zmluvu a dočítate sa že síce máte neobmedzený internet ale nesmiete neúmerne zaťažovať linku, neviem o žiadnej firme čo by toto (alebo dačo podobné) v zmluve nemala ;) Tak nepindajte alebo nepodpisujte :)
|
| |
Winky
Od: Winky
|
Pridané:
16.10.2007 0:17
daj si facku..
|
| |
Ramirez
Od: Ramirez
|
Pridané:
15.10.2007 22:10
To:Xwing
No jasne a ty si jeden s tych vyjebanych tzv providerov čo okrádaju a ešte sa tvária že maju pravdu však,hlavne že vy si sosnete všetko za naše prachy svine
|
| |
VendelínPošli kvety
Od: VendelínPošli kvety
|
Pridané:
19.10.2007 16:46
A co mame povedat my v malej dedinke pri PB?!
Ideme cez PXNET (www.pxnet.sk) uz viac ako tyzden iba 5kB/s download.
Podla providera nema byt ziadna FUP, ale skuste si stiahnut nieco z megauploadu, rapidshare, czshare a podobne ked mate konto.
Fup, ktora pre nas vraj neexistuje je tu realitou.
A teraz je to uz nacisto chore ked nam to vsetkym ide 5kB/s a reklamacie zo strany PXNETU su len hadzanim hrachu na stenu
|
| |
Muad'Dib
Od: Muad'Dib
|
Pridané:
19.10.2007 18:17
Pokiaľ to nespĺňa podmienky zmluvy o pripojení, alebo tá "poskytovaná služba" má výrazné vady, tak môžeš normálne odstúpiť od zmluvy, bez akýchkoľvek sankcií.
Je to v zákone o elektronických komunikáciách.
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
16.10.2007 8:47
ak najvescim stahovacom zvysili ceny,tak potom ostatny ktory nestiahnu viac ako ten volaky limit tak by mali mat zas nizsiu cenu , alebo sa chce na nich GTS napakovat. To ze niekdo stahuje viac iny menej sa ma odzrkadovat v tej primernej cene ...
|